دانلود کتاب راهنمای خودشناسی

  • از: مارک منسون
  • ناشر: سبکتو
  • ۲۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب راهنمای خودشناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای خودشناسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای خودشناسی

مارک منسون در کتاب راهنمای خودشناسی، تلاش می‌کند با 3 ایده کلی شما را با ذهن‌تان آشنا کند. چون وقتی شما بتوانید ذهن‌تان را کنترل و به سمتی که بخواهید ببرید، در مسیر موفقیت قرار می‌گیرید.

ذهن شما، سازنده تمام اتفاقاتی است که در زندگی‌تان رخ می‌دهد. شاید این حرف به نظر مسخره باشد اما چه خوش‌تان بیاید چه نه، تنها حقیقت موجود در زندگی است. هر اتفاقی که تا امروز تجربه کردید، مسئولش خودتان هستید. بله شما خواستید تا آن‌ها اتفاق بیفتند. در واقع شما در ذهن‌تان آن‌ها را ساخته‌اید.

گفته می‌شود که یونانیان واژه «خودشناسی» را روی مجسمه‌های باستانی‌شان حک می‌کردند، آن‌ها از مردم دعوت می‌کرده‌اند تا لحظه‌ای تامل کنند و انگیزه‌ها و اعمال‌شان را مورد بررسی قرار دهند. در بسیاری از ادیان و فلسفه‌های سراسر جهان، پیدا کردن خود‌آگاهی موضوعی محوری است. به نظر می‌رسد یکی از اثرات ناخوشایند ذهن خارق‌العاده‌ ما در به پرسش گرفتن همه چیز، توانایی‌اش در به پرسش گرفتن خودش است.

«من چه کسی هستم؟ چرا چنین کارهایی انجام می‌دهم؟ آیا می‌توانم تغییر کنم؟»
این‌ها پرسش‌هایی هستند که به ناچار ما را وارد یک حالت خاص می‌کنند، اما از آن‌جا که من فکر نمی‌کنم پاسخی قطعی و همیشگی برای این پرسش‌ها وجود داشته باشد، این امید وجود دارد که بتوانیم درک بهتری از خودمان بدست آوریم. علم روانشناسی به روش‌های بی‌شماری نشان داده است که باورهای ما درباره‌ خودمان، نه تنها روی رفتارها، بلکه روی ذهنیت‌مان از جهان هم تاثیر می‌گذارد. افرادی که باور دارند از دیگران باهوش‌تر هستند واقعا عملکرد بهتری از خودشان نشان می‌دهند، حتی اگر واقعا باهوش نباشند و از دانش‌آموزان متوسط بیشتر مطالعه نکرده باشند. افرادی که باور دارند نوشیدنی انرژی‌زا مصرف کرده‌اند نسبت به حالت عادی وزنه‌های سنگین‌تری برمی‌دارند حتی اگر نوشیدنی که به آن‌ها داده شده است حاوی هیچ چیز ویژه‌ای نبوده باشد. افرادی که باور دارند به خواب کم‌تری احتیاج دارند واقعا در شرایطی که خواب کافی ندارند عملکردشان از دیگر افراد بهتر است.

باورها، قدرت دارند و به همین دلیل است که ما باید ذهن‌مان را آموزش دهیم تا باورهایش را تحت نظر بگیرد و آن‌ها را زیر سوال ببرد. میکروکتاب راهنمای خودشناسی (self knowledge) حاوی 3 ایده‌ای است که برای کمک به شما طراحی شده‌اند تا بتوانید این کار را انجام دهید. این 3 ایده عبارتند از:

1. ذهن دو بخشی.
2. باور داشتن به چیزهای سودمند، نه چیزهای درست.
3. باور اولیه

مارک منسون (Mark Manson)، نویسنده، وبلاگ‌نویس و کارآفرین آمریکایی است. او فارغ‌التحصیل رشته مدیریت مالی است، اما علاقه زیادی به روانشناسی دارد و در این زمینه مطالعات زیادی داشته است. او زمانی که کاملا ناشناس بود اولین کتابش را منتشر کرد و با اینکه کسی او را نمی‌شناخت، در کمتر از یکسال توانست 15 هزار نسخه از آن را بفروشد. او همچنان وبلاگش را به روز نگه می‌دارد و یکی از پر مخاطب‌ترین وبلاگ‌های آمریکا را دارد.

در بخشی از میکرو کتاب راهنمای خودشناسی می‌خوانید:

زمانی که ما مسئول ارزش‌های خودمان باشیم دیگر نیازی نیست که تقلا کنیم و جهان را با نیازهای خود هماهنگ کنیم، بلکه می‌توانیم ارزش‌هایمان را به شکلی تنظیم کنیم که با شرایطی که در جهان داریم هماهنگ باشند. این همان تصمیم ساده‌ای است که بر اساس آن ما مسئولیت وضعیت و ارزش‌مان را بر عهده می‌گیریم و این امکان را برای ما فراهم می‌کند که کنترل هر چیزی که برای‌مان اتفاق می‌افتد را بر عهده بگیریم. به این ترتیب می‌توانیم تجربه‌های منفی را به تجربه‌هایی که ما را قدرتمند می‌کنند تبدیل کنیم. این ایده که ما خود را مسئول تمام بداقبالی‌هایی که برایمان اتفاق می‌افتد بدانیم، کاملا خلاف شهود به نظر می‌رسد، اما ایده درستی است. بر عهده گرفتن مسئولیت وضعیت‌مان به ما اجازه می‌دهد یک اتفاق ناخوشایندی را به ارزشی تبدیل کنیم که یکی از نیازهای ما را برآورده می‌کند. به این ترتیب پتانسل‌های زیادی در ما آزاد می‌شود. برای مثال فرزندان سرکش این فرصت را برای ما فراهم می‌کنند که والدین خوبی باشیم و نظم و مسئولیت‌پذیری را برقرار کنیم. ترک شغل این فرصت را برای ما فراهم می‌کند که یک مسیر شغلی تازه که همیشه رویای آن را داشتیم تجربه کنیم. یک شکست عاطفی وحشتناک این فرصت را به ما می‌دهد تا به شکلی صادقانه خودمان را ارزیابی کنیم و بررسی کنیم که رفتارمان چگونه روی روابط‌مان با دیگرانی که عاشق‌شان هستیم تاثیر می‌گذارند.

البته این تجربیات قطعا دردناک خواهند بود اما تجربه‌های منفی، بخشی از زندگی هستند. مسئله این نیست که آیا ما چنین چیزهایی تجربه می‌کنیم یا نه، بلکه مسئله اصلی این است که چگونه با این تجربیات برخورد می‌کنیم. مسئولیت‌پذیری این امکان را فراهم می‌کند که از درد و رنج به عنوان فرصتی برای پیشرفت استفاده کرده و ناراحتی‌ها را به نقطه قوت و کاستی‌ها را به فرصت تبدیل کنیم.

 ۹۵ صفحه، ۲۲۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: ایده یک
ذهن دو بخشی
فصل دوم: ایده دو
به چیزهای مفید باور داشته باشید، نه چیزهای درست
فصل سوم: ایده سه
باور اولیه
پیشنهاد میکروکتاب بعدی
پایان

راهنمای دانلود کتاب راهنمای خودشناسی

برای دانلود کتاب راهنمای خودشناسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای خودشناسی

نظرات کتاب راهنمای خودشناسی

Shahriyar Sadeghi
۱۳۹۹/۴/۱۰
بسیار کتاب جالب واموزنده‌ای بود "گرچه خیلی زیادی خلاصه نویسی شده کتاب "بااین حال بازهم کتاب قابل تامل وتعمق است "از شیوه نگارش وتالیف مارک منسون نویسنده اثر بسیار لذت میبرم و شیوه‌ی بی آلایش او در نگارش باعث شده شخصا بیشتر آثار این نویسنده را مطالعه کنم. ودرسهای آموزنده‌ای از تالیفات نویسنده بیاموزم. توصیه میکنم حتما دوستاران کتاب این کتاب را مطالعه کنند... باسپاس از اپ کتابراه.....
kaplan Abbaszadeh
۱۳۹۹/۱/۲۰
سلام واقعا یکی از پر محتواترین و بهترین کتاب‌هایی بود که خوندم و دیدگاه مارک منسون فوق العاده است. دیدم به مشکلات زندگی عوض شد. حتما این کتاب را بخوانید
Ali Rsr
۱۳۹۷/۱۱/۲۵
به نظرم خیلى دیگه کوتاه شده بود و یا نکاتى که گفته بود زیاد کاربردى نبود و خیلى کلى گفته شده بود
مشاهد همه نظرات (۱۱)