دانلود کتاب ساندویچ ژامبون


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ساندویچ ژامبون و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ساندویچ ژامبون

کتاب ساندویچ ژامبون، داستان بلند و جذابی است سرشار از طنز اما در پس طنز، آثار چارلز بوکوفسکی به دغدغه‌ها و دردهای جوامع صنعتی و مدرنی می‌پردازد که به مرور زمان از روابط انسانی، عشق و عاطفه، مهرورزی و انسانیت تهی می‌شوند و روابط مکانیکی، سودجویی و بالا رفتن از مراتب اجتماعی به هر قیمتی جایگزین روابط انسانی می‌شود.

رمان ساندویچ ژامبون (Ham On Ray) یک شبه اتوبیوگرافی است عده​ای معتقدند بوکوفسکی با این عنوان به زندگی خودش اشاره دارد که مانند تکه گوشتی میان دو نان گیر افتاده. در واقع این کتاب طنزی سیاه و تلخ است که در پس ظاهر خنده‌دار خود می‌تواند اشک به چشم خواننده بیاورد.

در این اثر شاهد سرنوشت پسر بچه‌ای می‌باشیم که داخل محله‌های فقیرنشین و تهی‌دست شهر دوران بحران‌های اقتصادی و جنگ با سختی‌ها درگیر خواهد بود. پدر و مادرش دلشان می‌خواهد که او به‌جایی برسد، پدرش می‌خواهد او مهندس شود ولی هیچ زمان رفتار خوبی با او نداشته‌اند. پدرش به طور مرتب و پشت سر هم کتکش می‌زند.

این پسر که هنری چیناسکی نام دارد (نامی که بوکوفسکی برای خودش در کتاب‌ها برگزیده است.) تلاش می‌نماید بزرگ و خشن شود و اعتبار کسب کند. داخل مدرسه به سبب قیافه زشت و جوش‌های ناجورش شانس بسیاری نداشته و درس نمی‌خواند.

مثل تمام کارهای چارلز بوکوفسکی (Charles Bukowski) در طول کتاب طنز تلخ جلب نظر می‌کند. البته کمتر پیش می‌آید جایی این طنز بتواند شما را بخنداند، چرا که درگیری‌های زندگی هنری آنقدر زیاد و سخت است که بیشترخواننده مشغول دلسوزی و همدردی می‌شود و کمتر فرصت می‌کند چیز دیگری حس کند. چارلز بوکوفسکی کتاب خود را «به همه پدرها» تقدیم کرده ولی در همان ابتدای کتاب می‌توان به طعنه‌آمیز بودن کارش پی برد.

در بخشی از ساندویچ ژامبون می‌خوانیم:

کم‌کم داشت از پدر بدم می‌آمد. همیشه چیزی بود که به خاطرش عصبانی باشد. هرجا که می‌رفتیم با کسی جر و بحث می‌کرد. البته او به قصد دعوا نمی‌رفت؛ دیگران اغلب به آرامی شروع می‌کردند به مخالفت، و او ناگهان خونش به جوش می‌آمد. به رستورانی اگر می‌رفتیم، که به ندرت هم پیش می‌آمد، همیشه چیزی بود که بهانه بگیرد، و دلیلی که پول ندهد.

«تو این بستنی خامه‌ای گه مگس هست! اینجا دیگه چه جای کوفتی‌ایه؟»
«خیلی عذر می​خوام قربان، شما لازم نیست پول بدید، فقط تشریف ببرید.»

 ۴۰۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-376-080-6 

چاپ ۱۳۹۶: ۵۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب ساندویچ ژامبون

برای دانلود کتاب ساندویچ ژامبون و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ساندویچ ژامبون

نظرات کتاب ساندویچ ژامبون

Sahel Mhjur
۱۳۹۷/۱۲/۲۳
خیلی مهمه که‌ی نویسنده بتونه حرفی رو ک میخاد راحت بزنه، بوکفسکی و سلین تو این کار واقعا ماهرناشکال کار اینجاست که متاسفانه آثار این نویسنده‌های بزرگ تو ایران اونطور ک باید ترجمه نمیشن و صفحات زیادی سانسور و تغییر داده میشنبهرحال امیدوارم یه روز به رشد فرهنگی برسیم که سانسور در مورد آثار فرهنگی وجود نداشته باشه
Ramin AminTafreshi
۱۳۹۶/۱۰/۷
قبل از این کتاب، کتاب عامه پسند و هالیوود را از این نویسنده خوانده بودم. قطعا قدرت نویسندگی جارلز بوکوفسکی انکار ناپذیر است. این کتاب از مهم‌ترین و جذاب‌ترین نوشته‌های این نویسنده فوق‌العاده است.
متاسفانه‌، به نظر بنده، ‌ ترجمه کتاب ضعیف‌ بوده و به‌هیچ وجه خواننده را‌جذب‌نمیکند!
زهرا عبدی
۱۳۹۹/۸/۲۶
به نظرم اونایی که کمتر از ۵ ستاره دادن همچین تجربه هاییو نداشتن ولی به قول خود نویسنده《وقتی حقیقت کس دیگر، عین حقیقت تو باشد و اصلا انگار آن حرف را برای تو گفته، فوق العاده است. 》و من چقدر تو زندگی خودم با بوکوفسکی تشابه داشتم و دارم و به همین دلیل از نوشته‌های صریح و بی پردش خوشم میاد.
مشاهد همه نظرات (۱۹)