معرفی و دانلود کتاب تا سرای او: راه ابیاسا، مراقبه‌ی حقیقی

عکس جلد کتاب تا سرای او: راه ابیاسا، مراقبه‌ی حقیقی
قیمت:
۱۵۰۰۰ تومان - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب تا سرای او و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب تا سرای او و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب تا سرای او: راه ابیاسا، مراقبه‌ی حقیقی

کتاب تا سرای او نوشته‌ی جی پی واسوانی، راهنمایی مفید و راهگشا برای کسانی‌ست که با زبان و دستورالعمل‌هایی ساده می‌خواهند هنر مراقبه را بیاموزند و از طریق بدن و ذهن خود به بهترین شکل آن را تمرین نمایند.

درباره کتاب تا سرای او

کتاب حاضر اثری ساده و کاربردی برای کسانی است که می‌خواهند در مسیر مراقبه پای بگذارند. این کتاب که به قلم جی. پی. واسوانی (J. P Vaswani)، استاد معنوی هندی، نگاشته شده است، گام به گام مراحل لازم برای انجام مراقبه‌ی عمیق و ساختن یک زندگی معنوی را شرح می‌دهد. همچنین کتاب حاضر راهنمایی خوب و خواندنی برای کسانی است که تازه در ابتدای راه مراقبه و خودشناسی هستند. درواقع کتاب تا سرای او توضیح می‌دهد که مراقبه چیست و چگونه می‌توان آن را به بهترین شکل تمرین کرد. در عین حال، این اثر و دستورالعمل‌هایش به عمیق‌تر شدن تجربیات و اصلاح باورهای غلط افرادی می‌پردازد که سال‌هاست به مراقبه مشغول بوده‌اند.

ابیاسا یک کلمه سانسکریت به معنای "تمرین" است و در یوگا به تمرینی اطلاق می‌شود که هدف آن دستیابی به یک حالت آرام ذهنی است. ابیاسا تمرین یا انضباطی است که برای رسیدن به خود و حفظ حالت هماهنگی با خود به کار می‌رود. ابیاسا فقط به تمرینات یوگا مانند آسانا، پرانایاما و دیانا محدود نمی‌شود، بلکه شامل فعالیت‌های روزانه‌ی فرد نیز می‌شود. هر چه یوگی در هر عمل تمرکز بیشتری داشته باشد، پیشرفت معنوی سریعتر خواهد بود.

نویسنده‌ی کتاب تا سرای او؛ راه آبیاسا (The Way of Abhyasa, Meditation in Practice) معتقدست که برای رسیدن به زندگی معنوی هر روز باید هیاهوی دنیای بیرون را با سکوت و مراقبه پشت سر بگذاریم. این سکوت راز آزادی حقیقی انسان است. او در عین حال به عادت‌های ذهنی به‌عنوان سازنده‌ی انتخاب‌های هر انسان و تعیین‌کننده‌ی سرنوشت او می‌نگرد و معتقدست که برای تغییر سرنوشت‌مان باید این عادت‌ها و افکارمان را تغییر دهیم. مراقبه‌ی حقیقی در زیست روزانه‌ی ما جریان دارد و در انتخاب هر کلمه یا شیوه‌ی عمل ما جاریست.

نویسنده به ارتباط عمیق با خداوند از طریق مراقبه می‌پردازد و مسیر دعا و سخن گرفتن با پروردگار را در این طریق می‌جوید. او می‌گوید برای درک عمیق مراقبه باید به درون خود برویم، حجاب‌ها را یک به یک کنار بزنیم، از زباله‌های درون ذهن، خودخواهی‌ها، هیاهوی بیهوده‌ی ذهن و رخوت رها شویم تا با نور حق آشنا گردیم. در این مسیر باید هر روز بیش از روز قبل به سکوت درونی برسیم. زیرا تنها با سکوت می‌توان به آزادی حقیقی رسید.

کتاب تا سرای او برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب برای همه‌ی کسانی‌که می‌خواهند باطن روح خود را کشف کنند و کسانی‌که به‌دنبال یک کتاب راهبردی برای مراقبه و شناخت درون هستند، توصیه می‌شود.

با جی پی واسوانی بیشتر آشنا شویم

جی. پی. واسوانی (2 اوت 1918 – 12 ژوئیه 2018)، معروف به دادا وسوانی، یک رهبر روحانی هندی بود. او گیاه‌خواری و حقوق حیوانات را ترویج می‌کرد و رهبر مرکز سادها واسوانی (Sadhu Vaswani)، یک سازمان غیرانتفاعی در پونای هند، بود. این مرکز شعبه‌های زیادی در سراسر جهان دارد.

جی. پی. واسوانی، حدود 150 کتاب خودیاری به زبان‌های سندی و انگلیسی تألیف کرده است. همچنین به دلیل تلاش‌هایی که درجهت صلح و آرامش بین انسان‌ها داشت، جایزه‌ی معتبر صلح یو تانت (U Thant) به او تعلق گرفت. دالای لاما، دادا جی پی واسوانی را مظهر زندگی دارما (اصل هندی مکمل کارما به‌معنای وظیفه‌ای که هر انسان برای انجام آن متولد شده است) می‌داند و معتقدست که واسوانی نمونه‌ای زنده از شیوه‌ی زندگی خالص بر اساس روح و عمل به سنت‌های باستانی علیرغم تغییرات و چالش‌های عصر مدرن است.

به‌علاوه واسوانی مبتکر ایده‌ای به نام «لحظه‌ی آرامش» است که برای اشاعه‌ی صلح جهانی در سراسر جهان ابداع شده. به همین دلیل مردم هر ساله در 2 اوت (روز تولد او) دو دقیقه سکوت می‌کنند و تصمیم می‌گیرند که همه را ببخشند. رهبران معنوی مانند دالایی لاما نیز این ابتکار عمل را تأیید و گسترش داده‌اند.

در بخشی از کتاب تا سرای او می‌خوانیم

هر روز، زندگی‌ ما نیاز به‌ احیا شدن‌ دارد و این‌ کار فقط‌ از طریق‌ ارتباط‌ روزانه‌ با خدا ممکن‌ می‌شود. باران‌ رحمت‌ الهی‌ هر روز می‌بارد، از میان‌ ما آنان‌ که‌ این‌ رحمت‌ را دریافت‌ می‌کنند شسته‌ و پاک‌ می‌شوند و به‌ عنوان‌ خدمت‌گزاران‌ خدا برای‌ مبارزه زندگی‌، احیا شده‌ و توانی‌ دوباره‌ می‌یابند.

آیا می‌توانم‌ یک‌ تمرین‌ ساده‌ را به‌ شما پیشنهاد کنم‌؟ هر صبح‌، هنگامی‌ که‌ در سکوت‌ نشسته‌اید، چشمانتان‌ را ببندید و تصور کنید روح‌ الهی‌ در هر بخش‌ از بدن‌ شما جریان‌ دارد و سراسر آن‌ را فراگرفته‌ است‌. روح‌ الهی‌ همواره‌ در ما وجود داشته‌ است‌، ما فقط‌ باید نسبت‌ به‌ حضور آن‌ آگاه‌ شویم‌. با خود بگویید: «هر لحظه‌ روح‌ الهی‌ هر سلول‌، عصب‌ و تار و پود هستی‌ مرا سرشار می‌سازد!»

او را بخوانید؛ او نام‌های‌ بسیاری‌ دارد، هم‌ او که‌ بی‌نام‌ است‌.

ابتدا از سرتان‌ شروع‌ کنید. احساس‌ کنید که‌ روح‌ الهی‌ در سر شما جاری‌ست‌ و با خود بگویید: «روح‌ الهی‌ درحال‌ احیای‌ تمامی‌ مغز من‌ است‌ و به‌ هر عصب‌، مرکز عصبی‌ و سراسر دستگاه‌ مغزی‌ - نخاعی‌ من‌ حیاتی‌ دوباره‌ می‌بخشد. مغز من‌ به‌ اندیشه‌های‌ الهی‌ می‌رسد و افکارم‌ از قوانین‌ معنوی‌ پیروی‌ می‌کنند... .»

«روح‌ الهی‌ تمامی‌ دستگاه‌ حسی‌ مرا احیا می‌کند، چشمانم‌ را حیاتی‌ دوباره‌ می‌بخشد و اکنون‌ دیدگانم‌ روشن‌تر و زلال‌تر می‌بینند. نور الهی‌ در آن‌ها می‌درخشد و این‌ فروغی‌ ناب‌ و مطهر است‌... .»

«روح‌ الهی‌ گوش‌هایم‌ را احیا می‌کند و اکنون‌ آن‌ها واضح‌تر می‌شنوند. واژه‌هایی‌ را که‌ خوب‌ و عالی‌ هستند می‌شنوند. آن‌ها نوای‌ الهی‌ را که‌ از کران‌ تا کران‌ در سراسر هستی‌ نواخته‌ می‌شود و شوری‌ در آن‌ می‌افکند، می‌شنوند... .»

«روح‌ الهی‌ بینی‌ مرا احیا می‌کند... روح‌ الهی‌ گلویم‌ را احیا می‌کند.» چه‌ خوشایند است‌ سرودن‌ نام‌ خدا و مردان‌ مقدس‌ خدا! و بر زبان‌ راندن‌ این‌ واژه‌ها که‌ برای‌ انسان‌ها خوشایند، حقیقی‌ و مفید هستند!

فهرست مطالب کتاب

آشنایی‌ با نویسنده‌
یادداشت‌ ناشر
بخش نخست‌: هر روز سکوت‌ را تمرین‌ کنید
بخش‌ دوم‌: مراقبه‌ چیست‌
بخش سوم‌: چگونه‌ پیشرفت‌ کنم‌
بخش چهارم‌: آرامش! آرامش! آرامش‌!
بخش پنجم‌: یک‌ تمرین‌ ساده‌
بخش ششم‌: مراقبه هدایت‌شده‌
بخش هفتم‌: سوترا یا پندارهایی‌ برای‌ مراقبه‌

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب تا سرای او: راه ابیاسا، مراقبه‌ی حقیقی
نویسنده
مترجممجید حمیدا
ناشر چاپیانتشارات کلک آزادگان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۲۰
زبانفارسی
شابک978-964-7974-09-7
موضوع کتابکتاب‌های انرژی درمانی، کتاب‌های عرفان و تصوف
قیمت نسخه الکترونیک
۱۵۰۰۰ ت - 3.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب تا سرای او

Jamosa
۱۴۰۱/۶/۱۲
عالی و مثل همه کتب واسوانی، پر مفهوم و تاثیر گذار، امیدوارم همه کتب این نویسنده عالیقدر در کتابراه آورده شود
sara raghebi
۱۴۰۱/۶/۸
عاااااااالی بود بی نظیر
مشاهده همه نظرات ۲

راهنمای مطالعه کتاب تا سرای او

برای دریافت کتاب تا سرای او و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.