معرفی و دانلود کتاب جین ایر

عکس جلد کتاب جین ایر
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب جین ایر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب جین ایر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب جین ایر

کتاب جین ایر، معروف‌ترین اثر شارلوت برونته است. شخصیت اصلی این رمان جین، دختری یتیم است که تنها دارایی‌اش چند فامیل بداخلاق و تحصیلاتش است. همچنین او موسیقی، نقاشی و فرانسه درس می‌دهد. محبوبیت جین ایر بخاطر ملودرام بودن داستان و کندوکاوی پرهیجان و تاثیر جین ایر بود.

شارلوت شاهکارش را در سال ١۸۴۷ به چاپ رسانید که بر اساس کتاب رمان جین ایر (Jane Eyre) فیلمی نیز ساخته شده است. در آن زمان جین ایر تبدیل به رمانی شفت‌انگیز شد.

در ادامه‌ی داستان جین ایر مشاهده می‌شود که تنها چیزی که به یاری این دختر تنها می‌آید؛ تحصیلات و ذهن خلاقش است. این وضعیت تاسف‌بار و غم‌انگیز، زمانی طولانی از بخش‌های اول رمان را در برمی‌گیرد.جین ایر بسیار زود پدر و مادرش را از دست می‌دهد و پس از آنکه ایام کودکی را در پرورشگاه دلگیر لوود سپری می‌کند، به عنوان مربی به خانه روچستر میرود. آقای روچستر پس از اندک زمانی شیفته جین می‌شود. ولی جین درست وقتی که می‌خواهد با او ازدواج کند، متوجه می‌شود که...

طرح اصلی داستان زمانی آغاز می‌شود که جین پا به دنیای بیرون می‌گذارد تا با سرنوشتش روبه رو شود. می‌توان دوره‌ی کودکی جین ایر و تجربیاتش را به عنوان داستانی مجزا برای خودش در نظر گرفت و بررسی کرد. این اتفاقات خودش همچون داستان‌هایی هستند که قبل از رخ دادن اتفاقات مهم رمان روایت می‌شوند. دوره‌ی کودکی جین خالی از جذابیت نیست. روند توسعه‌ و تکامل شخصیت جین در طول همین سال‌های اولیه زندگی‌اش صورت می‌پذیرد و مابقی رمان بازخورد او نسبت به دنیایی است که در آن قرار می‌گیرد.

دلایل زیادی باعث می‌شوند احساس کند نمی‌تواند در مورد احساساتش واکنشی داشته باشد. نمی‌خواهد طوری به نظر برسد که ایده‌هایی در ذهن دارد که فراتر از موقعیتش هستند.

خود شارلوت برونته (Charlotte Bronte Shirley) درباره کتاب جین ایر می‌گوید: خواننده‌ این کتاب، من با او ازدواج کردم. عروسی بی‌سروصدایی داشتیم. تنها کسانی که درمراسم ازدواج حضور داشتند عبارت بودند از من، او، کشیش و دستیار کشیش. وقتی از کلیسا به خانه برگشتیم به آشپزخانه رفتم. مری مشغول تهیه ناهار بود و جان کاردها را تمیز می‌کرد. گفتم: ‌”مری، من امروز صبح با آقای راچستر ازدواج کردم.

شارلوت برونته در ۲۱ آوریل ۱۸۱۶ در شمال انگستان، به دنیا آمد. شارلوت برونته خواهر بزرگ‌تر امیلی برونته و ان برونته بود که آن‌ها نیز امروزه از بزرگ‌ترین نویسندگان کلاسیک جهان به حساب می‌آیند. نخستین رمان شارلوت به نام پروفسور در سال ۱۸۵۷ پس از مرگش منتشر شد. شارلوت از اوت ۱۸۴۶ تا اوت ۱۸۴۷ روی رمان جین ایر کار کرد که در اکتبر ۱۸۴۷ با امضای مستعار کرر بل چاپ شد. رمان شرلی در سال ۱۸۴۹ و رمان ویلت در سال ۱۸۵۳ منتشر شد. شارلوت در سال ۱۸۵۵ از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب رمان جین ایر می‌خوانیم:

زمانی که کتاب بی‌ویک را روی زنوانم احساس سعادت داشتم می‌کردم و یا دست کم این گونه تصور می‌کردم. از هیچ چیز واهمه‌ای نداشتم جز آن که حادثه‌ای این سعادت را از من سلب کند و البته ‌این اتفاق خیلی سریع روی داد: در اتاق باز شد و صدای جان رید را می‌شنیدم که فریاد می‌زد: ‌آهای دختر آب‌زیرکاه! و ظاهرا از این که اتاق را خالی می‌دید جا خورده بود، چون که چند لحظه‌ای مکث کرد و بعد گفت: این ابلیس کجا است؟ لیزی! جورجی! (خواهرانش را صدا می‌زد) جین این جا نیست، به مادر بگویید توی این باران از خانه فرار کرده، حیوان موذی!

با خودم فکر کردم ‌بهتر است پرده را بکشم ‌و در عین حال با تمام وجود آرزو می‌کردم که او نتواند مخفیگاهم را کشف کند، البته خود او هم نتوانست این کار را بکند؛ از چشم و ذهن تیزی برخوردار نبود؛ و این الیزا بود که به محض وارد شدن به اتاق فورا گفت، ‌مطمئن باش که روی سکوی پنجره نشسته است، کودن.

و من بلافاصله از مخفی گاهم بیرون آمدم چون از تصور این که توسط این پسرک که کودن خوانده می‌شد بیرون کشیده شوم، لرزه بر اندامم می‌افتاد. با هیجانی که به وضوح ترسم را آشکار می‌کرد پرسیدم، چی می‌خوای؟

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب جین ایر
نویسنده
مترجممرضیه خسروی
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۲
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۶۲۴
زبانفارسی
شابک978-964-374-415-1
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۰۰۰ ت - 6.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب جین ایر

Mahtab Abasi747
۱۳۹۶/۱۱/۶
انقدر زیبا و با صراحت ازواقعه‌ها نوشته ک من خودم وقتی میخوندم حس میکردم تک تک جملاتشو.‌ی کتابببب فوق العادس ک ادم نمیتونه ازش بگذره..... بخونید از دستش ندیدِی رمان عاشقانه توام با سختیایی ک شخص مورد نظر داشته. ب اینکه ادم بخواد چند ساعت وقتشو بذاره پای این کتاب می‌ارزه. واقعد می‌ارزه
سارا ریاضی خواه
۱۳۹۹/۵/۲۹
کتاب خوبیه، داستان جذابه و پرکش و قوس، اما قهرمان داستان یکی دوجا کاملا تصمیم غلط و پر اشتباهی میگیره و این تصمیم از شخصیت معقول و منطقی‌ای که همه چیز رو حتی جزئی‌ترین مطالب رو سبک و سنگین میکنه خیلی بعیده و بنظرم اشتباه فاحش نویسنده س
البته شاید برمیگرده به دورانی که داستان نوشته شده.
الهام. ت
۱۳۹۸/۱۲/۲۱
داستان کتاب قشنگ بود و ماجراهای جالبی داشت اما متاسفانه ترجمه خوبی نداره که احتمال میدم برای رعایت اصل وفاداری به متن اصلی کتاب بوده در کل توضیحات اضافی زیاد و گاها خارج از حوصله داره ولی میشه گفت اگر ترجمه روان تری داشت خیلی زیباتر و جذاب تر میشد.
ممنونم کتابراه
نازنین علیخانی
۱۳۹۹/۵/۱۳
من اگر جای جین بودم جان رید را انقدر میزدم تا بمیرد این کتاب را من دارم فقط دنبال جلد دوم جین ایر هستم و هنوز پیدایش نکرده و نخوانده‌ام ولی جلد اول یعنی همین داستان را ۱۰‌ها بار خوانده این کتاب و شخصیتش شباهتی باور نکردنی به زندگی و خودم دارد
Elisa Karimi
۱۳۹۹/۷/۲۲
یکی از بهترین کتابهای جهانه عالیه حرف نداره معرکه است بی نظیره اگه نخوندینش حتما حتما حتما بخونیدش وگرنه از دستش میدید شارلوت برونته هم یکی از بهترین نویسنده‌های جهانه واقعا نابغه است که تونسته یه همچین کتاب محشریو بنویسه
Leila Tolooyee
۱۴۰۰/۵/۲۳
من چندسال پیش فیلمشودیدم. والان کتابشوخوندم. خیلی برام جالب بود. واینکه یک نفرچطورازناملایمات عبورمیکنه ودرنهایت خودشوپیدامیکنه. بااینکه همه درصدداذیتش براومدن ولی تونست به یه جایگاهی برسه
Monir Naghikhani
۱۳۹۷/۹/۵
سلام این کتاب روبارها وبارها خوندم، و هم چنین فیلمش را هم بارها دیده ام، بسیار اثرزیبا وتأثیر گذار‌ی است، از همگی میخوام که حتما گوش بدن یا مطالعه‌کنند، ازشما بسیار ممنونم
Mehrsa SafaeiDoust
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
از رمان‌های بسیار زیبایی بود که خوندم
اگر کسی علاقه به خواندن به رمان دارد جین ایر رو پیشنهاد می‌کنم
ترجمه بسیار روان و عالی بود
ممنونم کتابراه
Be Eb
۱۳۹۹/۹/۳
قبلاً نظر گذاشتم تلفیق عشق زمینی و الهی شخصیت‌ها کاملا مشخص و به دور از ابهام توصیفات عالی با سرانجام در خور خود از وقتی که گذاشتم پشیمون نیستم
فاطمه فرامرزی
۱۳۹۶/۸/۱
این رمان اونقدر دلنشین بود که من بارها تا حالا خوندم
mrt mrt
۱۳۹۷/۹/۲۱
عالی بود، علاوه بر ترجمه روان و گویا، داستان عاشقانه‌ای که هر لحظه با غافلگیری همراه بود. یکی از قشنگترین کتاب‌های زندگی‌ام بود.
Atekeh Ch
۱۳۹۷/۳/۴
رها بودن ابن دختر و خودش رو درگیر مسائل بی‌اهمیت نکردن رو دوست داشتم
بنظرم روان سالمی داشت با وجود کودکی سخت
محیا کریمی
۱۳۹۶/۱۱/۵
زیبا اونقدر که خوندنشون به همه پیشنهاد میکنم
somaye sh
۱۳۹۶/۱۰/۹
واقعا رمان بسیار دلپذیر و زیباییه، خیلی دوسش دارم. دوست دارم دوباره بخونمش
فرزانه سعیدی
۱۴۰۰/۵/۱۱
حتما خوانده شود. خیلی کتاب تاثیر گذاریه اینکه زندگی وقتی روی سختشو به ادم نشون میده افراد چه واکنشی نشون میدن..
مشاهده همه نظرات ۵۳

راهنمای مطالعه کتاب جین ایر

برای دریافت کتاب جین ایر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.