معرفی و دانلود PDF کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها

عکس جلد کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها
قیمت:
۷۰۰۰ تومان - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها

کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها نوشته‌ی فاطمه پازوکی و رحمت الله فتاحی، راهنمایی برای شناخت و یادگیری ساختار آر دی ای محسوب می‌شود و فهرست‌نویسی را به آنچه قابل عرضه در یک کتاب درسی آموزشی است محدود نخواهد کرد.

مخاطبان اصلی کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها (RDA principles and guideines)، دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد و مدرسان درس سازماندهی اطلاعات 3 و 4 می‌باشند. به همین خاطر، متن با هدف آموزش و با زبانی به دور از پرگویی و جزئیات بسیار نوشته شده است. بنابراین تلاش شده که شما به متن اصلی مراجعه کنید تا اِشکال برخی از کتاب‌های قبلی که سطح فهرست‌نویسی را کاهش می‌دادند، از بین برود. از این رو، در این اثر خواهید دید که تمام قسمت‌ها به متن اصل، قاعده، رهنمود، دستورالعمل و یا پیوستی خاص ارجاع شده‌اند.

در بخشی از کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها می‌خوانیم:

وجود مشکلاتی چون ساختار مسطح (غیر سلسله مراتبی)، عدم برقراری روابط میان منابع، نمایش ناقص اطلاعات، دشوار و هزینه‌‌بر بودن ورود اطلاعات و مشکلات بسیار دیگر، به اضافه رویارویی با کاربرانی که هر روز امکانات بیشتر و بهتر طلب می‌کردند و همچنین پیشرفت‌های فناوری اطلاعات، متخصصان سازماندهی اطلاعات را به چاره‌جویی واداشت. ایفلا کار گروهی را برای مطالعه در همین زمینه تشکیل داد که حاصل کار آن‌ها الگوی اف آر بی ‌آر شد. ایفلا در سند مطالعه اف آر بی آر آورده است: «هدف این مطالعه آن است که کارکردهای پیشینه کتاب‌شناختی را با توجه به رسانه‌ها، کاربردها و نیازهای متفاوت کاربران به زبانی صریح ترسیم کند». الگوی ملزومات کارکردی پیشینه‌های کتاب‌شناختی، یک الگوی موجودیت رابطه محسوب می‌شود. در این نوع از الگوها، که نخستین بار در سال 1976 توسط چن طراحی شده روابط کتاب‌شناختی بر اساس ویژگی‌های مشترک میان موجودیت‌های مختلف برقرار می‌شود.

فهرست مطالب کتاب

پیش‌گفتار
فصل 1: تاریخچه و معرفی
فصل 2: پیوند با دیگر الگوها و استانداردها
فصل 3: ساختار و اجزاء آر دی ای
فصل 4: رهنمودهای پایه برای فهرست‌نویسی
فصل 5: توسعه و به کارگیری آر دی ای
فهرست منابع
پیوست‌ها
واژه‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها
نویسنده،
ناشر چاپیانتشارات کتابدار
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات۲۱۷
زبانفارسی
شابک978-600-241-190-7
موضوع کتابکتابداری
قیمت نسخه الکترونیک
۷۰۰۰ ت - 1.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.

راهنمای مطالعه کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها

برای دریافت کتاب آر دی ای: رهنمودها و کاربردها و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.