دانلود کتاب جنگ هوایی و تاریخ: نیروی هوایی در عصر جنگ تمام عیار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جنگ هوایی و تاریخ: نیروی هوایی در عصر جنگ تمام عیار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جنگ هوایی و تاریخ: نیروی هوایی در عصر جنگ تمام عیار

کتاب جنگ هوایی و تاریخ: نیروی هوایی در عصر جنگ تمام عیار نوشته‌ی جان باکلی، چگونگی پیدایش قدرت هوایی در تاریخ هوانوردی و نحوه استفاده از آن در جنگ‌های معاصر را بررسی و مرور و نقش آن در جنگ‌ها و تنش‌های بین‌المللی را تحلیل می‌کند.

قرن بیستم شاهد ظهور به اصطلاح «جنگ تمام عیار» بود و نیروی هوایی نقش کلیدی‌ای در گسترش کلیت این نبرد بازی کرد. در گذشته، جنگ‌های طولانی‌مدت تأثیرات مخربی بر جوامع داشت و باعث شورش‌های توده‌ای و حتی مهاجرت جمعیت بی‌خانمان می‌شد.

همچنین این کشمکش‌ها، به ندرت منجر به حمله‌ی مستقیم و ممتد به مردم عادی می‌شد. اما این وضعیت به ویژه پس از جنگ جهانی دوم تغییر کرد. نیروی هوایی این امکان را فراهم کرد تا به وسیله‌ی آن مردم عادی به طور مستقیم مورد حمله قرار بگیرند و بدین طریق پرسش‌های اخلاقی بسیاری را پیش کشید.

حملات هوایی در جنگ جهانی دوم، به ویژه آن‌هایی که امروزه با به خاطر آوردن آن‌ها، احساسی از حزن و گناهکاری به اذهان خطور می‌کند، نتیجه انقلابی بود که در نیروی هوایی پدید آمده بود و هواپیما را بیش از هر وسیله جنگی دیگری در ورود به دوران جنگ تمام‌عیار مهم کرد.

روند آشنایی با تحول جنگ‌های هوایی برای همه خلبانان و فرماندهان نظامی یک ضرورت دانشی و حتی عملیاتی انکارناپذیر به شمار می‌رود و در این کتاب تلاش شده تا به این نیاز تا حدودی پاسخی اساسی بدهد.

در بخشی از کتاب جنگ هوایی و تاریخ (Air power in the age of total war) می‌خوانیم:

برخلاف جنگ‌های زمینی که در آن‌ها حملات تهاجمی موفقیت‌آمیز، دشمن را وادار به عقب‌نشینی می‌کرد و این امکان را فراهم می‌کرد تا بتوان تجهیزات نظامی از قبیل تانک‌ها و غیره را بازیابی کرد و از وارد آمدن خسارات بیشتر جلوگیری کرد، در نبردهای هوایی، حتی در نبردهای موفیت‌آمیز، فرسایش امکانات و تجهیزات بسیار زیاد بود. این آسیب‌های جبران‌ناپذیر بعضاً فاجعه‌آمیز بودند، چرا که سرمایه‌گذاری برای آموزش کارکنان هوایی بسیار گران‌تر از سایر نیروهای ارتش بود.

در مقایسه، ثابت شده بود که دفاع در مقابل حملات هوایی بسیار ارزان‌تر از حمله هوایی است و نیروی دفاعی کوچک اغلب می‌تواند مزیت‌های تاکتیکی و عملیاتی داشته باشد. با پیروزی هوایی متفقین در اروپا، آن‌ها مجبور شدند تا از منابع بیشتری در مقایسه با هزینه‌هایی که آلمانی‌ها برای دفاع از هواپیماهای خود هزینه می‌کنند، استفاده کنند.

 ۳۸۹ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8489-33-7 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۳۵۵۰۰ ت - 10.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: نیروی هوایی در عصر جنگ تمام‌عیار
بخش دوم: زایش نیروی هوایی
بخش سوم: جنگ جهانی اول، 18-1914
بخش چهارم: توسعه‌ی دکترین و نظریه‌ی قدرت هوایی، 39-1918
بخش پنجم: قدرت هوایی جهانی، 1939-1918
بخش ششم: جنگ در اروپا، 45-1939
بخش هفتم: جنگ در خاور دور، 1937 تا 1945
بخش هشتم: نیروی هوایی و دنیای پس از جنگ
بخش نهم: نتیجه‌گیری‌های نیروی هوایی: دلیل و اقدامی برای جنگ کلی و تمام‌عیار
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب جنگ هوایی و تاریخ: نیروی هوایی در عصر جنگ تمام عیار

برای دانلود کتاب جنگ هوایی و تاریخ: نیروی هوایی در عصر جنگ تمام عیار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جنگ هوایی و تاریخ: نیروی هوایی در عصر جنگ تمام عیار