معرفی و دانلود کتاب زنی که مهم نبود

عکس جلد کتاب زنی که مهم نبود
قیمت:
۱۰۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب زنی که مهم نبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب زنی که مهم نبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب زنی که مهم نبود

کتاب زنی که مهم نبود اثر معروف سونیا پرنل یک بیوگرافی فوق‌العاده جذاب درباره‌ی زندگی شجاعانه‌ی ویرجینیا هال است که به عنوان اولین جاسوس زن در جنگ جهانی دوم شناخته می‌شود. این کتاب که ماجراجویی‌های این زن را برای نخستین بار روایت می‌کند، افتخارات بسیاری را برای نویسنده‌اش به ارمغان آورده است.

معرفی کتاب زنی که مهم نبود:

ویرجینیا هال شخصیت اصلی کتاب زنی که مهم نبود (A woman of no importance)، جاسوس آمریکایی بود که در فراز و نشیب‌های زندگی، انسانی معمولی محسوب می‌شد و هیچ‌کس برایش اهمیتی قائل نبود. سرانجام در زمان جنگ جهانی دوم توانست اولین زن جاسوسی باشد که در اداره عملیات ویژه بریتانیا فعالیت می‌کرد و بعد از آن توانست برای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا کار کند. او شرایط جنگ در فرانسه را به‌گونه‌ای تغییر داد که به پیروزی متفقین منجر شد و با تأسیس یک کارخانه سبب اختراع اسلحه‌ی معروف «کلت برنو» شد. ویرجینیا هال نخستین زنی بود که توانست همراه متفقین به پشت خط دشمن اعزام شود. از طرف دیگر او شبکه های گسترده جاسوسی را در کشور فرانسه راه اندازی کرد.

هیتلر در یکی از مصاحبه‌هایش درباره‌ی او گفت: «اگر یک سرباز مثل ویرجینیا هال داشتم، قطعاً تمام دنیا را فتح می‌کردم.» همچنین گشتاپو نیز به او لقب خطرناک‌ترین جاسوس متفقین را داده بود. علاوه بر این، ویرجینیا هال نخستین زنی بود که توانست نشان صلیب خدمات برجسته ایالات متحده را دریافت کند.

با وجود تمام افتخارات و کارهای مهمی که ویرجینیا هال در طول حیات خود انجام داد، کمتر کسی او را می‌شناخت تا این‌که سونیا پرنل (Sonia Purnell) با قلم جذاب و قدرتمند خود به سراغ زندگی او رفت. این نویسنده برای اینکه بتواند وقایع زندگی او را در کتاب حاضر بدون هیچ کم و کاست و تحریفی بنویسد، ارتباط نزدیکی با بازماندگان ویرجینیا هال برقرار کرد.

افتخارات کتاب زنی که مهم نبود:

- کتاب سال 2019 از نگاه رسانه‌ی عمومی ملی انگلستان
- برنده جایزه پلوتارک برای بهترین بیوگرافی
- نامزد دریافت جایزه ی حلقه منتقدین کتاب آمریکا 2019
- نامزد بهترین زندگی‌نامه گودریدز سال 2019
- بهترین کتاب آوریل 2019 سایت آمازون

خواندن کتاب زنی که مهم نبود به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به مطالعه‌ی زندگی‌نامه شخصیت‌های تاثیرگذار به ویژه چهره‌های مهم جنگ جهانی دوم علاقه دارید، بدون معطلی به سراغ این کتاب بروید و خود را میهمان تجربه‌ای جذاب و هیجان‌انگیز کنید. مطمئن باشید از مطالعه‌ی کتاب زنی که مهم نبود پشیمان نخواهید شد!

نکوداشت‌های کتاب زنی که مهم نبود:

- یک بیوگرافی فوق العاده، اگرچه خود ویرجینیا و مهارت‌هایی که به او فرصت داد تا مدت‌ها در سایه زندگی کند همچنان یک معما باقی مانده است اما حقایق خارق العاده از زندگی او با جزییاتی بی‌نظیر و یکرنگ و متعادل به تصویر کشیده شده است. این کتاب هم مثل هر کتاب هیجان‌انگیز دیگری میخکوب کننده بوده و کنار گذاشتن آن بسیار دشوار است. (New York Times Book Review)

- حماسه‌ای جذاب از زنی شایان توجه که مقاومتش با نبردی که ابتدا علیه توقعات پایین جنسیتی و سپس با معلولیتش داشت، صیقل داده شد. (USA Today)

- نوشتار پرنل به اندازه‌ی تحقیقات او دقیق و درگیرکننده است و این کتاب توجهی دیر اعمال شده به یکی از قهرمانان بزرگ جنگ در جهان است. خواندن اثر لذت بخش بوده و قلب مخاطب را از حس افتخار پر می‌کند. (Booklist)

- یک بیوگرافی پیشگامانه که مطالعه‌ی آن همچون خواندن یک اکشن جاسوسی است... داستانی پر از تعلیق، دلخراش و در نهایت پیروزمندانه از فداکاری و قهرمانی. (BookPage)

- پرنل واضحا یک قهرمان کمتر ستایش شده را احیا کرده و داستانی جذاب از دسیسه‌های زمان جنگ را ارائه می‌کند. طرفداران تاریخ جنگ جهانی دوم و تاریخ زنان، میخکوب خواهند شد. (Publishers Weekly)

- تاریخچه‌ای قابل توجه؛ این ارزیابی زنده نشان می‌دهد که هال چطور مخفیانه به ویشی، پاریس و لیون اشغال شده رفت و آمد می‌کرد و خانه‌های امن راه اندازی می‌نمود و قاصدان جنگی را هماهنگ می‌کرد. در حدی که اگر مرد بود شهرتی به اندازه‌ی جیمز باند می‌یافت... پژوهش‌های دقیق نگارنده منجر به ایجاد یک بیوگرافی قابل توجه از شخصی شده که راه برای دیگران گشود و اکنون ساختمانی در مقر سازمان سیا به نام اوست. (Kirkus Reviews)

سونیا پرنل را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده و خبرنگار انگلیسی است که برای روزنامه‌های معتبر و معروفی چون «گاردین»، «ایندیپندنت»، «دیلی تلگراف» و «اکونومیست» فعالیت می‌کند. سبک نوشتاری او زبان ساده‌ی انگلیسی و روایت آزاد داستان‌های واقعی است. تاکنون سه کتاب به نام‌های «فقط بوریس»، «زندگی همسر وینستون چرچیل»، «زنی که مهم نبود» از این نویسنده منتشر شده است.

در بخشی از کتاب زنی که مهم نبود می‌خوانیم:

از نگاه چرچیل افرادی برای جاسوسی موفق بودند که می‌توانستند با پیگیری‌های مستمر و قابلیت مخفی‌کاری خودشان را به‌عنوان افراد قابل ‌اعتماد جا بزنند و بتوانند اخبار جدید و به ‌روز را در کوتاه‌ترین زمان ممکن منتقل کنند. سرویس امنیتی انگلستان همواره به دنبال مردانی می‌گشت تا بتوانند با توجه به ویژگی‌های فوق نقش یک جاسوس کاربلد را ایفا کند، اما آقای بیلوس، زنی را پیدا کرده بود که می‌توانست تمام خواسته‌های سرویس امنیتی انگلستان را به بهترین شکل برآورده کند.

وقتی ویرجینیا در یکم سپتامبر به لندن رسید، کاملاً شماره را فراموش کرده بود و در اولین فرصت خودش را به سفارت آمریکا رساند و تلاش کرد شغلی پیدا کند و مادرش را از اوضاع و احوال خودش باخبر سازد، اما دوباره نیز برای پیداکردن شغل به نتیجه نرسید و با او برخورد مناسبی نشد. به همین دلیل تلاش کرد تا در نامه‌ای اطلاعات به‌روز و جدید خودش از فرانسه که شامل شرایط دستگیری‌ها و اتفاقات استراتژیک و جنگی می‌شد را در اختیار سفارت قرار دهد. پس از خواندن نامه توسط سفارت، آنها فهمیدند که او در زمینه‌ی نوشتن و نگارش، مهارت بالایی دارد و از آنجا که ارتش به شدت به چنین افرادی نیاز داشت، دوباره ویرجینیا توانست شغل موردعلاقه‌اش را پس بگیرد و پشت ماشین تحریر بنشیند.

هفته‌ها سپری شد و روز و شب‌های ویرجینیا با بی‌خوابی‌های بسیار می‌گذشت. مادرش در طول این دوران با نامه‌نگاری‌های پی‌درپی از او می‌خواست که هرچه سریع‌تر به خانه برگردد. اما کار از کار گذشته بود و دیگر نمی‌توانست در چنین شرایط جنگی به راحتی به خانه برگردد. در یکی از همین روزها خیلی ناگهانی شماره‌ای را که چندوقت پیش گم کرده بود را داخل جیب یکی از لباس‌هایش پیدا کرد و با نیکولاس تماس گرفت و او را به همراه همسرش الیزابت به شام دعوت کرد.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل اول: رویا
فصل دوم: بزنگاه
فصل سوم: دوستان پلید من
فصل چهارم: خداحافظ دیندی
فصل پنجم: دوازده دقیقه، دوازده مرد
فصل ششم: لانه‌ی جاسوسی
فصل هفتم: کوهستان بی‌رحم
فصل هشتم: مأمور تحت تعقیب
فصل نهم: بازگشت به فرانسه
فصل دهم: بانوی کوهستان
فصل یازدهم: بر فراز آسمان
فصل دوازدهم: سال‌های سیاه
تاریخچه‌ی تصویری زندگی ویرجینیا هال

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب زنی که مهم نبود
نویسنده
مترجمعلی همتیان، محسن استاجی
ناشر چاپیانتشارات شمشاد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۹
زبانفارسی
شابک978-600-839292-7
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه، کتاب‌های تاریخ جهان
قیمت نسخه الکترونیک
۱۰۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب زنی که مهم نبود

سارا سوری
۱۴۰۰/۲/۲۰
حیف از این داستان زیبا که انقدر ناشیانه و روزنامه وار نوشته شده. امیدوارم یه روزی یه نویسنده‌ی قوی و کار درست زندگی ویرجینیا هال رو به بهترین شکل بنویسه. با اینکه به بدترین شکل ممکن نوشته شده باز هم خوندمش فکر کن یک نفر بیاد معرکه بنویسه این ماجرا رو.
یک نکته‌ی دیگه اینکه تاریخ‌ها و سن و سال‌ها و
کاملا قاطی اشتباهه. نمیدونم این اشکال کار ترجمه ست یا متن اصلی انقدر پر ایراد نوشته شده. باز هم میگم حیف از این داستان جذاب که انقدر ناشیانه و گزارش طور نوشته شده
فرشته رزاقی
۱۴۰۰/۴/۴
داستان بسیار زیبا از زندگی واقعی و عجیب یک زن است که به طرز فوق العاده‌ای هدفمند، پرتلاش و خستگی ناپذیر بود و با اینکه در اثر اتفاقی سهوی در اوج جوانی دچار قطع عضو و معلولیت شده بود، دلسرد و منزوی نشد، در برابر سختی‌ها کرنش نکرد و جواب منفی‌های متعدد شغلی و زندگی او را مقاومتر و هوشمندتر کرد طوری که به یک اسطوره‌ی فرامرزهای کشورش تبدیل شد،
که خیلیها به او مدیون بودند، روحش شاد پیشنهاد می‌کنم حتما برای مطالعه‌اش وقت بگذارید، ممنون کتابراه😊❤
ژاسمن شاهنظری
۱۴۰۰/۱/۵
کتاب داستان زندگی ویرجینیا هال را دنبال میکند وبه گونه‌ای به معرفی این زن فعال و از جان گذشته میپردازد. کتاب خوبی بود. متاسفانه قسمت اعظم کتاب ترجمه نشده بود چون کتاب به زبان اصلی حدود ۳۰۰ صفحه است. در بعصی جاها مطلب قاطی میشد در هر حال ممنون.
الهه آذر67
۱۴۰۰/۳/۷
واقعا واقعا جای تحسین داره. با خوندن این داستان هر چند شخصیت‌ها زیاد بودن و من گیج میشدم امابرای من یه تلنگری بود. چقد ما زنها میتونیم کارهای بزرگی انجام بدیم اما خصوصا خود من که دچار روز مرگی شده‌ام و روزها دارن میگذرن و هیچکاری نمی‌کنیم برای خودمون برای کشورمون بزای خیلی چیزها. بازم مچکرم از کتابراه
Ashraf Aaseyedbagher
۱۴۰۰/۴/۱۳
قطعا موضوع کتاب در مورد شخصیت برجسته‌ای است اما انقدر جسته و گریخته از ماجراها صحبت شده بود که من چند بار فکر کردم چند صفحه را جا انداختم. اگر اونجوری که دوستان میگن کتاب اصلی 300 صفحه است چرا 130 صفحه‌اش ترجمه شده؟
فیروزه ابراهیمیان
۱۴۰۰/۳/۱۴
به شدت کتاب خوبی بود، مستقل بودن و محکم بودن یک زن با وجود معلولیتی ک اصلا ب چشم نیومد شرح داد. زنی که در جایگاه خودش ب شدت هوشمند عمل کرده و تونسته به یک جنگ خاتمه بده. درسته خیلی مختصرتر از نسخه اصل بیان شد اما اطلاعات اصلی در اختیار گذاشت
Masoud Hoseyni
۱۳۹۹/۹/۲۷
باسلام واقعاداستان زندگیش جالبه. ‌البته این کتاب خیلی سانسورشده بود، امابازهم ازکتابراه ممنونم که این کتاب رودرکتبخونه گذاشت... این خانم نشون دادکه زن هادارای چه قدرت وهوشی هستند..
fatemeh austin
۱۴۰۱/۱/۱۰
کتاب زندگینامه یک زن رو توصیف می‌کنه که یک تنه تونست اقدامات قابل توجهی رو بعنوان یک جاسوس در جنگ ایفا بکنه... خیلی تاثیر گذار بود اما اگر بجای سبک مستندوار به سبک داستانی نوشته میشد خیلی جذاب تر و گیراتر بود..
Masoumeh Pourmasoumi
۱۴۰۰/۴/۱۰
کتاب رو دوست نداشتم. زندگینامه یک نفر رو تند تند و خیلی پراکنده گفته. انگار فقط میخواست تمومش کنه. از طرفی شخصیت اصلی کتاب رو اصلا درک نمیکنم. طبق معمول یک آمریکایی که دوست داره جایی دورتر از سرزمین خودش دخالت کنه....
Amir .
۱۴۰۰/۳/۲۹
یه زن که یکی از پاهاش قطع شد فرانسه رو نجات داد. کاری کرد که شاید هزاران نفر هم قدرت انجامش رو نداشتن. 🙀🙀
این کتابش عالی بود. حتما مطالعه کنید.
اگه از رو این یه فیلم ساخته بشه قطعا بهترین فیلم جنگی و بیوگرافی میشه.
Shadi T
۱۴۰۰/۳/۲۳
با سلام، ممنون از زحمتی که کشیده شد بابت ترجمه و ارائه آن، ولی کار زیادی میطلبه برای اصلاح متن و ارائه‌ای پیوسته از مطالب به طوری که باعث گیجی و سردرگمی خواننده نشه.. داستان خیلی جالبی ست ولی اصلاح شده ارائه شود
خانم کتابخون
۱۴۰۰/۳/۶
خود داستان که بر اساس واقعیته جالب و خوندنیه
اما ترجمه خیلی در هم و بد بود، تاریخ‌ها جا به جا، حالت بیان مثل گزارشگرها و....
اما با این اوصاف تو ۳ ساعت تمومش کردم چون واقعا شخصیت جالبی داشتند این خانم.
ستایش پارسا
۱۴۰۰/۳/۱۵
جالب بود فکر میکنم کسانی که اطلاعات مناسبی در خصوص سیاست و جنگ دارن بهتر کتاب رو درک میکنن ولی به طور کلی دادستان زنی که به دلیل جنسیت مدام رد میشد کاری کرد که منجر به خودکشی هیتلر شد
Mahbod Almasieh
۱۴۰۰/۳/۱۱
در کل اطلاعات مفیدی در مورد گروههای مقاومت در برابر نازی‌ها داده بود ولی با کارکتر اصلی کتاب ارتباط عمیقی بر قرار نمیشد در طول خواندن کتاب و اینکه با جزیات از شکنجه‌ها صحبت میشد نا خوشایند بود
Mohsen sherek
۱۴۰۰/۳/۱۱
وجود شخصیت‌ها و اسامی اضافی که باعث سردرگمی خواننده می‌شود. بیش از حد بزرگ نشان دادن قهرمان داستان. تحقیر کردن بیش از حد آلمانی ها. عبور از وقایع مهم به صورت بسیار سر سری. در کل کتاب چرتیه
مشاهده همه نظرات ۶۴

راهنمای مطالعه کتاب زنی که مهم نبود

برای دریافت کتاب زنی که مهم نبود و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.