دانلود کتاب درمان شناختی - رفتاری اختلال‌های اضطرابی (کتابی برای متخصصان)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب درمان شناختی - رفتاری اختلال‌های اضطرابی (کتابی برای متخصصان) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب درمان شناختی - رفتاری اختلال‌های اضطرابی (کتابی برای متخصصان)

در کتاب درمان شناختی - رفتاری اختلال‌های اضطرابی (کتابی برای متخصصان) اثر گریگوریس سیموس و استفان هافمن، تقریباً تمام اختلال‌های اضطرابی مهم و برجسته پوشش داده شده و درمان‌های شناختی - رفتاری متناسب با آن بر اساس اصول و شواهد علمی و به روز ارائه می‌شوند.

از آنجا که کتاب درمان شناختی - رفتاری اختلال‌های اضطرابی (CBT For Anxiety Disorders) بر پیوند میان علوم بنیادی و کاربردی و تعامل میان آن‌ها تأکید فراوان دارد، تقریباً تمامی فصول بر اساس مبانی نظری و داده‌های به دست آمده از آزمایشگاه‌ها در ارتباط با اختلال‌های اضطرابی و درمان‌ها و سپس ارائه روش‌ها و تکنیک‌های کاربردی برای به کارگیری آن‌ها در جلسات درمان و همچنین ارائه‌ی شواهدی برای کارآمدی و اثربخشی درمان‌ها متمرکز هستند.

اختلال‌های اضطرابی از آن دسته اختلال‌های روانی بوده‌اند که از ابتدا به خوبی به درمان‌های شناختی - رفتاری پاسخ داده‌اند. با این حال، در این بین درمان شناختی - رفتاری ایستا نبوده و همواره در برهه‌های مختلف شاهد تحولات و پویایی‌های عظیمی در خود بوده است. از این رو گریگوریس سیموس (Gregores Simos) و استفان هافمن (Stefan Hofmann) بر آن شدند تا با دعوت از بهترین‌ متخصصان این حوزه به ارائه دانشی روزآمد در ارتباط با درمان‌های شناختی - رفتاری برای اختلال‌های اضطرابی مبادرت ورزند.

در بخشی از کتاب درمان شناختی - رفتاری اختلال‌های اضطرابی (کتابی برای متخصصان) می‌خوانیم:

اختلال وسواسی - اجباری (OCD) یکی از مزمن‌ترین و شدید‌ترین اختلال‌های اضطرابی است، و حدود 2 الی 3 درصد از جمعیت عمومی را تحت تأثیر قرار می‌دهد (راسکیو و همکاران، 2010). اختلال وسواسی - اجباری یکی از پیچیده‌ترین اختلال‌های اضطرابی برای درمان است، و این پیچیدگی تا حدودی به دلیل مزمن و ناهمگن بودن علائم این اختلال است. در سال‌های اخیر مجادلات قابل ملاحظه‌ای در مورد طبقه تشخیصی اختلال وسواسی - اجباری، و اینکه آیا باید در درجه نخست ویژگی‌های عاطفی (یعنی اضطراب) را یا ویژگی‌های اجباری بودن این اختلال را مورد توجه قرار دهد مطرح شده است.

فهرست مطالب

پیش‌گفتار مترجمان
فهرست نویسندگان
مقدمه
فصل اول: اختلال وحشت‌زدگی و گذرهراسی
فصل دوم: ‌اختلال‌های طیف وسواسی - اجباری: تشخیص، نظریه و درمان
فصل سوم: اختلال اضطراب فراگیر: هدف قرار دادن عدم تحمل ابهام
فصل چهارم: اختلال اضطراب اجتماعی: راهبردها و اهداف درمانی
فصل پنجم: هراس‌های خاص
فصل ششم: اضطراب سلامتی
فصل هفتم: درمان شناختی- رفتاری متمرکز بر آسیب برای اختلال استرس پس از آسیب و اختلال استرس حاد
فصل هشتم: درمان شناختی- رفتاری متناسب با فرهنگ
فصل نهم: نسل‌های جدیدتر درمان شناختی- رفتاری اختلال‌های اضطرابی
واژه‌نامه

 ۴۵۰ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8423-09-6 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب درمان شناختی - رفتاری اختلال‌های اضطرابی (کتابی برای متخصصان)

برای دانلود کتاب درمان شناختی - رفتاری اختلال‌های اضطرابی (کتابی برای متخصصان) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  درمان شناختی - رفتاری اختلال‌های اضطرابی (کتابی برای متخصصان)