معرفی و دانلود کتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع: راه‌ و‌ رسم تصمیم گیری سریع و آسان

عکس جلد کتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع: راه‌ و‌ رسم تصمیم گیری سریع و آسان
قیمت:
۴۷۵۰۰ تومان - 8.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع: راه‌ و‌ رسم تصمیم گیری سریع و آسان

ان بوگل در کتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع با ارائه‌ی تمرین‌هایی کاربردی، به شما در نابودی افکار منفی و مخرب یاری رسانده و با آموزه‌های خود زندگی متعادل و آرامی را برایتان به ارمغان می‌آورد. این اثر پرفروش وال استریت ژورنال، پس از انتشار، به عنوان نامزد دریافت جایزه بهترین کتاب غیرداستانی گودریدز در سال 2020 اعلام شد.

درباره کتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع:

اورتینک یا بیش‌اندیشی یعنی فکر و خیال بیش از اندازه کردن درباره‌ی همه چیز و همه کس، به نحوی که روال معمول زندگی افراد، تحت تأثیر این امر، به کل مختل شود. کسانی که گرفتار بیش‌اندیشی هستند، معمولاً توانایی لذت بردن از زمان حال را ندارند و ذهنشان اکثر اوقات پیرامون موضوعاتی منفی می‌گردد که هیچ ربطی به واقعیت ندارد.

چنین افرادی، مثلاً اگر به یک مهمانی بروند، به جای لذت بردن از هم‌صحبتی با دیگران، با وسواسی بیمارگونه به دقت و تأمل در رفتار و گفته‌های دیگران می‌نشینند، و در آخر به هر نحوی که شده، دلیلی برای آزار دادن خود پیدا می‌کنند. البته اینطور نیست که اورتینکرها یا همان بیش‌اندیش‌ها، همیشه هم در رفتار دیگران دقیق شوند؛ بلکه حتی بدتر، ممکن است دست به قضاوت گفته‌ها و کرده‌های خود بزنند و از این طریق خود را معذب و ناراحت کنند.

باری، خبر خوش این است که رهایی از بیش‌اندیشی ممکن است؛ این وعده‌ای است که ان بوگل (Anne Bogel) در کتاب فکر و خیال زیادی ممنوع (Don't Overthink It) به شما داده است. او در این اثر روانشناختی، با بهره‌گیری از تجربیات شخصی‌اش، راه‌های فرار از زندان تفکرات وسواس‌گونه و آزاردهنده درباره‌ خود و دیگران را به شما می‌آموزد و از این طریق، شما را در جهت داشتن زندگی‌ای سالم و برقراری ارتباطاتی پایدار راهنمایی می‌کند.

درست است که نمی‌توان برای هر موقعیت ناگهانی آمادگی داشت، اما می‌توان برای اموری که طبق انتظار شما پیش نمی‌رود، برنامه‌ریزی کنید. می‌توانید چهارچوبی در نظر بگیرید که به شما آمادگی استقبال از موقعیت‌های ناگهانی را بدهد و به‌این‌ترتیب اتفاق‌های خوب را به زندگی‌تان دعوت کند. تغییر غیرمنتظره‌ای ممکن است شما را دچار آشفتگی‌های زودگذر کند، اما اگر بتوانید در بحبوحه بازنگری تصمیمات، خود را فوراً از این وضعیت آشفته برهانید و از دل بحران عبور کنید، ممکن است در آن سوی این تغییرات به لذت دست بیابید. فقط لازم است بدانید چطور خود را به آن نقطه برسانید.

نکوداشت‌های کتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع:

- خواندن سخنان آن بوگل مانند گفتگو با آرام‌ترین و معقول‌ترین دوستتان است. (Mary Laura Philpott)

- ان بوگل به شما نشان می‌دهد چگونه از تله‌های ذهنی رهایی یابید و هیجان را به زندگی بازگردانید. (Laura Vanderkam)

- ان به شما راهی برای رهایی از فکر و خیال بیش از حد یاد می‌دهد. پس بهتر است بدون معطلی یک تصمیم بگیرید و آن را عملی کنید: این کتاب را بخرید. (Emily p. Freeman)

- آماده باشید تا حس خوبی داشته باشید و تنش کمتری را احساس کنید. قبل از این که خواندن کتاب را به پایان ببرید هم حتی آرامش بسیاری به دست خواهید آورد. (Mary Laura Philpott)

کتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع مناسب چه کسانی است؟

با خواندن کتاب فکر و خیال زیادی ممنوع، یاد خواهید گرفت که به دنیا از زاویه‌ی جدیدی نگاه کنید و بیش از اندازه به افکار منفی خود پر و بال ندهید.

با ان بوگل بیشتر آشنا شویم:

او در توصیف حرفه نویسندگی و زندگی شخصی‌اش، از یکی از جملات امیلی دیکینسون استفاده می‌کند: «برای من هرچیزی شدنی است.» او در بررسی ایده‌های کهنه از منظری نو و ارائه آن به شیوه‌ای جذاب، چیره‌دست است.

آن بوگل در سال 2011 وبلاگش را با عنوان خانم دارسی مدرن راه‌اندازی کرد که نامش برگرفته از رمان معروف جین آستین است. این وبلاگ مشخصاً در آن دسته از وبلاگ‌هایی قرار نگرفت که صرفاً درباره موضوع خاصی صحبت می‌کنند، گرچه او از شنیدن اینکه وبلاگش عنوان «وبلاگی با موضوع سبک زندگی برای افراد کم‌معاشرت و کژ رفتار» را به خود گرفته، ابراز خوشحالی کرد. بااین‌حال طولی نکشید که خوانندگان باهوش و دقیقی در زمره دنبال‌کننده‌های پروپاقرص وبلاگش درآمدند که شیوه عمل او را که از بعدی نوین و تازه به ایده‌های کهنه و آشنا می‌نگرد، دوست دارند.

وی در سال 2016، پادکست بعد از این کتاب کدام را بخوانم؟ را راه‌اندازی کرد؛ اجرایی پرطرفدار که به کتاب‌درمانی و مطالعه کتاب اختصاص داده شد. بوگل در سال 2019، پادکستی را مشابه پادکست قبلی راه‌اندازی کرد با عنوان یک کتاب بی‌نظیر که هر هفته یکی از کتاب‌های محبوبش را از کتابخانه شخصی‌اش انتخاب می‌نماید و در ده دقیقه یا کمتر درباره آن کتاب با شنوندگانش صحبت می‌کند.

جملات برگزیده کتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع:

- خودم را تغییر می‌دهم تا دنیا را تغییر بدهم.

- یکی از رازهای زندگی شاد، لذت‌های کوچک همیشگی است و اگر برخی از آن‌ها ارزان باشند و بتوانیم فوراً فراهمشان کنیم که چه بهتر.

- چرا نباید بلافاصله از فرصت پیش آمده لذت برد؟ مقدمه‌چینی هر چند وقت یک بار باعث بر هم زدن شادمانی می‌شود. مقدمه‌چینی مزخرف!

- می‌توانیم «لذت» را چیزی اضافه، غیرضروری و فراتر از حداقل مطلق نیازهایمان بدانیم. هیچ ضرورتی ندارد که لذت‌ها گران باشند، اما سوای سلایق و اولویت‌های هرکسی، می‌بایست بسیار خاص باشند و برای ما نشاط به همراه بیاورند.

- «آیا هیچ وقت کاری را فقط به این دلیل که حس خوبی در شما ایجاد می‌کند، انجام نمی‌دهید؟» دستیار به نشانه «نه» شانه‌هایش را بالا ‌انداخت. «خانم، لازم است زمان بیشتری را در پاریس سپری کنید.»

در بخشی از کتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع می‌خوانیم:

در صحبت از بیش‌اندیشی، هر موقعیتی برای تصمیم‌گیری پرمخاطره است، خصوصاً وقتی زمان مهم‌ترین عنصر باشد. حتی انتخاب گزینه‌های خوب نیز دشوار است و فشار زمانی واردشده حساسیت موضوع را افزایش می‌دهد. در این مواقع ممکن است دچار سردرگمی شویم و انتخاب نامناسبی داشته باشیم.

متأسفانه برای خودم بارها پیش‌ آمده که این کار را انجام داده‌ام. یک بار من و ویل به منهتن رفته بودیم و از قبل جزئیات سفرمان را با دقت مشخص کرده بودیم، بنابراین می‌توانستیم به‌جای تصمیم‌گیری درباره اینکه باید چه‌کار کنیم، اوقات سفرمان را صرف لذت بردن از نیویورک کنیم. روزی برنامه‌ریزی کردیم که یک ساعتی را در موزه هنرهای مدرن بگذرانیم و پس از آن قدم‌زنان به طرف شمال شهر و پارک مرکزی برویم. اما به‌محض اینکه در ساعت تعطیلی موزه از آن جا بیرون آمدیم، باران شدید و غیرمنتظره‌ای ما را غافلگیر کرد. آن هوا نه‌فقط برای گردشگرانی مانند ما که آمادگی چنین بارانی را نداشتیم، بلکه در کل برای قدم زدن اصلاً مناسب نبود. اما تا ساعت بازدید از مکان گردشگری بعدی که همان حوالی بود و برایش از قبل برنامه‌ریزی کرده بودیم، یک ساعت کامل دیگر وقت داشتیم و مجبور بودیم برای آن یک ساعت باقی‌مانده بی‌مقدمه تصمیمی بگیریم. فکر کردیم به‌جای آنکه خیابان‌ها را گز کنیم، چرا فوراً به فروشگاه یا رستوران کوچکی نرویم تا فنجانی قهوه بنوشیم؟

اما جایی به فکرمان نمی‌رسید. با این بخش از شهر آشنایی نداشتیم. از قبل برای چنین موقعیتی برنامه‌ریزی نکرده بودیم، هیچ‌کسی هم جایی را به ما معرفی نکرد که برویم و هیچ‌کدام از جاهایی که در آن نزدیکی بود مطمئن به نظر نمی‌رسید. نمی‌خواستیم گوشه‌ای از خیابان بایستیم و در گوگل گزینه‌هایمان را بررسی کنیم. ضمناً، برای این کار زمانی هم نداشتیم. از طرفی هم دلمان نمی‌خواست درنهایت از جای بدی سر در بیاوریم و زمان و پولمان را صرف چیز بی‌کیفیتی کنیم. بنابراین دوباره به همان گزینه‌هایی که داشتیم فکر کردیم؛ مکان‌هایی که از همان نقطه دیده می‌شدند، اما چنگی به دل نمی‌زدند و جاهای بهتری که می‌شناختیم، اما تا حد زیادی از ما دور بودند، هیچ‌یک از آن‌ها وسوسه‌برانگیز نبودند. ازآنجاکه نگران بودیم انتخابمان مناسب نباشد، دست از هر اقدامی کشیدیم. ‌چیزی را انتخاب نکردیم. نمی‌توانستیم تصمیم‌گیری کنیم، درنتیجه عملاً بر آن شدیم که هیچ کاری نکنیم و بلاتکلیف زیر باران قدم ‌زدیم.

فهرست مطالب کتاب

دیباچه - شیوه‌ای که زندگی خود را می‌گذرانیم
بخش اول - خود را برای رسیدن به موفقیت آماده کنید
فصل اول - این فرایند را به جریان بیندازید
فصل دوم - مراقب آنچه انجام می‌دهید باشید
فصل سوم - مسائل مهم را مشخص کنید
فصل چهارم - کار امروز را به فردا مسپار
بخش دوم - جسور باشید
فصل اول - سرعت بگیرید تا جلو بروید
فصل دوم - از باغ خود مواظبت کنید
فصل سوم - خودتان را محدود کنید تا رها شوید
فصل چهارم - از شخص دیگری بخواهید این کار را انجام دهد
بخش سوم - بگذارید آفتاب به درون بتابد
فصل اول - وقتی کارها طبق برنامه پیش نمی‌روند
فصل دوم - آداب‌ورسومی که می‌توان بر آن‌ها تکیه کرد
فصل سوم - بیایید ولخرجی کنیم
فصل چهارم - تغییراتی کوچک برای لذت بردن از نعمت‌های ساده
فصل پنجم - پیامد چندگانه
درباره نویسنده
پی‌نوشت
نام‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع: راه‌ و‌ رسم تصمیم گیری سریع و آسان
نویسنده
مترجممهناز ترابی مقدم
ناشر چاپینشر مون
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۲۰
زبانفارسی
شابک978-622-7585-46-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۴۷۵۰۰ ت - 8.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع

فاطمه غلامی
۱۴۰۱/۱/۱۱
بسیار سپاسگزارم از تیم خوب کتابراه و تخفیف‌های هفتگی شون که انقدر مخاطب رو جذب کتابخوانی میکنند... بنده با خوندن این کتاب عادت به کتابخوانیم رو شروع کردم... کتاب فکر و خیال زیادی ممنوع متن خیلی روان و ساده‌ای داره که نویسنده سعی کرده با راحت‌ترین مثالها حق مطلب رو ادا کنه و این تلنگر رو به همه ما و میزنه که چه تایم‌های زیادی از زندگی خودمونو صرف بیش اندیشی میکنیم که فقط باعث وسواس بکری میشه اینرو آموزش میده کا کم کم بتونیم این عادت رو کنار بزاریم با تمرین‌های مختلف... ممنونم
S Mohammad lou
۱۴۰۰/۱۰/۹
مدت‌ها بود که دنبال یک کتاب خوب در رابطه با این موضوع میگشتم و خوشبختانه تونستم این کتاب مفید و عالی رو از کتابراه خریداری کنم و بخونمش.
در این کتاب نویسنده سریع وارد اصل قضیه شده و از نوشتن مطالب اضافی پرهیز کرده که این مورد بیشتر از هر چیزی برای من خوشایند بود
راهکار‌های کاربردی همراه مثال با
برای مقابله بیش اندیشی در کتاب گفته شده.
توصیه می‌کنم قبل از خرید این کتاب نمونه شو بخونید و بعد خریداریش کنید
نگار کشاورز
۱۴۰۰/۱۱/۳۰
خیلی خوب بود. واقعا روش کنترل فکر و خیال رو میگه
مشاهده همه نظرات ۳

راهنمای مطالعه کتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع

برای دریافت کتاب فکر‌ و خیال زیادی ممنوع و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.