معرفی و دانلود کتاب یک فیلم، یک جهان: شب مردگان زنده

عکس جلد کتاب یک فیلم، یک جهان: شب مردگان زنده
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب یک فیلم، یک جهان: شب مردگان زنده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب یک فیلم، یک جهان: شب مردگان زنده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب یک فیلم، یک جهان: شب مردگان زنده

بنجامین هروی در کتاب یک فیلم، یک جهان: شب مردگان زنده تاریخچه ساخت این فیلم را به دقت مرور کرده و در عین حال، رابطه‌ی این اثر جریان‌ساز را با وقایع سیاسی و اجتماعی آن دوران آمریکا بررسی می‌کند.

درباره‌ی کتاب یک فیلم، یک جهان: شب مردگان زنده:

شب مردگان زنده (Nights of the Living Dead) یک فیلم واقعی به حساب می‌آید که افرادی ناشناس را از همه‌جای پیتزبورگ گرد آورده و بدون کمک هیچ استودیویی با بودجه‌ای صد و چهارده‌هزار دلاری (که پرداخت نیمی از آن تا پس از پخش فیلم به تعویق افتاد) ساخته شده بود. فیلم جدی گرفته شد و در سطح بین‌المللی موفقیت به همراه داشت. شب مردگان زنده علاوه بر اهمیت هنریِ عظیمی که داشت، صنعت سینما را نیز دگرگون ساخت، استیلای هالیوود را خدشه‌دار کرد و به منبع الهام همیشگی فیلم‌سازان محلی و مستقل تبدیل شد: کوئنتین تارانتینو گفته است که اگر این فیلم ساخته نمی‌شد «احتمالاً خبری از استیون سودربرگ هم نبود».این فیلم به اثری کالت تبدیل شد و در نتیجه، پخش اولیهٔ فیلم حالتی افسانه‌ای پیدا کرد.

این فیلم برجسته نسبت به استانداردهای سینمای آن روز هالیوود خیلی تندوتیز است، حس یگانه‌ای که شب مردگان زنده به مخاطب انتقال می‌دهد بیش‌تر به علت همین رویارویی شگفت‌انگیز سرمایه و بودجهٔ اندک با حجم بالای فعالیت‌های فردی است. همین امر دربارهٔ موسیقی فیلم هم صادق است. شب مردگان زنده در برخورد با مخاطب، برعکس تمام قید‌وبندهای فیلم‌های ترسناک، فقط به یک اصل احترام می‌گذاشت: ترساندن. بسیاری از منتقدان، فیلم را با آثار گوتیک دههٔ 1960 مقایسه کردند، این فیلم یک نقطهٔ عطف و از بسیاری جهات بازتعریف سینمای وحشت بود. این اثر سینمایی برای نخستین بار زامبی‌ها را بر روی پرده‌ی سینماها به تصویر کشید.

بنجامین هروی (Benjamin Hervey) عقیده دارد حتی اگر شب مردگان زنده را به طریقی در خلأ و «صرفاً» به‌ عنوان یک فیلم ترسناک تماشا کنیم باز هم شاهکار است. علی‌رغم تقلیدهایی که طی دهه‌ها از فیلم صورت گرفته هنوز هم مثل گذشته تعلیق‌آمیز، فراموش‌نشدنی و به طرز پریشان‌کننده‌ای باورپذیر است، غافلگیرمان می‌کند و چنان ابهام تکان‌دهنده‌ای دارد که هرگز نمی‌توانیم کاملاً هضمش کنیم. پایان‌بندی فیلم نیز برایمان غافلگیرکننده است، زیرا حس می‌کنیم وقوعش اجتناب‌ناپذیر بوده است.

درباره‌ی مجموعه یک فیلم، یک جهان:

این مجموعه شامل تک نگاره‌هایی پیرامون فیلم‌های مشهور و تاثیرگذار تاریخ سینما است. اولویت انتخاب کتاب‌های این مجموعه که از بین چندین کتاب انگلیسی و فرانسوی برگزیده شده‌اند، بر مبنای اهمیت فیلم و کتاب مربوط به آن بوده است و تا حد امکان سعی شده تا آثار انتخاب شده به تاریخ کتاب‌های سینمایی ایران نزدیک باشند.

کتاب یک فیلم، یک جهان: شب مردگان زنده مناسب چه کسانی است؟

خواندن این کتاب برای علاقه‌مندان به سینما به ویژه فیلم‌هایی با ژانر ترسناک لذت‌بخش خواهد بود.

در بخشی از کتاب یک فیلم، یک جهان: شب مردگان زنده می‌خوانیم:

اگر بخواهیم ارتباطی میان شب مردگان زنده و فمینیسم برقرار کنیم چاره‌ای جز این نداریم که بر گفتمان کنایه‌آمیز و معکوس فیلم تأکید کنیم: جدال‌های مردانه بر سر قدرت را همچون اموری احمقانه و ویرانگر نشان می‌دهد و از تنگناهراسی و استیصال خانواده‌های سنتی شدیداً انتقاد می‌کند. مورد اخیر در همان لحظه‌ای که هری از پله‌ها پایین می‌رود برایمان جا می‌افتد. زیرزمین در حقیقت به دفتر کار لیتنت ایمیج تعلق داشت، اما کپهٔ لباس‌های کثیف، اثاثیهٔ دورانداختنی و چمدان‌هایی که در انتظار تعطیلات خانوادگی بعدی‌اند باعث شده حس کنیم در یک خانهٔ واقعی هستیم. هری کنار تخت سرهم‌بندی‌شده، جایی که کارن (کایرا شون) بیهوش دراز کشیده، به همسرش هلن (ماریلین ایستمن) ملحق می‌شود: این تخت از میز کاری تشکیل شده که یک بارانی را به‌عنوان پتو روی آن انداخته‌اند. هستهٔ خانواده حالا با هم تنها مانده‌اند. در حقیقت آن‌ها پشت صحنه و در جهان واقعی هم تقریباً خانواده بودند: شون دختر هاردمن بود و او و ایستمن بعد از اتمام ساخت شب مردگان زنده خیلی زود با هم ازدواج کردند.

احتمالاً صمیمیت بازیگران علی‌رغم همه‌چیز باعث شده این صحنه حسی شبیه زندگی عادی پیدا کند. نماهای ثابت و طولانی و فقدان موسیقی تأثیرگذاری تک‌گویی‌ها را بالا می‌برد. انگار هری تازه از سر کار به خانه برگشته، کراواتش را شل می‌کند و سیگاری از کیف دستی زنش برمی‌دارد تا اعصابش را آرام کند.

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب یک فیلم، یک جهان: شب مردگان زنده
نویسنده
مترجمایمان رهبر
ناشر چاپیانتشارات خوب
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۸۲
زبانفارسی
شابک978-622-7425-91-8
موضوع کتابکتاب‌های آموزش فیلم سازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

راهنمای مطالعه کتاب یک فیلم، یک جهان: شب مردگان زنده

برای دریافت کتاب یک فیلم، یک جهان: شب مردگان زنده و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.