دانلود کتاب روانکاوی و زندگی من به همراه توتم‌پرستی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب روانکاوی و زندگی من به همراه توتم‌پرستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب روانکاوی و زندگی من به همراه توتم‌پرستی

زیگموند فروید در کتاب روانکاوی و زندگی من به همراه توتم‌پرستی، به تاریخ روانکاوی می‌پردازد. روانکاوی هم مثل سایر علوم بر اثر احتیاج بوجود آمده است. روانکاوی تنها یک روش درمانی نیست، بلکه باید به تجزیه و تحلیل خصوصیات روانی هر کس (اعم از بیمار یا تندرست) بپردازد.

زیگموند فروید (Sigmund Freud) در دهه آخر قرن 19 به درمان بیماران مبتلا به «نو روز» و «هیستری» به کمک تحلیل‌های روحی و بدون توسل به دارو و مواد شیمیایی همت گماشت.

همین آزمایش‌های او بود که منجر به برآمدنِ علم روانکاوی شد. در ابتدا فروید به پیروی از ژوزف بروئر پزشک اتریشی بیمار خود را هیپنوتیزم می‌کرد و با یادآوری خاطرات نهانی عقده‌های روانی بیمار را کشف می‌کرد. این دو دانشمند ثابت کردند که علائم هیستری با هیجان‌های نامطلوب گذشته و ماجراهای ناگواری که در نهاد اشخاص خفته است ارتباط دارد و به یاد آوردن آن صحنه‌ها سبب گشوده شدن عقده دل می‌گردد. در مرحله دوم فروید این شیوه را کنار گذاشت و روش تسلسل آزاد اندیشه‌ها و بررسی و تفسیر آن را پیش گرفت و این شیوه مطالعه را روانکاوی یا پسیکانالیز نامید.

در بخشی از کتاب روانکاوی و زندگی من به همراه توتم‌پرستی (The psychopathology of everyday life) می‌خوانیم:

تابو واژه‌اى است از زبان پولینزى که ترجمه آن براى ما مشکل است؛ زیرا مدلول این کلمه دیگر در میان ما وجود ندارد. براى رومیان باستانداین مفهوم هنوز وجود داشت؛ «ساکر» آن‌ها شباهت به «تابو» ى اهالى پولینزى داشته است. «آگیوس» یونانى‌ها و «کادوش» عبرى‌ها قاعدتاً به همان معنى تابوى اهالى پولینزى بوده است و نیز کلماتى به همین معنى در میان اقوام ساکن آمریکا و آفریقا (ماداگاسکار) و شمال و مرکز آسیا وجود داشته است.

براى ما «تابو» بر دو معناى متضاد دلالت مى‌کند: از یک طرف مفهوم «مقدس»، «مختص» و از سوى دیگر مفهوم «اضطراب‌انگیز»، «خطرناک»، «ممنوع» و «پلید» را مى‌رساند. در زبان پولینزى براى مفهوم مخالف تابو، کلمه «نوآ» به کار برده مى‌شود که به معنى عادى و معمولى و چیزى در دسترس همگان است. به این ترتیب با واژه «تابو»، مفهوم نوعى تحدید و منع همراه است و تابو اساساً در منع‌ها و قیود تجلى مى‌کند. اصطلاح «ترس مقدس» خودمان، در بیشتر موارد همان معنى تابو را مى‌رساند.

قیود تابویى، امرى سواى منهیات صرف مذهبى و اخلاقى است. محدودیت‌هاى مذکور به اوامر الهى منسوب نیستند، بلکه خود به خود پا گرفته‌اند، و آنچه آن‌ها را از نهى‌هاى اخلاقى متمایز مى‌سازد این است که در شمار قواعدى نیستند که به طور کلى بر ضرورت کف نفس تکیه دارند و دلایل این ضرورت را مشخص مى‌سازند. محرمّات تابویى بر هیچ دلیلى مبتنى نیستند و منشاء آن‌ها مجهول است و درحالى که براى ما غیرقابل فهم هستند به نظر کسانى که زیر سیطره آن‌ها به سر مى‌برند؛ طبیعى جلوه مى‌کند.

 ۳۲۰ صفحه، ۸۷۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-176-107-2 

چاپ ۱۳۹۳: ۱۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۸۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

اشاره
آغازنامه مترجم
دفتر اول: روانکاوى و زندگى من
دفتر دوم: توتم و تابو
فصل اول: تابو و دوگانگى عواطف
فصل دوم: اعتقاد به تأثیر ارواح، جادو و قدرت مطلق ذهنیات

راهنمای دانلود کتاب روانکاوی و زندگی من به همراه توتم‌پرستی

برای دانلود کتاب روانکاوی و زندگی من به همراه توتم‌پرستی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  روانکاوی و زندگی من به همراه توتم‌پرستی

نظرات کتاب روانکاوی و زندگی من به همراه توتم‌پرستی

شقایق اکبری
۱۳۹۷/۴/۲۰
روابط نزدیکی که میان توتم و تابو برقرار است ظاهرا مبین تقویت فرضیه‌ای است که در این کتاب مطرح شده است (فرضیه: حالات و احساسات بیماران روانی و انسان‌های اولیه نشات گرفته از سرکوب کردن غرایز جنسی است) و ما حتی اگر در آخر کار متوجه شویم که این فرضیه به هیچ وجه درست نیست باز منکر این نمی‌توان شد که تا همین فرضیه‌ی ناقص حدی موجب نزدیک شدن ما به واقعیتی شده باشد که سالیان درازی از فقدان آن می‌گذرد و باز سازی آن بسی دشوار است.
هانیه موجی
۱۳۹۸/۵/۲۸
فصل اول کتاب که مربوط به محرم امیزی هست حذف شده
حامد محمدی
۱۳۹۸/۱۰/۲۷
کتاب خوب و مفیدی هستش به شرط اینکه چند بار خونده بشه
مشاهد همه نظرات (۸)