معرفی و دانلود کتاب بده و بستان؛ رویکردی انقلابی به موفقیت

عکس جلد کتاب بده و بستان؛ رویکردی انقلابی به موفقیت
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب بده و بستان؛ رویکردی انقلابی به موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بده و بستان؛ رویکردی انقلابی به موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بده و بستان؛ رویکردی انقلابی به موفقیت

موفقیت شما در گروی کمک کردن به دیگران است! شاید این جمله برای‌تان عجیب باشد اما این تمام چیزی است که آدام گرانت در کتاب بده و بستان؛ رویکردی انقلابی به موفقیت که یکی از پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز است، به شما می‌آموزد.

معرفی کتاب بده و بستان:

از ایام قدیم همواره فرض بر این بود که کار سخت، استعداد و خوش‌شانسی از دلایل اصلی موفقیت در تجارت هستند، اما آدام گرانت (Adam M Grant) در کتاب بده و بستان (Give and Take: A Revolutionary Approach to Success) ثابت می‌کند که در دنیای امروز، موفقیت بیشتر به چگونگی تعامل شما با دیگران بازمی‌گردد. بیشتر مردم مایل هستند که در محل کار در یکی از این سه گروه باشند: حسابگران، گیرندگان و بخشندگان.

گیرندگان معمولاً اشخاصی هستند که تلاش می‌کنند تا در هر داد و ستدی بیشترین سود را ببرند. در مقابل حسابگران قرار دارند؛ این گروه تعادل را حفظ می‌کنند و تنها به اندازه‌ای که ارائه می‌دهند، می‌گیرند. در پایان بخشندگان هستند که بسیار نادر و کمیاب به شمار می‌آیند. این گروه بدون هیچ توقعی، تلاش‌ خود را می‌کنند تا به دیگران یاری برسانند.

آدام گرانت بر این باور است که هر سه گروه می‌توانند به موفقیت دست پیدا کنند، اما ویژگی متمایزی در موفقیت بخشندگان وجود دارد، آن‌ها همواره رو به جلو پیش می‌روند و موفقیتشان پایدار می‌ماند. وقتی افراد گیرنده به موفقیت می‌رسند، این بدان معنا است که گروهی دیگر شکست خورده‌اند. زمانی که یک بخشنده به موفقیت دست پیدا می‌کند هیچ کس جلوی پیشرفت او را نمی‌گیرد؛ چرا که می‌دانند موقعیتی برای آن‌ها هم فراهم می‌شود تا به خواسته‌ی‌شان که همان پیشرفت است دست پیدا کنند.

آدام گرانت را بیشتر بشناسیم:

او یکی از جوان‌ترین استادان دانشگاه مشهور پنسیلوانیا محسوب می‌شود و 5 سال متوالی به عنوان استاد برتر در دانشکده کسب و کار وارتون برگزیده شد. آدام تاکنون کتاب‌های مشهور و پرفروشی مانند نوآوران، اصیل‌ها و ... را منتشر کرده است و در زمره‌ی موثرترین افراد در دنیای تجارت قرار دارد.

مطالعه‌ی کتاب بده و بستان به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به خواندن آثار موفقیت و کسب و کار علاقه دارید، این کتاب را از دست ندهید.

نکوداشت‌های کتاب بده و بستان:

- بده و بستان می‌تواند مهم‌ترین کتاب این قرن باشد. این کتاب حاوی مضامین عمیقی است درباره‌ی این که چطور می‌توانیم مشاغل‌مان را اداره کنیم، چطور می‌توانیم با دوستان و اقوام‌مان تعامل داشته باشیم، فرزندان‌مان را بزرگ کنیم و موسسات و نهادهای‌مان را طراحی کنیم. خواندن این کتاب تجربه نابی است و روی این افسانه که حرص و طمع، راه رسیدن به موفقیت است خط بطلان می‌کشد. (رابرت ساتن، نویسنده کتاب رئیس خوب، رئیس بد)

- بده و بستان مملو از ایده‌های تغییردهنده‌ی زندگی است. این فقط یک کتاب نیست، بلکه یک جهان‌بینی جدید و درخشان است. آدام گرانت یکی از بزرگ‌ترین جامعه‌شناس‌های دوران ما است و این کتاب خارق‌العاده‌اش بی‌شک یکی از پرفروش‌ها خواهد بود. (سوزان کین، نویسنده کتاب قدرت سکوت)

- بده و بستان یک کتاب درخشان، مستند و انگیزه‌بخش است و باوری که می‌گوید انسان‌های خوب آخر از همه به خط پایان می‌رسند را باطل می‌کند. (دیوید آلن، نویسنده کتاب انجام‌دادن کارها)

- بده و بستان، مملو از تحقیقات مدرن، نمونه‌های متقن و بینش عمیق است و همین‌ها آن را به کتابی بی‌نهایت محرک برای مغز و اندیشه تبدیل کرده است. این کتاب نشان می‌دهد که چطور تعاملات ما با دیگران منجر به موفقیت و خوشبختی‌مان می‌شود. این کتاب مهم و خواندنی شایسته رسیدن به موفقیتی بزرگ است. (گرچن روبین، نویسنده کتاب‌های پروژه شادی و شادتر در خانه)

- یک کتاب واقعا هیجان انگیز است. کار نادری که فرضیات شما را در مورد چگونگی کار جهان خراب می‌کند و مغز شما را برای هفته‌ها بعد از اینکه صفحه آخر را مطالعه کردید آماده می‌کند. (دنیل اچ. پینک، نویسنده)

جملات برگزیده کتاب بده و بستان:

- اصل بده و بستان؛ این یعنی دیپلماسی - یکی بده و ده تا بستان.
- هر انسانی باید تصمیم بگیرد که می‌خواهد زیر نور نوع‌دوستیِ خلاقانه قدم بزند یا در تاریکی خودخواهی ویرانگر.
- خوب است به یاد داشته باشیم که کل گیتی (با یک استثنای بسیار ناچیز) از دیگران تشکیل شده است.
- آرام حرف بزنید، اما با خود یک چماق بزرگ داشته باشید.

در بخشی از کتاب بده و بستان می‌خوانیم:

اگر همیشه در زمان آشنایی با یک همکار جدید گارد می‌گیرید، احتمالاً به این دلیل است که فکر می‌کنید که آن فرد با انگیزه‌های خودخواهانه به شما نزدیک شده است. وقتی که می‌بینیم یک گیرنده به ما نزدیک می‌شود، با بستن درهای شبکه‌هایمان، دریغ کردن اعتماد و کمکمان، از خودمان محافظت می‌کنیم. بسیاری از گیرنده‌ها برای این که لو نروند به متقلب‌های خوبی تبدیل می‌شوند، آن‌ها سخاوتمندانه با ما رفتار می‌کنند تا بتوانند در شبکه‌های ما در لباس بخشنده‌ها یا برابری‌طلب‌ها ول بچرخند. در حدود دو دهه این نوع رفتار در مورد کن لی جواب داد. فعالیت‌های خیرخواهانه و نوع‌دوستانه او به دیگران اجازه داد که با دید مثبت به او نگاه کنند و درهای روابط و منابع جدید یاری را به روی او بگشایند.

اما گیرنده‌ها ‌نمی‌توانند در تمام تعاملاتشان این نمای زیبا و دروغین را حفظ کنند. کن لی هنگام برخورد با افراد قدرتمند در واشنگتن بسیار جذاب و دوست‌داشتنی می‌شد، اما بسیاری از همتایان و زیردستانش روی دیگر او را می‌دیدند. یکی از کارکنان سابق انرون با یادآوری خاطرات گذشته می‌گوید: «اگه می‌خواستی حضوراً لی رو ببینی، باید حتماً با خودت یه فرد بسیار مهم رو می‌بردی.» در زبان هلندی ضرب‌المثلی وجود دارد که این دوگانگی را به زیبایی توصیف می‌کند: «چاپلوسی بالادست و زورگویی به زیردست.»

فهرست مطالب کتاب

تمجیدهایی از کتاب بده و بستان
1- بازدهی‌های خوب
2- طاووس و پاندا
شناسایی گیرنده‌ای در لباس بخشنده
شبکه شفاف
با هر دست بدهی با همان دست می‌گیری
بیدار کردن غول‌های خفته
روابط خفته
لطف پنج دقیقه‌ای
3- اثر موجک
همکاری و شخصیت خلاق
سفر انفرادی
ای کاش می‌توانستم از تو متنفر باشم
طلب کردنِ بزرگ‌ترین سهمِ اعتبار
سوگیری مسئولیت
اختلاف دیدگاه
4- یافتن الماس نتراشیده
ستاره‌یاب
تراشیدن الماس خام
آزموده را آزمودن خطاست
رو به آینه ایستادن: خوب دیده شدن یا خوب عمل کردن
دیدن کورسوی نور در انبار ذغال
5- قدرتِ ارتباطِ بدونِ قدرت
ارائه دادن: ارزش آسیب‌پذیری
فروش: جدا کردن حساب متقلب‌ها از خیرخواه‌ها
ترغیب کردن: تکنیک گفتار محتاطانه و نامطمئن
مذاکره: نظرخواهی در سایه یک شک
6- هنر حفظ انگیزه
خلأ تأثیر: بخشنده‌های بدون انگیزه
انتخاب‌های هردوگانه: قطعه‌بندی، افشانش و قانون 100 ساعته‌ی داوطلب شدن
افسانه کارزدگی بخشنده
7- تغییر گُنده
غربال صمیمیت: اعتماد به بیشتر انسان‌ها در اکثر اوقات
این‌به‌آن‌در سخاوتمندانه: بخشنده وفق‌پذیر
پارادوکس جسارت و پشتیبانی
عبور از پخمه‌بودن
8- تغییر جهت اسکروج
بحث نوع‌دوستی
از دشمنان تا متحدان
جست‌وجوی تمایز بهینه
چرا سوپرمن پس می‌زند و افراد در مصرف برق صرفه‌جویی می‌کنند
حلقه‌ی عمل متقابل
تغییرات هویتی و برعکس شدن رابطه‌ی متقابل
9- بیرون از سایه‌ها

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بده و بستان؛ رویکردی انقلابی به موفقیت
نویسنده
مترجممریم حیدری
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات320
زبانفارسی
شابک978-622-684037-8
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب بده و بستان؛ رویکردی انقلابی به موفقیت

z m
۱۴۰۲/۱/۴
سلام
وقتی بالای جلد کتاب رو بخونید نوشته رویکردی انقلابی به موفقیت، یعنی چیزایی قراره بگه که حتی ممکنه دقیقا خلاف اون چیزی باشه که شما فکر میکردید، در این شرایط که قراره موضوعی رو بشنوید که شاید با اون چیزی که که تا کنون فکر میکردید مغایرت داشته باشه، کتاب برای شما مثال‌های متعددی در زمینه‌های و
مختلف میزنه به قدری این کار رو تکرار می‌کنه و برای شما حقایق و دلایل علمی میاره که می‌تونه برای لحظه‌ای شما رو نسبت به اون موضوع بی طرف کنه و بگید شایداین روش ارزش امتحان کردن داشته باشه
زینب خلسه
۱۳۹۹/۱۱/۲۴
به نظرم این کتاب رو بار‌ها و بارها باید خوند اکثر کتاب‌هایی که درمورد موفقیت خوندم مشخصا تئوریزه کردن شیادی بوده
سیدکاوه صادقى
۱۴۰۱/۱۰/۱۵
من خودم همیشه احساس میکردم خیلى به دیگران میبخشم، اما حالا فهمیدم این از اصول موفقیته. و هر روز بیشتر متوجه بستان هاى دیگران نسبت به خودم میشوم. سپاسگزارم
hossein mohseni
۱۴۰۰/۱/۷
واجبه خوندنش، مخصوصا برای جوانان، چون جایگاه خودشون رو مشخص میکنن تو اجتماع
Arian Firoozy
۱۴۰۰/۴/۹
عالی هست وقعا هرکس نخونه در حرست‌اش میمونه
رضا زمانی
۱۴۰۱/۱/۲۳
یه رویکرد عالی به شیوه برد برد برای موفقیت
عمی تمی
۱۳۹۹/۱۲/۲۳
کتاب فوق‌العاده ای،
ولی درست لود نمیشه
صفحات ناقصه
Farid Mohammad
۱۴۰۱/۹/۱۶
بهم معرفی کرده بودن
خوب بود
علی اسدی
۱۴۰۰/۸/۳
توصیه میکنم حتما مطالعه کنید
نعیم حسینی
۱۳۹۹/۸/۸
تو تجارت باید حریفتو نابود کنی و تکه تکه بجای این کتاب برید هنرجنگ اثر سون تزو رو دانلود کنید
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب بده و بستان؛ رویکردی انقلابی به موفقیت

برای دریافت کتاب بده و بستان؛ رویکردی انقلابی به موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.