دانلود کتاب زبان بدن دروغ‌گوها


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زبان بدن دروغ‌گوها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زبان بدن دروغ‌گوها

کتاب زبان بدن دروغ‌گوها نوشته لیلیان گلاس، هر چیزی را که برای کشف افراد دروغگو لازم است به شما یاد خواهد داد و شما به یک دستگاه دروغ‌سنج سیار تبدیل خواهد شد!

دروغ باعث می‌شود افراد به صورت غیرارادی حرکات بدنی را نشان دهند که گاه با دقت به این حرکات می‌توان افراد دروغگو را شناسایی کرد.

فریب‌ خوردن، دست انداخته شدن، گول خوردن یا فقط یک دروغ ساده شنیدن برای همه اتفاق می‌افتد. فرقی نمی‌کند چقدر باهوش باشید، چه سنی و چقدر ثروت داشته باشید یا چقدر مشهور باشید؛ تقریبا همه در زندگی به شیوه‌های مختلف یک‌ بار قربانی یک دروغ‌گو شده‌اند که یا حقیقت را پنهان کرده است یا اطلاعات غلط به آن‌ها داده است. اگر آن‌‌قدر بد شانس بوده‌اید که در تجارت فریب خورده‌اید؛ پول‌تان را بالا کشیده‌اند؛ با انتشار دروغ به شما خیانت کرده‌اند؛ نامزد، شوهر یا زن‌تان را گول زده‌اند؛ در اینترنت فریب خورده‌اید یا کسی با جا زدن خود به‌ جای دیگری فریب‌تان داده است، آسوده باشید و بدانید که شما تنها نیستید.

وقتی متوجه می‌شوید کسی که زمانی به او اعتماد داشتید، عشق می‌ورزیدید یا مورد احترام شما بود فریب‌تان داده است، احساسات قوی مختلفی در شما ایجاد می‌شود. این احساسات و هیجانات شامل شوکه ‌شدن، دلشکسته شدن، غمگین شدن، افسرده شدن و خشمگین شدن است و بعضی اوقات هم همه این احساسات با هم شکل می‌گیرند. شما در حیرت می‌مانید که واقعا به چه کسی می‌توانید اعتماد کنید یا اصلا می‌توانید دوباره به کسی اعتماد کنید یا نه. حتی شاید به عقل و درایت خودتان نیز تردید کنید و ممکن است خود را سرزنش کنید و دائم از خودتان بپرسید که چرا نتوانستید نشانه‌های دروغ‌گویی را در طرف مقابل تشخیص دهید.

اما اگر بخواهیم واقع‌بینانه صحبت کنیم، چطور می‌توانستیم این علائم را ببینیم در حالی‌ که نمی‌دانستیم باید ‌دنبال چه نشانه‌هایی بگردیم؟

چطور می‌توانستید بفهمید که همسرتان شما را فریب می‌دهد، خواستگاری که در اینترنت با او آشنا شده‌اید ریاکار و فریب‌کار است، مستخدم خانه از شما دزدی می‌کند یا پرستار بچه کار خود را به‌ درستی انجام نمی‌دهد؟ از کجا می‌توانید بفهمید رئیس‌تان وقتی می‌گوید کارتان عالی است نمی‌خواهد فردای آن روز شما را اخراج کند؟ چطور می‌توانستید بفهمید که همکارتان پشت سر شما بدگویی می‌کند یا کارمندتان دزدی می‌کند؟ چطور می‌توانستید بفهمید که نزدیک‌ترین دوست شما وقتی به شما می‌گوید ازدواج با دوست نااهل‌تان اشکالی ندارد، صادقانه صحبت نمی‌کند؟ وقتی پسرتان قسم می‌خورد که هیچ‌‌وقت مواد مصرف نکرده است، اما بعد از آن وسایل مصرف مواد را زیر تختش پیدا می‌کنید، به چه علائمی توجه نکرده‌اید؟

چطور می‌فهمید می‌توانید به چیزی که در رسانه‌ها درباره یک مسئله خبرساز می‌خوانید اعتماد کنید؟ آیا آن زوج مشهور واقعا عاشق همدیگر هستند یا رابطه‌ آن‌ها فقط یک شگرد برای جلب نظر عموم است؟ چطور می‌توانید بفهمید که رهبران شما حقیقت را به شما می‌گویند یا رهبران صحنه روابط جهانی به شما دروغ نمی‌گویند؟

پل اکمن، پژوهشگر پیشگام این حوزه، در دانشگاه کالیفرنیای سان‌فرانسیسکو، روی دوازده هزار تن تحقیق کرد. او دریافت فقط کمی بیشتر از پنجاه درصد آن‌ها می‌توانند تشخیص دهند دیگری دروغ می‌گوید، بنابراین احتمال تشخیص اینکه دیگری دروغ می‌گوید بالا نیست؛ اما وقتی بلد باشید چطور بعضی علائم دروغ را تشخیص دهید، میزان این احتمال بالا می‌رود. هدف لیلیان گلاس (Lillian Glass) از نوشتن کتاب زبان بدن دروغ‌گوها (The body language of liars)‌ بالا بردن میزان این احتمال است. او به شما آموزش می‌دهد چطور با استفاده از احساسات درونی خودتان، دروغ‌گویی دیگران را تشخیص دهید. به بیان دقیق‌تر، به شما نشان می‌دهد دنبال چه علائم فریب‌کاری در زبان بدن، زبان صورت (حالات و حرکات)، الگوهای صدا و در نهایت الگوهای صحبت‌ کردن باشید. (چطور حرف خود را می‌زنند یا در فضای اینترنت چطور می‌نویسند.)

دکتر لیلیان گلاس تحلیل‌گر رفتار و متخصص زبان بدن و ارتباطات است. او در شبکه‌ها، روزنامه‌ها، مجلات مهم و همچنین وب‌سایت‌ها حضور دائم دارد و در برنامه‌هایی مانند اینترتینمنت تونایت، 20/20، صبح‌ به‌ خیر آمریکا، دکتر فیل، جلسه، تودی شو، رقص با ستارگان، اچ‌ال‌ان، سی‌ان‌ان، فاکس نیوز، ‌ام‌اس‌ان‌بی‌سی، سی‌ان‌بی‌سی، چلسی لیتلی و برنامه روزانه همراهِ جان استوارت حضور یافته است.

دکتر گلاس دوره‌های زبان بدن و فریب‌کاری را در آژانس‌های قانونی متعدد مانند اف‌بی‌آی برگزار کرده است. او در حوزه قانونی نیز در مقام مشاور قانونی، مشاور هیئت‌ منصفه و شاهد خبره در حوزه تحلیل رفتاری و صدایی تخصص دارد. دکتر گلاس واسطی با تجربه است که در مؤسسه استراوس برای حل منازعات در دانشگاه حقوق پپردین آموزش دیده است. او نویسنده کتاب‌های بسیاری است که کتاب پرفروش مردم سمی از آن جمله است.

در بخشی از کتاب زبان بدن دروغ‌گوها می‌خوانید:

همه تعریف و شنیدن چیزهای خوب درباره خود را دوست دارند، اما وقتی کسی بیش از حد از شما تعریف و تمجید می‌کند، معمولا چیزی از شما می‌خواهد. در مورد برنارد مداف، این پول سایرین بود که وی را به تملق وامی‌ داشت؛ البته اگر دیگران پول بسیار زیاد داشتند. سایر کلاهبرداران اهمیتی نمی‌دهند که شما چقدر پول دارید. آن‌ها آخرین ریالی را هم که دارید می‌خواهند از شما بگیرند. آن‌ها حتی پولی را از شما می‌خواهند که به شما تعلق ندارد. آن‌ها چاپلوسی می‌کنند، تملق شما را می‌گویند و کاری می‌کنند که احساس کنید میلیونر هستید فقط برای این که بتوانند به اموال شما دست پیدا کنند. آیا تاکنون ایمیل جعلی را که از نیجریه فرستاده می‌شود، دریافت کرده‌اید؛ ایمیلی که ادعا می‌کند کسی برای شما ارثیه به جا گذاشته است و فقط از شما می‌خواهد این پول را از حساب بانکی خود خارج کنید؟ متون کلاهبرداری‌های اینترنتی معمولا پر است از عبارات چاپلوسانه.

کسانی که برنارد مداف را می‌شناختند اظهار داشتند که وی بسیار دیگران را تحسین می‌کرد و تلاش داشت آن‌ها درباره خود احساسی خوب داشته باشند کاری که در آن استاد بود. او می‌توانست کاری کند که فرد مقابل احساس کند گویی جالب‌ توجه‌ترین، باهوش‌ترین، موفق‌ترین و جذاب‌ترین فرد در دنیاست. از آن‌جا که بسیاری از مشتریان وی تجار بانفوذ و افراد حرفه‌ای با نفس سلیم بودند، او می‌توانست کارش را با تعریف و تمجید از آن‌ها آغاز نماید. او گوش‌های آنان را با لحن کلامش آشنا کرد و آن‌ها خوششان آمد. در واقع گزارشگری که با او در زندان ملاقات کرد، پس از ملاقاتش گفت که او کاری کرد که من احساس کنم موفق‌ترین گزارشگر دنیا هستم، بنابراین اگر عبارات حاکی از مهربانی و چاپلوسی را بسیار می‌شنوید که برخی از آن‌ها ممکن است درست و برخی نادرست به نظر برسند بدانید که اغلب هشداری خطیر است مبنی بر این که مخاطب شما شخصی فریب‌کار یا دروغ‌گوست.

 ۲۵۶ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-236-851-8 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۲۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۹۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره نویسنده
درباره مترجم
مقدمه
بخش اول: مواجهه با دروغ‌گو: چه کسی دروغ می‌گوید و چرا؟
فصل 1: دروغ چیست؟
فصل 2: هزینه دروغ
فصل 3: تکامل یک دروغ‌گو: چرا حیوانات (بله، حیوانات!)، کودکان و افراد جوان دروغ می‌گویند
فصل 4: هفت دلیل دروغ‌گویی در بزرگ‌سالان
فصل 5: دروغ‌گوهای سایبری
بخش دوم: تشخیص دروغ در انسان‌ها
فصل 6: احساس درونی و زمینه
فصل 7: زبان بدن دروغ‌گوها
فصل 8: زبان چهره دروغ‌گوها
فصل 9: صدای دروغ‌گو: زیر و بم صدا، شدت صدا، طنین صدا و آهنگ صدا
فصل 10: محتوای گفتار: فقط کلمات محتوای کلام را نشان نمی‌دهند
فصل 11: چشمان دروغ‌گو: عشاقی که خیانت می‌کنند و فریب می‌دهند
فصل 12: مشخصات خطرناک‌ترین دروغ‌گو: روان‌پریش یا جامعه‌ستیز

راهنمای دانلود کتاب زبان بدن دروغ‌گوها

برای دانلود کتاب زبان بدن دروغ‌گوها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زبان بدن دروغ‌گوها
Elmira Bailamos
۱۳۹۷/۸/۱۰
امیدوارم دروغ‌ودروغگویی نباشه که خیلی به این کتابها نیاز پیدا نکنیم، عالی بود
مجتبی نیک سرشت
۱۳۹۷/۷/۳۰
یک کتاب کامل که بر پایه اخلاق و از دید علم روانشناسی به موضوع رفتار پرداخته
behzad molaie
۱۳۹۷/۷/۵
به نظر کتاب فوق العاده‌ای میاد
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۱)