معرفی و دانلود کتاب دو برج - جلد دوم ارباب حلقه‌ها

عکس جلد کتاب دو برج - جلد دوم ارباب حلقه‌ها
قیمت:
25000 تومان - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب دو برج - جلد دوم ارباب حلقه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب دو برج - جلد دوم ارباب حلقه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دو برج - جلد دوم ارباب حلقه‌ها

کتاب دو برج، جلد دوم ارباب حلقه‌ها از مجموعۀ خداوند انگشتری، بزرگترین حماسه‌ی خیالی، تألیف نویسنده‌ی شهیر انگلیسی، آقای جان رونالد روئل تالکین است.

خداوند انگشتری (The Lord of The Rings) داستانی است برای تمام زمان‌ها؛ داستانی در مورد حس نیرومند قدرت‌پرستی و نتیجتاً فساد روح انسانی از یک طرف و عشق و نیاز به آزادی، تنها دو حس برتر، از سوی دیگر.

در کتاب ارباب حلقه‌ها، فرودو بگینز، هابیتی عادی از یکی از روستاهای منطقه شایر، مأموریتی را به عهده می‌گیرد که حتی بزرگان قوم از قبول آن در هراسند؛ مأموریتی بس سهمناک و سرنوشت‌ساز با اندک امید پیروزی، که در خود، سفری درونی از ضعف‌های انسانی بسوی کمال را می‌‌آغازد.

هابیت‌ها مردمان بی‌مزاحمت و در عین حال بسیار باستانی هستند، که در ایام قدیم تعداد آن‌ها خیلی بیشتر از زمان حاضر بوده؛ زیرا آن‌ها عاشق صلح و آرامش و زمین زراعتی خوب بودند: یک مزرعه مرتب و زیر کاشت سکونت‌گاه مطلوبشان بود. با این‌که در کاربرد ابزار ماهر هستند از ماشین آلاتی که از کوره بادی یا آسیاب آبی یا چرخ بافندگی پیچیده‌تر باشد خوششان نمی‌آید و از آن سر درنمی‌آورند. حتی در دوران قدیم بطور کلی از "آدم‌های بزرگ"، به قول خودشان، فاصله می‌گرفتند، و در حال حاضر از انسان‌ها هراسناکند و یافتن آن‌ها دشوار است. آن‌ها تیز گوش و تیز چشم هستند، و با این‌که طبیعتاً کمی چاق به نظر می‌رسند و بدون ضرورت تعجیل نمی‌کنند، با این حال در حرکاتشان چالاک و زبردست هستند.

در ۳ ژانویه سال ۱۸۹۲ در بلوم‌فونتین آفریقای جنوبی، جان رونالد روئل تالکین (John Ronald Reuel Tolkien) به دنیا آمد. ما این نویسنده بزرگ را به خاطر رمان‌های مشهور هابیت‌ها و ارباب حلقه‌های او و نیز در سال‌های اخیر به خاطر اقتباس‌های موفق سینمایی از آثارش می‌‌شناسیم.

تالکین علاوه بر کتاب‌های یادشده که معروف‌تر و شناخته‌شده‌تر هستند، آثار داستانی دیگری به نام‌های سیلماریلیون، ماجراهی تام بامبادیل و می‌رود راه پیوسته تا آن‌سو و کتاب دیگری با نام شهرت پس از مرگ در مورد موضوعی که آن‌ها را رشته افسانه (Legendarium) می‌نامید و در اصل یک اسطوره‌شناسی خیالی برای گذشتهٔ دور زمین است، نوشته‌ است.

وی علاقهٔ وافری به ساختن زبان‌های علمی یا فراساخته داشت. او شاید تنها کسی باشد که ۱۵ زبان ساخته‌ است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:
هوا تاریک‌تر شد. پشت سر آن‌ها مِه در میان درختان پایین گسترده، و بر فراز حاشیه کمرنگ آندوین معلق بود، ولی آسمان صاف می‌نمود. ستاره‌ها بیرون آمدند. ماهِ رو به بدر در آسمان غرب می‌راند و سایه سنگ‌ها سیاه رنگ می‌نمودند. آن‌ها به پایه تپه‌هایی سنگی رسیده بودند و سرعتشان کاهش یافته بود، زیرا دنبال کردن رد پا دیگر کار ساده‌ای نبود. در اینجا ارتفاعات امین موییل از شمال به جنوب در دو تیغه بلند و ناهموار می‌دوید. دامنه غربی هر دو تیغه شیبدار و دشوار بود، ولی دامنه‌های شرقی ملایم‌تر بودند، با آبکندهای بسیار و دره‌های باریک. همراهان تمام شب را در این سرزمین سنگی با تلاش بسیار پیش رفتند. به بالای تیغه اول که بلندترین بود رسیدند و سپس به درّه تاریک پایین که عمیق و پیچ‌‍در‌پیچ بود فرود آمدند.

فهرست مطالب کتاب

دفتر سوم
فصل ۱: درگذشت بارومیر
فصل ۲: سواران روهان
فصل ۳: اوروک های
فصل ۴: درخت‌ریش
فصل ۵: ‌سوار سفیدپوش
فصل ۶: پادشاه تالار زرّین
فصل ۷: دژ ژرفگاه هلم
فصل ٨: جاده آیزنگارد
فصل ۹: آب‌آورده‌ها
فصل ۱٠: صدای سارومن
فصل ۱۱: پالانتیر
دفتر چهارم
فصل ۱: رام کردن اسمیگل
فصل ۲: گذر از لشاب‌زار مردگان
فصل ٣: دروازه سیاه
فصل ۴: از سبزی خشک و خورشت خرگوش
فصل ۵: پنجره‌ای رو به غرب
فصل ۶: آبگیر ممنوع
فصل ۷: سفر به سوی چهارراه
فصل ٨: پلکان کیریت اُنگول
فصل ۹: کنام شیلاب
فصل ۱٠: گزینه ارباب ساموایز

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب دو برج - جلد دوم ارباب حلقه‌ها
نویسنده
مترجمفرخزاد فرزین زند
ناشر چاپیانتشارات پر
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات939
زبانفارسی
شابک978-600-8137-50-4
موضوع کتابکتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه الکترونیک
25000 ت - 5.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب دو برج - جلد دوم ارباب حلقه‌ها

محیا موسوی
۱۴۰۰/۵/۱۴
کتاب فوق العاده ایه من قبلا فیلم ارباب حلقه‌ها رو دیدم ولی با دو بار دیدنش هم خیلی چیز‌ها واسم آشکار نشد مثلا نفهمیدم گاندلف چه طور از موریا فرار کرده و اینکه مشخص نبود گالوم چه طوری با فرودو برخورد میکنه و...
ولی داستان جامع و کامل همه چیز رو میگه
مسعود رضایی
۱۳۹۸/۱۱/۵
دو برج کتاب دوم ارباب حلقه‌ها، و اولین کتابیه که در اون داستان موازی یاران پراکنده شده و همچنین دیگر نژادهای در معرض تاثیر سرنوشت حلقه بیان میشه. همچنین توی همین کتاب با گولوم آشنا میشیم.
علیرضا شفیعی
۱۳۹۸/۱۲/۲۵
بسیار عالی بود با این که چندین بار فیلم این کتاب رو دیدم ولی با خواندن اصل کتاب تازه مفهوم اصلی فیلم داره برام آشکار میشه
فاطمه شاهی
۱۴۰۱/۱۰/۷
نثر روان و زیبای کتاب در کنار شخصیت پردازی عالی کتاب منحصر به فردی ساخته از این کتاب
Mosa Rezaee
۱۴۰۱/۴/۹
من سبک ترجمه رو دوست داشتم ولی کلمه‌های غریب هم توشه ولی خیلی خوب نوشته شده ممنون از مترجم
امیررضا عمویی
۱۴۰۰/۱۰/۵
بی نظیر و همانند جلد اول با ترجمه عالی و بدون کم و کاست واقعا لذت میبرم از خوندنش
ناهید ،
۱۳۹۷/۴/۳۱
مترجم عالی ترجمه کرده، از مترجم‌های دیگه خیلی بهتره
سمانه السادات سعیدی نیا
۱۴۰۱/۵/۲۵
قلم بسیار قدرتمندی دارند که همه رو تحت تاثیر قرار می‌دهند
Mohadeseh Salahshoor
۱۳۹۹/۱/۲۹
خیلی خیلی خیلی خیلی دوست داشتنی
Mehdi Ranjbar
۱۳۹۸/۶/۲۱
باید اسمش رو بزارن ارباب کتاب ها
نوید حوریان
۱۳۹۷/۶/۱۸
ترجمه‌اش عالیه من که میخونم لذت میبرم سپاس فراوان
Hadi hadi
۱۳۹۶/۱۲/۱۱
یکی ار ناب‌ترین کتاب ها
mehdy rasooli
۱۴۰۱/۸/۶
از گوش دادنش لذت بردم
سلیمان حسن زادە
۱۴۰۰/۱۱/۲۱
خواندنش حس خوبی بەم داد
Cat Noir
۱۴۰۰/۵/۲۱
خیلی کتاب خوب و آموزنده‌ای هست
مشاهده همه نظرات 17

راهنمای مطالعه کتاب دو برج - جلد دوم ارباب حلقه‌ها

برای دریافت کتاب دو برج - جلد دوم ارباب حلقه‌ها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.