دانلود کتاب زورو


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زورو و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زورو

کتاب زورو نوشته‌ی ایزابل آلنده روایتی جدید از زندگی قهرمان افسانه‌ای محبوبی با همین نام است و تصویری جدید از شخصیت زورو به شما ارائه می‌دهد و به رغم این‌که ممکن است داستان زندگی او و ماجراجویی‌هایش را بدانید باز هم تا پایان این روایت مهیج، شگفت‌زده خواهید ماند.

زمان سلطه‌ی اسپانیایی‌ها بر قسمت‌هایی از آمریکا نجیب‌زاده‌ای به نام دون دیه‌گو دلاوگا در برابر ظلمی که حکومت بر مردم روا می‌دارد قیام می‌کند. دیه‌گو که در ظاهر جوانی مهربان، خوش قلب، ساده و دست و پا چلفتی است تلاش می‌کند برای خود هویت جدیدی بسازد و این جا است که شخصیت زورو به میان می‌آید. زورو برخلاف دیه‌گو هیچ رحمی در برابر دشمنانش ندارد و یک تنه در برابر تمام دشمنان ایستادگی می‌کند. این داستان را همه‌ی ما شنیده‌ایم و این بار هم ایزابل آلنده (Isabel Allende) روایت خود را در کتاب زورو (‎Zorro) از این قهرمان ارائه می‌دهد. شخصیت زورو بسیار محبوب است و بارها و بارها از آن اقتباس‌های بسیاری به صورت فیلم و انیمیشن صورت گرفته است و حتی در ایران هم تعدادی از این آثار از رسانه‌‌ی ملی پخش شده‌اند.

چرا باید کتاب زورو را خواند؟

حتماً الان با خود می‌گویید که داستان زورو را همه می‌دانیم دیگر چرا باید رمان آن را بخوانیم؟ جواب سوال نویسنده‌ی این کتاب است. قلم و نگاه ایزابل آلنده به خودی خود می‌توان دلیلی کافی باشد تا این کتاب را در دست بگیرید. این کتاب به اندازه‌ی آثار دیگر مربوط به زورو هیجان‌انگیز و جذاب است اما وجه تمایزش در زاویه‌ی دید آلنده است که بار دیگر در این اثر هم تمایز خود را با دیگران به رخ می‌کشاند و ما را با زورو و دیه‌گویی آشنا می‌کند که تاکنون ندیده‌ایم.

آلنده که یکی از مشهورترین نویسندگان کشور پرو است و به عنوان پدیده‌ی ادبیات لاتین شناخته می‌شود این بار هم شما با داستانی بی‌همتا همراهی می‌کند.

تاریخچه‌ی شخصیت زورو:

زورو شخصیتی خیالی است و نخستین بار توسط جانستون مک‌کالی در سال 1919 خلق شد. واژه‌ی زورو در زبان اسپانیایی به معنی روباه است و احتمالاً به خاطر شخصیت زیرک زورو این نام را برایش برگزیده است. این شخصیت از همان سال‌های نخست محبوب بود و در سال 1920 برای اولین بار به سینما راه پیدا کرد و تا به امروز بازیگرانی همچون آنتونی هاپکینز، آلن دلون و آنتونیو باندراس به عنوان شخصیت زورو در سینما حضور یافته‌اند.

نکوداشت‌های رمان زورو:

- تصویری تکان دهنده از یک قهرمان. (people)
- سرزنده و شگفت انگیز. (Chicago Tribune)
- آلنده به زورو، احساس یک داستان فولکلور یا داستان پریان را می بخشد. (USA Today)

در بخشی از کتاب زورو می‌خوانیم:

در طول آن پنج روز پرخشم و پرآشوب، همسر فرماندار حاضر نشده بود کسى را به حضور بپذیرد، حتى از دیدن پسر سه ساله‌اش هم امتناع کرده بود. پسرک با چشمانى پراشک گریه و زارى راه انداخته و پشت در اتاق مادرش روى زمین خوابیده بود و هر بار که پدرش با چوبدستى به در مى‌زد آنقدر وحشت‌زده مى‌شد که خودش را خیس مى‌کرد. تنها کسى که اجازه داشت به داخل اتاق برود دخترک سرخپوستى بود که براى او غذا مى‌برد و پیشابدان را بیرون مى‌آورد. به هر حال، وقتى اولالیا فهمید که آلخاندرو دلاوگا به آنجا آمده و قصد دیدن او را دارد، در عرض یک دقیقه عصبانیتش فروکش کرد. صورتش را شست، موهاى بافته شده‌اش را مرتب کرد و پیراهنى ارغوانى پوشید و همه جواهراتش را دربر کرد. پدرو فاگس که مى‌دید همسرش مانند روزهاى خوبش با شکوه و لبخند به آنجا وارد شده، در دل آرزو کرد که بینشان صلح و آشتى پایدارى برقرار گردد، البته نمى‌خواست به این سرعت او را ببخشد؛ زنش مستحق کمى گوشمالى بود. آن شب در حین صرف شام ساده‌شان در یک اتاق غذاخورى که همانند تالار اسلحه‌ها گرفته و دلگیر بود، اولالیادکالیس و پدرو فاگس از مهمانشان خواستند که قضاوت کند و بعد چنان تهمت‌هایى به یکدیگر زدند که روح انسان را جریحه‌دار مى‌کرد.

آلخاندرو دلاوگا در سکوتى سخت منتظر ماند تا اینکه لحظه صرف دسر فرا رسید. شرابى که خورده بودند تا حالا دیگر تأثیرش را گذاشته بود و خشم زن و شوهر داشت فروکش مى‌کرد، بنابراین سروان فرصت را مغتنم شمرد و علت آنجا آمدنش را توضیح داد. براى آن‌ها گفت که خون اسپانیایى در رگ‌هاى تویپورنیا جریان دارد. از شجاعت و هوش سرشار او گفت و البته چیزى از زیبایى او بر زبان نیاورد، بعد از فرماندار خواست که از خطاى او چشم‌پوشى کند و به شهرت و آوازه‌اى که فرماندار به سبب مهربانى و گذشتش از آن برخوردار بود، اشاره کرد و درخواست کرد که او به حرمت رفاقتى که با هم داشتند از تویپورنیا بگذرد. پدرو فاگس به خواهش و تمناى بیشترى نیاز نداشت؛ پرتو سرخ رنگ لباس یقه باز اولالیا او را از خود بیخود کرده بود و بواسطه تقاضاى سروان موافقت کرد که مجازات مرگ به بیست سال حبس تغییر پیدا کند.

 ۴۲۹ صفحه، ۹۰۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8838-35-0 

چاپ ۱۳۹۸: ۵۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشت مترجم
مقدمه
بخش اول- کالیفرنیا 1810-1790
بخش دوم- بارسلونا 1812-1810
بخش سوم- بارسلونا 1814-1812
بخش چهارم- اسپانیا، 1815 اوایل 1814 اواخر
بخش پنجم- آلتا کالیفرنیا، 1815
بخش ششم- خلاصه کلام و بخش پایانى-آلتا کالیفرنیا 1840
فهرست نام‌ها

راهنمای دانلود کتاب زورو

برای دانلود کتاب زورو و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زورو

نظرات کتاب زورو

علیرضا شفیعی
۱۳۹۹/۲/۲۷
عالی بود. خاطرات دوران کودکی و سریالی که از تلویزیون پخش می‌شد برام زنده شد.
Setareh Gh
۱۳۹۹/۱/۱۹
من عاشق این کتابم😍❤
مشاهد همه نظرات (۲)