دانلود کتاب سختی کارهای سخت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سختی کارهای سخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سختی کارهای سخت

میکروکتاب سختی کارهای سخت به قلم بن هاروویتز، راهکارهایی در اختیار شما قرار می‌دهد تا بدانید در سختی‌ها و مشکلات چگونه کسب و کار خود را راه‌اندازی کنید.

کتاب‌های زیادی از کارآفرینی و خوبی‌هایی که دارد می‌گویند، اما اگر نزدیک به ورشکستگی باشید و هیئت مدیره در حال فروپاشی باشد، کدام یک از این کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند؟ میکروکتاب سختی کارهای سخت (The Hard Thing About Hard Things) همان کتابی است که هر کارآفرینی باید بخواند تا با واقعیت‌ها و سختی‌های کارآفرینی و مدیریت کسب‌ و کار آشنا شود.

بن هاروویتز (Ben Horowitz) در این میکروکتاب داستان تلاش‌هایش برای رسیدن به موفقیت و داشتن یک کسب و کار را به شما ارائه می‌دهد. او به عنوان یک مدیرعامل، نکات مفیدی که طی سال‌ها کار و تلاش به دست آورده است را برای همه افرادی که می‌خواهند کاری را شروع کنند، بازگو می‌کند.

این میکروکتاب به شما می‌گوید که هیچ قانونی در کسب و کار وجود ندارد. تنها چیزی که باعث می‌شود شما در مقابل مشکلات حرفه‌ای خود شکست نخورید مقاومت کردن است. این کتابی است که باید بخوانید.

این میکروکتاب نشان می‌دهد که سختی کار، تعیین اهداف بزرگ نیست بلکه اخراج اعضای تیم به دلیل نرسیدن به آن هدف بزرگ و متعالیِ از پیش تعیین شده است. سختی کار استخدام کارمندان فوق ستاره نیست، بلکه سختی زمانی است که این کارمندان رفته رفته چیزهایی نامعقول از شما طلب می‌کنند. سختی کار در طراحی ساختار سازمانی نیست. چگونگی ارتباط برقرار کردن بین کسانی است که در ساختاری که طراحی کرده‌اید، فعالیت می‌کنند.

همه شما می‌دانید که تاسیس یک شرکت چقدر سختی به همراه دارد. نویسنده قصد دارد در این کتاب از تجربیات واقعی‌اش برای شما سخن بگوید بنابراین میکروکتاب سختی کارهای سخت می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد. بن هاروویتز به شما سرنخ می‌دهد و شما باید با شجاعت هر چه تمام‌تر تا انتهای آن حرکت کنید.

بن هاروویتز رابیشتر بشناسیم:

بن هاروویتز (Ben Horowitz) تاجر، سرمایه‌گذار، وبلاگ‌نویس و نویسنده معروف آمریکایی است. او توانسته با سرمایه‌گذاری در شرکت‌های برتر تکنولوژی همچون فیسبوک و توئیتر، به یکی از پولدارترین سرمایه‌گذاران دنیا تبدیل شود.

قبل از اینکه بن بتواند شرکت سرمایه‌گذاری خود را تأسیس کند، برای مدتی طولانی در شرکت‌های سهامی کار می‌کرد و توانسته بود سهام شرکت‌های کوچک را به رقم‌های میلیاردی برساند.

میکروکتاب چیست؟ چرا میکروکتاب‌ها مفید هستند؟

میکروکتاب‌های سبکتو در حقیقت چکیده‌ای مهم از کتاب‌ها هستند که شما بتوانید آن‌ها را در زمانی معقول بخوانید. همه ما در روز زمان‌های پرت زیادی داریم که می‌توانیم با میکروکتاب آن را به زمان طلایی تبدیل کنیم.

میکروکتاب‌ها شامل بخش‌های ثابتی هستند، در ابتدا توضیحاتی در مورد نویسنده وجود دارد چرا که وقتی شما با نویسنده آشنا باشید بهتر با کتاب ارتباط برقرار می‌کنید. بخش بعدی، توضیحی کلی در مورد کتاب است که شما بتوانید در یک نگاه با مبحث کلی کتاب آشنا شوید و بخش آخر هم چکیده مفید آن است.

در بخشی از میکروکتاب سختی کارهای سخت می‌خوانیم:

گاهی اوقات شرایط برای یک مدیرعامل خیلی بحرانی می‌شود. ممکن است فرد از روی ناراحتی و فشار عصبی زیاد دست به اقدامات ناخوشایندی بزند. یادتان باشد مشکلات می‌آیند تا ما را مورد آزمایش قرار دهند. بهترین کار این است که در شرایط بحرانی سفت صندلی خود را بچسبید، نه قاطی کنید و نه استعفا بدهید.

بین ترس و شجاعت مرز باریکی وجود دارد و تنها موردی که بین آن تفاوت ایجاد می‌کند رفتار شماست. اگر عمل کنید شجاع هستید و اگر سعی کنید از مشکلات فرار کنید، یک ترسو هستید. گاهی اوقات ممکن است دیگران تصمیم شما را اشتباه بدانند، اما به عنوان یک مدیرعامل باید عمل کنید و شجاعانه دست به انتخاب بزنید، حتی اگر همه اصرار داشته باشند که تصمیم شما نادرست است.

شاید راه‌حل‌های زیادی در مقابل شما وجود داشته باشد اما تنها راهی که به شما کمک می‌کند تا تصمیم درستی بگیرید، انتخاب هوشمندانه است. نباید اجازه دهید نظرات جمع روی تصمیم هوشمندانه شما تاثیر بگذارند. توانایی تصمیم‌گیری درست، شما را به یک مدیرعامل هوشمند و شجاع تبدیل می‌کند. ترس همیشه همراه ماست. اما باید سعی کنیم آن را نادیده بگیریم. اگر شما براساس ترس تصمیم بگیرید، آینده شرکت و کارمندانتان به خطر می‌افتد. شما می‌توانید تمرین کنید و شهامت را در خودتان افزایش دهید. هر بار که ترس به سراغتان آمد به آن بی‌محلی کنید. بعد از مدتی می‌بینید هیچ چیزی نمی‌تواند شما را بترساند.

مدیر یک شرکت باید دو مهارت اصلی را در خود داشته باشد. دانستن کار و ترغیب شرکت به انجام کار. مدیران عامل باید در هر دو کار مهارت داشته باشند.

 ۱۹۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

میکروکتاب چیست؟
درباره کتاب
درباره نویسنده
مقدمه
فصل اول: از کمونیست تا سرمایه‌داری
قرار غافلگیر کننده
نت اسکیپ - Netscape
شروع یک شرکت
فصل دوم: زنده می‌مانم
سرخوشی و وحشت
اگر می‌خواهید آشغال بخورید، یک دفعه این کار کنید، نه ذره ذره
فصل سوم: این لحظه احساسی
۶۰ روز برای زندگی
نجات سازگارترین‌ها
تصمیم نهایی
فصل چهارم: وقتی همه چیز از هم می‌پاشد
نبرد
شیوه صحیح اخراج کارمندان
آماده شدن برای اخراج یک نیروی اجرایی
تنزل رتبه دوستی وفادار
دروغ‌هایی که بازندگان می‌گویند
فصل پنجم: به ترتیب، اول افراد، بعد محصولات و در آخر سود را در نظر بگیر
تفاوت بین مرگ و زندگی
مدیر محصول خوب، مدیر محصول بد
آیا استخدام افراد از شرکت دوست ایرادی ندارد؟
نکاتی مهم در مورد مدیر اجرایی
چرخه حیات کارمندان
فصل ششم: نگرانی مداوم
چطور سیاست‌ها را به حداقل برسانیم
عنوان و ترفیع
وقتی افراد باهوش کارمندان بدی هستند
استخدام افراد ارشد
یک به یک
خلق فرهنگ سازمانی
مقیاس‌بندی
فصل هفتم: چطور حتی وقتی نمی‌دانید به کدام سو می‌روید، رهبری کنید؟
تکنیک‌هایی برای آرام کردن خود
ساختاربندی سازمان‌ها
تبدیل شدن به مدیرعامل
فصل هشتم: قانون اول کارآفرینی: قانونی وجود ندارد
تکنیک‌های مدیریتی
تعیین سطح وفاداری
فصل نهم: پایانی بر آغاز
تصمیم‌گیری برای شرکت سرمایه‌گذاری
درس آخر
پیشنهاد میکروکتاب بعدی

راهنمای دانلود کتاب سختی کارهای سخت

برای دانلود کتاب سختی کارهای سخت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سختی کارهای سخت

نظرات کتاب سختی کارهای سخت

marall hayati
۱۳۹۹/۲/۲۵
پررررررررررررررر از سانسور نسبت به نسخه‌ی اصلی... مترجمان عزیز لطف کنند اینقدر از قسمت‌ها رو بطور کاااامل حذف نکنند... حداقل اگر هم لحن بدی توی نسحه‌ی اصلی بکار برده شده سعی کنند مودبانه شده‌ی اون‌ها رو به فارسی برگردونند به هر حال ممنون و خدا قوت کتابراهیای عزیز و مترجم جان!
سروش احمدی
۱۳۹۹/۳/۲۸
ممنون از این برنامه خوبتون بهترینه
مشاهد همه نظرات (۲)