معرفی و دانلود کتاب در باب عمر فانی

عکس جلد کتاب در باب عمر فانی
قیمت:
۴۹۰۰ تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب در باب عمر فانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب در باب عمر فانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب در باب عمر فانی

نوشته‌های رواقی لوسییوس آنییوس سنکا در کتاب در باب عمر فانی، مناظر پرقدرتی را پیش روی حیات می‌گستراند و اهمیت تعقل و مرگ را نشان می‌دهد و در ادامه با فصاحتی تمام و کمال، وضوح و حکمتی بی‌انتها راهنمایی ژرف برای همگان فراهم می‌آورد.

لوسییوس آنییوس سنکا (Lucius Annaeus Seneca) از فلاسفه‌ی رواقیون و مذهب وی نوعی دئیسم ساده (خداپرستی بدون اعتقاد به پیغمبران) بود. او صاحب تألیفات متعدد در فلسفه است و نیز چندین درام تراژدی نگاشت که تأثیر و نفوذ آن‌ها تا قرن نوزدهم بر فن درام اروپا و به‌خصوص فرانسه برجا بود. کتابی نیز در علم فیزیک نوشته که اهمیت دارد. از جمله کتاب‌های فلسفی وی یکی به نام «مروت» که خطاب به نرون است و دیگر کتابی موسوم به «مراحم» که در باب روابط اجتماعی بین دهنده و گیرنده بحث می‌کند و دیگری رساله‌ای است موسوم به «اپوکولو سینتوسیس» که در رد «کلودیوس» به زبان هجو نگاشته و آن را در ردیف کدوهای تنبل قرار داده است.

در تمام طول تاریخ بعضی از کتاب‌ها جهان را تغییر دادند و شیوه نگاه ما به خودمان و دیگران را دگرگون کردند. آن‌ها به مباحث، اختلافات عقاید، جنگ‌ها و انقلاب‌ها الهام بخشیده‌‌‌اند. آن‌ها زندگی‌های بسیاری را ساخته‌اند و یا تباه کرده‌اند. حالا نشر روزگار نو برای شما کارهای متفکران بزرگ، پیشگامان، اصلاح طلبان و طالع بینان را فراهم آورده است. ایده‌هایی که مدنیت را تکان داد و به ما کمک کرد تا آن چه که اکنون هستیم باشیم. (ایده‌های بزرگ)

در بخشی از در باب عمر فانی (On The Shortness Of Life) می‌خوانیم:

آیا چیزی ابلهانه‌تر ‌از افکار کسانی هست که به آینده نگری خویش مباهات می‌کنند؟ ‌آن‌ها ‌خویشتن را پرمشغله می‌کنند تا زندگی‌شان ‌را بهبود ببخشند و عمر خود در این مسیر می‌گذرانند که زندگانی‌شان ‌را برنامه‌ریزی نمایند. ‌آن‌ها ‌اهداف خود را با نیم‌نگاهی به آینده تعیین می‌کنند.

اما همین امور بزرگترین عامل اتلاف زندگی‌شان ‌می‌شود، ‌غفلت هر روزی که از راه می‌رسد را می‌رباید و حال مان را با وعده آینده انکار می‌کند. ‌بزرگترین مانع برای زندگی انتظار است، ‌همانی که به فردا چنگ می‌زند و امروز را از دست می‌دهد. ‌شما برای آن‌چه ‌که در اختیار بخت و اقبال است برنامه‌ریزی می‌کنید اما ‌آنچه ‌که در دستان خود دارید را رها می‌کنید. ‌به چه می‌نگرید؟ ‌برای کدامین هدف تلاش می‌کنید؟ تمام آینده در تردید به سر می‌برد، ‌زندگی بی‌درنگ است.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
در باب عمر فانی
تسلی برای هِلویا
در باب آسودگی خیال

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب در باب عمر فانی
نویسنده
مترجممرضیه خسروی
ناشر چاپینشر روزگار نو
سال انتشار۱۳۹۴
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۳۰
زبانفارسی
شابک978-600-6867-42-7
موضوع کتابکتاب‌های فلسفه و منطق
قیمت نسخه الکترونیک
۴۹۰۰ ت - 0.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب در باب عمر فانی

فرزین تفضلی
۱۴۰۰/۵/۱۹
ترجمش یک فاجعست. خیلی جاها لغت به لغت فقط ترجمه شده. فکر کنم جدیدا هر کی بیکاره، میگه میشینم خونه از روی دیکشنری کتاب ترجمه می‌کنم. اینم شغل جدید شده. خجالت آوره واقعا
احمد کبیری
۱۳۹۷/۷/۶
کتاب خوبیه، اما مهمتر از اون زمانی که شما برای فکر کردن به مطالب داخش میپردازید هستش
کاوه عزیزی
۱۳۹۶/۶/۲۶
یک کتاب فوق العاده درباره اهمیت زمان و مسائل بسیار مهم دیگر. از دوران پیش از میلاد مسیح.
Hosein A
۱۳۹۷/۹/۲۸
کتابی هست که بعد از خواندنش باید تفکر کرد..... من از این زندگی چی می‌خوام...
mostafa omidi
۱۴۰۱/۲/۲۴
کتاب بسیار ارزشمندی است.
مشاهده همه نظرات ۵

راهنمای مطالعه کتاب در باب عمر فانی

برای دریافت کتاب در باب عمر فانی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.