دانلود کتاب زندگینامه خلبان شهید مصطفی اردستانی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زندگینامه خلبان شهید مصطفی اردستانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زندگینامه خلبان شهید مصطفی اردستانی

کتاب زندگینامه خلبان شهید مصطفی اردستانی، به شرح زندگی این خلبان رزمنده، فداکار و ایثارگر در هشت سال جنگ ایران و عراق می‌پردازد.

خلبان مصطفی اردستانی در سال 1328 در روستای قاسم‌آباد از توابع شهرستان ورامین متولد شد. او دوران ابتدایی و متوسطه را در شهرستان ورامین سپری کرد و بعد از گرفتن دیپلم در سال 1348 عازم خدمت سربازی شد.

وی بعد از انجام خدمت سربازی در سال 1350 به دانشکده خلبانی نیروی هوایی رفت، بعد از سپری کردن مقدمات آموزش پرواز در ایران، برای تکمیل دوره خلبانی به کشور آمریکا رفت و بعد از دریافت دانش‌نامه خلبانی به ایران برگشت و با درجه ستوان دومی در پایگاه چهارم شکاری دزفول به عنوان خلبان هواپیمای اف-5 به خدمت مشغول شد.

شهید اردستانی، در زمان جنگ تحمیلی، همواره برای مأموریت‌های مشکل داوطلب می‌شد و بسیار اتفاق می‌افتاد که در یک روز، هفت بار به خاک دشمن حمله می‌کرد. بدون تردید او با انجام 400 پرواز برون‌مرزی بر فراز خاک دشمن و 1724 ساعت پروازهای مختلف در میهن، یکی از قهرمانان جنگ محسوب می‌شود.

در بخشی از کتاب زندگینامه خلبان شهید مصطفی اردستانی می‌خوانیم:

هرکدام از هواپیماها که می‌رفتند صدمه دیده برمی‌گشتند. من صدمه دیدن یکی از هواپیماهای خودی را دیدم. آن هواپیما را «سروان اسدزاده» هدایت می‌کرد.

ناگهان آتش گرفت و درحالی که از مسیر منحرف شده بود با سر به زمین خورد و اسدزاده درجا به شهادت رسید.

با این خبرها شیطان وسوسه برگشتن را در دلم راه می‌داد ولی ایمان به خدا تقویتم می‌کرد. به هرحال با سرعت خیلی زیاد از اروندرود رد شدم. ناگهان در عمق 10 کیلومتری خاک عراق موشکی به هواپیمایم چنگ کشید و باک مرکزی هواپیما کنده شد و به سر بال هواپیما چسبید.

فکر نمی‌کنم تا الان چنین حادثه‌ای اتفاق افتاده باشد. با دیدن این حالت شروع کردم به خواندن آیه «وجعلنا» و از اهل بیت
(ع) کمک خواستم و بمب‌های خودم را رها کردم.

 ۲۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8489-63-4 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۵۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب زندگینامه خلبان شهید مصطفی اردستانی

برای دانلود کتاب زندگینامه خلبان شهید مصطفی اردستانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زندگینامه خلبان شهید مصطفی اردستانی

نظرات کتاب زندگینامه خلبان شهید مصطفی اردستانی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.