معرفی و دانلود کتاب چرا فرزند من لجباز می‌شود؟: راهنمای والدین در برخورد با لجبازی کودک

عکس جلد کتاب چرا فرزند من لجباز می‌شود؟: راهنمای والدین در برخورد با لجبازی کودک
قیمت:
۱۱۵۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چرا فرزند من لجباز می‌شود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چرا فرزند من لجباز می‌شود؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چرا فرزند من لجباز می‌شود؟: راهنمای والدین در برخورد با لجبازی کودک

مریم اسداله تویسرکانی و محمد سینا یعقوب نژاد در کتاب چرا فرزند من لجباز می‌شود؟ تلاش می‌کنند تا روش‌های صحیح تربیتی را به والدین آموزش دهند و با ریشه‌یابی علل لجبازی کودکان این مشکل را برطرف نمایند تا تربیت کودک در فضایی سالم و مسیری درست انجام پذیرد.

درباره کتاب چرا فرزند من لجباز می‌شود؟

امروزه منابع زیادی در حوزه فرزندپروری وجود دارند که به والدین کمک می‌کنند تا بهترین رویکرد را برای تربیت فرزندانشان اتخاذ نمایند. این میزان دسترسی به منابع پیشرفت بزرگی در علم روانشناسی به حساب می‌آید. اما گاهی تعدد منابع به حدی است که مایه سردرگمی والدین می‌شود.

کتاب چرا فرزند من لجباز می‌شود؟ نوشته‌ی مریم اسداله تویسرکانی و محمد سینا یعقوب نژاد منبع مختصر و مفیدی‌ست که با پرهیز از پیچیده‌گویی‌های روانشناسانه، راهکارهای ساده‌ای را برای مواجهه با کودکان لجباز ارائه کرده است.

یکی از مشکلاتی که والدین در ارتباط با تربیت فرزندان خود با آن مواجه هستند، نحوه‌ی مدیریت بدرفتاری، لجبازی و سرکشی‌های آن‌هاست. در برخی موارد این کار چنان برای والدین سخت می‌شود که خود را در برابر کنترل بدرفتاری‌های کودک عاجز می‌بینند و به ناچار به اجرای روش‌هایی دست می‌زنند که مشکل را بیشتر و آن‌ها را در یک چرخه‌ی معیوب گرفتار خواهد کرد؛ به طوری که هر چه پیش می‌روند، بدرفتاری‌های کودک بیشتر و توانایی مدیریت آن برای والدین، کمتر می‌شود.

دکتر تویسرکانی با همکاری محمد سینا یعقوب نژاد ابتدا رفتارهایی همچون لجبازی و مخالفت را در کودکان ریشه‌یابی می‌کنند و متناسب با آنْ روش‌های رفتار صحیح را به والدین آموزش می‌دهند تا آرامش بیشتری در فضای خانه و خانواده حاکم شود و منطق گفت‌وگو بین والد و کودک شکل بگیرد.

از آنجایی که اساس زندگی هر انسان، دوران کودکی اوست و پایه‌گذاری شخصیت فرد در بزرگسالی، از همین دوران آغاز می‌شود، لازم است تا والدین فرزندپروری را از سال‌های نخست جدی بگیرند و به صورت اصولی، صحیح و طبق نظرات علمی برای آن وقت بگذارند. این سبک تربیتی به آن‌ها کمک می‌کند تا کودکانشان آینده‌ی بهتری داشته باشند.

بنابراین لازم است تا والدین با روش‌های موثر و سازنده کودکان را برای تعامل بهتر با دیگران آماده سازند و با تکیه بر شیوه‌های درست تربیتی رفتارهای ناهنجاری همچون لجبازی را در کودکان خود اصلاح کنند. در این کتاب سعی شده تا نحوه‌ی برخورد با کودک لجبازتان به شما آموزش داده شود و با گذر از این بحران، شخصیت کودکان رشد و پرورش یابد.

کتاب چرا فرزند من لجباز می‌شود مناسب چه کسانی است؟

مخاطبین این کتاب والدین، مربیان و مشاورانی هستند که تلاش دارند راه ارتباطی صحیح با کودکان لجباز را بیاموزند و در اصلاح رفتارهای آن‌ها رویکرد درستی اتخاذ نمایند.

در بخشی از کتاب چرا فرزند من لجباز می‌شود می‌خوانیم

در قدم اول توجه ناکافی والدین ممکن است عامل لجبازی کودک باشد. به این معنا که چون کودک دچار کم توجهی است، با لجبازی قصد جلب توجه والدین را دارد و تلاش می‌کند از این طریق توجه آن‌ها را برانگیزد. برخی والدین هم به کودک توجه مشروط می‌کنند؛ اینوالدین به فرزند خود می‌گویند: "اگر این کار را بکنی، پسر یا دختر خوبی هستی. آن‌ها با این کار در واقع خوب یا بد بودن کودک را به انجام دادن یا ندادن یک کار مشروط می‌کنند.

از طرف دیگر والدین بسیاری هم هستند که با توجه بسیار زیاد به کودک او را لجباز بار می‌آورند. این کودکان اغلب پرتوقع هستند و پس از مدتی هیچ چیز آن‌ها را راضی نمی‌کند.

از طرفی خانواده‌هایی که دائم کودک را نهی می‌کنند، از او انتظارات زیادی دارند، از روش‌های تشویقی برای بالا بردن انگیزه کودک در انجام کارها استفاده نمی‌کنند، او را به سوی لجاجت سوق می‌دهند. نباید فراموش کرد که سرزنش و امر و نهی بیش از حد به کودک او را لجباز می‌کند. کودک به عنوان یک انسان حق دارد گاهی اشتباه کند بدون این که مستحق سرزنش باشد. در حالی که برخی والدین اجازه اشتباه کردن به کودک نمی‌دهند و بابت هر کار اشتباه او را سرزنش می‌کنند. کودک در مراحل رشد درمی یابد که حق دارد اشتباه کند و مستحق سرزنش نیست.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
مفهوم لجبازی
مشکلات دیگری که با اختلال لجبازی اشتباه گرفته می‌شوند
الف- اختلال ارتباط اجتماعی
ب- اختلال شنوایی
ج- اختلال بیش فعالی و نقص توجه
د- اختلال آفازی رسانشی
کودکان از چه سنی شروع به لجبازی می‌کنند؟
دلایل لجبازی
چه رفتارهایی از سوی والدین لجبازی را تشدید می‌کند؟
راهکارهای برخورد با لجبازی کودک
منابع و مآخذ

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چرا فرزند من لجباز می‌شود؟: راهنمای والدین در برخورد با لجبازی کودک
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات ناک
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۰
زبانفارسی
شابک978-622-6805-91-9
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۱۵۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چرا فرزند من لجباز می‌شود؟

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب چرا فرزند من لجباز می‌شود؟

برای دریافت کتاب چرا فرزند من لجباز می‌شود؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.