دانلود کتاب اختلالات شخصیت گروه الف (پارانوید، اسکیزویید، اسکیزوتایپال)

  • از: مژده خواجه پور
  • ناشر: انتشارات آذرفر
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب اختلالات شخصیت گروه الف (پارانوید، اسکیزویید، اسکیزوتایپال) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اختلالات شخصیت گروه الف (پارانوید، اسکیزویید، اسکیزوتایپال) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اختلالات شخصیت گروه الف (پارانوید، اسکیزویید، اسکیزوتایپال)

مژده خواجه پور در کتاب اختلالات شخصیت گروه الف (پارانوید، اسکیزویید، اسکیزوتایپال)، طی تحقیقات و تجارب خود عوامل پدیدآورنده این 3 اختلال روانشناسی را مورد بررسی قرار داده و نشان می‌دهد که افراد دارای این بیماری چه تأثیراتی روی خانواده و اطرافیان خود می‌گذارند.

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که دیگران شما را چقدر می‌شناسند و یا خودتان دارای چه ویژگی‌هایی هستید؟ شخصیت نشان‌دهنده‌ی آن دسته از ویژگی‌های فردی است که الگوهای ثابت فکری، عاطفی و رفتاری را دربرمی‌گیرد و شما را از دیگران متمایز می‌کند. در کل شخصیت یعنی مجموعه‌ای از رفتارها و روش‌های تفکر در زندگی روزمره، که از طریق خصوصیات بی‌همتا بودن، قابلیت پیش‌بینی پذیری و پایداری مشخص خواهند شد.

اختلال شخصیت چیست؟

اختلال شخصیت یک الگوی ریشه‌دار است که مربوط به دوران کودکی و نوجوانی می‌شود. برقراری ارتباط با دیگران، موقعیت‌ها، اتفاقات با الگوی انعطاف‌ناپذیر و ناسازگارانه تجربه و رفتاری درونی است که ناشی از اختلال شخصیت می‌باشد. برای مثال وابستگی بیش از حد، نگرانی‌های زیاد، خشم غیر قابل کنترل و... جزو مشکلات این بیماری نهفته است.

کتاب اختلالات شخصیت گروه الف (پارانوید، اسکیزویید، اسکیزوتایپال) برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب اختلالات شخصیت گروه الف (پارانوید، اسکیزویید، اسکیزوتایپال) (Group a personality disorders: Paranoid، Schizoid Schizotypal) نه تنها برای پژوهشگران و دانشجویان رشته‌های روان‌شناسی و روان‌کاوی بسیار مناسب است بلکه افرادی که علاقه‌مند به مباحث روانشناسی هستند و می‌خواهند آگاهی بیشتری نسبت به شخصیت خود و اطرافیانشان به دست آورند هم کاربردی است.

در بخشی از کتاب اختلالات شخصیت گروه الف (پارانوید، اسکیزویید، اسکیزوتایپال) می‌خوانیم:

اکثرا بر این باوریم در دنیای امروزی عقل حکم می‌کند کمی احتیاط خرج داده و از خود محافظت کنیم. به علاوه افراد ساده اغلب به راحتی بازیچه دیگران قرار میگیرند. رشد سالم آدمی نیازمند آن است که روش‌های حمایت و دفاع از خود را گسترش دهد تا در زندگی و رابطه‌هایش قربانی نشود اما اگر طرف مقابل ما دائما حس شک و بدگمانی به ما داشته باشد در حالی که نزدیکمان می‌شود که سوء ظن همیشگی‌اش با اوست و این موضوع باعث آزار ماست. بنابراین می‌توان گفت او از اختلال شخصیتی پارانوئید (شکاک) رنج می‌برد. در دنیای شخص پارانوئید، عدم اعتماد به همه چیز و همه کس حرف اول را می‌زند.

به نظر چنین شخصی حقیقتا نمی‌توان به کسی اعتماد کرد و همه‌ی انسان‌ها نیت‌های پلیدی در سر داشته و قصد صدمه زدن به او را دارند. تنها یک قانون فکری در زندگی او حکمرانی می‌کند" به هیچ کس اعتماد نکن". قابلیت اعتماد کردن به دیگران در برهه‌هایی از روند رشد این افراد نابود شده است. شخصیت پارانوئید ازمحیط وانسان‌های اطرافش دائما چنین برداشتی دارد. "همه قصد تحقیر و آزار رساندن به مرا دارند" در نتیجه این تفکرات غلط و برای مقابله با این موقعیت واهی ما، او همیشه حالت تدافعی و آماده باش به خود می‌گیرد. اگرچه آن‌ها حتی هیچ درک موجهی برای اثبات تصوراتشان ندارند، اما خیلی راحت وانمود می‌کنند همه قصد سوء استفاده و آسیب رساندن به او را دارند. به نظر آن‌ها دنیا جای خطرناکی است. در دنیای او هیچ کس از تهمت داشتن مقاصد شیطانی، در امان نیست.

 ۸۸ صفحه، ۴۱۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6333-70-2 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

شخصیت و صفت شخصیت
اختلال شخصیت
اختلال یا نابهنجاری بر اساس چهار خصوصیت تعریف شده است که عبارتند از
اختلال شخصیت گروه الف (A)
فصل اول: پارانوئید: محبوب شکاک
ملاک‌های تشخیصیDSM-5 برای اختلال شخصیت پارانوئید
شخصیت شکاک
اختلال شخصیت پارانوئید چگونه در فرد شکل می‌گیرد؟
فرد پارانوئید به عنوان همسر
چرا به افراد مبتلا به پارانوئید علاقه مند می‌شوید؟
زندگی د رکنار فرد پارانوئید
هشدار! قوانین زیر را رعایت کنید
پیشنهاد‌های موثردر زندگی مشترک با فرد پارانوئید
جدایی
فصل دوم: اسکیزوئید: محبوب گوشه گیر و منزوی
ملاک هایDSM-5 برای اختلال شخصیت اسکیزوئید
شخصیت گوشه گیر
اختلال شخصیت اسکیزوئید چگونه در فرد شکل می‌گیرد؟
فرد اسکیزوئید به عنوان همسر
چرا به افراد مبتلا به اسکیزوئید علاقه مند می‌شوید؟
زندگی در کنار فرد اسکیزوئید
پیشنهاد‌های موثر در زندگی مشترک با فرد اسکیزوئید
جدایی
فصل سوم: اسکیزوتایپال: محبوب عجیب و غریب
ملاک هایDSM-5برای اختلال شخصیت اسکیزوتایپال
شخصیت عجیب و غیرعادی
اختلال شخصیت اسکیزوتایپال چگونه در فرد شکل می‌گیرد؟
فرد اسکیزوتایپال به عنوان همسر
چرا به افراد مبتلا به اسکیزوتایپال علاقه مند می‌شوید؟
زندگی درکنار فرد اسکیزوتیپال
پیشنهاد‌های موثر در زندگی مشترک با فرد اسکیزوتایپال
جدایی
منابع

راهنمای دانلود کتاب اختلالات شخصیت گروه الف (پارانوید، اسکیزویید، اسکیزوتایپال)

برای دانلود کتاب اختلالات شخصیت گروه الف (پارانوید، اسکیزویید، اسکیزوتایپال) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اختلالات شخصیت گروه الف (پارانوید، اسکیزویید، اسکیزوتایپال)
روانشناسی بالینی، اختلالات شخصیتی، اختلالات شخصیت، اختلالات شخصیت کتاب، اختلالات شخصیت چیست، اختلالات شخصیت گروه a، اختلال شخصیت گروه a، اختلال شخصیت پارانوئید، اختلال شخصیت پارانوئید چیست، اختلال شخصیت پارانوئید درمان، اختلال شخصیت اسکیزویید، اختلال شخصیت اسکیزویید روانشناسی، راههای درمان اختلال شخصیت اسکیزویید، علائم اختلال شخصیت اسکیزویید، تشخیص افتراقی اختلال شخصیت اسکیزویید، اختلال شخصیت اسکیزوتایپال، اختلال شخصیت اسکیزوتایپال چیست، درمان اختلال شخصیت اسکیزوتایپال، علت اختلال شخصیت اسکیزوتایپال، علائم اختلال شخصیت اسکیزوتایپال، تست اختلال شخصیت اسکیزوتایپال، اختلال شخصیت اسکیزوتایپی، اختلال شخصیت اسکیزوتایپ، درمان اختلال شخصیت اسکیزوتایپی، علائم اختلال شخصیت اسکیزوتایپی، پارانویا، روان درمانی، سلامت روان، پارانویا چیست، انواع پارانویا، علت پارانویا، درمان پارانویا، رفتار درمانی، استرس و اضطراب، Group a personality disorders Paranoid Schizoid Schizotypal