دانلود رمان پنجاه و سه نفر

  • از: بزرگ علوی
  • ناشر: انتشارات نگاه
  • ۸ رای
  • برای دانلود قانونی رمان پنجاه و سه نفر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی رمان پنجاه و سه نفر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی رمان پنجاه و سه نفر

رمان "پنجاه و سه نفر" از شاهکارهای بزرگ علوی، روزنامه‌نگارِ نوگرا و استاد زبان فارسی‌ست. نام کتاب به شمار کسانی اشاره دارد که در زمان رضاشاه به جرم عضویت و فعالیت در گروهی اشتراکی بازداشت و محاکمه شدند. بزرگ علوی، که خود یکی از پنجاه و سه نفر بود ضمن گزارش رویدادهای واقعی، با قلم هنرمندش داستانی جذاب و خواندنی پدید آورده است. وی در سه فصل این کتاب به شرح احوال و حوادثی پرداخته که از زمان بازداشت تا لحظه آزادی شاهد آن‌ها بوده است. نویسنده در "پنجاه و سه نفر" یک تصویر ملموس از فضای تحمل‌ناپذیر زندان در دورۀ رضا شاه رسم می‌کند همچنین دربارۀ فساد مأموران و بی سوادی برخی از اعضای دستگاه قضایی ماجراهایی جالبی می‌گوید.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم:

سخت‌ترین مصائب را می‌توان تحمل کرد. انسان به همه چیز عادت می‌کند. گرسنگی، سرما، اذیت و آزار حتی شکنجه در صورتی که تکرار شود قابل بردباری است. من کسانی را در زندان دیده‌ام که ده سال تمام روزی با دو نان و یک بادیه آب زیپو و یک کاسه آش و 2 پیاله چای و چهار حبه قند زندگانی کرده‌اند ولی چیزی که در زندان غیرقابل تحمل بود و اگر هر روز هم، هر ساعت هم، تکرار می‌شد، باز درد شدیدی در درون ما ایجاد می‌کرد، توهین بود. اداره زندان خوب به این حقیقت پی برده بود و می‌دانست که فقط از این راه می‌توان دلیرترین مردان روئین‌تن را نیز از پا درآورد..

 ۳۲۸ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-351-068-8 

چاپ ۱۳۸۹: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود رمان پنجاه و سه نفر

برای دانلود رمان پنجاه و سه نفر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود  رمان پنجاه و سه نفر
مجتبی اصف مهر
۱۳۹۶/۲/۲۸
اقا بزرگ علوی نویسنده ای صاحب سبک ک باید نسل جوان شناخته و خوانده شود.
میثم باقریان
۱۳۹۶/۲/۲۸
"ما همه بچه های بی تجربه ای بودیم که وارد زندان شدیم، ولی ضعیف ترین افراد پنجاه و سه نفر هنگام خروج از زندان مرد نیرومندی شده بود که دیگر از مرگ بیم و ترسی نداشت..." و "ترقی و تکامل تدریجی و در عین و بیشتر...
یاسمین قاسمی
۱۳۹۶/۲/۲۸
وقتی این کتاب را می‌خواندم چنان غرق در کلمات و واژه ها میشدم که نمی‌توانستم برای یک لحظه هم که شده خودم را در آنجا و در آن وضعیت تصور کنم.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)