دانلود کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید

کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید اثر ژاگ ریگارد، برای افرادی است که از کنترل شدن از جانب دیگران، از بیش از حد خوب و مهربان بودن، از بدبخت بودن و اینکه نمی‌توانند اختیار زندگی و کار خودشان را در دست داشته باشند، خسته شده‌اند.

در یک کلام کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید (Manipulation ne vons laissez plus faire) برای همه کسانی است که از کنترل شدن به ستوه آمده‌اند و دیگر اینکه می‌خواهند برای کسانی که تحت فشار قرار دارند و به نوعی تحت کنترل دیگران هستند راهکاری ارائه دهد.

هیچ راننده عاقلی اجازه نمی‌دهد یکی از مسافرانش به جای او فرمان اتومبیل را به دست بگیرد و او را هر جا دلش خواست ببرد. با این حال، ما هر بار که کنترل می‌شویم یا تحت فشار قرار می‌گیریم این اتفاق روی می‌دهد. مثلاً شخصی با توسل به خشونت یا نیرنگ ما را وادار می‌کند آن طور که او می‌خواهد یا زندگی می‌کند یا دوست دارد عمل کنیم. کنترل کننده با استفاده از روش‌های فلج کننده و گمراه کننده از واکنش‌ها جلوگیری می‌کند و سهم کم و بیش مهمی از زندگی ما را به تاراج می‌برد. کنترل شدن از جانب دیگران مشیت الهی نیست. هیچ کس مجبور نیست تمام زندگی‌اش را به گوش دادن به حرف دیگران و زیر بار اراده آن‌ها رفتن بگذراند.

ژاگ ریگارد (Jacques Regard) در این کتاب صوتی به شما می‌آموزد که قوی‌تر باشید، تصور دنیای ایده‌آل و انسان‌های ایده‌آل را کنار بگذارید، با واقعیت زندگی روبه‌رو شوید و برای خوشبختی و آزادی‌تان بجنگید و پیروز شوید.

خداوند همه انسان‌ها را آزاد آفریده و هیچ‌کس حق ندارد به هر طریق، چه برای سود شخصی‌اش و چه از سر بدخواهی‌اش، آن‌ها را به بند بکشد و از آن‌ها سوء استفاده کند. پس باید بدانیم که بسیاری از مشکلات زندگی‌مان به خاطر خواست خدا و سرنوشت نیست، بلکه به این علت است که ما یا منشأ بدبختی‌هایمان را نمی‌شناسیم، یا نمی‌خواهیم بشناسیم یا قدرت مقابله با آن‌ها را نداریم. ولی خوشبختانه هدف این کتاب این نیست که شما را نصیحت کند یا فقط با دادن اطلاعات شما را در دریایی از ناراحتی ناشی از درک مشکلات‌تان تنها بگذارد، بلکه این کتاب قصد دارد راه‌حل‌هایی به شما پیشنهاد کند که تا به حال این‌قدر ملموس و منسجم در هیچ کتابی نیافته‌اید.

در بخشی از کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید می‌شنویم:

«اغلب افرادی که نه گفتن برایشان مشکل است یک نقطه مشترک دارند: آن ها همه را دشمن خود می‌دانند و دلشان می‌خواهد بدون این که مجبور باشند مدام از خودشان دفاع کنند، بتوانند در آرامش زندگی کنند.

مایه تاسف است که دنیا پر از آدم‌های فریبکار، خودخواه و انواع کنترل کننده‌هاست. می‌توانیم افسوس بخوریم که نمی‌توانیم به کسی اعتماد کنیم. اما با این اعتراضات اصل ماجرا تغییری نمی‌کند. فایده‌ای ندارد که مثل کبک سرمان را زیر برف کنیم و به دلیل این که همه بد و بدجنس‌اند تاسف بخوریم. ناله و زاری برای سختی زندگی (یا در رویای دنیایی بهتر بودن) مانع دیدن واقعیت پیش رویمان و در نتیجه انجام دادن کارهایی موثر می‌شود. به مرور زمان که در رویای دنیایی محال به سر می‌بریم، دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم برایمان به محیطی نامساعد و غیردوستانه تبدیل می‌شود و توانایی کمتری برای تغییر آن در خود احساس می‌کنیم.

برای این که جرئت نه گفتن پیدا کنیم، ابتدا باید بپذیریم که دنیا را آنطور که هست ببینیم. افرادی هستند که خودخواه‌اند و دیگرانی که تشنه قدرت‌اند. کنترل کننده‌ها، متقلب‌ها و دروغگوها و… مدت مدیدی است که وجود دارند. ناله و زاری بی‌فایده است، دنیا اینطوری ساخته شده است. چشم‌هایمان را باز کنیم و واقعیت‌ها را بپذیریم»

 ۷ ساعت و ۵۶ دقیقه، ۴۵۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۸ دقیقه
مقدمه
۱۷ دقیقه
بخش اول: منظور از کنترل چیست
۱۶ دقیقه
کنترل بدخواهانه نوع سوم
۲۵ دقیقه
بخش اول - قسمت سوم
۲۱ دقیقه
شناسایی کنترل‌ کننده‌ها
۲۰ دقیقه
او بذر هرج و مرج و تفرقه می‌کارد
۲۴ دقیقه
کنترل‌ کننده در برگردان اوضاع به نفع خودش مهار می‌کند
۲۱ دقیقه
آزمون اطمینان
۱۸ دقیقه
چهار نوع مختلف کنترل‌ کننده
۱۴ دقیقه
کنترل‌کننده قابل احترام
۱۷ دقیقه
بخش دوم: کنترل خودمحورانه
۲۹ دقیقه
چرا مقاومت در برابر کنترل‌ کننده نوع دوم انقدر مشکل است؟
۱۷ دقیقه
چرا جرات نه گفتن را نداریم
۲۰ دقیقه
چگونه جرات نه گفتن بیابیم
۲۱ دقیقه
احساس گناه و مشروعیت
۲۹ دقیقه
درس اول
۳۶ دقیقه
ابزارهایی برای نه گفتن
۳۶ دقیقه
بخش سوم: کنترل بدخواهانه - نوع سوم
۲۳ دقیقه
نبرد با کنترل‌ کننده نابودگر
۲۵ دقیقه
ساماندهی دفاع و حمله متقابل
۲۹ دقیقه
رسوا کردن کنترل‌ کننده نابودگر
۱۱ دقیقه
از این کتاب صوتی چه دریافتیم

راهنمای دانلود کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید

برای دانلود کتاب صوتی بازیچه‌ دست دیگران نشوید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بازیچه‌ دست دیگران نشوید
amir sh
۱۳۹۷/۱۱/۳۰
این کتاب منو نجات داد، مناسب برای کسانی که احساس میکنن ازشون سو استفاده میشه و قدرت نه گفتن ندارند
مریم عربی
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
بی نظیر بود به من خیلی کمک کرد
reza mazraee farahani
۱۳۹۸/۱۱/۱۱
نوزده هزارتومن خریدمش ولی هزار برابر ارزشش بیشتره
متن از توصیف مفاید این کتاب قاصره
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۴)