معرفی و دانلود کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی

برای دانلود قانونی کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی

جیم ران در کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی، استراتژی‌هایی فوق‌العاده برای کسب ثروت، شادی و موفقیت ارائه می‌دهد که زندگی شما را متحول خواهند کرد.

درباره‌ی کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی:

جیم ران (Jim Rohn) سخنران صاحب نام و از مشهورترین و پرطرفدارترین اساتید قرن عقیده دارد که نباید در زندگی از میان شادی و ثروت تنها یکی را انتخاب کنید؛ هر دوی این‌ها از یک چشمه می‌جوشند و هر دو لازمه‌ی یک زندگی موفقیت‌آمیز هستند. آنتونی رابینز در وصف جیم ران گفته است: «من واقعاً معتقدم که او یک انسان فوق‌العاده است که فلسفه‌اش می‌تواند کیفیت زندگی را بالا ببرد.»

اگر به دنبال یک موفقیت اصولی، یک موفقیت پایدار و مبتنی بر یک پایه‌ی استوار هستید، پس دنبال جواب‌های نامتعارف نگردید. باور کنید این روزها هزاران پاسخ نامتعارف وجود دارد، شادی و ثروت به چیزی غیر از ممارست و پایبندی به اصول احتیاجی ندارد. برای اغلب کسانی که وقت زیادی صرف فکر کردن به این موضوع نکرده‌اند، ثروت در یک کلمه خلاصه می‌شود: میلیونر. واژه‌ی هیجان‌انگیزی است! این واژه موفقیت، آزادی، قدرت، نفوذ، خشنودی، امکان و نوع‌دوستی را به دنبال دارد. قطعاً، میلیونر شدن تصویر ذهنی بدی نیست! به علاوه، واژه‌ی ثروت چیزی بیشتر از مفاهیم اقتصادی به ذهن می‌آورد. مثلاً ثروت تجربه، ثروت دوستی، ثروت عشق، ثروت خانواده و ثروت فرهنگ. اما در کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی (Seven Strategies for Wealth & Happiness) بر روی آن نوع ثروتی که موجب آزادی مالی می‌شود، تمرکز شده است؛ ثروتی که از تبدیل تلاش و پشتکار به نقدینگی و دارایی بدست می‌آید. میزان ثروتی که به هر یک از شما حس ثروتمندی می‌دهد، با دیگری فرق دارد. اما مطمئناً آرزوی اصلی همه‌ی شما یکی است: رهایی از زیر فشارهای مالی، آزادی در انتخاب و لذت بردن از فرصت خلق و به اشتراک‌گذاری.

ثروت برای شما چه معنایی دارد؟ برای اینکه فکر کنید از نظر مالی آزاد هستید، چقدر پول لازم دارید؟ این سؤالات بیهوده نیست. به زودی متوجه خواهید شد که هر چه مفاهیم روشن‌تری از ثروت مادی داشته باشید، اندیشه‌های این کتاب بیشتر به درد شما خواهد خورد.

شادمانی نیز همانند ثروت انواع مختلفی از معانی گاهاً متناقض دارد. شادمانی لذت اکتشاف و لذت آگاهی است. اغلب اوقات شادمانی همراه کسانی است که از رنگ‌ها، صداها و هماهنگی زندگی کاملاً آگاهند. شادمانی لذتی است که به افرادی که با زحمت برای زندگی‌شان نقشه می‌کشند و با هنرمندی آن را پیاده می‌کنند، روی می‌آورد. با این وجود، اکثر شما فکر می‌کنید شادمانی چیزی است که در گذشته گم شده یا قله‌ای است در آینده‌ی دور فتح خواهد شد (به محض اینکه فلان طور بشود، شاد خواهم شد). عده‌ی کمی می‌فهمند که شادمانی فقط در لحظه‌ی اکنون تجربه می‌شود.

برای داشتن یک زندگی موفق، طرح موفقیت را آغاز کنید. برای ثروتمند شدن، نقشه‌ای برای «ثروتمندی» بکشید. یادتان باشد، لزومی ندارد ثروتمند باشید تا نقشه‌ی ثروتمندی بکشید؛ فردی که هیچ چیزی ندارد هم می‌تواند طرحی برای «ثروتمند شدن» داشته باشد. فراموش نکنید، موفقیت یک مجموعه استاندارد تعیین شده از سوی فرهنگ یک جامعه نیست، بلکه مجموعه‌ای از ارزش‌های شخصی است که به روشنی تعریف و در نهایت حاصل می‌شود. موفقیت یعنی زندگی‌تان را آنطوری که می‌خواهید، بسازید. اما چگونه می‌توان چنین کاری انجام داد؟ کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی دقیقاً درباره‌ی همین است.

کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر می‌خواهید طعم شادمانی حقیقی در زندگی را بچشید و به دنبال راه موفقیت و کسب ثروت هستید، در خواندن این اثر شگفت‌انگیز تعلل نکنید.

جیم ران را بیشتر بشناسیم:

او در سال 1930 در آمریکا متولد شد. تا پیش از 25 سالگی زندگی‌اش مانند اکثر مردم بود، یک زندگی تا حدودی غم‌انگیز با پیشرفت کم و شادی کمتر. کمی بعد از 25 سالگی با مردی به نام ارل شواف که یک کارآفرین بود، آشنا شد. ران که تحت تاثیر ثروت، زندگی و هوش تجاری او قرار گرفته بود به بازاریابی شبکه‌ای شواف پیوست. این آشنایی‌اش باعث تحولی بزرگ در زندگی ران شد تا در نهایت در 31 سالگی به فردی میلیونر تبدیل شد. او پس از موفقیتش داستان زندگی و تحولاتش را به مدت 40 سال در سمینارهای مختلفی در دنیا بیان کرد.

تعداد افرادی که در سمینارهای ران حضور داشته‌اند، در حدود 4 میلیون نفر تخمین زده می‌شود. از او حدوداً 17 کتاب متنی، صوتی و برنامه ویدیویی منتشر شده است که همین کتاب‌ها و سخنرانی‌هایش در سمینارهای گوناگون، باعث الهام گرفتن و تغییر زندگی بسیاری از افراد، همچون بزرگانی مانند آنتونی رابینز، مارک ویکتر هنسن، برایان تریسی و... شده است. جیم ران از پرطرفدارترین و موفق‌ترین کارآفرینان، نویسندگان و سخنرانان در جهان شناخته می‌شود. وی در دسامبر سال 2009 از دنیا رفت.

جملات برگزیده کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی:

- از آنچه که داری شاد باش در عین حال دنبال آنچه‌ که می‌خواهی باش.
- شادمانی مهارت واکنش دادن به پیشنهادات زندگی از طریق ادراک و لذت است.
- اگر در زندگی‌تان کسی هست که حواستان به اوست، چیزی ارزشمندتر از آن وجود ندارد.
- یکی از مهم‌ترین اجزاء سازنده‌ی یک زندگی متعادل دوست داشتن و دوست داشته شدن است.
- موفقیت، دستاورد و خردی است که نصیب کسانی می‌شود که قدرت بالقوه‌ی زندگی را درک می‌کنند.

در بخشی از کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی می‌خوانیم:

کلید درک مدیریت زمان همین است. یا شما روزگارتان را تحت کنترل دارید، یا روزگار شما را مطیع خود خواهد کرد. مسئله تصمیم‌گیری به تصدی است. رها کردن کنترل، سپردن ویرانه‌های قدرت به دیگری و از دست دادن قابلیت هدایت زمان کار بسیار راحتی است. یکی از بهترین راه‌ها برای شروع بازپس‌گیری کنترل خویش بر زمان این است که مؤثرترین کلمه‌ی مدیریت زمان را یاد بگیریم. آن کلمه را می‌شناسید؟ آن کلمه «نه» است. «نه» گفتن را یاد بگیرید.

من هنوز با این مسئله مشکل دارم. بله گفتن به هر چیزی – و آدم خوبی بودن – بسیار آسان است. نتیجه‌ی بله گفتن این است که ساعات زیادی را صرف انجام تعهدی می‌کنیم که در وهله‌ی اول اصلاً نباید قبول می‌کردیم. این رفتار یکی از اتلاف‌گر‌های بزرگ وقت‌ است. من بالاخره یاد گرفتم مؤدبانه نه بگویم. چطور؟ اینطور: می‌گویم، «نه، فکر نمی‌کنم بتوانم. اما اگر نظرم تغییر کرد با شما تماس می‌گیرم.» بهتر نیست به خبر خوش به مردم زنگ بزنید و بگویید که می‌توانم فلان کار را انجام بدهم؟ امتحان کنید، نتیجه‌بخش است! دوستم ران رِینولد از این ضرب‌المثل خوشش می‌آید، «اجازه نده زبانت پشتت را خم کند.»

فهرست مطالب کتاب

مقدمه...
فصل 1: پنج واژه‌ی کلیدی
راهبرد اول: قدرت اهداف را رها کنید
فصل 2: چه چیزی به مردم انگیزه می‌دهد
فصل 3: چگونه اهداف را معین کنیم
فصل 4: اهداف را به خدمت خود درآورید
راهبرد دوم: در جستجوی دانش باشید
فصل 5: مسیر دانایی
راهبرد سوم: تغییر کردن را یاد بگیرید
فصل 6: معجزه‌ی پیشرفت فردی
راهبرد چهارم: امور مالی خود را کنترل کنید
فصل 7: چگونه به آزادی مالی برسید
راهبرد پنجم: مدیریت زمان
فصل 8: چگونه یک مدیر زمان روشنفکر باشید
راهبرد ششم: برنده‌ها را دور خودتان جمع کنید
فصل 9: اصل معاشرت
راهبرد هفتم: هنر خوب زندگی کردن را یاد بگیرید
فصل 10: راه یک سبک زندگی غنی‌تر
فصل 11: روزی که زندگی شما را دگرگون می‌کند

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی
نویسنده
مترجمسید ناصرالدین گشتائی، ملیحه سادات رسولی، محمدهادی احمدخانی
ناشر چاپیانتشارات آسمان کبود
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات172
زبانفارسی
شابک978-622-6618-17-5
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی

Mahsa eghlima
۱۴۰۰/۹/۲۶
فوق العاده بود چندتا ازین کتاب‌ها وجود نداره حتما بخونینش 👍👍👍
مسعود عبدالملکی
۱۴۰۰/۲/۲
کتاب عالی و خوبیه، راهکار و ایده‌های جالبی داره
ارزش خرید و خواندن رو داره.
mahdi soltani
۱۴۰۰/۳/۹
به نظرم جیم ران اسطوره اس و هر کتابی ازش ارزش داره
سعدی علی خانی
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
عالی عالی حتما بخوانید
احسان ثنایی
۱۴۰۰/۱/۱۷
حتما حتما مطالعه کنید
مشاهده همه نظرات 5

راهنمای مطالعه کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی

برای دریافت کتاب هفت راهبرد ثروتمندی و شادمانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.