دانلود کتاب تاریخ جنگ‌های هوایی - جلد اول


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب تاریخ جنگ‌های هوایی - جلد اول و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تاریخ جنگ‌های هوایی - جلد اول

کتاب تاریخ جنگ‌های هوایی - جلد اول نوشته نیک‌بخش حبیبی، آغاز پرواز و پیدایش قدرت هوایی را تا پایان جنگ جهانی اول مورد بررسی قرار می‌دهد.

سال 1903 میلادی ظهور عصر هوانوردی بود که با اختراع اولین هواپیما و سپس پرواز آن توسط برادران رایت آغاز شد. هواپیمایی با ساختمان و سطوح کنترل بسیار ساده و پروازی با مداومت کمتر از یک دقیقه، سرآغاز صنعت هوانوردی و شروعی برای پیدایش قدرتی در بعد سوم ارتفاع یا هوافضا محسوب می‌شد.

از آن به بعد بود که نظریه‌پردازان نظامی بر آن شدند تا طرح‌هایی به منظور استفاده بهینه از قدرت پرواز بلند هواپیما برای ایجاد رعب و وحشت در دل دشمن تدارک ببینند. قبل از سال 1940 دو کشور صنعتی یعنی انگلستان و آلمان، اقدام به ایجاد نیروی هوایی مستقل کردند.

در طی جنگ جهانی اول، انگلستان و آلمان اولین کشورهایی بودند که نیروی هوایی را به معنای مستقل در سال 1917 تأسیس نمودند، اما علی‌رغم اینکه آمریکا همچنان مهد پرواز هواپیما بود، اقدامی برای تشکیل نیروی هوایی به عمل نیاورد. به همین دلیل تا اواسط جنگ جهانی دوم، در رقابت قدرت هوایی از کشوهایی همچون فرانسه، آلمان و انگلیس عقب افتاده بود.

در بخشی از کتاب تاریخ جنگ‌های هوایی - جلد اول می‌خوانیم:

پیش‌بینی و حدس آگاهانه از فهم روندهای آینده برای جلوگیری از غافلگیری حوادث و رویدادها، بیش از هر چیز نیازمند توصیف و تحلیل حوادث مربوط به گذشته است. در این میان، سهم عمده‌ای از رویدادهای اجتماعی بشر را پدیده‌ای به نام «جنگ» به خود اختصاص داده است.

«جنگ» در ساده‌ترین تعریف خود «مجموعه‌ای منسجم از اقدامات خصمانه و سازمان‌یافته علیه دشمن» است. اصطلاح جنگ تنها هنگامی مورد استفاده قرار می‌گیرد که طرف‌های منازعه به اندازه کافی از قدرت لازم برای دامن زدن به خشونت و خصومت‌های با قدرت تخریب و ابعاد قابل ملاحظه برخوردار باشند.

پدیده وقوع جنگ‌ها در تاریخ تمدن بشری از چنان جایگاه مهمی برخوردار است که عموماً در بیان تاریخ بشر بدون بررسی آن‌ها، مجبوریم بخش عظیمی از تحولات تاریخی را نادیده بگیریم.

باید اعتراف کرد که جنگ، پدیده‌ای است پیچیده، که معلول دگرگونی‌های عمیق اجتماعی و مؤلفه‌ای جداناپذیر از شئون سیاسی و نظامی هر کشور بوده و ریشه در تحولات نظامی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جوامع انسانی دارد.

 ۳۱۷ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8489-80-1 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: تاریخ‌نگاری آغاز پرواز
فصل دوم: آغاز حملات هوایی
فصل سوم: عملیات هوایی
فصل چهارم: تسلیحات و تجهیزات هوایی
فصل پنجم: جنگ‌های هوایی نیمه‌اول قرن بیستم
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب تاریخ جنگ‌های هوایی - جلد اول

برای دانلود کتاب تاریخ جنگ‌های هوایی - جلد اول و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تاریخ جنگ‌های هوایی - جلد اول

نظرات کتاب تاریخ جنگ‌های هوایی - جلد اول

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.