دانلود کتاب زن پولدار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زن پولدار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زن پولدار

کتاب زن پولدار به قلم کیم کیوساکی به شما می‌آموزد که چطور می‌توان در مقابله با مشکلات به خودتان دلگرم باشید. صرف نظر از این که اهل کجا هستید، تحصیلات‌تان در چه زمینه‌ای است و یا چقدر پول دارید. استقلال مالی، امکان آزادی عمل بیشتری را به خانم‌ها می‌بخشد و رسیدن به این هدف، رسالت اصلی این کتاب است.

اغلب آثار موفقیت مالی، یا سخنانی فراجنسیتی دارند یا تنها در مورد مردها نوشته شده‌اند. اما کتاب زن پولدار (Rich woman: a book on investing for women because I hate being told what to do) یک تفاوت اساسی دارد، این کتاب فقط و فقط برای خانم‌هاست.

زنان باید به استقلال مالی برسند تا برای حمایت، ملزم به تکیه کردن به آقایان، خانواده، شرکت و یا دولت نباشند. سالیان دراز است که به زنان تلقین شده، شما به سبب ویژگی‌های جسمی، نیازمند حمایت از طرف دیگران هستید. پس برای جلب حمایت دیگران، خانم‌ها مجبور می‌شوند تن به هر ذلتی بدهند و جوانی و عمر و آرزوهایشان را با امنیت مالی عوض کنند.

شاید شما با خواندن این مطالب ناراحت شوید، حق دارید. اما این واقعیتی است غیرقابل انکار که زنان فارغ از مکان و زمان در سراسر دنیا با آن روبرو هستند. اما امروز روزی است که باید این زنجیره، قطع شود.

بدون تردید آقایان، خانواده، شرکت و دولت گزینه‌هایی هستند که از نظر مالی در آینده نمی‌توانید روی آن‌ها حساب کنید. پس تنها راه رسیدن به کامیابی مالی رسیدن به استقلال‌ مالی است. شما با انتخاب استقلال مالی، آیندۀ مالی خود و فرزندان خود را بیمه خواهید کرد. ولی در صورتی که تکیه بر دیگری را انتخاب کنید باید مسئولیت و عواقب آن را نیز، تمام قد پذیرا باشید.

کیم کیوساکی (Kim Kiyosaki) در کتاب زن پولدار تمام تجربیات طلایی خود را که با آن‌ها در مسیر ایجاد امپراطوری مالی خود مواجه بوده است، برای شما بازگو می‌کند. ممکن است شما مادری باشید که اخیراً طلاق گرفته‌اید، یا زن تنهایی باشید که روزهای کهولت را طی می‌کنید، یا همسر خود را از دست داده‌اید، یا حتی زن خوشبختی باشید که همسر خوبی دارید، ولی نگران آیندۀ مالی خود در زمان بازنشستگی هستید، بدانید که با داشتن این کتاب شما تنها نیستید.

در واقع این کتاب در مورد آزادی مالی است، چرا که کیوساکی معتقد است کلید آزادی زنان قبل از هر چیز در آزادی مالی آن‌هاست. به بیان او مهم‌ترین گام، اولین گام است. شما با داشتن کنترل بر وضعیت مالی خود، می‌توانید با گام‌های مطمئن در مسیر زندگی قدم بردارید. باید بدانید آزادی مالی حق تمامی زنان دنیاست.

در حرفه سرمایه‌گذاری «چگونه» سرمایه‌گذاری کردن، یعنی چگونه ملک اجاره‌ای را خریدن، چگونه سهام را انتخاب کردن، یا چگونه بازپرداخت خوبی در قبال سرمایه‌گذاری به دست آوردن، موضوعاتی هستند که برای مردان و زنان به طور مشترک مطرح است. چه سهام، اوراق قرضه، و چه ملک برایشان فرق نمی‌کند که شما زن هستید یا مرد که مبادرت به خریدن، فروختن، نگهداری، بازسازی، و یا اجاره می‌کنید. بنابراین چه نیازی‌ هست که کتابی مخصوص زنان در سرمایه‌گذاری‌ ارائه شود؟ پاسخ این است که در رابطه با پول، از لحاظ تاریخی، جسمی، ذهنی و احساسی زنان و مردان متفاوت هستند. اصلی‌ترین علل اینکه زنان امروزه در رابطه با پول و سرمایه‌گذاری در بی‌خبری کامل به سر می‌برند، همین تفاوت‌ها هستند. این تفاوت‌ها عللی هستند که جنسیت‌ها را از هم جدا کرده و دلیل اختصاص یک کتاب به زن‌ها نیز از همین موضوع سرچشمه می‌گیرد.

خانم کیم کیوساکی همسر رابرت کیوساکی مشهور (نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول) است. او چند سالی است که در کنار همسر خود به عنوان نویسنده کتاب‌های موفقیت و سخنران انگیزشی فعالیت می‌کند. کتاب‌های او با کمک همسرش نوشته می‌شود و همیشه از نام و برند رابرت کیوساکی برای فروش کتاب‌ها سود برده می‌شود. معروف‌ترین اثر او کتاب “زن پولدار” است که در سال 2006 منتشر شده است.

جملات برگزیده‌ی کتاب زن پولدار:

- دو نوع ترس در زندگی همۀ انسان‌ها وجود دارد، ترس از شکست و ترس از ندامت.
- تا زمانیکه اختیار کیف پول زنان دست خودشان نیست، آن‌ها محکوم به وابستگی هستند.
- هدف عالی، همانند یک ورزش سنگین، عرق شما را درمی‌آورد.
- قدرت، یعنی اجباری به راضی کردن کسی نداشته باشید.
- من خانم فوق‌العاده صبوری هستم به شرطی که همه چیز بر وفق مرادم باشد.
- سال‌هاست که استقلال را یک نعمت بزرگ و اساس هر شرافتی در زندگی می‌دانم.

در بخشی از کتاب زن پولدار می‌خوانیم:

این واقعیتی است غیرقابل انکار که متأسفانه ما زن‌ها اطلاعات زیادی در مورد پول و مسایل مالی نداریم و در این مورد اطلاعات کاملی به ما داده نشده است. در واقع بیشتر چیزهایی که به مغز ما فرو کرده‌اند تفکراتی تضعیف کننده و تحقیرآمیز است که با تکرار، در وجود همگی ما نهادینه شده است. چیزهایی مثل آگاهی به نحوۀ حساب کتاب ارزاق از سوپرمارکت، صرفه‌جویی کردن در زندگی یا حفظ کردن شماره تلفن اقوام که به نظر من بسیار پیش‌ پا افتاده و دل خوش کننده است. ما زنان واقعاً بسیار باهوش‌تر از این حرف‌ها هستیم.

البته انجام و دانستن این امور بد نیست ولی ما باید نقش کلیدی‌تری در تصمیم‌گیری‌های مالی داشته باشیم. واقعیت این است که 90 درصد از تصمیم‌گیری‌های مربوط به سرمایه‌گذاری و خریدهای حیاتی مثل، سهام، ملک و ماشین به عهدۀ آقایان است.

قسمت تأسف بار داستان زمانی است که پس از مدتی مرد خانواده می‌میرد و آن موقع است که زن خانواده باید امور مالی زندگی را بر عهد بگیرد، چون مجبور است. بر اساس تحقیقات انجام شده 80 درصد زنانی که در فقر به سر می‌برند، در زمان حیات شوهر خود فقیر نبوده‌اند. چه بخواهیم و یا نخواهیم 90 درصد ما زنان بالاخره باید مسئولیت امور مالی زندگی خود را به عهده بگیریم. در صورت ناتوانی در رسیدگی به این امور، زنان مجبور می‌شوند از مشاوران به اصطلاح مالی در انجام سرمایه‌گذاری‌های مختلف کمک بگیرند، که متأسفانه اکثراً به شکست منجر می‌شود. این واقعیتی است که تنها کسی که برای پول شما دل می‌سوزاند، هیچ‌کس جز خود شما نیست

 ۲۸۰ صفحه، ۹۲۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-95620-4-8 

چاپ ۱۳۹۸: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمۀ: رابرت کیوساکی
فصل 1: ناهار با دخترها
فصل 2: دربارۀ دخترها
فصل 3: داستان من
فصل 4: روزی روزگاری هاوایی
فصل 5: چه چیز از پول مهم‌تر است؟
فصل 6: من برای هیچ کاری وقت ندارم
فصل 7: استقلال مالی به چه معناست؟
فصل 8: زنان در امور مالی به اندازۀ لازم باهوش نیستند
فصل 9: چگونه سریع هوشمند شویم؟
فصل 10: از ترس زبانم بند آمده است
فصل 11: چه مقدار پولدار هستیم؟
فصل 12: من پولش را ندارم
فصل 13: دربارۀ پول چه می‌دانید؟
فصل 14: همسرم تمایلی ندارد
فصل 15: به چه دلیل زن‌ها در سرمایه‌گذاری استاد هستند؟
فصل 16: آیا آماده هستید؟
فصل 17: 90 درصد موفقیت، عمل کردن است
فصل 18: فقط شروع کن!
فصل 19: 3 نوع سرمایه‌گذاری/3 نوع مرد
فصل 20: چهار فاکتور کلیدی برای موفقیت در سرمایه‌گذاری
فصل 21: فاکتورهای دیگر برای موفقیت در سرمایه‌گذاری
فصل 22: چه برنامه‌ای دارید؟
فصل 23: یک، دو، شلیک
فصل 24: شام با دخترها

راهنمای دانلود کتاب زن پولدار

برای دانلود کتاب زن پولدار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زن پولدار

نظرات کتاب زن پولدار

shiva salarian
۱۳۹۸/۹/۱۰
اگر کتابهای رابرت کیوساکی رو خوندین، این کتاب در حد 1 صفحه مطلب جدید میتونه به دانسته هاتون اضافه کنه

البته که خوندن کتابهای مختلف از افراد موفق، خالی از لطف نیست اما این کتاب بیشتر شبیه به داستان هست تا کتاب موفقیت

با این همه، این کتاب نثر روانی داره و بخاطر داستانی ک تعریف میکنه قابل درک و لمس هست. اگر اول راه کتابخوابی درمورد مسائل مالی هستین، پیشنهاد میدم از دستش ندین
هدی محمدی
۱۳۹۸/۱۲/۲۹
کتاب خوبیه من فقط به حقوق سرماه راضی بودم اما این کتاب افق‌های جدیدی رو در زندگی مالی من ایجاد کرد ومتن روان وداستانی این کتاب باعث میشه خسته کننده نباشه
Sama S
۱۳۹۸/۸/۲۱
کتاب خوبیه یکجورهایی شبیه فراز و نشیب‌های زندگی خودمه اینکه دقیقا چکار کردند که ب ثروت رسیدن دقیقا مشخص نیست انگار یک بخشهایی از کتاب جا افتاده
مشاهد همه نظرات (۱۵)