دانلود کتاب صوتی آدلف


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آدلف و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی آدلف

کتاب صوتی آدلف نوشته‌ی بنژامن کنستان، داستانی عاشقانه و روانشناختی از ادبیات کلاسیک فرانسه است و ماجرای مردی جوان و درون‌گرا را بیان می‌کند که رابطه‌ای عاشقانه، جنجالی و نامشروع با زنی زیبا و مسن‌تر از خود دارد.

درباره کتاب صوتی آدلف:

داستانی کلاسیک و فرانسوی از عشقی ممنوعه که سرانجامی نامعلوم و خطرناک دارد و مشخص نیست که عاشق و معشوقه‌اش تا چه میزان می‌توانند در رابطه‌ی خود پایدار باقی بمانند. کتاب صوتی آدلف (Adolphe) رمانی عاشقانه است که اولین بار در سال 1816 یعنی در نیمه اول قرن نوزدهم میلادی منتشر شد.

شخصیت اول رمان پسری جوان به نام آدلف است که به زنی متاهل و بزرگ‌تر از خود دل می‌بندد. رابطه‌ای نامشروع و پنهانی که می‌تواند سرنوشت هرکدام از آن‌ها را به کل تغییر دهد. آدلف جوانی درون گرا و از خود بیگانه است که حوصله هیچکس را ندارد و فکر می‌کند که زندگی‌اش بی‌معنا و آدم‌های اطرافش احمق و نادان هستند. بنژامن کنستان نیز به خوبی توانسته احساسات و حالات روحی او را برای شما شرح دهد و عشق آتشین او به زنی ده سال بزرگ‌تر از خود به نام النور را موشکافی کند.

پس از آنکه آدلف و النور با هم وارد رابطه می‌شوند، به مرور می‌فهمند که چنان به هم دلبستگی دارند که می‌توانند هر کاری را برای هم انجام دهند و حاضرند آینده خود را نادیده بگیرند تا بتوانند از آنجا فرار کنند. سرانجام این عشق آتشین و ممنوعه، شخصیت‌های رمان آدلف را با مشکلات و چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌کند.

بسیاری از منتقدان ادبی اعتقاد دارند که این کتاب یکی از اولین رمان‌های روانشناختی به شمار می‌رود که توانسته عمق احساسات، انگیزه‌ها و تلاطم‌های شخصیت انسان را به خوبی بیان کند.

همچنین پس از چاپ رمان آدلف بسیاری از منتقدان و خوانندگان بر این باور بودند که این داستان زندگی‌نامه شخصی خود نویسنده است و این موضوع باعث شد تا سال‌ها جنجال فراوانی پیرامون آن شکل بگیرد اما تقریبا پس از جنگ جهانی دوم بود که این نگاه نسبت به کتاب و شخصیت‌های آن کنار رفت و کتاب آدلف بیشتر به خاطر متن ادبی‌‌اش مورد توجه قرار گرفت.

از کتاب صوتی آدلف فیلمی فرانسوی به همین نام به کارگردانی بنویت ژاکوت در سال 2002 ساخته شد که ایزابل آجانی در نقش النور و استانیسلاس مِهار در نقش آدلف بازی کرده‌اند.

بنژامن کنستان را بیشتر بشناسیم:

یکی از فعالان سیاسی فرانسوی که دست به قلم نیز بود، بنژامن کنستان (Benjamin Constant) نام دارد. او یکی از طرفداران اصلی نظریه لیبرالیسم در فرانسه بود که در زمان حکومت ناپلئون بناپارت یعنی در سال‌ها 1767 تا 1830 زندگی می‌کرد.

کنستان مقاله‌های متعددی در حوزه سیاست و مذهب و عشق رمانتیک نوشته که معروف‌ترین اثر او رمان آدلف نام دارد. حتی ویکتور هوگو رمان‌نویس معروف فرانسوی اعتقاد داشت که کنستان «یکی از آن انسان‌های نادر تاریخ بود که اندیشه‌های عامِ زمانه‌‌‌‌شان را زنگار می‌زدایند، جلا می‌دهند، و شدت و حدت می‌بخشند.»

این نویسنده فرانسوی به عنوان یکی از معتقدان به لیبرالیسم کلاسیک، تعریف دیگری از مفهوم آزادی ارائه کرد و نشان داد که آزادی به یک فرد اجازه می‌دهد تا هر نوع دخالت دولت و جامعه را در امور زندگی‌اش رد کند. ایده‌های بنژامن کنستان بر جنبش لیبرال Trienio در اسپانیا، انقلاب لیبرال 1820 در پرتغال، جنگ استقلال یونان، قیام نوامبر در لهستان، انقلاب بلژیک و لیبرالیسم در برزیل و مکزیک تأثیر فراوانی گذاشت.

کتاب صوتی آدلف به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های کلاسیک و فرانسوی علاقه دارید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی آدلف می‌شنویم:

چه کسی می‌تواند جذبه عشق را توصیف کند؟ این احساس یقین را که موجودی پیدا کرده‌ایم که طبیعت برایمان تعیین کرده. این روزی را که ناگاه زندگی‌مان را فروزان ساخته و رمز و رازش را عیان نموده؛ این بهایی را که به کوچک‌ترین رویدادها می‌دهیم؛ این ساعات زودگذر را که جزئیات‌شان به سبب شیرینی در یاد باقی می‌ماند و طولانی مدت بر روح‌مان اثر می‌گذارد؛ همانا خوشبختی است. این سرخوشی دیوانه‌وار را که گاه بدون دلیل با تاثر آمیخته می‌شود؛ این همه لذت را که از حضور یار می‌بریم و این همه امید را که در دورش‌اش در دل می‌پروریم؛ این رهایی از کارهای عامیانه را؛ این احساس بزرگی را در برابر آنچه پیرامون ماست؛ این اطمینان را که روزگار دیگر نمی‌تواند در جایی که زندگی می‌کنیم، لطمه‌ای به ما وارد آورد؛ این نزدیکی را که قادر است فکر دیگری را بخواند و به هر احساسش پاسخ دهد. ای افسون عشق! حتی کسی که تجربه‌ات کرده نمی‌تواند توصیفت کند.

 ۳ ساعت و ۵۶ دقیقه، ۲۱۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۴ دقیقه
یادداشت ناشر
۱۵ دقیقه
فصل اول
۲۸ دقیقه
فصل دوم
۲۰ دقیقه
فصل سوم
۲۴ دقیقه
فصل چهارم
۲۶ دقیقه
فصل پنجم
۲۱ دقیقه
فصل ششم
۲۴ دقیقه
فصل هفتم
۲۱ دقیقه
فصل هشتم
۱۲ دقیقه
فصل نهم
۳۲ دقیقه
فصل دهم
۴ دقیقه
فصل یازدهم
۵ دقیقه
فصل دوازدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی آدلف

برای دانلود کتاب صوتی آدلف و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  آدلف

نظرات کتاب صوتی آدلف

میلاد علییاری
۱۴۰۰/۱/۲۶
به عنوان اولین تجربه کتاب صوتی به نظرم خوب بود و داستان غم انگیز انسان در این کتاب هم پندهایی داشت ‌واسم..
Mahboobe Momeni
۱۳۹۹/۱۲/۱۲
داستان واقعی وعالی بیان شده بودواینکه زن ومرد به وسیله عشقی که بهم دارن چقدر میتونن به هم آسیب بزنن.
Jalile Ahmadi
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
از بعد روانشناختی کتاب خیلی خوبیه
مشاهد همه نظرات (۵)