معرفی و دانلود کتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا!: کارهای درست، زندگی‌های بهتر و در عین حال نجات سیاره‌مان زمین

عکس جلد کتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا!: کارهای درست، زندگی‌های بهتر و در عین حال نجات سیاره‌مان زمین
قیمت:
50000 تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا! و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا!: کارهای درست، زندگی‌های بهتر و در عین حال نجات سیاره‌مان زمین

اشلی پایپر متخصص سبک زندگی و دوستدار محیط‌ زیست در کتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا! درمورد روش‌هایی صحبت می‌کند که با کمک آن‌ها می‌توانید برای نجات کره زمین و جلوگیری از نابودی محیط‌ زیست اقدام کرده و زندگی سالم‌تر و بهتری داشته باشید.

درباره کتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا:

این کتاب به‌عنوان یک راهنمای عملی، روش صحیح زندگی برای نجات سیاره زمین و گونه‌های مختلف حیوانات را به شما می‌آموزد. هدف اشلی پایپر این است که نشان دهد خود ما هستیم که باید برای ایجاد تغییر مثبت تلاش کنیم و سبک زندگی خود را به نحوی تغییر دهیم که کمترین آسیب به محیط‌ زیست وارد شود. او با لحنی شوخ‌طبعانه و بدون قضاوت، به شما کمک می‌کند تا بتوانید از طریق تغییر سبک زندگی خود، کره زمین را به‌جای بهتری برای زندگی تبدیل کنید. با استفاده از راهنمایی‌ها و تاکتیک‌های گام به گامی که در این کتاب ارائه شده است، می‌توانید به بهبود وضعیت محیط‌‌ زیست کمک زیادی بکنید.

در کتاب محل سگ بگذارید لطفا (Give a Sh*t: Do Good. Live Better. Save the Planet) برای تمامی وجوه زندگی دستورالعمل‌هایی ارائه شده تا بتوانید با کمک آن‌ها برنامه سالم و مناسبی برای زندگی خود داشته باشید. به طور مثال دستور پخت چند مدل غذای گیاهی سریع و خوشمزه معرفی می‌کند تا با مصرف کمتر محصولات حیوانات، آسیب کمتری به آن‌ها و محیط‌ زیست وارد کنید. همچنین توصیه‌هایی برای نحوه چیدن اتاق‌خواب و کمد لباس ارائه می‌شود تا بتوانید با ایجاد سبک مینیمال در دکوراسیون و مد در زندگی، از مصرف‌گرایی بیش از حد به دور باشید. به طور مثال نویسنده از شما می‌خواهد از لوازم آرایشی شیمیایی کمتری استفاده کنید و تا جای ممکن لوازم بهداشتی و آرایشی خود را با مواد طبیعی تهیه کنید تا به محیط‌ زیست آسیب کمتری وارد شود.

مصرف‌گرایی و صنعتی شدن در واقع دو عاملی هستند که موجب نابودی سیاره زمین می‌شوند و شما می‌توانید با انجام‌دادن کارهای کوچک این موضوع را به تعویق بیندازید؛ بنابراین اگر کمی توجه کنید و از خرید مواد ارگانیک و دوری کردن از وسایل تجملی شروع کنید، اگر یادتان بماند که کمتر از بطری‌های پلاستیکی استفاده کنید، ممکن است بتوانید این خطر را رفع کنید.

اشلی پایپر (Ashlee Piper) یک استراتژیست سیاسی، روزنامه‌نگار و شخصیت تلویزیونی است که در زمینه سبک زندگی بومی و زندگی وگانی نیز فعالیت می‌کند. اولین کتاب او محل سگ بگذارید لطفا بود که در سال 2018 منتشر شد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا:

- زمان اقدام کردن و محافظت از سیاره ما اکنون است و این کتاب برای شروع یک مکان آرام و لذت‌بخش است. (Moby)

- من عاشق سبک نوشتن صادقانه و سرگرم‌کننده اشلی هستم. خواندن حقیقت در مورد موضوعاتی که مردم دوست دارند وانمود کنند که وجود ندارند بسیار نیروبخش است. طرف‌دار دو آتیشه [او هستم]. (دانیلا مونه)

- این کتاب به‌عنوان یک راهنما به شما کمک می‌کند تا تبدیل به یک سوپراستار شوید. (کیتی فرستون - نویسنده آمریکایی)

- اگر همه محل سگ بگذارند، دنیای به‌مراتب بهتری خواهیم داشت. این کتاب انتخاب خوبی برای مخاطبان امروز است و من آن را دوست دارم. (اینگرید نوکرک)

- در دنیای امروز صرفه‌جویی می‌تواند یک عمل بسیار دلهره‌آور باشد و بدون یک کتاب راهنما برای شروع مسیر درست‌تر به نظر می‌رسد. این همان کتاب است. شلی پاپر به شما الهامات، اطلاعات و دستورالعمل لازم برای ایجاد تغییرات کوچک می‌دهد که می‌تواند تأثیر زیادی داشته باشد. (Annie Shannon)

- یک راهنمای هوشمند، سریع، مفید و جالب برای زندگی به روش‌هایی که دنیا را به مکانی بهتر تبدیل خواهد کرد. چه کسی می‌دانست خوب بودن می‌تواند بسیار سرگرم‌کننده باشد. (سوزی ولچ)

- اشلی محل سگ گذاشتن را آسان می‌کند. این کتاب یک صحبت ساده و مدرن با برنامه‌های عملی ساده برای زندگی است و واقعاً تغییر ایجاد می‌کند... فکر می‌کنم همه به یک نسخه از این کتاب احتیاج دارند. (Brook Harvey)

شنیدن کتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا! به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

آن دسته از کسانی که به جهان پیرامون خود، محیط‌ زیست و حیوانات اهمیت می‌دهند و به دنبال راهی هستند که بیشترین سازگاری را با محیط اطرافشان داشته باشند، این کتاب به آن‌ها کمک می‌کند تا به این هدف خود دستیابی پیدا کنند.

جملات برگزیده کتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا:

- ثابت شده است که رژیم‌های گیاه‌خواری، نسبت به رژیم‌های معمولی انتشار گاز دی‌اکسیدکربن را 62 درصد کاهش می‌دهند و کاهش تدریجی مصرف محصولات حیوانی نیز می‌تواند این انتشار را تا 29 درصد کاهش دهد.

- چند تغییر کوچک در رویکردتان نسبت به تهیهٔ لباس و بررسی نیازمندی‌های پوشاکی در پول و زمانتان صرفه‌جویی کرده، سلامت عقل‌تان را حفظ کرده و درعین‌حال تأثیر قابل‌توجهی بر سیاره زمین نیز خواهد داشت.

- هرساله در آمریکا حدود هشت میلیون میکرو مهره یا راهی آبراهان می‌شوند یا ته رودخانه‌ها و اقیانوس‌ها ته‌نشین می‌شوند یا به‌وسیلهٔ معدهٔ جانورانی که آن‌ها را با غذا اشتباه می‌گیرند، هضم می‌شوند.

- همان‌طور که اقلام داخل خانه و کمد لباستان را به حداقل رساندید، باید این را بدانید که یکی دیگر از بخش‌های اهمیت‌دادن به محیط‌زیست، مختصر کردن فرایند آراستن خویش است.

- کمتر چیزی مثل یک فضای مرتب و آراسته به آدم احساس خوب می‌دهد. پس کیف لوازم‌آرایش، خرت و پرت‌ها، کمد دستشویی و محصولات آرایشی‌تان را سریع بررسی کنید.

- تا وقتی چیزی را تمام نکرده‌اید، به‌جای آن چیزی نخرید.

در بخشی از کتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا! می‌شنویم:

ساعت 7 صبح است. می‌دانید امروز چه لباس‌هایی می‌خواهید بپوشید؟ شاید هم ندانید. خیلی طبیعی است. من همیشه دوست دارم خیلی ریسک‌پذیر زندگی کنم. بیایید کمی درمورد لباس‌ها صحبت کنیم. لباس‌ها مقولهٔ مهمی در زندگی هستند. مدها می‌آیند و می‌روند. اما یک حقیقت همیشه پابرجاست. مگر آنکه از قبیلهٔ لخت و پتی‌ها باشید، وگرنه به‌هرحال هر روز باید لباسی به تن کنید. شاید همیشه این رو دوست نداشته باشید. اما مسئلهٔ لباس پوشیدن قطعاً خودش بخش بزرگی از رعایت اصول است و برای پوشیدن لباس و رفتن به میدان جنگ زندگی باید شیک‌پوشی را با رعایت اصول زیست‌محیطی ترکیب کنیم.

ما در عصری زندگی می‌کنیم که جز مغازه‌های رنگارنگ و لباس‌های مد روز، فروشگاه‌های محصولات زیست‌محیطی و اصطلاحاً سبز هم داریم؛ بنابراین گزینه‌های زیادی پیش رویمان است و گاه این عرصهٔ بزرگ انتخاب، واقعاً سرمان را گیج می‌برد. در کنار همه اینها بازار تبلیغات هم داغ است و خرید را چنان برایمان رنگ و لعاب داده‌اند که آن را دوای تمام دردهایمان می‌دانیم. حالت گرفته است؟ یک تیشرت برای خودت بخر. قرار داری؟ یک جفت کفش بخر. شاید به کارت بیاد و ما هم به‌حکم انسان بودنمان زود گول می‌خوریم و البته مصرف‌گرایی مدام یکی از منزوی‌کننده‌ترین فعالیت‌های ممکن روی این کره خاکی است و در این برههٔ خاص که ما بیشتر از هر زمان دیگری به روابط انسانی نیاز داریم، این مسئله می‌تواند خیلی زیان‌آور و مضر باشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
26 دقیقه
چرا باید محل سگ بگذاریم؟
25 دقیقه
چطور محل سگ بگذاریم یا اصول را رعایت کنیم؟
28 دقیقه
آنکه منتظرش هستیم، کسی جز خودمان نیست
21 دقیقه
کودسازی
26 دقیقه
آب
33 دقیقه
مینیمالیسم: کم‌کردن چیزهای اضافی و نگه‌داشتن چیزهایی لازم برای زندگی
32 دقیقه
اتاق خواب‌ها
32 دقیقه
رختشویی
30 دقیقه
اسکراب ساده‌ی مرکبات که بوهای ناخوشایند را از وام حمامتان می‌گشاید
32 دقیقه
مصرف منابع
32 دقیقه
گونه پرستی
26 دقیقه
دستورهایی با پایۀ گیاهی: برای خوردن و آشامیدن
33 دقیقه
تبوله‌ی کینوای گرمسیری
33 دقیقه
چسان‌فسان
20 دقیقه
رعایت اصول در کمد لباس‌ها
20 دقیقه
ترکِ بدون دردِ کمد لباس‌
26 دقیقه
مهیا کردن یک کمد لباس برای خود
21 دقیقه
محصولات بهتر همه‌جا هستند
25 دقیقه
لوازم‌آرایش‌تان را کم کنید
23 دقیقه
رعایت اصول در دنیای خارج از خانه
25 دقیقه
عشق، ازدواج و کالسکۀ بچه
31 دقیقه
اقامت در طول سفر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا!: کارهای درست، زندگی‌های بهتر و در عین حال نجات سیاره‌مان زمین
نویسنده
مترجمعاطفه هاشمی
گویندهشیوا رفیعیان
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی علمی و آموزشی، کتاب‌های زیست شناسی
قیمت نسخه صوتی
50000 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا!

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا!

برای دریافت کتاب صوتی محل سگ بگذارید لطفا! و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.