معرفی و دانلود کتاب شب رنج موسی

عکس جلد کتاب شب رنج موسی
قیمت:
2800 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب شب رنج موسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شب رنج موسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شب رنج موسی

کتاب شب رنج موسی، تالیف مصطفی جمشیدی، داستانی است درباره ناپدید شدن امام موسی صدر که به عنوان یک گره در تاریخ می‌توان به آن اشاره نمود. این رمان پیشکش به آنانی‌ست که به موضوعات تاریخی و شخصیت‌های بزرگ جهان اسلام علاقه دارند.

کتاب شب رنج موسی به زندگی امام موسی صدر مربوط می‌شود. وقایع داستان در کشور لیبی می‌گذرد و بسیاری از شخصیت‌های تاثیرگذار در ماجرای امام موسی صدر در آن نقش دارند. 

داستان از آن جا آغاز شد که بعد از این که امام موسی صدر طی سفری رسمی به کشور لیبی به دعوت معمر قذافی، توسط افراد ناشناس وابسته به دستگاه امنیتی حکومت لیبی، ربوده و ناپدید شد، کنجکاوی طرفداران امام موسی صدر نسبت به سرنوشت این رهبر شیعی هم شکل می‌گیرد که باعث می‌شود دستگاه امنیتی حکومت لیبی به فکر چاره اندیشی برای رد گم کردن در این ماجرا بیفتد. که بدنبال آن هم اتفاقات جدیدی روی می‌دهد.

هر چند در فصل‌های مختلف شب رنج موسی، مصطفی جمشیدی در پایان فصل با عبارت «تو آن جا بودی؟» را آورده، که به شخصیت داستان اشاره دارد؛ اینجاست که به زنده بودن این مرجع بزرگ شیعی تأکید می‌کند. با این حال، داستان اصلی در کتاب شب رنج موسی، قصه آدم‌هایی است که در ناپدیدن شدن امام موسی صدر نقش داشته‌اند و حالا هر یک به نوعی سعی در بیان وارونه واقعیت دارند. 

می‌توان گفت که داستان برروی محوری غیر واقعی و تخیلی می‌چرخد. 

در بخشی از کتاب شب رنج موسی می‌خوانیم:

حالا سلیم بود و صادق‌الوفاقی. هر دو از یک سال کارشان شروع شده بود. به‌وضوح غمگین بودند. ناصر نجیب هم به آن‌ها پیوست. 

ناصر گفت: «صادق! دیشب خواب می‌دیدم مرا از یک دریا نجات دادی. آن‌قدر وحشت کرده بودم که از دریایی که نهنگ‌ها قصد خوردنم را داشتند نجات پیدا کنم که تو رسیدی. واقعاً این‌قدر شنا بلدی که غریقی چون مرا از آب‌های سهمگین نجات بدهی؟» 

صادق خندید. سلیم‌ دلش می‌خواست در بحث آن‌ها حضور داشته باشد. 

 واقعاً من تو را نجات دادم؟

صادق جعبه مخصوص پانسمان را گوشه میز استیل گذاشت و نگاهشان کرد. هر سه پرستار سال‌ها بود صبح و شب‌شان با هم بود تقریباً... !

 کی می‌شود از این جهنم خلاص بشویم. کاش زندان اسم اقامتگاه ما بود و آزاد نبودیم که خودمان با دست‌های خودمان، ‌خویشتن را فدا کنیم. 

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شب رنج موسی
نویسنده
ناشر چاپینشر روزگار
سال انتشار۱۳۹۱
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات200
زبانفارسی
شابک978-964-374-416-8
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شب رنج موسی

کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۱۰/۸
داستانی خواندنی درباره امام موسی صدر.
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب شب رنج موسی

برای دریافت کتاب شب رنج موسی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.