دانلود کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده

کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده، به تالیف معصومه نصیری، خلاصه‌ای از آنچه در حوزه سواد رسانه‌ای نیاز تک تک افراد جامعه برای کسب مهارت‌های مواجه با محتوای تولید شده از سوی رسانه‌هاست، می‌باشد.

در این کتاب پنج سوال و پنج نکته طلایی که باید مدام در مواجه با پیام‌های رسانه‌ای از خودتان بپرسید، در آغاز هر فصل تکرار شده است تا با نهادینه سازی آن، حداقل دیگر خواننده بدون بینش در فضای پهناور رسانه‌ای با تاکید بر فضای آنلاین رسانه‌ای نباشید.

در بخش‌هایی از کتاب پیش رو، روی سخن به ویژه با والدین است چرا که جامعه هدف برای آموزش سواد رسانه‌ای باید کودکان باشند و این تجربه در دنیا نیز ثمرات فراوانی داشته است. اگر بتوانیم با آموزش فرزندانمان را در برابر آسیب‌های فضای آنلاین واکسینه کنیم دیگر کمتر نگران بیماری آنها در این فضا خواهیم بود. البته تحقق این مهم نیازمند فراگیری زوایای مختلف سواد رسانه‌ای توسط پدران و مادران است.

ارتقاء سواد رسانه‌ای ارتقاء آموزشی نیست بلکه از طریق آن مهارت‌های مواجهه، تحلیل و مصرف رسانه تقویت شده و شما قدرت انتخاب بهتر متن رسانه‌ای را خواهید داشت.

ما باید یاد بگیریم در پرتو برخورد هدف‌مند با رسانه می‌توان به ایجاد ارتباط دوسویه و مشارکت‌جویانه با رسانه‌ها از یک‌سو و تقویت ساختارهای دموکراتیک جامعه در راستای مباحث نقد، مشارکت فعالانه در حوزه رسانه در بین شهروندان از سوی دیگر دست ‌یابیم، بنابراین آنچه در «سواد رسانه‌ای» می‌تواند مطرح باشد، آموزش مهارت‌های لازم برای برقراری ارتباطی متفکرانه و آگاهانه با رسانه‌ها و در عین حال به وجود آوردن نگاهی دقیق، نقاد و تحلیلی به پیام‌های رسانه‌ای (نوشتاری، دیداری و شنیداری) است.

به زبان ساده اگر بخواهیم بگوییم، سواد رسانه‌ای مثل یک رژیم غذایی است که هوشمندانه مراقب است که چه موادی مناسب هستند و چه موادی مضر؛ چه چیزی را باید مصرف کرد و چه چیزی را نه و یا این‌که میزان مصرف هر ماده بر چه مبنایی باید استوار باشد.

لطفا به مطالب موجود در کتاب بسان واکسنی برای محافظت از بیماری بنگرید. این نکات شما را واکسینه خواهد کرد تا قربانی بی‌اطلاعی خودتان در فضاهای آنلاین و مجازی نباشید. آمار هم تاکید دارد اکثر کسانی که در این فضا قربانی شده‌اند یا فاقد اطلاع و دانش در این زمینه بوده‌اند یا آنچه بلد بودند را به موقع استفاده نکردند.

 ۱۷۰ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8794-06-6 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۹۲۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۴۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: آنچه درباره سواد رسانه‌ای باید بدانیم
فصل دوم: چند اصل طلایی درباره سواد رسانه‌ای
فصل سوم: رسانه‌ها چگونه مخاطب را اداره می‌کنند؟
فصل چهارم: اما و اگرهای فضای مجازی
فصل پنجم: رژیم خانوادگی مصرف فضای مجازی
فصل ششم: نشانه هایی که باید شما را حساس کند
فصل هفتم: برای والدین نگران
فصل هشتم: شبکه‌های اجتماعی با هویت شما چه می‌کنند؟
فصل نهم: اصول اولیه حضور در شبکه‌های اجتماعی
فصل دهم: پانزده اصل اخلاقی در فضای مجازی
فصل دوازدهم: مهارت‌های انسان 2020

راهنمای دانلود کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده

برای دانلود کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سواد رسانه‌ای و خانواده

نظرات کتاب سواد رسانه‌ای و خانواده

حدیث پیله‌چی
۱۳۹۸/۷/۱۵
سلام ممنون از کتابراه این کتاب خیلی مفیده و قیمتش هم نسبت به نسخه فیزیکیش خیییییلی مناسبه فقط کاش شماره صفحه میذاشتین پایین هر صفحه
ناهید اکبری
۱۳۹۸/۱/۲۲
بسیار خوب وعالی چرا که خانواده مهمترین زیر ساخت جوامع انسانی است وروی سخن با خانواده هاست.
علیرضا محمدقاسمی
۱۳۹۸/۳/۱۸
کتاب خوبی است خانواده‌ها نیاز به اطلاعات فراوان در زمینه سواد رسانه دارند
مشاهد همه نظرات (۸)