معرفی و دانلود کتاب صوتی جشن بی‌معنایی

عکس جلد کتاب صوتی جشن بی‌معنایی
قیمت:
37000 تومان - 6.99€
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جشن بی‌معنایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جشن بی‌معنایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جشن بی‌معنایی

کتاب صوتی جشن بی‌معنایی یکی از شاخص‌ترین آثار میلان کوندرا، نویسنده‌ی فقید چک است. او در این رمان هجوآمیز (که پس از انتشار در سال 2013 نامزد دریافت جایزه‌ی ادبیات اروپا شد)، از خلال روایت زندگی و روابط چند دوست، به تأملی فلسفی و هنری در مسائلی نظیر عشق و تنهایی و دوستی پرداخته است.

درباره کتاب صوتی جشن بی‌معنایی:

میلان کوندرا (Milan Kundera) یکی از برجسته‌ترین نویسندگان معاصر اروپا، و کتاب جشن بی‌معنایی (The Festival of Insignificance) یکی از برترین آثار اوست. این رمان فلسفی را به حق باید شاهکاری پست مدرن نامید که در آن، عدم قطعیت که از درونمایه‌های بنیادین رمان است، به تمام اجزا و عناصر داستان تسری یافته است. به واقع، میلان کوندرا در این اثر بیش از هر کتاب دیگرش، به دنیای استاد و نویسنده‌ی محبوب خود، دنی دیدروِ فرانسوی نزدیک شده است.

پیرنگ رمان جشن بی‌معنایی بر پایه‌ی ارتباطات چهار دوست میانسال به نام‌های آلن، رامون، داردلو و چارلز شکل گرفته و پیش می‌رود. اثر از چندین و چند اپیزود کوتاه تشکیل شده که در هر کدام از آنها، یکی از شخصیت‌ها را در کانون روایت می‌بینیم. با این همه، تمام خرده‌روایت‌های کتاب، از منظری حول راوی داستان می‌گردند؛ راوی‌ای بعضاً بذله‌گو، که حجم اظهار نظرها و مداخله‌هایش در روند روایت، ما را مجاب می‌کند که او را نیز یک کاراکتر در نظر بگیریم.

این کتاب نیز همچون سایر آثار درخشان نویسنده، صرف نظر از وجوه فلسفی پررنگی که بدان اشاره رفت، از سویه‌های سیاسی، اجتماعی و تاریخی‌ نیز آکنده است. این سویه‌ها را، خصوصاً بیش از هر جا در بخش‌هایی از داستان می‌بینیم که در آنها خوشگذرانی‌های استالین، دیکتاتور مخوف شوروی سابق، با زبانی کمیک نقل و روایت شده است. (می‌دانیم که زادگاه میلان کوندرا مدت‌ها اسیر دست نظام کمونیستیِ ویرانگری بود که خط خود را از سردمداران روس در شوروی می‌گرفت. امری که در آن زمان نویسنده‌ی چک را بدل به منتقدی تمام‌عیار نموده بود.)

بیش از این سخن گفتن درباره‌ی اثر حاضر فرصتی فراخ‌تر می‌طلبد؛ بنابراین بی‌ اتلاف وقت بیشتر، شما را به حضور در جشن بی‌معنایی دعوت می‌کنیم.

نکوداشت‌های کتاب صوتی جشن بی‌معنایی:

- اثری هیجان‌انگیز. (Los Angeles Times)
- ژرف و عمیق. (NPR Books)
- این کتاب بیش از سایر آثار کوندار بیانگر اندیشه‌های اوست. (Publishers Weekly)

کتاب صوتی جشن بی‌معنایی مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات پست‌مدرن، دوست‌داران داستان‌های فلسفی و طرفداران رمان‌های طنزآلود، سه گروهی‌اند که بیش از سایرین از گوش سپردن به کتاب صوتی جشن بی‌معنایی لذت خواهند برد.

با میلان کوندرا بیشتر آشنا شویم:

او متولد اول آوریل سال 1929 و اهل کشور چک‌اسلواکی است. البته کوندرا خود را نویسنده‌ای فرانسوی می‌دانند، چرا که پس از تبعید از زادگاهش به دلایل سیاسی، مدت‌های مدید ساکن این کشور اروپای غربی بود. در همین رابطه، گفتنی است که چاپ آثار کوندرا مدت‌ها در کشور خودش ممنوع بودند. از بهترین کتاب‌های این نویسنده‌ی نامدار می‌توان به عناوین پیش رو اشاره داشت: «شوخی، جشن بی‌معنایی، بار هستی، هویت، زندگی جای دیگری است.» گفتنی است که کوندرا چندین بار نامزد دریافت جایزه‌ی نوبل بوده، و افتخارات دیگری نیز در کارنامه دارد که در ادامه ذکر شده است.

جوایز و افتخارات میلان کوندرا:

- برنده‌ی جایزه‌ی ادبیات اروپاییِ دولت اتریش
- برنده‌ی جایزه‌ی مدیسی
- برنده‌ی جایزه‌ی اورشلیم
- برنده‌ی جایزه‌ی هردر

در بخشی از کتاب صوتی جشن بی‌معنایی می‌شنویم:

استالین دوست داشت تا بعد از یک روز بلند و خسته‌کننده، اندکی با همراهانش بنشیند و با تعریف کردن داستان‌هایی درباره‌ی زندگی‌اش تمدد اعصاب کند. برای مثال، این داستان: روزی تصمیم می‌گیرد به شکار برود. نیم‌تنه‌ی چرمینش را می‌پوشد. اسکی‌ها را به پا می‌کند. تفنگ ساچمه‌ای لوله بلندش را برمی‌دارد و عازم سفری سیزده کیلومتری می‌شود.

بعد دسته‌ای کبک را می‌بیند که روی شاخه‌ی درختی نشسته‌اند. می‌ایستد و آنها را می‌شمارد. آنها بیست و چهار عددند ولی از بخت بدش فقط دوازده تیر دارد. او دوازده تا از آن پرندگان را می‌کشد. بعد با اسکی سیزده کیلومتر تا خانه می‌رود و یک دو جین تیر دیگر برمی‌دارد. دوباره همان سیزده کیلومتر را اسکی می‌کند تا به کبک‌ها می‌رسد که روی همان درخت نشسته‌اند، و در نهایت همه‌ی آنها را می‌کشد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
شناسنامه
1 دقیقه
پشت جلد کتاب
20 دقیقه
بخش نخست: معرفی قهرمانان
20 دقیقه
بخش دوم: نمایش خیمه شب بازی
20 دقیقه
بخش سوم: آلن و شارل اغلب در فکر مادرانشان هستند
29 دقیقه
بخش چهارم: آنها همگی به دنبال سرخوشی هستند
17 دقیقه
بخش پنجم: پر کوچکی زیر سقف پرواز می‌کند
20 دقیقه
بخش ششم: سقوط فرشتگان
24 دقیقه
بخش هفتم: جشن بی‌معنایی

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جشن بی‌معنایی
نویسنده
مترجمحسین کاظمی یزدی
گویندههوتن شاطری پور
ناشر چاپیانتشارات بذر خرد
ناشر صوتیانتشارات جیحون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۳۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
37000 ت - 6.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جشن بی‌معنایی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جشن بی‌معنایی

برای دریافت کتاب صوتی جشن بی‌معنایی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.