دانلود رمان پنجاه و سه نفر

  • از: بزرگ علوی
  • ناشر: انتشارات نگاه
  • ۱۵ رای
  • برای دانلود قانونی رمان پنجاه و سه نفر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی رمان پنجاه و سه نفر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی رمان پنجاه و سه نفر

رمان "پنجاه و سه نفر" از شاهکارهای بزرگ علوی، روزنامه‌نگارِ نوگرا و استاد زبان فارسی‌ست. نام کتاب به شمار کسانی اشاره دارد که در زمان رضاشاه به جرم عضویت و فعالیت در گروهی اشتراکی بازداشت و محاکمه شدند. بزرگ علوی، که خود یکی از پنجاه و سه نفر بود ضمن گزارش رویدادهای واقعی، با قلم هنرمندش داستانی جذاب و خواندنی پدید آورده است. وی در سه فصل این کتاب به شرح احوال و حوادثی پرداخته که از زمان بازداشت تا لحظه آزادی شاهد آن‌ها بوده است. نویسنده در "پنجاه و سه نفر" یک تصویر ملموس از فضای تحمل‌ناپذیر زندان در دورۀ رضا شاه رسم می‌کند همچنین دربارۀ فساد مأموران و بی سوادی برخی از اعضای دستگاه قضایی ماجراهایی جالبی می‌گوید.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم:

سخت‌ترین مصائب را می‌توان تحمل کرد. انسان به همه چیز عادت می‌کند. گرسنگی، سرما، اذیت و آزار حتی شکنجه در صورتی که تکرار شود قابل بردباری است. من کسانی را در زندان دیده‌ام که ده سال تمام روزی با دو نان و یک بادیه آب زیپو و یک کاسه آش و 2 پیاله چای و چهار حبه قند زندگانی کرده‌اند ولی چیزی که در زندان غیرقابل تحمل بود و اگر هر روز هم، هر ساعت هم، تکرار می‌شد، باز درد شدیدی در درون ما ایجاد می‌کرد، توهین بود. اداره زندان خوب به این حقیقت پی برده بود و می‌دانست که فقط از این راه می‌توان دلیرترین مردان روئین‌تن را نیز از پا درآورد..

 ۳۲۸ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-351-068-8 

چاپ ۱۳۸۹: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود رمان پنجاه و سه نفر

برای دانلود رمان پنجاه و سه نفر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  رمان پنجاه و سه نفر

نظرات رمان پنجاه و سه نفر

میثم باقریان
۱۳۹۶/۲/۲۸
"ما همه بچه‌های بی‌تجربه‌ای بودیم که وارد زندان شدیم، ولی ضعیف‌ترین افراد پنجاه و سه نفر هنگام خروج از زندان مرد نیرومندی شده بود که دیگر از مرگ بیم و ترسی نداشت... " و "ترقی و تکامل تدریجی و در عین حال ناگهانیست... آب را اگر تدریجا گرم کنیم، انبساط یافته بر حجم آن افزوده می‌شود، همین که درجه حرارت آن به صد رسید آب به غلیان آمده و ناگهان تغییر ماهیت می‌دهد، یعنی تبدیل به بخار می‌شود. این اصل در اجتماع کاملا صادق است... "
امیدوارم در راه ترقی و تکامل باشیم...
Ali Trashkar
۱۳۹۶/۱۰/۳
قدرتمندترین حکومت‌ها نیز در برابر قدرت مردم مثل قدرت بچه ایست در برابرقدرت قهرمان اون جامعه ولی آنچه مسلم است قدرت واقعی مردم بدست نمی‌آید مگر با آگاهی وااستمرار در بدست آوردن حقوق خود، ملتی که بترسد وحاضر به از خود گذشتگی نباشد محکوم به شکست خواهد بود
Ali Fattahi
۱۳۹۹/۴/۲۸
آری اگر طالب باشی؛ حتی سنگینی هوای سلول محبس و تنگی دیوانه کننده میله‌های پنجره هم نمی‌توانند تورا از پیشرفت، ترقی و دانایی بازدارند. بزرگ علوی، بزرگ بودی؛ بزرگ شدی و بزرگتر خواهی شد...
مشاهد همه نظرات (۷)