دانلود کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم

  • از: ماری کندو، فاطمه فراهانی
  • ناشر: سبکتو
  • ۱۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم

میکروکتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم به قلم ماری کندو که از پرفروش‌ترین‌های سایت آمازون است، روش کُون‌ماری را معرفی کرده و ویژگی‌های آن را مورد بررسی قرار می‌دهد. این روش نشان می‌دهد که مرتب‌سازی، هرچند به معنی تمیز کردن منزل است، اما در واقع، راهی برای تصمیم‌گیری بهتر، قوی‌تر زندگی کردن و رسیدن به آرزوهاست.

ماری کندو (Marie Kondo) بنیان‌گذار استراتژی کُون‌ماری (KonMari) و همچنین متخصص ساماندهی ژاپنی است. طبق استراتژی کُون‌ماری، شما تمام وسایل خود را جمع‌آوری کرده و تنها وسایلی را نگه می‌دارید که شما را خوشحال می‌کنند. میکروکتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم (The Life-Changing Magic of Tidying Up) بیش از شش میلیون نسخه در سراسر دنیا فروش داشته و چکیده‌ای از با ارزش‌ترین و اساسی‌ترین مطالبی است که فراتر از روش‌های تمیزکاریِ معمول است.

این میکروکتاب یک روش زندگی به شما ارائه می‌کند که در آن، برخلاف زندگی امروزی که انسان‌ها خرید فراوانی می‌کنند، شخص باید تنها برای اشیاء و وسایل نیروبخش و دربردارنده‌ی خوشی واقعی ارزش قائل شود.

بهترین و کارآمدترین شیوه جهت تمیز کردن منزل چیست؟ چگونه مطمئن شوید که زمان دور انداختن کُت مهمانی‌تان رسیده است یا خیر؟ پشت تمام این کارهای روزمره‌ی خانگی، سوالاتی هست که برای یافتن پاسخ آن‌ها، باید از کسی کمک بگیرید که نیمی از زندگی حرفه‌ای خود را وقف مرتب‌سازی کرده باشد.

این کتاب نمونه‌های ساده‌ای را در اختیار شما قرار می‌دهد که نشان دهنده‌ی روش کُون‌ماری است و طرز فکر شما را نسبت به وسایل تغییر می‌دهد. برای مثال زمانی که لباس‌های نو خریداری می‌کنید، سریعاً بسته‌بندی و برچسب‌های آن را کنده و به آن‌ها خوش‌آمد بگویید. آن‌ها را بخشی از زندگی‌تان بدانید، نه صرفا یک کالا.

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم می‌خوانیم:

همیشه فکر می‌کردم برای اینکه به آگاهی برسم باید مدام آموزش ببینم. کتاب خواندم، در سمینارها و کنفرانس‌های مختلف شرکت کردم اما به این نتیجه رسیدم که هر چقدر بتوانم رها کنم و دور بیندازم احساس بهتری به دست خواهم آورد. این حرف‌های من نیست. حرف‌های یکی از مراجعانم است که عاشق مطالعه کردن بود. وقتی در برنامه من شرکت کرد تحول بزرگی در زندگی‌اش رخ داد.

از آنجایی که او همیشه در سمینارهای مختلفی شرکت می‌کرد تصمیم گرفت که همه کاغذها را دور بریزد. به گفته خودش احساس رهایی کرد و فهمید که بار سنگینی از روی دوشش برداشته شده است. بعد از اینکه پاکسازی را به طور جدی دنبال کرد شغل خود را تغییر داد و زندگی جدیدی برای خودش آغاز کرد. این قدرت پاکسازی است که همه جزئیات زندگی افراد را دگرگون می‌کند.

یکی از دلایل علاقه من به پاکسازی این بود که توجه پدر و مادرم را به خود جلب کنم. از زمانی که کلاس اول بودم تلاش می‌کردم بیشتر کارهایم را خودم انجام دهم و از اینکه به کسی وابسته باشم بیزار بودم. من دنبال محبت بودم به همین دلیل وسایل شخصی‌ام و نظافت آن‌ها برایم ارزشمند شده بود. راستش را بخواهید هنوز هم گاهی اوقات احساس می‌کنم اعتمادبه‌نفس کافی ندارم. اما در هر صورت به همه چیز عشق می‌ورزم، به خانواده، به خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنم و مراجعانی که هر روز آن‌ها را ملاقات می‌کنم.

در همه جای میکروکتاب بارها گفته‌ام که هر چیزی که باعث شادی‌تان می‌شود را نگه دارید و مابقی را دور بریزید. اما همین دور ریختن سخت‌ترین قسمت ماجراست.

 ۱۴۰ صفحه، ۹۰۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول
چرا نمی‌توانم خانه‌ام را مرتب کنم؟
نیازی به بازگشت به شرایط نخستین نیست
هر روز کمی از وسایل را مرتب کنید تا برای همیشه منظم بمانند
چرا باید عالی شدن را بخواهید
در لحظه‌ای که آغاز می‌کنید، زندگی خود را دگرگون می‌کنید
متخصصان انبار کردن، محتکر هستند
وسایل را با توجه به نوع و کاربری آن‌ها بچینید نه محل
روش‌های نظم را بر پایه شخصیت خود تغییر ندهید
پاکسازی را رویدادی ویژه بدانید؛ نه یک کار روزانه
فصل دوم
اول دور بیندازید
قبل از آغاز، هدفتان را در ذهن تصور کنید
آیا ملاک انتخاب؛ برانگیختن شادی است؟
به آنچه اینجا وجود دارد، دقیق‌تر نگاه کن
هر بار یک گروه
در آغاز پاکسازی، یادگاری‌ها و یادبودها به شکست، دامن می‌زنند
نگذارید که خانواده، شما را ببینند
اگر از خانواده خود خشمگین هستید، شاید به دلیل بی‌نظمی اتاق‌تان است
آنچه شما نیاز ندارید، خانواده‌تان هم به آن نیازی ندارند
پاکسازی گفت‌وگو با خویشتن
وقتی نمی‌خواهید چیزی را دور اندازید
فصل سوم
پاکسازی با رعایت گروه و کارآیی وسیله، معجزه می‌کند
لباس‌ها
کتاب‌ها
نامه‌ها و مدارک
وسایل متفرقه
وسایل خاطره‌‌انگیز
وسایل مشابه انباشته شده‌ای که تا به حال دیده‌ام
وسایل اضافی خانه را به اندازه‌ای کاهش دهید که به حس خوبی برسید
فصل چهارم
وسایلتان را انبار کنید تا به زندگی خود درخششی بدهید
برای هر چیزی جایی مشخص کنید
انبار کردن: از ساده‌‌سازی بیش از اندازه استفاده کنید
کیف یا ساکتان را همه روزه خالی کنید
وسایلی که فضای کف اتاق‌ها را اشغال می‌کند به قفسه‌ها تعلق دارند
قفسه خود را تزئین کنید
فصل پنجم
جادوی پاکسازی و نظم بخشیدن به خانه، زندگی شما را دگرگون می‌کند
خانه‌تان را منظم کنید تا بفهمید در حقیقت چه می‌خواهید
تأثیر جادویی نظم بخشیدن به خانه
بدانید که بدون آن هم می‌توانید سر کنید
وسایل شما قصد کمک به شما را دارند
در پایان
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

راهنمای دانلود کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم

برای دانلود کتاب دگرگونی زندگی با جادوی نظم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دگرگونی زندگی با جادوی نظم
سمیه صدیقی نیا
۱۳۹۹/۵/۱۳
در صورتی که انگیزه تغییر باشه راهکار‌های خوبی در دسترس قرار میده
sara sh
۱۳۹۹/۲/۲۰
کتاب بدی نیست ولی خب همه راهکارهایی که نویسنده داده عملی نیستن.
رامش رضاخانی
۱۳۹۹/۱۲/۱
بد نبود اطلاعات متوسط
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)