دانلود کتاب آرزوهای بزرگ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب آرزوهای بزرگ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب آرزوهای بزرگ

کتاب آرزوهای بزرگ یکی از مشهورترین آثار چارلز دیکنز، داستان زندگی پسری 7 ساله به نام پیپ را روایت می‌کند که با خواهر و شوهرخواهرش در کلبه‌ای روستایی زندگی ناچیز و فروتنانه‌ای دارد. پیپ در طول داستان با آدم‌های مختلفی مواجه می‌شود که روی تصمیمات و آینده او تأثیر به سزایی می‌گذارد تا اینکه...

خلاصه‌ای از رمان آرزوهای بزرگ:

در روز کریسمس پیپ وقتی در قبرستان کنار مزار پدر و مادرش بود با مجرمی رو به رو می‌شود و از روی دلسوزی و مهربانی به او کمک می‌کند. مدتی می‌گذرد و زنی میانسال و پولدار به نام هاویشام از پیپ می‌خواهد در ازای پرداخت مبلغی با او هم صحبت شود. خانم هاویشام زنی بداخلاق است و در کاخی متروکه و قدیمی زندگی می‌کند. معشوقه‌ی او در روز عروسی بسیار بی‌رحمانه او را ترک کرده بنابراین می‌خواهد از تمام مردها انتقامی سخت بگیرد.

خانم هاویشام دختری زیبا، اما مغرور و لجباز به نام «اِستِلا» را به سرپرستی گرفته تا شخصیتی کینه‌جو و متنفر از مردان از او بسازد. در همین زمان پیپ با رفت و آمدهایی که در خانه خانم هاویشام می‌کند دل بسته‌ی دخترک می‌شود. استلا دختری بسیار خودخواه و خودشیفته‌ای بود که دائما زندگی فقیرانه و محقر پیپ را مسخره می‌کرد. در همین زمان پیپ که با حرف‌های استلا غرورش خدشه‌دار می‌شود به پروراندن آرزوهای بزرگ در ذهن خود می‌اندیشد مانند زندگی کردن همانند نجیب‌زادگان در عمارت‌های مجلل! از این لحظه به بعد پیپ به دنبال آرزوهای بزرگ خود می‌رود و اتفاقاتی عجیب برایش می‌افتد که به پایانی هیجان‌انگیز منجر می‌شود.

دربارۀ کتاب آرزوهای بزرگ:

کتاب آرزوهای بزرگ (Great Expectations) از بهترین آثار چارلز دیکنز است که مضامینی مانند زندگی مجلل و طبقه فرودست، عشق و ترس، قتل و جنایت را به تصویر می‌کشد. او در این کتاب تضاد تاریکی و روشنایی را برای شما به تصویر می‌کشد.

آرزوهای بزرگ داستانی از دردها و مشقت‌هایی است که امکان دارد هر فردی در زندگی خود با آن‌ها روبه‌رو شود. سختی‌هایی که حتی ممکن است هر فردی را از انسانیت دور کند. این کتاب به شما نشان می‌دهد ثروت باعث تغییر شخصیت نمی‌شود و برای رسیدن به خود واقعی و یافتن انسانیت درون خود باید در مسیر درست قرار بگیرید.

چارلز دیکنز در این کتاب به وسیله اعمال و رفتار شخصیت‌ها تضاد بین صفات مانند خوبی و بدی، خساست و بخشش، سنگدلی و جوانمردی را به تصویر می‌کشد. این همان تصویر آرمانی و واقع‌گرایانه است که باعث درخشیدن آثار چارلز می‌شود.

اقتباس سینمایی از کتاب آرزوهای بزرگ:

در سال 1946 دیوید لین کارگردان و فیلمنامه‌نویس معروف انگلیسی از روی کتاب آرزوهای بزرگ فیلمی با همین نام را تولید کرد. این فیلم حقایق اجتماعی و سیاسی که دیکنز در کتاب روایت کرده بود را به خوبی نمایش داد و در سال 1947 جایزه اسکار بهترین فیلمبرداری فیلم سیاه و سفید را دریافت کرد.

چارلز دیکنز را بیشتر بشناسیم:

چارلز دیکنز (Charles Dickens) در ترسیم زندگی مردم تهیدست و ستم دیده جامعه خود بسیار توانا بود و مردم انگلستان عاشق آثار او شده بودند و در زمان حیاتش محبوبیتی زیادی در بین مردمانش داشت. دیکنز از مردم جامعه خود اطلاعات زیادی داشت که از آن‌ها با استفاده از قدرت تخیل، قلم روان و توانمندش داستان‌هایی دلنشین و مجذوب کننده به رشته‌ی تحریر درمی‌آورد.

دیکنز 58 سال عمر کرد و در طول زندگی‌اش برای خواندن آثار خود به سراسر انگلستان سفر می‌کرد و در تالارهای عمومی آن‌ها را می‌خواند. سفرهای دائمی که او برای خواندن آثارش داست منجر شد تا از قدرت جسمانی او بکاهد و در مدت زمانی کوتاه از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب آرزوهای بزرگ می‌خوانیم:

یک روز عصر که هوا خیلی سرد بود و کم کم رو به تاریکی می‌رفت، پیپ به تنهایی به قبرستان کلیسا رفت.

باد به شدت در اطرافش زوزه می‌کشید. پیپ به سنگ قبر پدر، مادر و پنج برادر کوچکش نگاه کرد و برای اولین بار درک کرد همه آن‌ها مرده و برای همیشه ترکش کرده‌اند. احساس تنهایی و ترس وجودش را فرا گرفت و شروع به گریه کرد. در همین لحظه، ناگهان صدایی فریاد زد: صدایت را ببر...

و ناگهان پیپ مردی قوی هیکل را در برابرش دید.

مرد با خشم او را در میان دستان تنومندش که به وسیله خارها و نیش گزنه‌ها زخمی شده بود گرفت.

پیپ به شدت ترسید. قبلاً هرگز آن مرد را ندیده بود. مرد لباس‌های کهنه و کثیفی به رنگ خاکستری به تن داشت و زنجیری آهنین به دور قوزک پایش به چشم می‌خورد. لباس‌هایش و دستمال گردنی که دورگردنش بسته بود خیس و گل‌آلود بودند.

مرد غرید: اسمت چیست؟
پیپ با ترس گفت: پیپ آقا.
مرد پرسید: کجا زندگی می‌کنی؟
پیپ به کلبه‌ای که حدود یک مایل دورتر از آن‌جا قرار داشت اشاره کرد.

 ۱۴۵ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-96491-2-9 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه ناشر
فصل 1: «پیپ محکومی را ملاقات می‌کند»
فصل 2: «پیپ دزد می‌شود»
فصل 3: «خانم هاویشام»
فصل 4: «مردی با سوهان»
فصل 5: «استلا»
فصل 6: «پیپ مورد ستایش جو قرار می‌گیرد»
فصل 7: «به خانم جو حمله می‌شود»
فصل 8: «آقای جاگرز خبر می‌آورد»
فصل 9: «پیپ به لندن می‌رود»
فصل 10: «هربرت پاکت»
فصل 11: «زندگی در لندن»
فصل 12: «ملاقاتی از طرف جو»
فصل 13: «استلا بزرگ شده»
فصل 14: «جو تنها ماند»
فصل 15: «پیپ»
فصل 16: «پیپ ملاقات کننده‌ای دارد»
فصل 17: «ماجرای مرد محکوم»
فصل 18: «خداحافظی با استلا»
فصل 19: «به خانه نرو»
فصل 20: «استلا کیست؟»
فصل 21: «در باتلاق»
فصل 22: «چهار پاروزن»
فصل 23: «پیپ و استلا»

راهنمای دانلود کتاب آرزوهای بزرگ

برای دانلود کتاب آرزوهای بزرگ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  آرزوهای بزرگ

نظرات کتاب آرزوهای بزرگ

دانیال خبوشانی
۱۳۹۹/۱/۲۷
درخواست دارم از کتابراه و عوامل عزیز که بزرگ و دقیق بنویسید در کنار کتاب که خلاصه‌ای از اثر نویسنده هست. چرا که من متوجه نشدم و در انتهای کتاب فهمیدم اثر اصلی در حدود ٦٦٠ صفحه هست و ندیدم جایی به صراحت در توضیحات نوشته باشید این اثر خلاصه هست و این من رو کمی دلخور کرد. در کل هم پیشنهاد میکنم اثر اصلی رو بخونید چون خلاصه‌ی اون چندان چنگی به دل نزد و به نحوی محتوا ارزشمندش رو از دست داده بود.
علی. F
۱۳۹۹/۴/۲۷
کتاب خوبیه دوستان خلاصه هست اما همینم خوبه خداییی اولاش یکم ادم سردرگم میشه و زیاد خوشش نمیاد که ادامه بده
ولی من پیشنهاد می‌کنم که تا اخر بخونید چون رفته رفته جذاب میشه
♧ بنده
۱۳۹۹/۸/۲۱
واقعا عالیه 👌 من کتابش رو خوندم واقعا قشنگ و پند آموز بود 👏 در کل چارلز دیکنز نویسنده توانمندی هستش و کتابای خوبی نوشته. توصیه میکنم حتما نسخه کامل این کتابو بخونید. الیور توییست هم قشنگه
مشاهد همه نظرات (۲۲)