معرفی و دانلود کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن

عکس جلد کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن
قیمت:
49900 تومان - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن

کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن به قلم استیو هاروی، برای آن دسته از شماست که سقوط کرده‌اید، آن دسته از شما که بخشی از راه را رفته‌اید و تازه فهمیده‌اید این چیزی نیست که دنیا برای شما رقم زده باشد.

وقتی از استعدادها و موهبت‌های خود استفاده کنیم، کائنات و هستی فرصت‌ها و منابع بی‌نظیری را در اختیارمان قرار می‌دهد. این‌ها همان جوایز خداوند هستند. این فرصت‌ها و ثروت‌ها می‌تواند سلامتی، خوشحالی یا قدرت مالی باشد. وقتی هیچ بذری در خاک هستی نمی‌کارید، شاخ و برگ درخت زندگی شما به تدریج خشک می‌شود اما وقتی پرشور و متعهد بذری در دل خاک می‌کارید، شاهد شکوفا شدن تمامی فرصت‌ها هستید. وقتی این موهبت‌های خدادادی را با دیگران سهیم شوید، شادمانی، عشق و دیدی مثبت نسبت به زندگی در برابر شما آغوش می‌گشاید. این کتاب به شما نشان می‌دهد که چگونه موهبت‌های‌تان را در زندگی متجلی سازید.

تمرکز اصلی این کتاب بر این است که چطور این استعدادها را در حوزه‌های مهم دیگر زندگی همچون ایجاد روابط عالی کاری یا تقویت خانواده به کار گیرید. کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن (Act like a success, think like a success)، به روش‌هایی کاملاً جدید، به غنای زندگی شما اضافه می‌کند.

استیو هاروی (Steve Harvey) هنرپیشه، تهیه کننده تلویزیونی و نویسنده این کتاب در یکی از خاطرات خود بیان می‌کند: همراه با سدریک در جت خصوصی نشسته بودیم، داشتیم از مؤسسه هاروی به شهری پرواز می‌کردیم که قرار بود برنامه سلاطین کمدی را روی صحنه ببریم. قرار بود در این برنامه همراه برنی ماک و سدریک باشم. در کابین مسافران همه خواب بودند. وقتی از پنجره به بیرون نگاه کردم، می‌توانستم چراغ‌های روشن شهر را ببینم. پس از آن اشک از صورتم جاری شد.

در آن لحظه، نمی‌توانستم آن همه موهبت و نعمت را که خدا به زندگی‌ام جاری ساخته بود، باور کنم. نمی‌توانستم باور کنم که سوار جت جی سه‌ای هستم که تور تبلیغاتی به دنبالم فرستاده‌ است. در طول زندگی بارها به من گفته بودند که به هیچ دردی نمی‌خورم. من کارهای زیادی انجام داده بودم که از هیچ یک از آن‌ها لذت نمی‌بردم. از قالیشویی گرفته تا فروش بیمه؛ از هفته‌ها رانندگی در جاده تا بی‌کاری و بی‌خانمانی و اخراج از کار. من سختی‌های زیادی را از سرگذرانده بودم.

حال به ناگاه حسی سرشار از موفقیت وجودم را فرا گرفت و اشک‌هایم سرازیر شدند. اینکه تمام رؤیاهایم محقق شده‌اند، مرا تحت‌تأثیر قرار داد. همیشه دلم می‌خواست یکی از معروف‌ترین کمدین‌های این کشور شوم و حالا این رؤیا هم به حقیقت پیوسته بود. به محض اعلام عمومی تورمان، مردم نام سلاطین کمدی را روی ما گذاشتند و بعد ما ثابت کردیم که این عنوان درست انتخاب شده است. ما به بزرگ‌ترین و معروف‌ترین گروه کمدی تبدیل شدیم. تور ما حدود 58 میلیون دلار درآمد داشت. رؤیاهای من به حقیقت پیوستند و اکنون در مقابل چشمانم راه می‌رفتند. همان جا داخل جت خصوصی، شادی، رضایت و هماهنگی با رسالتی را که خداوند برای من تعیین کرده است با تمام وجود تجربه کردم.

از نظر من موفقیت، خودرویی که سوار می‌شدم، خانه‌ای که در آن زندگی می‌کردم، مقصدی که به آن سفر می‌کردم یا لباسی که بر تن داشتم، نبود. بخشی از موفقیت من به درآمدی که در می‌آوردم و کارهایی که می‌توانستم برای خودم و خانواده‌ام انجام دهم، مرتبط بود. از دیدگاه من موفقیت، ازدواج و گذران زندگی مشترک با زنی بود که به من کمک می‌کرد تا بهترین‌هایم را ارائه دهم. موفقیت برای من عشق ورزیدن به فرزندانم و استفاده از مشورت و کمک آن‌ها در کسب و کارم بود. موفقیت برای من انجام همان کاری بود که با تمام وجود دوستش داشتم.

ممکن است تعریف شما از موفقیت با تعریف من فرق داشته باشد اما همه ما آرزوهایی در زندگی داریم که مشترک هستند. همه ما خواهان آسایش ذهنی، عشق‌ورزی به دوستان و خانواده، سلامت جسمی و روانی و سطحی از رفاه مادی هستیم. تعریف شما از موفقیت هر چه که باشد، این کتاب زندگی‌تان را تغییر خواهد داد و به شما کمک می‌کند که به آن دست یابید.

اینکه پول ارزشمند خود را صرف خریدن این کتاب کرده‌اید، نشان از آن دارد که با جدیت به دنبال دستیابی به سطحی برتر از زندگی هستید و می‌خواهید هر آن‌چه را دنیا برای‌تان در نظر گرفته، در آغوش بگیرید. من این کتاب را برای تمامی افراد نوشته‌ام. برای یک دانشجو که هزار آرزو دارد، برای فارغ‌التحصیلی که تلاش می‌کند گامی بزرگ در دنیای کسب و کار بردارد، برای بازنشسته‌ای که در انتظار آینده‌ای نامطمئن است یا برای هر کسی که در اوج ایستاده و می‌خواهد این جایگاه را تا ابد حفظ کند. انتخاب با شماست. شاید تازه مسیر را شروع کرده‌اید یا شاید از موانع پیش رو خسته شده‌اید و تصمیم گرفته‌اید عقب‌نشینی کنید. شاید هم مسیری طولانی را جلو رفته‌اید و دیگر انگیزه ادامه دادن ندارید.

اولین کتاب استیو هاروی، مثل یک زن عمل کن، مثل یک مرد فکر کن، به میلیون‌ها زن کمک کرد تا نگاهی جدید به روابط و رفتار خود داشته باشند. کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن، به شما کمک خواهد کرد تا اهداف زندگی خود را دوباره مرور کنید و ابزار و تجهیزات لازم برای رسیدن به آن را تعیین کنید. کتاب‌های قبلی نویسنده زنان را به عنوان مخاطب هدف در نظر گرفته بودند. اما این کتاب برای همگان است. این کتاب مرد یا زن، پیر یا جوان، تازه‌کار یا بازنشسته، همه را تقویت می‌کند. این اثر پر از اطلاعات عالی است که به شما کمک می‌کند تا صرف‌نظر از جایی که ایستاده‌اید، به خواسته‌های‌تان برسید.

همان طور که در این کتاب می‌خوانید، فقط زنده ماندن ایده خوبی نیست. زندگی چیزی بیشتر از ماندن در یک شغل خسته کننده و یکنواخت، خریدن یک ساعت طلا و خوردن و وزن اضافه کردن است. زندگی شما چیزی بیشتر از انتظار برای پیدا شدن یک فرصت مناسب است. زندگی شما چیزی بیشتر از اتلاف وقت و دیدن کامیابی دیگران و درجا زدن است. کلمات این کتاب در شما انگیزه ایجاد خواهد کرد تا با استفاده بهینه از آن‌چه در وجودتان دارید یعنی با به‌ کارگیری همان موهبت درونی خود، بیشترین لذت را ببرید.

بسیاری از کتاب‌های خودیاری و انگیزشی به شما می‌گویند که باید برای دست‌یابی به موفقیت، چیزهایی به دست آورید که امروز صاحب آن نیستید اما استیو هاروی این‌جا هست که بگوید شما نیاز به هیچ کلاسی ندارید، نیاز به یادگیری زبان دیگری ندارید، نیازی به صرف هزینه و انرژی و ارتباط با افراد دیگر ندارید. برای آنکه در زندگی موفق باشید اول و قبل از هر چیز باید موهبت درونی خود را بشناسید و می‌دانید فایده‌اش چیست؟ شما این موهبت را دارید.

در قسمتی از کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن می‌خوانیم:

من نوشتن رؤیاهایم را با ساختن تخته تجسم، یک‌ قدم جلوتر ‌بردم. نه‌ تنها می‌خواستم درباره چشم‌اندازم بخوانم، بلکه دوست داشتم آن را ببینم. ابتدا که شروع به ساختن تخته تجسم کردم، خیلی از افراد اطرافم معنای این کار من را درک نکردند. برخی گفتند: «استیو! تو کلی پول داری، با این تخته تجسم چیکار می‌کنی؟» اما بگذارید به شما چیزی بگویم، من دست برنمی‌دارم. می‌خواهم در تمام زندگی‌ام مشغول یادگیری و پیشرفت کردن باشم. احتمالاً تمام افراد موفقی که می‌شناسم هم همین‌گونه هستند. زندگی آنان در بیش‌تر گرفتن خلاصه نمی‌شود، بلکه به بیش‌تر انجام‌ دادن ختم می‌شود.

من تخته تجسم دارم تا به زندگی‌ام جهت درستی بدهد. هنوز چیزهای زیادی هستند که دوست دارم به‌ دست بیاورم. از گذشته‌ام یاد گرفتم بهترین راه برای رسیدن به هدف‌هایم این است که آن‌ها را جلوی خودم جایی که همیشه بتوانم نگاه‌شان کنم، قرار دهم. هرجا که باشم؛ چه در آتلانتا یا شیکاگو پشت میز کامپیوترم نشسته باشم یا مشغول چک‌ کردن آیفون خود باشم، نخستین چیزی که بر روی صفحه همه این‌ها بالا می‌آید، تخته تجسم است. مهم نیست کجا باشم، می‌خواهم که چشم‌اندازم به‌ طور کامل جلوی مغز و ذهنم قرار بگیرد. نه‌ تنها می‌توانم تخته تجسم را در همه‌جا ببینم، بلکه چشم‌اندازی که دارم به‌صورت مستقیم با بهبود بخشیدن تمام نقاط و بخش‌های زندگی‌ام که بیش‌ترین اهمیت را برایم دارند، در ارتباط است و راه‌هایی را پیدا کردم که این چشم‌اندازها فراتر از صفحه موبایل و لپ‌تاپ و کامپیوترم زندگی کنند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه: موهبت درونی‌ات تو را صدا می‌زند آماده‌ای تا پاسخش را بدهی؟
بخش اول: وقتی کافی، کافی است
فصل اول: «حالم از خودم به هم می‌خورد»
فصل دوم: ترس و شکست
فصل سوم: در بطری را باز کن
بخش دوم: کشف و پذیرش موهبت‌ها
فصل چهارم: فاصله بین نابود کردن و فداکاری در راه رؤیاهای‌تان
فصل پنجم: نه به خاطر پولی که به شما پرداخت می‌شود بلکه به خاطر چیزی که برای آن ساخته شده‌اید
فصل ششم: شناخت موهبت درونی و به کارگیری مناسب آن
فصل هفتم: شناخت آرایش شما
فصل هشتم: بالارفتن از کوه برای دست‌یابی به رؤیاهای‌تان
فصل نهم: باید ببینید تا باور کنید
فصل دهم: مردی با طناب
فصل یازدهم: چیزی به نام آدم خودساخته وجود ندارد
بخش سوم: استعدادتان را به بالاترین حد ممکن برسانید
فصل دوازدهم: داستان جدول
فصل سیزدهم: هرگز از بازسازی خود نهراسید
فصل چهاردهم: قدرت نه‌ گفتن
بخش چهارم: میراث خود را بسازید
فصل پانزدهم: با موفقیت خود، دشمنان و کینه‌توزی‌ها را محو کنید
فصل شانزدهم: توازن جادویی زندگی
فصل هفدهم: خداوند به شما مهر ورزیده تا به دیگران خدمت کنید

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن
نویسنده
مترجمفاطمه باغستانی
ناشر چاپیانتشارات نسل نواندیش
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات191
زبانفارسی
شابک978-964-236-941-6
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
49900 ت - 9.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن

Mehdi Mahmoodi
۱۳۹۹/۵/۱۸
بسیار ساده نکات قشنگی رو گفته و ارزش خوندن داره. البته با توجه به عنوان کتاب به نظر من انتظار مطالب قوی تری را باید داشت.
علی علیخانی
۱۳۹۸/۴/۴
بسیار عالی بود ارزش چندبارخوندن رو دارهاگه فایل صوتیش تهیه بشه خیلی ایده آل تر میشهازتمام دست اندرکاران سپاس گذارم
الهام ادیبی فر
۱۳۹۷/۱۰/۳۰
شاید ترجمه خوبی نداره، به نظرم جالب نبود یه دیدگاه. و فقط الکی بال‌ و پر داده
توران
۱۴۰۱/۶/۲۲
برای شروع کردن و کسانی که خسته از روند زندگی هستند مناسب یک امیدی در متن این کتاب هستد
مرتضی محمدی صالح
۱۳۹۹/۴/۱۴
بسیار خوب و عامه پسند. سبک توضیحات ساده تا هر کسی بفهمه
نگین قاسمی
۱۳۹۹/۵/۸
بسیار عالی لذت بردم
حتما پیشنهاد میشه
ادیب شریفی
۱۳۹۸/۹/۱۱
فوق العاده
هرکی دنبال روحیه مناسبه برای فعالیت حتما دانلود کنه
میثم دهقانی
۱۳۹۷/۱۱/۲۰
فوق العاده الهام بخش
توصیه برای مطالعه در هر سنی
معین
۱۴۰۱/۷/۸
یکی از بهترین کتاب‌هایی که خوندم
سامان برجی
۱۴۰۰/۳/۱۱
فوق العاده بود با ترجمه عالی
سمیه شریعتی
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
لطفا صوتیشو بذارین
مشاهده همه نظرات 11

راهنمای مطالعه کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن

برای دریافت کتاب مثل یک موفق عمل کن، مثل یک موفق فکر کن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.