معرفی و دانلود کتاب چه وقت؟ اقدام درست در زمان درست

عکس جلد کتاب چه وقت؟ اقدام درست در زمان درست
قیمت:
24000 تومان - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب چه وقت؟ اقدام درست در زمان درست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب چه وقت؟ اقدام درست در زمان درست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب چه وقت؟ اقدام درست در زمان درست

کتاب چه وقت؟ اقدام درست در زمان درست نوشته‌ی دنیل اچ. پینک که اثری خواندنی و شگفت‌انگیز است و در گروه پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز، آمازون و وال استریت ژورنال قرار دارد، به شما می‌آموزد تا با مدیریت زمان، زندگی پربارتر و غنی‌تری داشته باشید و در این خصوص نکات جالبی را ارائه می‌دهد.

درباره‌ی کتاب چه وقت:

همه نسبت به اهمیت زمان و مدیریت آن آگاهی دارند و امروزه دیگر زمان‌سنجی توانایی مهمی به شمارمی‌آید، اما کمتر کسی وجود دارد که درباره‌ی آن اطلاعات کافی داشته باشد. زندگی انسان‌ها را می‌توان زنجیره‌ای به‌هم پیوسته از تصمیم‌هایی با موضوع «چه وقت» دانست: چه وقت یک کار جدید را آغاز کنید، چه وقت یک کلاس را بروید و یا چه وقت رابطه عاطفی خود را جدی در نظر بگیرید. به احتمال قوی شما هم تاکنون این تصمیمات مهم را بر اساس حدسیات و شهود پیش برده‌اید، در صورتی که با هنر مدیریت زمان می‌توانید بهترین گزینه را برای خود و آینده‌ی‌تان انتخاب کنید، فقط کافی است به راهنمایی‌های دنیل اچ. پینک (Daniel H Pink) عمل کنید. او با مجموعه‌ای پربار از پژوهش‌های زیست‌شناسی، روانشناسی و اقتصاد نشان می‌دهد که چگونه می‌توان با بهره‌گیری از الگوهای پنهان، بهترین جدول زمانی را داشت.

اولین سوال کتاب چه‌ وقت؟ (When) درباره‌ی زمان است و از همان صفحات نخست، توضیح تاریخچه‌اش را آغاز می‌کند. شما در این بخش متوجه می‌شوید مسائلی که تاکنون در خصوص واحدهای زمانی می‌دانستید صرفاً برای‌تان محدودیت ایجاد کرده‌اند، محدودیت‌هایی که به وسیله‌ی اجدادتان اختراع شده‌اند. نگران نباشید، کتاب حاضر به شما کمک می‌کند تمام این محدودیت‌ها را کنار بگذارید.

مطالعه‌ی کتاب چه وقت؟ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خواندن این کتاب برای تمام کسانی که می‌خواهند زندگی بهتری داشته باشند، امری ضروری است. کتاب چه وقت؟ سطح زندگی شما را ارتقا می‌دهد؛ بنابراین بدون معطلی به سراغ این کتاب مهم و پرفروش بروید.

دانیل پینک را بیشتر بشناسیم:

او در سال 1964 میلادی به دنیا آمد و امروزه به عنوان نویسنده‌ای موفق در زمینه‌ی مدیریت، شغل و علوم رفتاری شناخته می‌شود. پینک سال‌های نخست عمر خود را در اوهایو گذراند و در دانشگاه‌های نورث وسترن و ییل تحصیل کرد. این نویسنده در ایام جوانی شغل‌های بسیاری را در زمینه‌ی سیاست تجربه کرد، حتی برای مدتی متن سخنرانی‌های معاون رئیس جمهور آمریکا را هم می‌نوشت، اما از سال 1997 مسیر زندگی خود را تغییر داد و به نویسندگی روی آورد. او تاکنون مقاله‌های بسیاری نوشته است که در هاروارد بیزینس ریویو، نیویورک تایمز و ... چاپ شده‌اند.

نکوداشت‌های کتاب چه وقت:

- پنک خبرهای بدی درباره‌ی نقطه ضعف‌های وابسته به زمان به همراه خبرهای خوبی درباره‌ی نحوه‌ی جبران آن‌ها به ما می‌دهد. این کتاب لذت بخش شامل نکاتی درباره‌ی کاهش سرعت عملکرد، استراحت‌های بین کار و چرت‌های ما بین آن است. افسوس که هیچکدام از این نکات نمی‌توانند مانع گذر زمان شوند، اما حداقل راه‌های اثبات شده‌ای هستند که نشان می‌دهند چطور وقتمان را بهتر بگذرانیم. (Wall Street Journal)

- چه وقت، مشخص می‌کند که چطور زمان بندی همه چیز است... این پیوند حاصل از تحقیق، داستان‌ها و نکات کاربردی، اثری است از پینک که به ما کمک می‌کند تا از علم برای بهبود زندگی روزمره‌ی خود بهره ببریم. (BookPage)

- پنک با این کتاب سبب تغییر درک عده‌ی زیادی از مردم درباره‌ی زمان‌بندی خواهد شد؛ کتابی که دیدگاه‌هایی علمی کمتر شناخته شده را با زبانی قابل فهم بیان می‌کند. در انتهای کتاب، خوانندگان با دقت بیشتری درباره‌ی تقسیم‌بندی روزانه و سازمان‌دهی روتین‌هایشان خواهند اندیشید. (Publishers Weekly)

- به کار بردن مدوام اصول مطرح‌شده در کتاب، می‌تواند اثرات چشمگیری بر زندگی فرد و اجتماع داشته باشد. (Washington Post)

- توصیه‌های کمک‌کننده، الهام‌بخش و تفکربرانگیز. (Booklist)

- چه وقت، منبعی جذاب از اطلاعات و دیدگاه‌هاست. (Philadelphia Inquirer)

- اصول محکم علمی که همراه با نکات کاربردی منطقی پشتیبانی شده. (Kirkus Reviews)

جملات برگزیده چه وقت:

- بشر روزها چه کارها که نمی‌کند، گرچه نمی‌داند چه می‌کند!
- بعدازظهر چیزی را می‌فهمد که صبح خوابش را هم نمی‌بیند.
- همه‌چیز به این بستگی دارد که همان اول شانس بیاوری.
- اگر دنبال پایان خوش هستید، همه‌چیز به این بستگی خواهد داشت که داستان خود را کجا متوقف کنید.
- خوشبختی یعنی این: حل شدن در چیزی کامل و عالی.
- زمان چون کمان در پرواز. میوه‌خوار چون موز در پرواز.

در بخشی از کتاب چه وقت می‌خوانیم:

در این بیمارستان، احتمال تجویز دوز اشتباه داروی بی‌هوشی و مرگ در عرض چهل‌وهشت ساعت بعد از جراحی سه‌برابر بیشتر از بیمارستان‌های دیگر است. متخصصان گوارش با انجام کلونوسکوپی کمتر از سایر همکاران متعهد خود کیست‌ها را پیدا می‌کنند و به همین علت بافت‌های سرطانی به‌موقع شناسایی نمی‌شوند. احتمال اینکه متخصصان داخلی آنتی‌بیوتیک غیرضروری برای عفونت تجویز کنند 26 درصد بیشتر است و به همین علت عفونت‌های مقاوم به دارو افزایش نشان می‌دهد. در کنار تمام این امکانات، 10 درصد احتمال هم وجود دارد که پرستاران و سایر خدمه دست‌های خود را قبل از رسیدگی به بیماران نشویند و به همین علت احتمال آلودگی بیماران در زمان بستری بودن در بیمارستان خیلی بالاست.

اگر من وکیلی برای قصور و خطای پزشکی بودم (خدا را شکر که نیستم)، تابلویم را روبه‌روی همین بیمارستان نصب می‌کردم. اگر همسر یا پدر بودم (خدا را شکر که هستم)، به هیچ‌کدام از اعضای خانواده‌ام اجازه نمی‌دادم به این بیمارستان قدم بگذارند. و اگر قرار باشد به شما توصیه کنم که چطور زندگی کنید (که خوب یا بد، همین حالا دارم این کار را می‌کنم)، همین نصیحت را برای شما هم دارم: از این‌ بیمارستان دوری کنید.

بیمارستان نفرین‌شده یک اسم واقعی نیست، اما در واقعیت وجود دارد. تمام چیزهایی که اینجا توصیف کردم اتفاقاتی هستند که بعدازظهر بیشتر از صبح‌ در مراکز پزشکی مدرن رخ می‌دهند. بیشتر بیمارستان‌ها و متخصصان درمانی قهرمان‌اند. مشکلات درمانی هم به‌جای روال عادی فقط استثنا هستند. اما بعدازظهر زمان خوبی برای بیمار شدن نیست.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه: تصمیم کاپیتان ترنر
بخش اول: روز
1. الگوی پنهان زندگی روزمره
2. بعدازظهر و قاشق چای‌خوری: قدرت استراحت، وعد ناهار و قیلولۀ مدرن
بخش دوم: شروع‌، پایان‌ و میان آن‌ دو
3. شروع‌: شروع درست، شروعی دوباره و شروع با هم
4. میانه: شمع‌های هانوکا و بحران میان‌سالی چه چیزی دربارۀ انگیزش به ما می‌آموزند
5. پایان‌: ماراتون، شکلات و قدرت نیش زدن
بخش سوم: سازگاری و تفکر
6. سازگاری سریع و آهسته: اسرار زمان‌بندی گروهی
7. تفکر در قالب‌های زمانی: چند نکتۀ آخر
برای مطالعۀ بیشتر
سپاسگزاری
دربارۀ نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب چه وقت؟ اقدام درست در زمان درست
نویسنده
مترجمشایان سادات
ناشر چاپینشر خوب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات284
زبانفارسی
شابک978-622-6513-98-2
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
24000 ت - 4.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب چه وقت؟ اقدام درست در زمان درست

محیا رحمانی
۱۳۹۹/۹/۲۶
مدیریت زمان بسیار مهمه و در این کتاب هم به نکات مهمی از مدیریت زمان اشاره شده بود
محمد میرزایی
۱۴۰۱/۲/۱۱
هر کسی باید بخونه
مشاهده همه نظرات 2

راهنمای مطالعه کتاب چه وقت؟ اقدام درست در زمان درست

برای دریافت کتاب چه وقت؟ اقدام درست در زمان درست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.