معرفی و دانلود رایگان کتاب بخت و اقبال نایجل

عکس جلد کتاب بخت و اقبال نایجل
قیمت:
رایگان - 0€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب بخت و اقبال نایجل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب بخت و اقبال نایجل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب بخت و اقبال نایجل

سر والتر اسکات در کتاب بخت و اقبال نایجل با قلم جادویی خود، فراز و نشیب‌های زندگی جوان ساده‌ای را به تصویر می‌کشد که برای پس گرفتن املاک پدرش از دست پادشاه، به لندن سفر می‌کند و در دام درباریان دوست‌نما می‌افتد.

درباره‌ی کتاب بخت و اقبال نایجل:

این کتاب یکی از رمان‌های مشهور مجموعه ویورلی به شمار می‌آید که در سال 1822، دقیقاً دویست سال قبل به چاپ رسیده است. وقایع کتاب بخت و اقبال نایجل براساس وقایعی که در سال‌های 1623 تا 1624 میلادی در لندن اتفاق افتاده و روی رفتار و کردار جیمز ششم، پادشاه اسکاتلند که بعد از الحاق سه مملکت انگلستان، اسکاتلند و ویلز به نام جیمز اول در لندن به تخت پادشاهی نشست، استوار گشته است.

در این کتاب با سرگذشت جوان اشراف‌زاده‌ای به نام نایجل اولیفانت لرد گلنوارلاک که در گذشته هرگز از زادگاه خود پا به بیرون نگذاشته و از دسیسه‌ها و توطئه‌های شهر بزرگی مانند لندن شناختی ندارد، آشنا خواهید شد.

اطراف جیمز اول «پادشاه بریتانیا» را کسانی پر کرده بودند که جز منافع خود به چیز دیگری توجه نداشتند و برای هم رده شدن با درباریان از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کردند؛ حتی زیرپا گذاشتن دیگران! در صدر درباریان بعد از شاهزاده چارلز که ولیعهد بود، اشراف‌زاده‌ای جوان به نام دوک باکینگام قرار داشت که بعد از پادشاه همه کاره بریتانیا بود و در تمام کارهای مملکت‌داری دخالت می‌کرد.

بعد از سال‌ها پادشاه از دنیا می‌رود اما قدرت دوک باکینگام بعد از مرگ او نه تنها کم نمی‌شود بلکه به دلیل اینکه پادشاه جدید به نام چارلز نزدیک‌ترین دوست او از زمان کودکی بود زمام اداره امور انگلستان را تقریبا به طور کامل در دست می‌گیرد. این اشراف‌زاده پرقدرت توسط جوانی به نام فلتون که در ارتش انگلستان با درجه ستوانی خدمت می‌کرد، در بیست و سوم ماه اوت 1628 در پورتسموث کشته می‌شود.

پدر لرد گلنوارلاک جوان در گذشته برای کمک به پادشاه جیمز تمام املاک خود را به گرو گذاشته بود و در واقع پس از مرگ او باید آن‌ها را پس می‌گرفت اما دوک باکینگام به این املاک چشم دوخته بود و قصد تصرف آن‌ها را داشت.

لرد جوان روزی عازم لندن می‌شود تا از پادشاه پولی را که پدرش به او قرض داده بود پس بگیرد. او که آشنا به دسیسه‌های شهر بزرگ لندن نبود در دام درباریان دوست‌نما گرفتار شده و به راه‌های نامطلوب مانند قمار کشانده می‌شود. کار به جایی می‌رسد که لرد جوان سر از زندان در آورد و دشمنانش از این بابت بسیار خوشحال شدند. در این میان اشخاصی هم بودند که به دلیل ویژگی‌های اخلاقی خوب لرد برای آزادی او اقدام کردند. در میان این اشخاص دختری جوان که لرد نایجل را یکی دو بار بیشتر ندیده بود و دل در گرو عشق او داشت به شخصه وارد میدان می‌شود تا او را نجات دهد.

این کتاب بزرگ و مفصلی است که بیشتر وقایع آن از طریق گفتگوی شخصیت‌های داستان پیش می‌رود و شما را به دنبال خود می‌کشد. این روش نگاشتن رمان‌های بزرگ تاثیر عمیقی در ادبیات اروپا داشته و اکثر نویسندگان بعد از اسکات از این روش استفاده کردند.

کتاب حاضر ششمین اثر از مجموعه کتاب‌های کلاسیک سر والتر اسکات محسوب می‌شود که برای اولین بار به زبان فارسی برگردانده شده و در دسترس شما قرار دارد.

کتاب بخت و اقبال نایجل برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب برای دوستداران ادبیات کلاسیک و طرفداران آثار سر والتر اسکات لذت‌بخش خواهد بود.

با سر والتر اسکات بیشتر آشنا شویم:

سر والتر اسکات (Walter Alva Scott) یکی از موفق‌ترین نویسندگان انگلیسی زبان بوده که در سال 1771 در ادینبورو پایتخت اسکاتلند متولد شد. او در کودکی درگیر بیماری فلج اطفال می‌شود و تا آخر عمر با آن دست و پنجه نرم می‌کند.

در بخشی از کتاب بخت و اقبال نایجل می‌خوانیم:

وقتی جیمز اول در انگلستان به سلطنت سلطنت رسید، از آنجاییکه ذاتا مردی صلح دوست بود به قرن‌ها دشمنی دو همسایه شمال و جنوبی بریتانیا خاتمه داده و از آ‌ن تاریخ ببعد مردم دو کشور اسکاتلند و انگلستان در صلح و دوستی با یکدیگر زندگی کرده‌اند. ولی بدیهی است که اتحاد واقعی این دو کشور کاری نبود که بتواند یک شبه انجام شود. نسل‌ها طول کشید که دشمنی و کینه‌های دو ملت نسبت به یکدیگر زایل شود. در شهر 'توئید' واقع در مرز اسکاتلند و انگلستان دو طرف خیابان اصلی شهر که اسکاتلند را از انگلستان جدا می‌کرد در شمال متعلق به اسکاتلند و در جنوب خیابان متعلق به انگلستان بود، سکنه شهر قرن‌ها دشمن یکدیگر محسوب می‌شدند. این همسایه‌ها هم در آخر دست دوستی بطرف یکدیگر دراز کردند.

تا وقتی که زمامداری پادشاه جیمز ادامه داشت، کینه‌ها و دشمنی‌های دیرینه این ملت چیزی نبود که به سهولت و سرعت بر طرف شود. اتباع انگلیسی پادشاه را متهم می‌کردند که جانب طرفداران قبلی خود را که اسکاتلندی‌ها بودند گرفته و آن‌ها را به انگلیسی‌ها ترجیح می‌دهد. از طرف دیگر اسکاتلندی‌ها هم بر او خرده می‌گرفتند که پس از جلوس بر تخت پادشاهی هر دو کشور، سرزمینی را که در آن متولد شده و دوستان اولیه خود را که آن همه در حق او دوستی و فداکاری کرده بودند، فراموش کرده است.

پادشاه که فطرتا صلح دوست بود از اینکه بین دو نیروی متخاصم بایستی به طور دائم نقش آشتی‌دهنده ایفا کند خسته و درمانده شده و کارهای دربار دچار درهم ریختگی شده بود. تاریخ نویسان موارد متعددی از بروز ناآرامی‌ها در هردو مملکت که برای یک هزار سال با یکدیگر دشمن بوده و حالا به زور با یکدیگر صلح کرده بودند، در رساله‌های خود ذکر کرده‌اند. این ناآرامی‌ها در تمام سطوح اجتماعی دو کشور به وجود آمده، طبقه اشراف دو کشور اختلافات خود را با توسل به شمشیر از طریق دوئل برطرف می‌کردند. طبقات پایین‌تر، دست به شورش زده و شهروندان یک کشور از گزند حمله و چپاول اتباع کشور دیگر در امان نبودند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب بخت و اقبال نایجل
نویسنده
مترجمتورج هاشمی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۳۰۷
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
رایگان - 0 یورو
افزودن به کتابخانه

نقد، بررسی و نظرات کتاب بخت و اقبال نایجل

حسن محمدی
۱۴۰۰/۴/۲۴
من که از خواندن این کتاب باشکوه لذت کامل بردم و باز هم به خودم اثبات شد سروالتر اسکات یک نویسنده ب تمام عیار بوده که کمتر کسی رو دستش زده یا ب گرد قلمش خواهد رسید. و تشکر ویژه خود را ب اقای دکتر تورج هاشمی که در حیطه کاریش حرف اول میزنه و بابت زحمت‌های ک کشیده میرسانم و از کتابراه هم که واسطه شدن و با کتاب کتاب‌ها آشنا بشم و بدون هیچ زحمتی و هزینه‌ای ازش لذت ببرم مچکرم. ودرخواست دارم ک تمام کتاب‌های سروالتر اسکات را برای ما محیا کنن و رایگان در اختیار ما بزارن ک خالی از لطف نیز نیست ک قبلا هم اشاره کردم، زیرا اینکار ب اهمیت و ارزش کتابراه افزوده خواهد کرد و از چشم تک تک ما دور نخواهد ماند
Maziar Shirdel
۱۴۰۰/۷/۸
من خیلی این کتاب رو دوستش داشتم و شخصیت و نظم داستان خیلی خوب بود و شخصیت‌ها منزوی نبودن و نقش هاشون
فراموش نمیشد آقای اسکات واقعا یه نویسنده بینظیر هستن و من خیلی علاقه مند به خوندن کتابهای مرتبط با ادبیات کلاسیک شدم از کتابراهم بابت این کتاب ممنونم🌹🌹🌹
زهره شهبازی
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
کاش نویسنده‌های ما هم جسارت وشجاعت اینو داشتن که بی پروا از خوبی‌ها و درستی شاهان مون بدون اغماض بگن نه اینکه همش از بدی و سیاهی شون برای چاپلوسی هیچ انسانی از شاه گرفته تا رعیت کاملا سیاه با سفید نیست
سیروس نصیری فرد
۱۴۰۰/۴/۳۱
چون بر اساس داستان واقعیه چنانچه علاقمند به کتابهای کلاسیک غربی یا تاریخی باشید جالبه و کمی طولانی. من همه کتابهای سر اسکاتو در کتابراه خوندم و چیزی یاد گرفتم. ممنونم از دکتر هاشمی و کتابراه
Arman sanaei
۱۴۰۰/۸/۱۱
کتابای سر والتر محشره.
امیدوارم بعضی کتابای تخیلی رو هم رایگان بزارن
من 4 تا از کتابای این نویسنده رو خوندم و واقعا زیبا بودن.
یجورایی از اسکاتلند خوشم اومده در صورتیکه هیچی ازش نمیدونم.
فرشاد فصیحی
۱۴۰۰/۷/۴
کتابی جذاب وبا گیرایی زیاد افرین به نویسنده کتاب که هرگز حاضر نشده به پادشاه انگلستان بد بگوید و فقط برای خواننده داستان خود را بیان نموده. ترجمه کتاب نیز عتلی بود وعکسها کتاب. تشکر از کتابراه
مریم گل اور
۱۴۰۰/۴/۴
نثر کتاب اولش خیلی جذبم نکرد ولی در ادامه ازان خوشم آمد کلا نوع ترجمه خیلی مهم است و ساده کردن جملات به خواننده کمک می‌کند تا موضوع را بهتر درک کند. با تشکر از مترجم محترم و کتابراه
ساغر موسوی
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
خیلی خوب بود و واقعا لذت بخش بود مخصوصا تیکه‌هایی که سرمانگو گفت و گو می‌کرد بسیار شادو عالی بود. این کتاب باعث میشه در انتخاب دوست هوشیار تر باشیم.
سحر شیردل
۱۴۰۰/۵/۱۰
با اینکه ادبیات نوشتاری اون باب خواننده‌های امروز نیست و بیشتر به همون دوران قدیم تعلق داره ولی خود داستان همچنان جداب هست بخوای تا آخرش پیگیر باشی.
Masoud Hoseyni
۱۴۰۰/۸/۱۴
دوستانی که علاقه به رمانهای روان خارجی و دوران قدیم اسکاتلند رودارن حتما کتابهای والتراسکات روبخونن.. بخصوص باترجمه آقای دکتر تورج هاشمی
مریم رضایی
۱۴۰۰/۵/۱۰
خیلی داستان جالبی بود. شرح و بسط این همه شخصیت و ارتباط اونها با هم... البته ویراستاری ضعیف کتاب باعث شده بود یه جاهایی از داستان گنگ بشه.
حورا ت
۱۴۰۱/۲/۱۹
مثل بقیه کتاب‌های اسکات داستانش خواننده رو تشویق به ادامه و کشف پایان ماجرا میکنه ولی نمیشه گفت خیلی هیجان انگیزه
فرزاد زراعتکار
۱۴۰۱/۲/۱۷
خیلی زیبا بود به کسانی که داستان‌های واقعی و تاریخی دوست دارند پیشنهاد میکنم حتما بخوانندچون پایان خوبی هم داشت
hadi vahdani
۱۴۰۰/۶/۲۲
بعد از سینوهه دومین کتابی بود که از خوندنش لذت بردم، لحظه شماری میکردم که کی کارم تموم میشه و بشینم راحت ادامشو بخونم
صدیقه زارعی
۱۴۰۰/۵/۱۸
اول کتاب‌ی کم گیج کننده و خسته کننده بود ولی در ادامه موضوع جالب شد و اینکه متن روانی داشت خوشم اومد
مشاهده همه نظرات ۶۵

راهنمای مطالعه کتاب بخت و اقبال نایجل

برای دریافت کتاب بخت و اقبال نایجل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.