دانلود کتاب راز مادرم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راز مادرم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راز مادرم

کتاب راز مادرم اثر جی ال ویتریک، داستانی واقعی‌ از زندگی فرانچسکا و دخترش است که با شجاعت تمام جان عده‌ای یهودی را نجات می‌دهند و کاری می‌کنند تا برای سال‌ها نامشان در ذهن انسان‌های دیگر نقش ببندد.

فرانچسکا مادری معمولی نیست او زنی بی‌اندازه شجاع و بسیار درست‌کار است که برای نجات جان انسان‌های دیگر، می‌تواند جان فرزندش را به خطر بیاندازد. آن چیزی که فرانچسکا را به عنوان یک انسان از افراد دیگر جامعه‌اش متمایز می‌کند اهمیتی‌ است که برای انسان‌ها قائل است بی‌توجه به نژاد و مذهب آن‌ها و البته شجاع بودنش. او از هیچ‌چیز نمی‌ترسد و این شجاعتش در دل دیگران شعله امید را روشن می‌کند. «هرگز مغلوب ترس نشوید. ترس همه‌جا هست وقتی در حال راه رفتن هستید. موقع غذا خوردن، خوابیدن و حتی وقتی در حال انجام کاری هستید، چیز دیگری جز ترس وجود ندارد.»

کتاب راز مادرم (My Mother's Secret)، داستانی بر اساس ماجرای واقعی از زندگی فرانچسکا هالامایوا است که همراه دخترش جان پانزده یهودی را در لهستان و در طول جنگ جهانی دوم نجات داد. او همچنین یک سرباز جوان آلمانی را همزمان در اتاق زیرشیروانی خانه‌اش پنهان کرد. پسرش درحالی‌که واگن پر از تجهیزات برای پارتیزان‌های یهودی در جنگل منتقل می‌کرد کشته شد.

قبل از جنگ شش هزار یهودی در لهستان بودند. تنها سی نفر از آن‌ها از جنگ نجات یافتند و نیمی از آن‌ها هم به خاطر کمک زنی لهستانی به نام فرانچسکا جان سالم به در بردند.

جی. ال. ویتریک (J. L. Witterick) معتقد است که همه‌ی ما مانند فرانچسکا درونمان این ظرفیت را داریم که بزرگ باشیم. گاهی اوقات ما بدون آگاهی از این ظرفیت در زندگیمان قدم برمی‌داریم، چون زندگی برای ما آسان بوده.

وقتی ما چیزهای زیادی از دست بدهیم اما هنوز راه درست را انتخاب نکرده باشیم، نمی‌توانیم همه آنچه درونمان است کشف کنیم. برای تحمل آنچه غیرقابل‌ تحمل است و برای انجام آن باظرافت تمام، مهم این است که بدانیم به آن مرحله رسیده‌ایم.

در بخشی از کتاب راز مادرم می‌خوانیم:

هیچ‌کدام از ما در مورد طوفانی که در پیش رو بود چیزی نمی‌داند. تنها یک سال بعد جهان طوری شروع به تغییر می‌کند که قابل‌ باور نیست. ابتدا به‌ تدریج اما بعد به‌ صورت باور نکردنی‌ای خوشحالم که مادرم نیست تا شاهد این اتفاقات باشد.

با حمله‌ی آلمان به لهستان در اول سپتامبر 1939 نام هیتلر در میان یهودی‌ها زمزمه می‌شود. ارتش لهستان با وجود مجهز بودن به سلاح هیچ توانی مقابل آلمان‌ها که با تانک آمده‌اند، ندارد. این است که کشورمان به‌راحتی با تنها یک ماه جنگ مقابل آلمان شکست می‌خورد. هیتلر و استالین برای حمایت از هم، ‌پیمانی می‌بندند و لهستان بین آن‌ها تقسیم می‌شود. این وضعیت، برای همه پرتنش است.

 ۱۶۰ صفحه، ۸۶۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8067-24-5 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۵۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

بخش اول: هلنا
بخش دوم؛ برونک
بخش سوم؛ میکولاژ
بخش چهارم؛ ویلهلم

راهنمای دانلود کتاب راز مادرم

برای دانلود کتاب راز مادرم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راز مادرم

نظرات کتاب راز مادرم

Soheyb Ghafouri
۱۳۹۷/۱/۱۰
سلام!
من پسرم. مدتی بود دنبال دوست یابی و دوست دختر بازیو این جور حرفا بودم، خوشبختانه هیچ وقت هم نتونستم با‌ی دختر آشنا شم و حتی حرف هم نزدم!! (البته هم قیافشو دارم هم شغلو. . . ) خودم قبل خوندن این کتاب ب اشتباه بودن کارم پی بردم و ترکش کردم! الان با خوندن این کتاب، واقعا متحول شدم و ب خودم و با
افتخار میکنم خودم عهد میبندم ک تا وقتی که با روح و روان، عاشق نشدم، احساسات کسی رو ندزدم!!
این نتیجه‌ی این کتاب بر من بود!

الان هم لازمه اینو بگم: این روزا با گسترش فضای مجازی، پیامایی با این مضمون که خوبی نکنید، خوبی هم کنید در خوبی خود میسوزید، کسایی که خوبی میکنند خامند و از این حرفا زیاد پخش میشه. این کتاب بر اساس واقعیتیست که اتفاق افتاده، با خوندنش متوجه میشید که خوبی کنید، خوبی هم میبینید: مثل دکتر ک جواب خوبیهاشو گرفت، یا سربازی که زندگی کسی رو نمیگرفت و....

در آخر هم به دور از هر گرایش مذهبی (چون من همونطور که قرآن رو با معنی خوندم، مزامیر و کتاب‌های عهد عتیق و تورات و... هم مطالعه کردم) میگویم که واقعا قرآن کتابیست که زندگی انسان وارانه رو به آدم نشون میده و اگه بهش عمل کنیم، در زندگی اجتماعی، هم از لحاظ روح و روان و هم از لحاظ روابط، خیلی موفق تر میشیم.

با آرزوی موفقیت و زندگی‌ای سرشار از نیکی و عشق. . .
m z
۱۳۹۷/۹/۱۴
گذشته از این که میگن درباره هلوکاست ویهودی کشی وتبلیغ این چیز هاست از یک چیز نباید گذشت که مهربانی همیشه پسندیده است مثل مادر ودختر قصه ما، قصه قصه قشنگی بود هرچند اون جذابیتی که باید به هیجان قصه رو می‌افزود رو نداشت ولی خوب بود پنج ستاره به خاطر مهربانی در اوج سختی وهمت مادر خانواده بود
سیدمصطفی موسوی
۱۳۹۷/۱/۸
با اینکه طرفدار تفکر نازی هستم
و زیاد با یهود و تفکر یهود میانه خوبی ندارم
ولی کتاب درباره روح بزرگ یه انسانه
که نشون میده چقدر میتونه رشد کنه تا به بالاترین درجه کمال برسه
امیدوارم روح فرانچسکا و دخترش هلنا در آرامش ابدی باشه و راه این نوع از انسان‌ها ادامه دار باشه
مشاهد همه نظرات (۷۴)