معرفی و دانلود کتاب همه‌جا آتش‌های خرد

عکس جلد کتاب همه‌جا آتش‌های خرد
قیمت:
۱۸۰۰۰ تومان - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب همه‌جا آتش‌های خرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب همه‌جا آتش‌های خرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب همه‌جا آتش‌های خرد

کتاب همه‌جا آتش‌های خرد، رمانی جذاب از سلست اینگ، نویسندۀ کتاب پرفروش تمام آنچه هرگز به تو نگفتم است، که سرنوشت خانوادۀ ریچاردسون را با مادر و دختری اسرارآمیز به هم پیوند می‌دهد و زندگی‌شان را زیر و رو می‌کند.

رمان همه‌جا آتش‌های خرد (Little Fires Everywhere) در سال 2017 برنده‌ی جایزه‌ی بهترین رمان گودریدرز شده و به عنوان بهترین رمان آمازون منتخب شده است. همچنین این کتاب در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز در سال ۲۰۱۷ قرار گرفته است.

سلست اینگ (Celeste Ng) داستان کتاب همه‌جا آتش‌های خرد را در شیکرهایتس آغاز می‌کند. همه‌چیز در شیکرهایتس در حومۀ آرام و زیبای کلیولند برنامه‌ریزی شده است، از نقشۀ راه‌های پر پیچ و خم تا رنگ خانه‌ها و زندگی شاد ساکنانش. هیچ‌کس به اندازۀ النا ریچاردسون تجسم عینی روح این مکان نیست.

میا وارن هنرمندی اسرارآمیز و مادری مجرد است که وارد می‌شود و با دختر نوجوانش، پرل خانه‌ای از ریچاردسون‌ها اجاره می‌کند. چیزی نمی‌گذرد که میا و پرل نقشی پر رنگ‌تر از مستاجر می‌یابند: هر چهار فرزند ریچاردسون‌ها جذب این مادر و دختر می‌شوند. اما میا گذشته‌ای رازآمیز دارد.

وقتی دوستان خانوادگی ریجاردسون‌ها می‌خواهند نوزادی چینی آمریکایی را به فرزندی بپذیرند بحث حضانت چنان بالا می‌گیرد که کل شهر دو پاره می‌شود، میا و النا هم در دو طرف این دعوا قرار دارند. النا که به میا و انگیزه‌هایش مشکوک است تصمیم می‌گیرد، از اسرار گذشتۀ میا سر در آورد. اما برای این هوس بهای گزافی می‌پردازد.

در بخشی از کتاب همه‌جا آتش‌های خرد می‌خوانیم:

تمام شب داشت نقشه می‌کشید و الان وقتش بود. به‌ندرت فکر می‌کرد. انگار بیرون از خودش ایستاده و کسی دیگر را - که این کارها را انجام می‌دهد - تماشا می‌کند. پدرش همیشه یک بشکه بنزین در پارکینگ داشت تا برف‌روب و موتور برق را موقع طوفان روشن کند. یک گالن بنزین آورد و یک دایرۀ تمیز روی تخت خواهرش کشید، بعد روی تخت برادرهایش. بنزین روی پتوی گلدار لکسی، روی بالش تریپ و ملافه‌های سفید مودی لکه‌های روغنی و تیره انداخت. وقتی کار اتاق مودی تمام شد، گالن هم خالی شد. خودش را به روشن‌ کردن پشت درهای بسته اتاق‌ خواب پدر و مادرش راضی کرد. بعد کلیدهای خانۀ وینزلو را سر جایش، داخل کشوها گذاشت و جعبه‌ کبریت را درآورد.

میا گفته بود یادت باشه بعضی‌ وقت‌ها باید همه‌چی رو خاکستر کنی و از اول شروع کنی. بعدش خاک غنی‌تر می‌شه و چیزهای تازه درمی‌آد. آدم‌ها هم همین‌طورن. از نو شروع می‌کنن. یه راهی پیدا می‌کنن. یاد میا افتاد و چشم‌هایش شروع به سوزش کرد. اولین کبریت را به کنارۀ جعبه‌ کشید. کیف مدرسه با مقداری لباس و تمام پولی را که داشت برداشته بود و روی کولش انداخته بود. با خودش فکر کرد آن‌ها همین‌ نزدیک‌ها هستند. هنوز وقت هست که بشود پیدایشان کرد. سمبادۀ زیر نوک کبریت، مثل میخ تخته‌ سیاه ساییده شد و گوگرد روشن شد و شعله پدیدار. ایزی کبریت را روی پتوی گلدار خواهرش انداخت و سریع از در بیرون رفت.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب همه‌جا آتش‌های خرد
نویسنده
مترجممحمدمهدی قاسملو
ناشر چاپیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۶۰
زبانفارسی
شابک978-600-461-088-9
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۸۰۰۰ ت - 3.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب همه‌جا آتش‌های خرد

یاسمین زارع دزفولی
۱۳۹۹/۸/۴
سلام. نویسنده خیلی سعی کرده بود جای ظالم و مظلوم رو وارونه جلوه بده!!!! و ارزشمندبودن خانواده رو بد و سخیف جلوه بده و مادران مجرد رو بسیار والا نشون بده.
خیلی هم توضیحات اضافی و خسته کننده داره که هیچ تاثیری هم در روند داستان ندارن.
رامین شاکری
۱۳۹۷/۲/۲۱
داستان برهه کوتاهی از زندگی دو خانواده با شرایط و دیدگاههای متفاوت که بر حسب اتفاق زندگی، گذشته و آینده آن‌ها را روی یک خط داستانی آرام ولی پیچیده تغییر میدهد.
روند کتاب جذاب ولی خط آرامی دارد و خواننده با تک تک شخصیتها آشنا و همذات پنداری میکند.
Mis Sadeghi
۱۳۹۸/۹/۴
قصه از اول خیلی خوب ‌جذاب پیش میره ولی دراخر بنظرمن جالب تموم نمیشه.. یجور باعجله تموم میشه.
Mahroo Makhlooghian
۱۳۹۹/۵/۱
من سریالی که از روی این کتاب ساخته شده رو دیدم که خیلی خوب بود. حتما کتابش هم خوبه
فاطمه سیفی
۱۳۹۷/۳/۳۱
عالی اما همانطور که رامین گفته
sara ss
۱۳۹۷/۴/۲۷
من دوستش داشتم
ستار ستاری
۱۴۰۰/۱/۳۰
عالی بود
بعضی وقتها باید از خاکسترش شروع کنی.....
مشاهده همه نظرات ۷

راهنمای مطالعه کتاب همه‌جا آتش‌های خرد

برای دریافت کتاب همه‌جا آتش‌های خرد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.