معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های ادبیات پارسی

آیا از انواع ادبیات فارسی چیزی می‌دانید؟ از تاریخ ادبیات کشورتان چه‌قدر اطلاعات دارید؟ چند تن از چهره‌های ادبی ایران را می‌شناسید؟ اگر شما هم تمایل دارید، اطلاعات بیشتری درباره‌ی این مسائل داشته باشید، فروشگاه کتابراه به شما کمک می‌کند تا با استفاده از بخش دانلود بهترین کتاب‌های ادبیات پارسی به جواب تمام سوالات خود برسید. آثار منثور و منظور ادبیات فارسی از جمله افتخارات ما هستند و باعث خوشحالی‌ست که علاقه‌مندان را در این زمینه همراهی کنیم.

چرا باید ادبیات فارسی بخوانیم؟

چرا باید کتاب‌های ادبیات کهن ایران را بخوانیم؟ شاید روزی از شما هم چنین سوالی را بپرسند. اگر فکر می‌کنید ممکن است بخواهید از ادبیات پارسی دفاع کنید بهتر است ادامه‌ی این متن را بخوانید.

ادبیات فارسی یا همان ادبیات پارسی یکی از کهن‌ترین ادبیات‌های جهان‌ست و شما به عنوان یک ایرانی می‌توانید بدون نیاز به زبان واسطه به این گنجینه‌ی عظیم و ارزشمند دسترسی پیدا کنید و لذت ببرید. این فرصت را دارید تا حتی اشعار رودکی را که هزار سال پیش سروده است بخوانید و درک کنید، پس ادبیات فارسی یعنی پلی به گذشته و تاریخ.

از طرف دیگر، ادبیات فارسی مفاهیم عمیق انسانی بسیاری را در دل خود جای داده است و درس‌های بزرگی در رابطه با امید، زندگی، خوشی و... در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهد.    

مطالعه‌ی ادبیات کلاسیک فارسی را از کجا شروع کنیم؟

با یک جست‌وجوی ساده در فضای مجازی به راحتی متوجه می‌شوید که موضوعات جالبی در ادبیات فارسی وجود دارد و می‌توانید بر اساس سلیقه خود به سراغ آن بروید اما قبل از هر چیزی باید با انواع ادبیات فارسی آشنا شوید. اگر به شعر علاقه دارید، پس بهتر است از کتاب شعر شروع کنید. در چنین شرایطی، بسیاری به شما توصیه می‌کنند که هر چه زودتر به سراغ دانلود کتاب شعر حافظ، دانلود رایگان کتاب مثنوی معنوی و... بروید. شاید هم آثار منثور فارسی برای‌تان جذاب هستند که در این صورت کتاب‌های نثر فارسی را باید در اولویت خود قرار دهید و به مطالعه‌ی آثاری مانند تاریخ بیهقی و کلیله و دمنه مشغول شوید. در مجموع با کمی جست‌وجو در اپلیکیشن کتابراه به کتاب‌های رایگان بسیاری دسترسی پیدا می‌کنید. این‌گونه پیش از خرید کتاب، از سلیقه‌ی خود، مطمئن می‌شوید.

از طرف دیگر، این سایت آثار خود را به صورت کتاب pdf، کتاب صوتی و کتاب الکترونیکی در اختیار کاربران قرار می‌دهد.  

گفتنی‌ست کتابراه منبعی غنی نیز برای دانلود کتاب رایگان به شمار می‌آید و در صورت تمایل به دانلود رایگان کتاب‌های ادبیات فارسی فقط کافی‌ست جست‌وجویی کوتاه در این سایت داشته باشید.

معرفی بخش‌های مختلف ادبیات پارسی:

ادبیات پارسی دنیایی بسیار گسترده است و موضوعات جالبی در ادبیات فارسی پیدا می‌کنید؛ ادبیات حماسی، ادبیات غنایی، ادبیات تعلیمی، ادبیات آیینی و... از بخش‌های مهم آن هستند. به شما توصیه می‌کنیم برای شروع کتاب‌های ادبی معروف، کتاب در مورد ادبیات فارسی، بهترین کتاب‌های تاریخ ادبیات ایران را در اولویت خرید خود قرار دهید. 

زمانی که صحبت از دانلود کتاب‌های ادبیات فارسی می‌کنیم منظور فقط نثرهای ادبی یا شعرهای کلاسیک نیست، بلکه شعر معاصر را هم در برمی‌گیرد. شعر معاصر از جمله مواردی‌ به شمار می‌آید که به احتمال زیاد برای‌تان بسیار جذاب است و ما تمام سعی خود را می‌کنیم تا در کنار چهره‌های برتر شعر معاصر، شما را با شاعران جوان نیز آشنا نماییم.

البته از یاد نبرید که این کتابراه اپلیکیشنی برای خرید کتاب صوتی محسوب می‌شود و شما می‌توانید حتی برای دانلود کتاب‌های ادبیات کلاسیک به صورت صوتی نیز اقدام نمایید.       

معرفی پرفروش‌ترین کتاب‌های ادبیات پارسی در کتابراه:

با وجود این‌که کتاب‌های نامه‌نگاری یکی از بخش‌های مغفول مانده در ادبیات پارسی‌ به شمار می‌آید اما یکی از پرفروش‌ترین آثار ما کتاب مثل خون در رگ‌های من است که نامه‌های عاشقانه‌های شاملو به همسرش آیدا را دربرمی‌گیرد. دانلود کتاب شمس ناپیدا نیز می‌تواند در شناخت و درک ادبیات عرفانی نقش بزرگی ایفا کند تا شما به درک عمیق‌تری نسبت به آثار مولانا برسید و استقبال کاربران کتابراه نیز نشان می‌دهد که این کتاب در رسالت خود موفق عمل کرده است. 

زمانی که صحبت از ادبیات کلاسیک می‌کنیم، بی‌انصافی‌ست اگر نامی از کلیله و دمنه نیاوریم اما همان‌طور که همه می‌دانند خواندن این اثر بسیار سخت است؛ بنابراین شاید دانلود کتاب صوتی کلیله و دمنه با استفاده از لحن راوی و موسیقی مناسب کمی از دشواری نثر آن کم کند. در ادامه با تعدادی از پرفروش‌ترین کتاب‌های ادبیات پارسی آشنا می‌شوید:

دانلود کتاب گلستان سعدی
دانلود کتاب صوتی قابوسنامه
دانلود کتاب صوتی سوگنامه رستم و سهراب
دانلود کتاب صوتی عشق هرگز نمی‌میرد 
و...  

سایت و اپلیکیشن کتابراه مرجعی مناسب برای مطالعه و دانلود بهترین کتاب‌های ادبیات پارسی به موضوعاتی مانند ادبیات حماسی، ادبیات کهن پارسی، نثر ادبی، ادبیات پایداری، نامه نگاری و... محسوب می‌شود.

اتاق تاریک فیل: جستارهایی در باب زندگی انسان

اتاق تاریک فیل: جستارهایی در باب زندگی انسان
جستاری نیمه‌فلسفی و نیمه‌روان‌شناختی با بارقه‌هایی از تفکر اومانیستی. محمدامین ضرابی در کتاب «اتاق تاریک فیل» دست بر حکایت مشهور مولانا گذاشته و با الهام از آن، درباره‌ی موضوعات پیش‌پاافتاده اما عمیق زندگی اثری ارزشمند خلق کرده است.
۵۵۰۰۰ تومان
دریافت کتاب