دانلود کتاب اعتیاد به الکل در نوجوانان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب اعتیاد به الکل در نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب اعتیاد به الکل در نوجوانان

کتاب اعتیاد به الکل در نوجوانان نوشته‌ی لین کوری مک گی، به بررسی عواملی همچون دلیل مصرف الکل و خطرات ناشی از آن در نوجوانان، نقش ژنتیک در اعتیاد به الکل، روش‌های پیشگیری و درمان آن و ... می‌پردازد.

یکی از مشکلات جدی در عصر حاضر اعتیاد و گرایش نوجوانان به الکل است. متاسفانه در کشور ایران هم بعضی از افراد جامعه از هر قشر اجتماعی و گروه‌های مختلف به سمت مصرف این مواد روی آورده‌اند. از طرفی کاهش سن الکل نشان دهنده‌ی آن است که پیامدهای خطرناک ناشی از آن در حال گسترش می‌باشد.

دلایل زیادی منجر به گرایش انسان به سمت مصرف الکل می‌شود. برای مثال برخی از جوانان جهت کاهش تنش و افسردگی از الکل استفاده می‌کنند. اکثر مردم نسبت به مصرف الکل و اثرات سوء آن که روی بدن می‌گذارد آگاهی ندارند و یک سری اطلاعات غلط و غیرعلمی که مخالف با دانش پزشکی است در ذهن بیشتر مصرف کنندگان به الکل وجود دارد.

برای مثال بعضی افراد گمان می‌کنند که مصرف مشروبات الکلی مخصوصاً آبجو برای درمان سنگ کلیه مفید است و یا بسیاری از مصرف‌کنندگان این باور را دارند که هر نوشیدنی و خوردنی مجاز که در کشورهای توسعه یافته و پیشگام در علم طب، تولید، مصرف و یا صادر می‌شود بهداشتی و سالم می‌باشد. در صورتیکه در همین کشورهای توسعه یافته، مطالعات و بررسی‌‌های زیادی صورت گرفته و ارتباط مستقیم بین مصرف الکل و رفتارهای خشونت آمیز و ضداجتماعی که در نوجوانان و جوانان دیده شده به اثبات رسیده است.

به همین دلیل مصرف زیاد الکل یکی از مشکلات بزرگ تمام کشورها می‌باشد که هم از نظر پزشکی و سلامت جسمانی و روانی و هم از دیدگاه‌های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی از اهمیت بالایی برخوردار است و هر ساله باعث بروز خطرات اجتماعی و مرگ و میرهای زیادی در سراسر جهان می‌شود.

هر فصل کتاب اعتیاد به الکل در نوجوانان (Teenage alcoholism) از بخشی به نام نقل قول مستقیم و آمار و ارقام تشکیل شده؛ لین کوری مک گی (Leanne K. Currie McGhee) در بخش نقل قول مستقیم سخنانی از دانشمندان و متخصصان زمینه اعتیاد به مواد مخدر و الکل را شرح داده و در بخش آمار و ارقام نتیجه‌ی تحقیقات انجام شده در مورد اعتیاد به الکل را بررسی کرده است.

جملات برگزیده‌ی کتاب اعتیاد به الکل در نوجوانان:

- هنگامی که معتاد به الکل هستید، کنترل مصرف الکل را از دست می‌دهید و نمی‌توانید میزان مصرف و زمان مصرف الکل را کنترل کنید. (مایو کلینیک)
- در بین نوجوانان ایالات متحده آمریکا سوء مصرف الکل بیش از سوء مصرف دخانیات و مواد مخدر غیرقانونی است. (مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های وزارت بهداشت آمریکا)
- در ایالات متحده آمریکا الکل به طور گسترده توسط نوجوانان مورد سوء مصرف قرار می‌گیرد و مشکلات جدی و تهدید‌کننده‌ای برای زندگی نوجوانان ایجاد می‌کند. (استیو فریسج)
- به دلیل اینکه در سراسر ایالات متحده آمریکا الکل در دسترس بوده و قانونی است نوجوانان بیش از هر ماده دیگر الکل مصرف می‌کنند و به الکل معتاد هستند بنابراین به درمان هم نیاز دارند. (رابرت وود جانسون)

در بخشی از کتاب اعتیاد به الکل در نوجوانان می‌خوانیم:

نوجوانان به دلایل مختلف شروع به مصرف الکل می‌کنند؛ یکی از رایجترین دلایل شروع مصرف الکل در نوجوانان فشار همسالان است. بررسی ملی گرایش به سوء مصرف مواد مخدر در آمریکا در سال 2010 نشان داد داشتن دوستانی که الکل مصرف می‌کنند احتمال نوشیدن الکل را افزایش می‌دهد. این نظرسنجی همچنین نشان داد نوجوانانی که دوستانشان الکل مصرف می‌کنند نسبت به نوجوانانی که دوستانشان الکل مصرف نمی‌کنند شش برابر بیشتر احتمال دارد که الکل مصرف کنند.

دوست الکلی بر مصرف الکل یک نوجوان 15 ساله آمریکایی تاثیر گذاشته و باعث شده است که او معتاد شود. داستان معتاد شدن او در وبسایت سازمان ReachOut بیان شده است. این سازمان جهت ارتقای سلامت روان نوجوانان در ایالات متحده آمریکا فعالیت می‌کند. این نوجوان توضیح می‌دهد که وقتی مصرف الکل را شروع کردم بعد از مدتی به آن معتاد شدم؛ من نمی‌دانستم که مصرف الکل چه تاثیراتی بر زندگی‌ام می‌گذارد. این نوجوان سرانجام متوجه شد که الکل چه تاثیراتی بر زندگی او دارد و چگونه روابط اجتماعی او را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این نوجوان از وقتی این موضوع را فهمید توانست الکل را کنار بگذارد.

محیط مدرسه هم می‌تواند بر میزان مصرف الکل نوجوانان تاثیر بگذارد و خطر نوشیدن الکل را افزایش یا کاهش دهد. در مدارسی که مصرف مواد مخدر و الکل در بین دانش‌آموزان شایع است نوجوانان به احتمال زیاد الکل مصرف می‌کنند، نوجوانان در مدارسی که مصرف مواد مخدر یا الکل در بین دانش‌آموزان آن شایع است نسبت به مدارسی که مصرف مواد مخدر و الکل شایع نیست سه برابر بیشتر احتمال دارد که الکل مصرف کنند.

 ۱۰۰ صفحه، ۷۵۸ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8969-06-8 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار مترجمین
مقدمه
اعتیاد به الکل در نوجوانان در یک نگاه
بررسی اجمالی الکلیسم در نوجوانان
فصل اول: مشکل جدی سوء مصرف الکل در نوجوانان
دسترسی آسان به الکل
مصرف به اندازه الکل
علائم الکلیسم یا اعتیاد به الکل
دلیل مصرف الکل در نوجوانان
مشکلات خانوادگی و اعتیاد به الکل در نوجوانان
نقش ژنتیک در اعتیاد به الکل
اعتیاد چندگانه
نقل قول مستقیم
آمار و ارقام و واقعیت
وابستگی نوجوانان به الکل و کاهش سوء مصرف
دسترسی نوجوانان به الکل
اصطلاحات مهم
منابع و توصیه مطالعه بیشتر
فصل دوم: خطرات سوء مصرف الکل در نوجوانان
مصرف الکل و تاثیر بر رانندگی
خطرات مصرف الکل در نوجوانان
تاثیرات الکل بر فعالیت جنسی نوجوانان
مصرف الکل و افزایش خشونت
مصرف الکل و مشکلات مدرسه
مصرف الکل در نوجوانان و خودکشی
نقل قول مستقیم
آمار و ارقام و واقعیت
تاثیرات مصرف الکل بر نمرات
اثرات خطرناک مصرف الکل در نوجوانان
اصطلاحات مهم
منابع و توصیه مطالعه بیشتر
فصل سوم: درمان سوء مصرف الکل در نوجوانان
درمان غیرارادی
مراکز درمان سرپایی
مراکز درمان اقامتی
دیدگاههای مختلف در مورد گروه‌ درمانی
دارو درمانی اعتیاد به الکل
پشتیبانی و حمایت پس از بهبودی
نقل قول مستقیم
آمار و ارقام و واقعیت
مشارکت نوجوانان در سازمان الکلی‌های گمنام
انواع درمان اعتیاد به الکل و میزان شرکت در آن‌ها
برنامه‌های درمانی برای افراد خاص
اصطلاحات مهم
منابع و توصیه مطالعه بیشتر
فصل چهارم: جلوگیری از سوء مصرف الکل در نوجوانان
بیان خطرات توسط والدین
مشاوره و درمان
فعالیت‌های پس از مدرسه و اعتیاد به الکل
برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد به الکل در مدرسه
وابستگی مذهبی و کاهش مصرف الکل
قوانین اجتماعی میزبان
نقل قول مستقیم
آمار و ارقام و واقعیت
پیام‌های پیشگیری از مصرف الکل
روابط خانوادگی قوی و جلوگیری از مصرف الکل در نوجوانان
اصطلاحات مهم
منابع و توصیه مطالعه بیشتر
افراد کلیدی و گروه‌های حامی در درمان اعتیاد به الکل
شرح وقایع مربوط به اعتیاد به الکل
سازمان‌های مرتبط با اعتیاد به الکل
منابعی برای مطالعه بیشتر

راهنمای دانلود کتاب اعتیاد به الکل در نوجوانان

برای دانلود کتاب اعتیاد به الکل در نوجوانان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  اعتیاد به الکل در نوجوانان

نظرات کتاب اعتیاد به الکل در نوجوانان

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.