معرفی و دانلود کتاب کار

عکس جلد کتاب کار
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب کار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب کار

کتاب کار نوشته‌ی جوزف هلر، طنزی گزنده و تند درباره‌ی زندگی جمعی و حاشیه‌ای مردم آمریکاست که شما را به سفری در چرخه‌ی دیوانه کننده‌ و ملال‌آور کار می‌برد.

کتاب کار (Work) منتخبی از کتاب اتفاقی افتاده اثر جوزف هلر (Joseph Heller) است. در محل کار هلر، شرایطی ویران شده و تهوع آور به چشم می‌خورد که تا ابد پرسشی در آن وجود دارد: واقعاً کیست که این نمایش را اداره می‌کند؟ شما با مطالعه‌ی این کتاب متوجه می‌شوید که کار یکنواخت و ملال‌آور روزانه‌تان، آنقدرها هم که فکر می‌کنید پوچ به نظر نمی‌رسد.

جوزف هلر یکی از مشهورترین طنزنویسان قرن بیستم محسوب می‌شود. او در جنگ جهانی دوم خلبان نیروی هوایی ایالات متحده بود و بعدتر به‌ عنوان مسئول تکثیر یک شرکت تبلیغاتی مشغول به کار شد. نخستین رمانش، تبصره‌ی 22 که بر اساس تجربیاتش در نیروی هوایی به رشته‌ی تحریر درآمد، او را در میان نام‌‌آوران عرصه‌ی ادبیات جای داد و نامش را به عنوان نویسنده‌ای که قادر است دیوانگی‌های زندگی مدرن را به تصویر بکشد، تثبیت کرد.

در بخشی از کتاب کار می‌خوانیم:

گرین خیال می‌کند که من دارم دسیسه می‌چینم تا زیرآبش را بزنم. اشتباه می‌کند. اول اینکه ابتکار عملش را ندارم؛ دوم اینکه اعصابش را ندارم؛ و سوم اینکه گمانم در خیلی از زمینه‌ها از گرین خوشم می‌آید و تحسینش می‌کنم (حتی با وجود اینکه در خیلی زمینه‌های دیگر از او متنفر و دلخورم). می‌دانم که کارکردن برای او امن‌تر از هر کس دیگری است؛ حتی برای اندی کاگل در بخش فروش، البته اگر بخواهند من و بخشم را از بخش گرین به بخش کاگل منتقل کنند.

خیلی وقت‌ها و خیلی جاها من و گرین دوستیم و متحد و به همدیگر کمک می‌کنیم و حتی گاهی کارهای دلسوزانه‌ای برای هم انجام می‌دهیم. گاهی وقتی کارش را دیر می‌رساند یا فراموش می‌کند از او دفاع می‌کنم. و خیلی وقت‌ها کارهای خوبی که در دفترم انجام می‌شود را به حساب او می‌گذارم که خیلی لیاقتش را ندارد. اما هیچ‌ وقت بهش نمی‌گویم که چنین کاری می‌کنم؛ و هیچ‌ وقت هم نمی‌گذارم بفهمد که تعریفی چیزی درباره‌اش شنیده‌ام. از اینکه ببینم دلواپس است لذت می‌برم. از اینکه به من بی‌اعتماد است کیف می‌کنم (به عزت نفس خودم مربوط است) و لازم نیست خاطر جمعش کنم.

من بهترین دوستی‌ام که اینجا دارد.

بنابراین من از گرین می‌ترسم، و گرین از وایت می‌ترسد، و وایت از بلک می‌ترسد، و بلک از براون و گرین می‌ترسد، و براون از من و گرین و اندی کاگل می‌ترسد، و همه‌ی این‌ها کاملاً واقعی است، چرا که هوراس وایت واقعاً از حرف‌زدن با جک گرین وحشت دارد، و جانی براون که با هیکل ورزیده‌، ذهن خوش‌فکر و زبانِ درازش همه را با خاک یکسان می‌کند، از لستر بلک که حامی اوست می‌ترسد.

می‌دانم همه‌ی این‌ها واقعی است زیرا در بعد از ظهری غم‌بار، که داشتم از آن نمودارهای سازمانی‌ای می‌ساختم که هروقت حوصله‌ام سر می‌رود می‌سازم، این چرخه‌ی رنگی را پیدا کردم. در حال حاضر (به‌عنوان یکی از پروژ‌ه‌های شخصی‌ام) مشغول تدارک گروه مستقلی از کارکنان شرکت هستم که اسامی‌شان مشابه نام مشاغل، ابزار یا عناصر طبیعی است. برای اینکه شرکت پر است از اسامی عصار، طباخ، صراف، نجار، کارگر، کشاورز، زرگر، چینی، سینی (کلمات مشابه در این آرمانشهر راه دارند، وگرنه چگونه دوام بیاوریم) و قصاب که در دفترچه‌ی تلفن داخلی مجموعه نوشته شده؛ اگر هرکسی متناسب با نامش کار می‌کرد یحتمل سازمان بهتری می‌شدیم، هرچند نمی‌دانم من در چنین وضعیتی جایم راحت بود یا نه. آخر می‌دانم که نامم هیچ معنی خاصی ندارد و حتی نمی‌دانم وجه ‌تسمیه‌اش چیست.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب کار
نویسنده
مترجمفریدالدین سلیمانی
ناشر چاپیانتشارات کتاب سرای نیک
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۹۶
زبانفارسی
شابک978-600-8957-31-7
موضوع کتابکتاب‌های طنز، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب کار

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب کار

برای دریافت کتاب کار و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.