معرفی و دانلود کتاب سم زدایی دوپامین

عکس جلد کتاب سم زدایی دوپامین
قیمت:
25000 تومان - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب سم زدایی دوپامین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب سم زدایی دوپامین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب سم زدایی دوپامین

تیبو موریس، نویسنده حوزه پیشرفت شخصی در کتاب سم زدایی دوپامین به شما کمک می‌کند تا با پتانسیل‌های وجودی خود آشنا شوید و به سطوح بالاتری از رضایتمندی و آگاهی دست یابید. این نویسنده و بلاگر معروف پس از سال‌ها تجربه و مطالعه در متون مختلف و فرهنگ‌های گوناگون مجذوب‌ قدرت مغز شده و مأموریت شخصی خود را برای کمک به دیگران و توسعه فردی را آغاز کرده است.

درباره‌ی کتاب سم زدایی دوپامین:

آیا همچنان امور مهم و حیاتی خود را به تعویق می‌اندازید؟ آیا اغلب احساس آشفتگی می‌کنید و نمی‌توانید بر روی کارهایتان تمرکز کنید؟ آیا با هیجانات خود هنگام مشکلات و برنامه‌ریزی برای اهداف زندگی‌تان مشکل دارید؟ اگر چنین است، ممکن است به کتاب سم‌زدایی دوپامین (Dopamine Detox) نیاز داشته باشید.

شلوغی و روند سریع اتفاقات جزء جدایی‌ناپذیر زندگی امروز است به همین دلیل حفظ تمرکز، به یک توانایی کمیاب تبدیل شده که هرکسی از آن برخوردار نیست. ما اغلب بدون اینکه بدانیم چرا، دائم دل‌آشوب می‌شویم و احساس بی‌قراری می‌کنیم. درست زمانی که برای وظایف اصلی که موجب ایجاد پیشرفت به سمت اهدافمان خواهند شد آماده می‌شویم، مورد هجوم افکار پریشان و کارهای وسوسه‌انگیز دیگر قرار می‌گیریم.

ممکن است هر کاری انجام دهیم؛ پیاده‌روی کنیم، قهوه بخوریم، در فضای مجازی سرگرم شویم یا مشغول امور شخصی شویم. دقیقا همین زمان است که همه چیز جالب به نظر می‌رسد و آن کار مهم به تعویق می‌افتد.

همان‌طور که هر روز همین الگو را تکرار می‌کنیم، اجازه می‌دهیم بزرگ‌ترین اهداف و بلندپروازانه‌ترین رویاهایمان از بین انگشتانمان بلغزند و بگریزند. ما بسیار کمتر از آنچه در توانمان است، کارهامان را به سرانجام می‌رسانیم و عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان می‌دهیم و در اعماق وجودمان اطلاع داریم که اینچنین عزت‌نفسمان از بین می‌رود و باعث احساس ناکامی، ناامیدی، بی‌تفاوتی، حسادت و یا حتی عصبانیت می‌شود.

اما لزومی ندارد که این‌گونه باشد. تیبو موریس (Thibaut Meurisse) به شما یاد می‌دهد که حواس‌پرتی‌ها را حذف کنید و از این حالت مداوم تحریک، برانگیختگی و بی‌قراری فاصله بگیرید، می‌توانید تعداد بیشتری از وظایف چالش‌برانگیزتان را به انجام برسانید. با انجام مداوم این کار، بهره‌ورتر و درنتیجه بسیار شادتر خواهید شد.

نکوداشت‌های کتاب سم زدایی دوپامین

- یکی از بهترین کتاب‌هایی که تابه‌حال خوانده‌ام. (Kaylee)
- این کتاب به‌معنای واقعی کلمه می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد. (Amazon customer)
- این کتاب از بسیاری از ویدیوهای یوتیوب که تابه‌حال دیده‌ام، بهتر است. (Jeremy Tarbush)

کتاب سم زدایی دوپامین مناسب چه کسانی است؟

کسانی که برای انجام کارهایشان به تمرکز و آرامش نیاز دارند و از اهمال‌کاری و کارهای نیمه‌تمام خسته‌شده‌اند، نکات و تمرینات این کتاب کمک زیادی به آن‌ها خواهد کرد.

با تیبو موریس بیشتر آشنا شویم:

یکی از نویسندگان برجسته اهل فرانسه که نزدیک به پنج سال است در ژاپن زندگی می‌کند، تیبو موریس (Thibaut Meurisse) نام دارد. او خالق آثار موفق و پرطرفداری است که زندگی بسیاری از افراد را تغییر داده و نزدیک به دویست هزار نسخه در جهان فروش داشته است. آثار موریس به زبان‌های گوناگون از جمله انگلیسی، فرانسه، روسی، آلمانی، چینی و تایلندی ترجمه شده و تعدادی از آن‌ها به زبانی فارسی در ایران به چاپ رسیده‌اند.

ازجمله کتاب‌های این نویسنده می‌توان به «تسلط بر احساسات»، «اقدام فوری»، «طرز فکر استراتژیک» و «تمرکز قدرتمند» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب سم زدایی دوپامین می‌خوانیم:

ترفند اول: بازگشت به کار، آسان است.
اولین ترفندی که ذهنتان روی شما انجام می‌دهد این است که وانمود می‌کند بازگشت به کار آسان خواهد بود. سعی می‌کند شما را متقاعد کند که هر زمان که بخواهید می‌توانید کار را شروع کنید و کنترل اعمالتان را در دست دارید. اما این موضوع به‌هیچ‌وجه حقیقت ندارد. در بیشتر موارد، ساعت‌ها نمی‌توانید به سر کارتان برگردید. حتی ممکن است متوجه شوید که کارهای کلیدی‌تان را به روز بعد موکول می‌کنید.

نتیجه اینکه وقتی که بیش از حد تحریک‌شده هستید، بازگشت به کار برایتان دشوار خواهد بود. شمارش این موضوع از دستم در رفته است که تا به حال چند بار به خودم گفته‌ام که بعداً شروع به نوشتن خواهم کرد. چیزی که هرگز اتفاق نمی‌افتد. بنابراین اگر متوجه شدید که فکر می‌کنید کنترل اعمالتان را در دست دارید و می‌توانید هر زمان که خواستید به سر کار بازگردید، مراقب باشید!

ترفند دوم: می‌توانید بعداً انجامش دهید.
ترفند دیگری که ذهنتان از آن استفاده می‌کند این است که به شما بگوید می‌توانید کارتان را بعداً انجام دهید. شما را متقاعد می‌کند که بعدازظهر زمان زیادی دارید یا اینکه می‌توانید فردا، هفته آینده یا ماه آینده این کار را انجام دهید. با این حال اگر مقابله نکنید، به تعویق انداختن کارها تبدیل به یک عادت می‌شود و پنج سال بعد، به دلیل اینکه به اهداف خیلی کمی دست یافته‌اید، از دست خودتان عصبانی خواهید بود.

فهرست مطالب کتاب

درباره نویسنده
این کتاب برای چه کسی نوشته شده است؟
مقدمه
فصل اول: دوپامین و نقشی که ایفا می‌کند
فصل دوم: مشکل
فصل سوم: فواید سم‌زدایی
فصل چهارم: روشی سه مرحله‌ای برای سم‌زدایی موفق
فصل پنجم: انجام کار (و غلبه بر اهمال‌کاری)
فصل ششم: جلوگیری از «بازگشت دوپامین»
سخن پایانی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب سم زدایی دوپامین
نویسنده
مترجملطیف احمدپور
ناشر چاپینشر ترنگ
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات70
زبانفارسی
شابک978-622-7815-33-7
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 2.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب سم زدایی دوپامین

Mohsen Bagheri
۱۴۰۱/۳/۱۵
کتاب‌های روانشناسی و خودسازی و مهارت‌های از این قبیل، به شما کمک میکنه که سطح اطلاعات و آگاهی شما بیشتر بشه اما شما رو تغییر نمیده، برای تغییر شروع کنید... کتاب از تحریک صحبت میکنه تحریکی که منجر به ادامه چرخه ابطال زمان مفید شما میکنه، مثل بی هدف در شبکه‌های اجتماعی پرسه زدن و برای جلوگیری از این موضوع پیشنهاد میده که 48 ساعت یا 24 ساعت از اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی دور باشید، یا روزانه یک‌کار رو تکرار کنید، صرفا این مطالب رو بیان کردم که بگم این موضوعات رو‌شما هم قبلا میدونستید اما مهم عمل کردن و شروع کردن هست، بازم بشخصه در بحث خودسازی کتاب‌های مارک منسن رو بیشتر پیشنهاد میکنم
Reza Nazifi
۱۴۰۱/۸/۳
کتاب بسیار مناسبی است
در دوره کارشناسی ارشد استادی داشتیم در این خصوص بحث میکرد
برخی این روشها رو براساس تجربه درک و استفاده کردم
مثلاً زمان دانشجویی من درگیر خواندن روزنامه‌ها بودم یشدت
هر روز دو تا روزنامه‌ای همسو می‌خریدم و می‌خوندم مثل وضعیت الان شبکه‌های اجتماعی
یه مقاطعی تصمیم گرفتم
کلا هیچ روزنامه‌ای نخرم
اون چند روز که نمی‌خریدم آرامش داشتم
الان چند وقتی است حتی حین صبحانه خوردن هم مشغول شبکه‌ها میشیم
از وقتی پاور بانک هم استفاده میکنیم دیگه حتی فرصت شارژ گوشی هم برای سرک کشیدن تو اخبار و شبکه‌ها استفاده میشه که واقعا بده
باید کنترل کنیم
جمله‌ای از کتاب برام جذاب بود بخاطر حوزه کاریم هوش مصنوعی و دادها
که امروز بیشتر از این که ما از اینترنت استفاده کنیم اینترنت دارد از ما استفاده میکند
Hosein Mahmoudi
۱۴۰۲/۲/۹
کتاب کاملی هست که اهداف پشت پرده سازندگان رسانه‌های اجتماعی رو فاش میکنه و بهتون کمک میکنه با اگاهی درباره زندگی و لحظه هاتون تصمیم بگیرید، به قول نویسنده (بازاریاب‌ها میلیارد‌ها دلار خرج میکنند تا توجه شما را جلب کنند) این جمله کافیه تا ارزش توجه و تمرکزموم رو بدونیم!
یه قسمت دیگه کتاب هم واقعا
برام جالب بود:
استیو جابز فرزندان خودش را از داشتن موبایل و رایانک منع کرد و این در حالی بود که مشغول فروختن آن‌ها به میلیون‌ها انسان دیگر بود!
و در اخر یاد میگیریم چطوری سیستم دوپامین رو به حالت طبیعی برگردونیم و مغزمون رو برای انجام کارهای سخت تربیت کنیم، طوری که انجام کارهای سخت برامون لذت بخش باشه...
خواندن این کتاب رو پیشنهاد میکنم
علی دارابی
۱۴۰۱/۲/۲۶
این کتاب فوق العاده هست
من فعلا یک سومش رو خوندم اما به جرئت میگم بار علمی بینظیری داره
کتاب بسیار کاربردی هست و شعار گونه نیست.
به شناخت ما خیلی کمک میکنه.
این شناخت به ما در ترک عادت هامون خیلی کمک میکنه.
ترجمه هم واقعا روان هست.
این کتاب باید خونده بشه چون هرکدوم از ما اعتیاد‌هایی در
زندگی داریم. مثلا من خودم به پرخوری اعتیاد دارم. هرچند چاق نیستم. اما به هرحال علت این موضوع رو فهمیدم. خلاصه بینظیره
بخونیدش
He Siti
۱۴۰۱/۷/۲
با سلام و احترام
دوست عزیز کتاب خوان من، اگر در تصمیمت برای خرید و خواندن این کتاب دو دل هستی خدمت شما عرض کنم که حتما خرید کن و حتما بخون. وقتی یکبار خوندی حتما چند بار دیگه میخونی.
ویژگی بارز این کتاب بیان سلیس ساده و مختصر آن است.
هر مطلبی که به صورت ساده و روان مطرح می‌شود دلیل بر سادگی آن
مطلب نیست. بلکه تسلط بالای نویسنده را می‌رساند.
به هر حال این کتاب حتما روی شما تاثیر میگذارد.
به طور خلاصه مناسب کسانی است که از انجام کار اصلیی خود طفره می‌روند
ارین یعقوبی
۱۴۰۱/۴/۲۴
من کتاب‌های متفاوتی رو خوندم. این یه دونه خیلی محشره. تمرین هاشو انجام بدی، سوالاتش رو به درستی جواب بدی و بلند از خودت بپرسی و بلند هم پاسخ بدی، بدون هیییییچ تردیدی عادت بد رو به سادگی کنار میزاری یا چیزی که باعث میشه که عملکرد بسیار پایینی در کارت داشته باشی رو. تعداد صفحاتش کمه و ازین کتاب‌ها از نیست ۱۰۰ صفحه نویسنده خودش تعریف کنه اینقدر کاربردیه ک اصلا دوس داری چند بار بخونیش (صفحاتش کمه و ارزش چند بار تکرار رو شدیدا داره❤️)
Nastaran Bayat
۱۴۰۲/۲/۲۱
بهترین کتاب. عالی. در یک متن کوتاه و مفید خیلی شیک راه آرامش و موفقیت و پیشرفت گام به گام رو جلو پای آدم گذاشته و چون متنش کوتاه و ساده هست هر چند بار که بخوایم میتونیم از نو مطالعه کنیم و به تمرینات مؤثر در اون بپردازیم تا ملکه ذهنمون بشه و در برابر هواس پرتی‌های مکرر مقاوم بشیم. خیلی شاد شدم الان که خوندمش و تصمیم دارم ۲ بار دیگه هم بخونمش و مفصل به تمریناتش بپردازم با تشکر از انجمن کتابراه.
Mohammad Hemmati
۱۴۰۲/۲/۳۱
اولین کتابی بود که در زمینه عادت خوندم که نحوه ترک عادت‌هایی رو بیان میکرد که منجر به ترشح دوپامین و اختلال در انجام امور روزمره میشه. با انجام تمرینات به هدف خواسته شده میرسیم برای همین کتاب از این نظر کامله ولی اگه در زمینه عادت‌ها میخواید دانشتون ارتقا پیدا کنه کتاب خرده عادت‌ها رو بهتون پیشنهاد میدم که بسیار جذابه.
سعید رجبی
۱۴۰۱/۳/۱۵
کتاب در عین خلاصه بودن، بسیار مفید بود از نظر من، نکته مثبتی که داشت این بود که اصلا مثل کتابهای روانشناسی زرد نیست، کاملا علمی، کاربردی و تجربی بود. به دوستانی که اعتیاد به گوشی و عقب انداختن کارها دارند، توصیه میکنم حتما مطالعه کنید، من خلاصه نویسی کردم برای خودم و شروع به اقدام کردم.
به امید تغییر و موفقیت
رویا زینلی مقدم
۱۴۰۱/۲/۲۹
این کتاب صرفا یه کتاب انگیزشی برای اقدام به کارهای عقب مونده ت نیست بلکه به نظر من راهکارهای کاملا عملی برای اصلاح روش زندگی و ترک رفتارهای مخرب میده خیلی راحت راهو بهت نشون میده که چطور به سمت اهداف مهمت بری و بهروری تو افزایش بدی و در نهایت کلی حس مثبت و رضایت نسبت به خودت پیدا کنی
س ماهینی
۱۴۰۱/۳/۱
این کتاب عالیه، فقط به اصل مطلب پرداخته وگام‌های عملی داره که همون موقع خوندن انجام میدی و من این کتاب رو یکمرتبه و با انجام تمریناتش در ۲ ساعت تموم کردم و الان به لطف خدای مهربان از عملکرد روزانه‌ام تا حد زیادی آگاه شدم و این کتاب رو به همه توصیه میکنم که از عملکرد مغزشون آگاه شوند
مژگان اشرفی
۱۴۰۱/۹/۱۸
کتاب خیلی خوبیه حرفهایی که خودمون میدونیم گاهی از طرف کسی دیگه و بشکل علمی شنیده بشه بسیار پذیرش رو بالا میبره واقعا عمق فاجعه اینجاست که بدونیم میخوایم مثل همستر هر روز در چرخه باطل بچرخیم یا بدنبال هدف والایی باشیم
ممنون از کتابراه 💕
linda moohamadi
۱۴۰۱/۵/۲۴
این کتاب خیلی خوبه، بخصوص برای کسانی که اولویت زندگیشون فضای مجازی هست، و با استفاده از این کتاب میتونن اعتیاد به این فضا رو کمتر کنن، در این کتاب راهکارهای خوبی برای بریدن از این فضا وجود داره، بنظرم برای خیلیا واجبه که این کتاب رو بخونن
پگاه آریایی
۱۴۰۱/۴/۷
کتابی مختصر و بسیار کاربردی. گرچه همه ما تمام این مطالب رو میدونیم، اما وقتی در این کتاب در موردشون میخونیم، بیشتر متوجه میشیم که رفتارمون در رابطه با حواس پرتی‌ها چه آسیبی به زندگیمون میزنه. راهکارهایی که ارایه شده مفید هست.
حسین امیری
۱۴۰۱/۳/۳۱
سلام.. وقت بخیر.. راجع به چرخه‌های اشتباهی که داخلش گیر افتادیم و یا احتمال گیر افتادنش هست توضیحات کاملی داده.. تمرینات تاثیر گذار و خوبی هم داره و البته ساده.. این چرخه‌ها باعث میشن که ما از موفقیت جا بمونیم.. ارزش خوندن رو داره
مشاهده همه نظرات 98

راهنمای مطالعه کتاب سم زدایی دوپامین

برای دریافت کتاب سم زدایی دوپامین و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.