معرفی و دانلود کتاب من یک کفشدوزک هستم، تو چطور؟

عکس جلد کتاب من یک کفشدوزک هستم، تو چطور؟
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب من یک کفشدوزک هستم، تو چطور؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب من یک کفشدوزک هستم، تو چطور؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب من یک کفشدوزک هستم، تو چطور؟

کتاب من یک کفشدوزک هستم، تو چطور؟ به قلم کاساندرا آرسن، یک راهنمای شناسایی سبک نظم‌دهی است که به شما کمک می‌کند تا با تنها 15 دقیقه کار روزانه خانه‌ای منظم داشته باشید.

کاساندرا آرسن (Cassandra Aarssen) در کتاب من یک کفشدوزک هستم، تو چطور؟ (Real Life Organizing: Clean and Clutter-Free in 15 Minutes a Day) راه حل‌هایی واقعی مطرح می‌کند و شما را در حل مشکلات به‌هم‌ریختگی که همگی با آن روبرو هستید، کمک می‌کند.

این کتاب بازتابی است از کارهای شگفت‌انگیز زیادی که کاساندرا آرسن در اینترنت و مکان‌های دیگر انجام می‌دهد. او در این صفحات نشان می‌دهد، برخلاف آنچه بسیاری از افراد فکر می‌کنند، ایجاد نظم ضرورتاً کاری غیرممکن نیست. با ایجاد رویّه‌ها و اجرای سیستم‌های ساده و تبدیل نظم دهی به بخشی از زندگی روزانه‌تان می‌توانید یک‌بار برای همیشه بر به‌هم‌ریختگی‌ها غلبه کنید.

نظم دادن کاری نیست که انجام می‌دهید بلکه یک روش زندگی است. نظم دادن تنها در مورد تمیزکاری نیست، بلکه در مورد اتخاذ هر روزه‌ی تصمیمات آگاهانه در مورد زندگی‌تان است. کتاب حاضر در این کار و خیلی مسائل دیگر به شما کمک خواهد کرد.

آرسن به شما نشان می‌دهد که می‌توانید به کمدتان نظم بدهید و آن را برای همیشه منظم نگاه دارید. اگر در گذشته با نظم‌دهی مشکل داشته‌اید، به شما اطمینان می‌دهد که تقصیر شما نیست و می‌توانید خانه‌تان را متحول کنید و برای همیشه این حالت را حفظ کنید. رمز منظم شدن و منظم ماندن مادام‌العمر این است که نخست سبک نظم‌دهی‌تان را درک کنید و نکات و ترفندهایی برای آسان کردن نظم‌دهی یاد بگیرید و تکنیک‌های بی‌دردسری را بیاموزید که به شما کمک می‌کنند به هم ریختگی‌هایتان را رها کنید.

این کتاب از ابتدا شروع کرده و در تمام گام‌هایی که باید برای خلق یک خانه‌ی زیبا و منظم که خودش تمیز می‌شود، بردارید، همراه شما خواهد بود. شما مجبور نیستید از شر همه‌ی وسایلتان خلاص شوید. شما مجبور نیستید یک کمینه‌گرا (مینی‌مالیست) عاشق یوگا باشید و شما مجبور نیستید در سبک زندگی یا شخصیتتان تغییراتی بنیادی ایجاد کنید تا خانه‌ای منظم داشته باشید. شما مجبور نیستید ذاتاً فرد منظمی باشید تا مانند یک فرد منظم زندگی کنید.

در بخشی از کتاب من یک کفشدوزک هستم، تو چطور؟ می‌خوانیم:

زنبورهای عسل انواع مختلفی دارند. برخی از آن‌ها پروژه‌های کاری دارند که مستلزم سروکار داشتن با کوهی از کاغذ است و برخی دیگر علاقه‌مند به سرگرمی‌ها و فعالیت‌های زیادی هستند که مستلزم داشتن انبوهی از ابزارها و لوازم است. برخی از زنبورهای عسل صاحب مشاغل خانگی هستند که تمام خانه را پر از وسایل لازم برای این شغل می‌کند. مطالعه کردن نیز نوعی سرگرمی است و اگر یک زنبورعسل خواننده‌ای مشتاق باشد، احتمال آن هست که در کتاب‌ها، مجلات و روزنامه‌هایش غرق شود.

علاقه به آشپزی و پخت نان سرگرمی دیگری است که می‌تواند با به‌هم‌ریختگی‌های زیادی همراه باشد. زنبورعسلی که عاشق خلق چیزهای جدید در محیط آشپزخانه است، تمایل دارد هر ابزاری را که احتمال می‌رود زمانی نیاز داشته باشد، به دست بیاورد و هیچ‌گاه فضای کافی برای نگهداری همه‌ی آن‌ها را ندارد.

آشپزخانه‌ی زنبورعسلی که عاشق پخت‌ و پز است معمولاً روی فضای پیشخوان فاقد جای خالی است یا فضای خالی بسیار کمی دارد؛ زیرا پیشخوان آن پر از ابزارها و لوازم آشپزی است.

زنبورهای عسل معمولاً لوازم بسیار زیادی دارند. این لوازم می‌توانند به سرعت فضای زندگی شما را اشغال کنند. خواه تجهیزات ورزشی باشند، خواه عکس‌ها، لوازم هنری، کتاب‌ها، لوازم پخت‌و‌پز، مصالح نجاری، ابزارهای تعمیر خانه یا هر وسیله‌ی دیگری که در طول یک فعالیت تفریحی استفاده شده است.

آماده‌ی شنیدن چند پیشنهاد برای زنبورهای عسل پرمشغله هستید؟ در درجه‌ی اول تلاش کنید درآن‌واحد بیش از سه پروژه در دست انجام نداشته باشید. اگر برای زمانی طولانی پروژه‌ای ناتمام در دست داشته‌اید شاید وقت آن رسیده است که کاملاً از دست آن خلاص شوید و فکر (و فضای زندگی خود) را به روی پروژه‌های جدیدی که نسبت به آن‌ها مشتاق‌تر هستید، بگشایید.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
مقدمه
فصل یک: شما کدام حشره‌ی انباردار هستید؟
فصل دو: پانزده دقیقه در روز شما را از شر خرت و پرت‌ها خلاص می‌کند
فصل سه: پاک‌سازی آسان
فصل چهار: دارایی‌های فضایی ارزشمندتان در خانه را پیدا کنید
فصل پنج: گنجاندن به‌هم‌ریختگی‌ها در ظروف
فصل شش: بار خرت ‌و پرت‌های همراه با احساس گناه
فصل هفت: رویّه‌ها، لیست‌های کار و چک‌لیست‌ها، آه خدای من
فصل هشت: راه حل‌ها، نکات و ترفندهای مورد علاقه‌ی من
فصل نه: نظم‌دهی برای کودکان
فصل ده: هر جا کاشته شدی، شکوفه بده
نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب من یک کفشدوزک هستم، تو چطور؟
نویسنده
مترجمفرزانه کاویان
ناشر چاپیانتشارات آرنا
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۹۱
زبانفارسی
شابک978-600-356-805-1
موضوع کتابکتاب‌های عمومی
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب من یک کفشدوزک هستم، تو چطور؟

ترانه عزیزی
۱۳۹۸/۸/۱۶
نویسنده کتاب با تشبیه سبک زندگی هر یک از ما به حشره‌های انبار دار شیوه‌های کاربردی مخصوص به خود ما را برای نظم دهی ارائه می‌دهد، برای من جالب بود که فهمیدم هر یک از ما شیوه خاص خودمان را در ریخت و پاش کردن داریم که باید در نظم دادن به محیط اطرافمان آن را مد نظر داشته باشیم من به محض خوندن کتاب در و بین اعضای خانواده‌ام یک کفشدوزک، یک جیرجیرک یک زنبور عسل را شناسایی کردم و موفق شدم کابینت ادویه‌های مادرم رو بعد از سالها به شیوه‌ی مخصوص به خودش نظم بدم و دیگه مجبور نیستم در این باره باهاش بحث کنم مامان من مثل نویسنده‌ی کتاب یک کفشدوزکه، من خودم جیرجیرکم و بماند که همسرم چیه😂
بهار عبدالله زاده
۱۳۹۸/۸/۲۲
سلام به نظر من کتاب کاربردی و خوبیه
من با این کتاب فهمیدم چه جوری از شر وسایلی که شوهرم با ورود به خونه روی اپن و میز ناهارخوری می‌انداخت خلاص بشم و متوجه شدم که به جای اینکه از دیدن این منظره حرص بخورم میتونم از راه حل نویسنده برای ساماندهی این وسایل استفاده کنم
Hadis ab
۱۳۹۸/۱۰/۲۲
سلام
این کتاب رو خوندم.
بسیار کتاب خوبیه.
کاربردیه.
از اون. کتابهاس که باید هرچندوقت یکبار بهش مراجعه کنیم و مجدد بخونیمش.
مثل یه کتاب مرجع.
ترجمه بسیار روان و گیراایی داره.
حتما مطالعش کنید.
هم خودتون و هم خونتون رو بیش از پیش دوست خواهیدداشت.
ممنون
فاطمه زارع
۱۳۹۹/۱۲/۱۸
این کتاب به من خیلی کمک کرد. چیزهایی یادگرفتم که برای همیشه ملکه ذهنم شده. برچسب گزاری، قفسه بندی، دور ریختن وسایل بلااستفاده وهدیه کردن به کسی که بهش نیاز داره، شروع نظافت از بالاترین نقطه. اینا نکات خوبیه که ازاین کتاب یادگرفتم
leyla matloubi
۱۳۹۸/۹/۲۴
کتاب خوب و دلنشینی بود با اینکه خیلی از راه حل هاشو از قبل میدونستم و تو خونه‌ام پیاده کردم اما باز هم از خوندن کتاب لذت بردم و استفاده کردم و به نظرم میتونه کتاب مفیدی برای نظم بخشیدن و کارآمد کردن فضاهای زندگیمون باشه
سمیه دولتیان
۱۳۹۸/۹/۲۸
خواندن این کتاب برایم بسیار لذت بخش بود. ترجمه روان و خوبی داشت. مطالب کتاب بسیار ساده و کاربردی مطرح شده بود. در نظم دهی به من کمک خوبی کرد. از مترجم کتاب و کتابراه ممنونم. موفق باشید.
زهره پناهی
۱۴۰۰/۸/۲۶
بسیار عالی بود ‌. این کتاب رو دفه دومی هست که میخونم یک بار سال قبل خونم و الان دوباره...
من یک مادر و خانم خانه دار هستم و این کتاب کاملا کاربردی و روانه.. بسیار لذت بردم
Vahideh K
۱۳۹۸/۱۰/۲۷
کتاب جالب و مفیدی بود. از خوندنش لذت بردم. روش‌های پیشنهادیش در عین کاربردی بودن بسیار ساده و قابل پیاده سازی‌اند. استفاده کردم.
فاطمه صابری
۱۴۰۰/۵/۷
برای خانم‌های خانه داربسیارخوب است.
برای انهایی که در ارزوی داشتن یک خانه مرتب هستند عالی است.
ابتدای کتاب خسته کننده است اما به تدریج مطالب جذاب. میشود.
شمیمه صفوی
۱۳۹۹/۴/۱۹
کتاب کاربردی و جالبی بود از وقتی که شروع به خوندنش کردم و تکنیک هاش رو به کار گرفتم خونه م منظم تر شده و حس خیلی بهتری دارم...
mim hoseini
۱۳۹۹/۷/۱۲
ممنونم از مترجم کتاب که ترجمه روان و گیرایی داشتن. کتاب خوبی بود به مادران سردرگم و پرمشغله پیشنهادش میکنم
Maryam Abbasi
۱۳۹۹/۱/۲۵
کتاب خیلی خوبی بود و جالب تر از روش کن ماری بود، درواقع برای مادرهای پرمشغله مثل من کاربرد بیشتری داشت🌿
علی حسینی
۱۳۹۸/۱۱/۱۱
دومین کتاب که درمورد نظم خواندم. این کتاب بسیار کاربردی و به واقعیت نزدیک تر هست.
زینب هادیزاده
۱۴۰۱/۷/۱۴
سلام عالی بود پیشنهاد میکنم مطالعه کنید 🥰
naz nazi
۱۳۹۹/۵/۳
جالب بود چندبار باید خوندش
مشاهده همه نظرات ۱۸

راهنمای مطالعه کتاب من یک کفشدوزک هستم، تو چطور؟

برای دریافت کتاب من یک کفشدوزک هستم، تو چطور؟ و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.