دانلود کتاب سه‌شنبه‌ها با موری


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری نوشتۀ میچ آلبوم از تأثیرگذارترین و پرفروش‌ترین کتب انتشارات نیویورک تایمز است که از اکتبر 1997 تاکنون همواره در صدر جدول پرفروش‌ترین کتاب‌های سال قرار داشته است. سه‌شنبه‌ها با موری داستانی کاملاً واقعی از آخرین لحظات زندگی یک مرد بزرگ و استاد چیره‌دست جامعه‌شناسی است.

شاید جذابیت کتاب سه‌شنبه‌ها با موری (Tuesdays With Morries) و قرارگرفتن در صدر جدول پرفروش‌ترین کتاب‌های سال از اکتبر 1997 تاکنون، نه‌ تنها در آمریکا بلکه در سراسر دنیا، به خاطر مفاهیم عمیقی است از زندگی که در آن به بحث گذاشته شده، مثل عشق، مرگ، ازدواج و...و یا شاید هم ارزش اصلی آن به خاطر واقعی‌ بودن داستانش هست که «اُپراه مینفری» بر اساس این کتاب، فیلمی تلویزیونی تهیه کرد و از تلویزیون ایران نیز پخش شد.

کتابی سراسر آرامش و زیبایی که در آن میچ آلبوم (Mitch Albom)، نویسنده‌ی مطرح و پرکار آمریکایی که آثارش به ۴۵ زبان زنده دنیا ترجمه شده‌ و مبنای ساخت فیلم‌های تلویزیونی نیز قرار گرفته، در چهارده سه‌شنبه‌ی آخر زندگی استادش «موری شوارتز» - استاد چیره‌دست جامعه‌شناسی - که در حال مبارزه‌ای اعجاب‌انگیز با بیماری سخت و لاعلاج «ای ال اس» است، به بحث در مورد یک سوژه‌ی خاص پرداخته و ما هر کدام از آن‌ها را طی یک فصل از کتاب می‌خوانیم.

و در آخر کتابی ساده، صمیمی، سرشار از جملات تسلی‌بخش با یک احساس همزادپنداری خاص برای خواننده که می‌توان از اول تا آخر آن را یکجا خواند و درس‌هایی از زندگی را آموخت که در هیچ کلاس و دانشگاهی نمی‌توان یافت؛ مخصوصاً برای کسانی‌ که می‌خواهند کتابخوانی را شروع کنند.

جملات برگزیده کتاب سه‌شنبه‌ها با موری:

- یا به یکدیگر عشق بورزید، یا بمیرید.
- بالأخره روزی خواهی مرد، ولی نه برای مدتی طولانی و نه برای همیشه. پس ناامید نباش.
- یک معلم در جاودانگی تو مؤثر است. تو هیچ‌گاه نمی‌توانی بگویی که این تأثیر تا کی پایان می‌پذیرد.
- سرنوشت در برابر بسیاری از افراد سر تسلیم فرود می‌آورد. این خود انسان است که خودش را به‌خطر می‌اندازد.
- هر شب که می‌خوابم، می‌میرم. و صبح روز بعد، وقتی بیدار می‌شوم، دوباره متولد می‌شوم.

در بخشی از کتاب سه‌شنبه‌ها با موری می‌خوانیم:

موری با لبخند گفت: میچ مسائل این‌قدرها هم که تو فکر می‌کنی راحت نیستند، ولی با این وجود من چند قانون را می‌دانم که در مورد عشق و ازدواج صدق می‌کند. اگر به‌ طرف مقابلت احترام نگذاری، با مشکل مواجه خواهی شد. اگر ندانی که چگونه با همسرت از در سازش وارد شوی، با مشکل روبه‌رو می‌شوی. و نیز اگر نتوانی در مورد آن‌چه میان شما رخ می‌دهد به‌ صورت شفاف صحبت کنی دردسر ساز می‌شود و اگر میان شما ارزش‌های مشترکی وجود نداشته باشد، به دردسر خواهید افتاد. ارزش‌های شما باید شبیه یکدیگر باشد. میچ می‌دانی مهم‌ترین ارزش‌ها کدام است؟ ایمان به مقام بااهمیت ازدواج.

موری نفسی تازه کرد و چشمانش را بست و در حالی‌ که آه می‌کشید با همان چشمان بسته گفت: ‌من به شخصه معتقدم که ازدواج مهم‌ترین کاری است که باید در زندگی انجام بدهی و اگر موفق نشوی که آن را امتحان کنی، از کلی تجربه محروم شده‌ای.

 ۱۹۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8137-93-1 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن ناشر
برنامه‌ی درسی
موضوع درس
دانشجو
سمعی و بصری: قسمت اول
اولین ملاقات
کلاس درس
حضور و غیاب
سه‌شنبه نخست / موضوع بحث: جهان
سه‌شنبه دوم / موضوع بحث: دلسوزی برای خود
سه‌شنبه سوم / موضوع بحث: حسرت
سمعی و بصری: قسمت دوم
درباره‌ی استاد / قسمت اول
سه‌شنبه چهارم / موضوع بحث: مرگ
سه‌شنبه پنجم / موضوع بحث: خانواده
سه‌شنبه ششم / موضوع بحث: احساسات
درباره‌ی استاد / قسمت دوم
سه‌شنبه هفتم / موضوع بحث: ترس از پیری
سه‌شنبه هشتم / موضوع بحث: پول
سه‌شنبه نهم / موضوع بحث: عشق
سه‌شنبه دهم / موضوع بحث: ازدواج
سه‌شنبه یازدهم / موضوع بحث: فرهنگ
سمعی و بصری: قسمت سوم
سه‌شنبه دوازدهم / موضوع بحث: بخشش
سه‌شنبه سیزدهم / موضوع بحث: یک روز مطلوب
سه‌شنبه چهاردهم / موضوع بحث: خداحافظی
مراسم فارغ‌التحصیلی
سرانجام

راهنمای دانلود کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

برای دانلود کتاب سه‌شنبه‌ها با موری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سه‌شنبه‌ها با موری

نظرات کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

Atefeh Rahimi
۱۳۹۹/۸/۱۵
بهترین کتابی بود که بعد مدتها برای منی که از کتاب خوانی فاصله گرفته بودم، تونستم تمومش بکنم
و این کتاب رو انقدر با تموم وجودم خوندم و لمس کردم و آخر کتاب با مرگ موری چقدر گریستم. حس کردم واقعا همونجا جای میچ هستم و استادی که بهم کلی درس زندگی آموخت از دست دادم اما بعدش یاد خود حرف موری افتادم "مرگ
پایان زندگی است اما نه پایان خاطرات"
همین کتاب باعث شد به دو نفر که تو زندگی که رفتارم باهاشون درست نبوده عوض کنم و واقعا زندگی عشق ورزیدن به اطرافیان هست. امیدوارم به همه بتونم کمک کنم و عشق بورزم. مرسی موری عزیزممممممم
sepideh ansarinia
۱۳۹۹/۳/۵
کتاب خیلی خوبی بود یک سری عواطف و احساسات هست که بنا بر جبر زمانه و دلگیر بودن از آدم‌ها فراموشش میکنیم و کنارشون میذاریم تا به قول خودمون بدجنس بشیم این کتاب رو که خوندم فهمیدم دنیا ارزش اینو نداره که بخوای از اصل خودت دورشی، در مورد مفاهیم پایه‌ای و اصلی زندگی صحبت میکنه همین چیزا رو بتونیم واقعا رعایت کنیم دنیا قشنگ تر میشه، یه ستاره کم دادم به علت اشتباهات نگارشی جزئی که در متن بود. بخونید و لذت ببرید و عمل کنید؛ )
حسین فخرایی
۱۳۹۸/۴/۴
کتاب سه شنبه‌ها با موری علی رغم محاسن بسیار یک ایراد اساسی دارد: بجای نشان دادن حقیقت احساسات، احساسات را برانگیخته می‌کند و این نوعی فریب مخاطب است. مشکلی که دیگر کتابها و برنامه‌های انگیزشی هم از آن رنج می‌برند نظیر برنامه اپرا. جالبه که فیلم سه شنبه‌ها با موری به تهیه کنندگی اپرا ساخته شده. در مجموع این کتابها و برنامه‌ها طرفداران زیادی دارن، محبوبیتی که به شکلی فریبانه به دست آمده
مشاهد همه نظرات (۶۴)