معرفی و دانلود کتاب برگ باد

عکس جلد کتاب برگ باد
قیمت:
۱۷۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب برگ باد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب برگ باد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب برگ باد

اثری که رنج، تنهایی و شوربختی انسان را به‌نمایش می‌گذارد! گابریل گارسیا مارکز نابغه‌ی ادبیات جهان با کتاب برگ باد قدم در راه ادبیات گذاشت و بعدها توانست جایزه نوبل ادبی را دریافت کند. برگ باد نوشته‌ی مارکز یک رمان چندصدایی است که فقر را روایت می‌کند و ماجرای آن در دهکده‌ای خیالی به نام ماکوندو می‌گذرد.

درباره‌ی کتاب برگ باد

نویسندگان صاحب‌نام و برندگان جایزه نوبل ادبی چطور پا به دنیای ادبیات گذاشتند؟ احتمالا این سوال را در مواجهه با آثار نویسندگان نوبلیست از خودمان پرسیده‌ایم. برای پاسخ به این سوال باید به سراغ اولین کتاب آن‌ها را رفت. چراکه اولین کتاب هر نویسنده بیانگر میزان جدیت او در دنیای ادبیات و جهان‌بینی اوست. نشانه‌های کتاب صدسال تنهایی -مشهورترین و پرمخاطب‌ترین رمان مارکز- را باید در کتاب برگ باد جست‌وجو کرد. گابریل گارسیا مارکز در این کتاب که به‌ شدت تحت تاثیر ویلیام فاکنر است، به خلق شهری به نام ماکوندو می‌پردازد. این شهر و مردمانش مدت‌ها بعد از رمان برگ باد، راه به دنیای قصه‌ی صد سال تنهایی باز می‌کنند تا بار دیگری بستر و مکان اتفاقات مهیج یک رمان با سبک رئالیسم جادویی باشد. گابریل گارسیا مارکز (Gabriel García Márquez) در کتاب برگ باد (Leaf Storm) روایتگر شهر کوچک و دورافتاده‌ی خیالی خویش -یعنی ماکوندو- است. مارکز با روایتی داستانی مخاطب را با سیر پیشرفت و رونق این دهکده و مردمانش آشنا می‌کند. دهکده‌ای که با وجود محصور بودن توسط باتلاق و کوهستان، با ورود صنعت موز، وارد مسیر رونق اقتصادی می‌شود و قدم در مسیر آبادانی می‌گذارد. اما همه‌ی داستان، روایت این پیشرفت نیست و اصل ماجرا چیز دیگری‌ست!

این رمان که به عنوان اولین اثر مارکز شناخته می‌شود، سه راوی دارد که هر کدام از منظر خودشان به روایت یک قصه‌ی مشترک می‌پردازند و از خلال روایتگری این قصه مشترک است که از عمیق‌ترین لایه‌های درونی خویش نیز پرده برمی‌دارند و ما را با احساسات‌شان آشنا می‌کنند. ماجرای کتاب از آنجایی شروع می‌شود که پزشک شهر در تنهایی می‌میرد؛ اما بعد از مرگ او، هیچ‌کس حاضر نیست او را با آداب و رسوم احترام‌آمیزی به خاک بسپارد. امتناع مردم از به خاکسپاری پزشک پیر، ریشه در گذشته دارد. آن‌ها از تنها پزشک‌شان انتظار داشتند که در زمان جنگ‌های داخلی ماکوندو به مداوای سربازان بپردازد، اما او از مداوای آن‌ها و معاینه‌ی زخم‌هایشان سر باز زده بود. در ادامه داستان، مارکز ما را با دلیل امتناع پزشک ماکوندو آشنا می‌کند تا یک طرفه به قاضی نرویم. در زمانی که به واسطه‌ی ورود صنعت موز، همه‌ی اهالی روستا درگیر این صنعت و فعالیت در آن می‌شوند، از پزشک خود غافل شده و به پزشکان جدیدی که همراه با شرکت موز به روستا آمده‌اند، اقبال نشان می‌دهند. این نادیده گرفته شدن، پزشک را رنجور و دلخور از مردم می‌کند.

سرانجام او زندگی را تاب نمی‌آورد و اقدام به خودکشی می‌کند. از بین اهالی روستا، سرهنگ پیری تصمیم می‌گیرد که او را با رعایت تمام آداب و رسوم‌ها و شیوه‌ای احترام‌آمیز به خاک بسپارد. ماجرای کتاب برگ باد نوشته‌ی گابریل گارسیا مارکز از زبان سه شخصیتِ درگیر این ماجرا یعنی خودِ سرهنگ که با وجود مخالفت‌های اهالی روستا تصمیم به دفن پزشک می‌گیرد، دختر و پسر او روایت می‌شود.

رمان خواندنی برگ باد نوشته‌ی گابریل گارسیا مارکز که روایت تنهایی، طردشدگی و مراودات انسانی است که توسط انتشارات کتاب سرای نیک و با ترجمه‌ی کاوه میرعباسی در دسترس علاقه‌مندان به ادبیات سبک رئالیسم جادویی قرار گرفته است. کاوه میرعباسی را می‌توان یکی از مترجمان آثار خوب مارکز دانست که تاکنون رمان‌های متعددی از این نویسنده‌ی برنده‌ی جایزه‌ی نوبل و صاحب‌نام را ترجمه کرده است.

در نکوداشت کتاب برگ باد

  • مارکز قوه‌ی خیال فوق‌العاده‌ای دارد و به‌درستی می‌داند چطور شگفتی بیافریند! این کتاب روایتگر دنیای جدیدیست که ناامیدی ناخودآگاه شخصیت‌ها را به‌تصویر می‌کشد و نشانه نبوغ مارکز است (آلفرد کازین، نقد کتاب نیویورک تایمز)

کتاب برگ باد مناسب چه کسانی است؟

مطالعه‌ی کتاب برگ باد نوشته مارکز به همه‌ی افراد علاقه‌مند به ادبیات داستانی، به‌ویژه‌ی ادبیات داستانی آمریکای لاتین توصیه می‌شود. اگر گابریل گارسیا مارکز جزو نویسندگان محبوب شماست و از خواندن رمان صد سال تنهایی او لذت برده‌اید، از خواندن این کتاب هم پشیمان نخواهید شد.

گابریل گارسیا مارکز را بیشتر بشناسیم

گابریل گارسیا مارکز جزو نویسندگانی است که بسیار از او یاد شده و افرادی که دل در گرو ادبیات داستانی و خواندن رمان دارند، به خوبی او را می‌شناسند. مارکز که به سبب محبوبیت در کشور زادگاهش با نام گابو یا گابیتو شناخته می‌شود. او در سال 1927 در یکی از دهکده‌های کلمبیا به دنیا آمد. فعالیت مارکز در تمام دوران زندگی‌اش را نمی‌توان منحصر به رمان‌نویسی دانست. او به عنوان یک فعال سیاسی هم شناخته می‌شد، روزنامه‌نگار بود و فیلمنامه هم می‌نوشت. عموم شهرت ادبی مارکز که برایش جایزه‌ی ادبی نوبل را هم به ارمغان آورد، به دلیل نوشتن کتاب «صد سال تنهایی» است. با نوشتن این کتاب بود که منتقدان ادبیات، مارکز را آغازگر سبک رئالیسم جادویی دانستند؛ سبکی که بعدها توسعه یافت و نویسندگان بسیار دیگری نیز به آن روی آوردند. از دیگر آثار مارکز که به فارسی منتشر و ترجمه شده است، می‌توان به کتاب‌های «عشق سال‌های وبا»، «زنده‌ام که روایت کنم»، «گزارش یک مرگ» و «پاییز پدرسالار» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب برگ باد می‌خوانیم

یک لحظه مشخص هست که استراحت بعدازظهر به آخر می‌رسد. حتی مخفی‌ترین، نهفته‌ترین و ریزترین فعالیت حشره‌ها هم در این لحظه خاص متوقف می‌شود؛ جریان جاری طبیعت از جنبش بازمی‌ایستد؛ آفرینش بر لبه پرتگاه آشوب سکندری می‌رود و زن‌ها، کف بر لب، با گونه‌های آرمیده بر گلدوزی بالش، کلافه از گرما و کینه، از جا برمی‌خیزند؛ و با خود می‌گویند «هنوز توی ماکوندو چهارشنبه است.» و سپس برمی‌گردند به کنجی که بودند، واقعیت را به خواب وصله می‌زنند و با هم بر سر تنیدن نجواها توافق می‌کنند، پنداری ملافه‌ای پهناور باشد از نخی که تمام زن‌های آبادی دسته‌جمعی آن را رشته‌اند.

اگر زمانِ درون همان ضرباهنگ زمانِ بیرون را داشت، الان زیرِ آفتاب تابان، همراه تابوت وسط خیابان بودیم. بیرون دیرهنگام‌تر بود: شب بود. یکی از شب‌های سنگین و مهتابی سپتامبر بود و زن‌ها توی حیاط زیر روشنایی سبزفام نشسته بودند و گپ می‌زدند و ما توی خیابان بودیم، سه نفر مطرود، در پرتو خورشیدِ سوزانِ این سپتامبر تشنه و خشک. هیچ‌کس مانع برگزاری مراسم نمی‌شود. امیدوار بودم بخشدار با انعطاف‌ناپذیری بیشتر بکوشد جلوی خاکسپاری را بگیرد و ما بتوانیم برگردیم منزل؛ بچه برود مدرسه و پدرم، صندل به پا، زیر طشتی که ازش آب خنک روی سرش می‌ریزد، سمتِ چپِ تُنگ پر از شربتِ آب‌لیموی یخ‌مال، جا خوش کند. اما حالا وضع فرق کرده. باز هم پدرم توانست حرفش را به کرسی بنشاند و آقای بخشدار، که اولش خیال می‌کردم عزمش خیلی استوار است و محکم سر تصمیمش ایستاده، آخرسر کوتاه آمد.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب برگ باد
نویسنده
مترجمکاوه میرعباسی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۲
زبانفارسی
شابک978-600-8957-58-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۷۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب برگ باد

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب برگ باد

برای دریافت کتاب برگ باد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.