معرفی و دانلود کتاب صوتی آنا کارنینا

عکس جلد کتاب صوتی آنا کارنینا
قیمت:
۱۸۷۲۰۰ 131040 تومان ۳۰%
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آنا کارنینا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آنا کارنینا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی آنا کارنینا

کتاب صوتی آنا کارنینا، محصول سال 1878 میلادی، از لئو تولستوی است و قصه‌ی بانویی اشرافی به نام آنا را به تصویر می‌کشد که خارج از چهارچوب ازدواج دل در گرو افسری جوان دارد. اثر حاضر، داستان عشق‌های نامتعارف است و روایت ازدواج‌های بی‌فرجام و زنانی که برای رسیدن به آنچه که در دل می‌پرورانند، از هیچ چیز، حتی مرگ هم ابایی ندارند. این کتاب از برترین آثار کلاسیک جهان است و جوایز بسیاری را از آن خود کرده است.

درباره کتاب صوتی آنا کارنینا

بسیاری از صاحب‌نظران آنا کارنینا (Anna Karenina) را در زمره‌ی ده رمان برتر تاریخ به شمار می‌آورند. با توجه به حجم زیاد این رمان، پذیرفتنی‌ست اگر برخی چنین بپرسند: «چرا باید به خود زحمت مطالعه‌ی این کتاب را بدهیم؟» ممکن است با خود چنین گمان کنید که به‌هر‌ روی، رمانی که توسط اشراف‌زاده‌ای به زبان روسی، در قرن نوزدهم و با شرایط اجتماعی متفاوتی نوشته شده، چه چیزی ارائه می‌کند که پس از گذشتن این همه سال هنوز که هنوز است بر آن می‌نویسند و آن را در زمره‌ی برترین‌ها قرار می‌دهند؟

تولستوی (Leo Tolstoy) با چیره‌دستی داستانی را پیش روی مخاطبان خود قرار می‌دهد که به سادگی نمی‌توان از آن دست کشید؛ او در آنا کارنینا جهانی را به تصویر می‌کشد که بی‌اندازه جذاب است و شخصیت‌هایی را خلق می‌کند با همه‌ی حساسیت‌ها، تردیدها و تناقض‌های انسانی که نمی‌توان آن‌ها را فراموش کرد. تولستوی توانایی منحصربه‌فردی در به تصویر کشیدن احساسات‌ انسانی دارد. در واقع یکی از دلایلی‌ که آنا کارنینا را به رمانی فوق‌العاده تبدیل کرده، داستانی که می‌توان بارها و بارها آن را مطالعه کرد و هربار چیزهایی تازه‌ای در آن یافت، این است که شخصیت‌های آن به شدت "انسانی" هستند.کاراکترهای داستان حاضر نیز همچون ما اشتباه می‌کنند، قربانی حرص و طمع خود قرار می‌گیرند، دل می‌بندند و گاه‌ و بی‌گاه ناامید می‌شوند؛ هم از خودشان و هم از دیگری.

داستان‌ روایت‌‌شده در آنا کارنینا، داستان عشق و ازدواج است: شکل‌گیری، شکوه و انحلال آن. داستان از اینجا آغاز می‌شود: آنا، خوش‌پوش، باوقار، جذاب و زیبا برای انجام امری مهم به مسکو آمده تا بلکه واسطه قرار گیرد و برادرش آبلونسکی را که با خیانت ازدواجش را تا مرز نابودی کشانده، با همسرش دالی آشتی دهد. آنا با قطار از سن پترزبورگ تا مسکو سر می‌کند و در این میان با کنت ورونسکی، افسر سواره نظام، آشنا می‌شود. این آشنایی بعدتر به عشقی پرشور بدل می‌گردد و این دلدادگی تمام زندگی آنا را دگرگون می‌سازد.

تولستوی این اثر را اولین بار در سال 1878 منتشر کرد. اهمیت و عظمت کتاب آنا کارنینا بر کسی پوشیده نیست. بااین‌وجود مختصری به افتخارات این اثر اشاره می‌کنیم؛ رمان حاضر در فهرست صدویک رمانی که باید پیش از مرگ مطالعه کنید قرار گرفته و انجمن کتاب نروژ آن را به عنوان برترین کتاب تاریخ ادبیات معرفی کرده است. همچنین جایزه‌ی برترین رمان روسیه را از آن خود کرده است. کتاب حاضر را سروش حبیبی به فارسی برگردانده و علی عمرانی خوانش آن را بر عهده داشته است. این اثر به همت انتشارات ماه‌آوا به صورت کتابی صوتی درآمده است و هر دو جلد را شامل می‌شود.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی آنا کارنینا

- از پرمخاطب‌ترین و برترین‌ رمان‌های تاریخ
- جزو لیست برترین کتاب‌های تاریخ ادبیات به انتخاب انجمن کتاب نروژ
- در فهرست کتاب‌های منتخب «اپرا وینفری»
- در فهرست 1001 رمانی که باید پیش از مرگ بخوانید
- برنده‌ی جایزه‌ی ادبیات روسیه در سال 2012
- اقتباس‌های هنری متعددی از این رمان صورت گرفته است

نکوداشت‌های کتاب صوتی آنا کارنینا

- یک اثر هنری بی‌نقص. (فیودور داستایوفسکی)
- برترین رمان اجتماعی در دنیای ادبیات. (توماس مان)
- حقیقت این است که نباید آناکارنینا را اثری هنری تلقی کنیم، بلکه باید آن را تکه‌ای از زندگی بدانیم. (متیو آرنولد)

اقتباس‌های فرهنگی از کتاب صوتی آنا کارنینا

شاهکار تولستوی، الهام‌بخش آثار هنری بسیاری از جمله فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی، تئاترها و باله‌های متعددی قرار گرفته است. از میان این‌ها می‌توان به فیلمی با همین عنوان، ساخته‌ی جو رایت و بازی کیرا نایتلی اشاره کرد. این فیلم سینمایی در سال 2012 به نمایش درآمده و جوایز متعددی را از آن خود کرده است.

کتاب صوتی آنا کارنینا مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به رمان‌های تاریخی و کلاسیک از شنیدن کتاب صوتی آنا کارنینا لذت خواهند برد.

با لئو تولستوی بیشتر آشنا شویم

این نویسنده‌ی نامدار روسی در سال 1828 دیده به جهان گشود و به سال 1910 چشم از دنیا فرو بست. زندگی تولستوی در فراز و فرود و حیرت‌انگیزی، دست‌کمی از نوشته‌هایش ندارد. از جمله ماجرای عشق و ازدواج او، اقدامات اومانیستی‌اش در ارتباط با رعایا، تحولات روحی‌ و درگیری همیشگی‌اش با مسئله‌ی مذهب و ... می‌تواند موضوع صدها کتاب و مقاله باشد.

مهم‌ترین کتابش، رمان عظیم «جنگ و صلح» است که موضوع عمده‌ی آن مقاومت جانانه و تاریخی روس‌ها در برابر حمله‌ی فرانسویان به رهبری ناپلئون بناپارت است. تولستوی در این داستان حماسی برخی از به‌یادماندنی‌ترین شخصیت‌های ادبی تاریخ ادبیات را خلق کرده است: از جمله دو کاراکتر جذاب و پیچیده به نام‌های پی‌یر و آندره‌ی. دیگر اثر مهم تولستوی «آنا کارنینا»ست، که به گمان بسیاری از صاحب‌نظران، در کنار شاهکارهایی چون مادام بوواری و برادران کارامازوف، یکی از ده رمان برتر تاریخ به شمار می‌رود. از دیگر آثار تولستوی بزرگ می‌توان به عناوین پیش رو اشاره داشت: «سعادت زناشویی، مرگ ایوان ایلیچ، داستان یک کوپن جعلی، رستاخیز».

در بخشی از کتاب صوتی آنا کارنینا می‌شنویم

باور خرافی شکارچیان که اگر نخستین تیر روزشان خطا نرود،‌ شکارگاه برایشان خوش یمن خواهد بود،‌ برای لوین درست از آب در آمد. ساعت ده بود که کوفته و گرسنه و شادکام به نوزده لاشه در چنته و یک اردک که چون چنته‌اش دیگر جا نداشت از کمرش آویخته بود، بازگشت.

رفقای شکارش مدت‌ها بود از خواب بیدار شده و از شدت گرسنگی دیگر صبر نکرده و صبحانه خورده بودند. لوین گفت: «صبر کنید، صبر کنید! می‌دونم که امروز ده تا بودند!» و دوباره مرغ‌ها را که دیگر شکوه و زیبایی زمانی را که از جاپریده بودند نداشتند و خشکیده و خمیده بودند و خون بر پیکرشان خشک شده بود و سرشان خشکیده بود شمرد.

حسابش درست بود و از حسادت استیوا لذت می‌برد و نیز از آن خوشحال شد که چون بازگشت فرستاده‌ی کیتی را که یادداشتش را آورده بود در انتظار خویش یافت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
66 دقیقه
جلد یک - یک (1)
38 دقیقه
یک (2)
48 دقیقه
دو
69 دقیقه
سه
68 دقیقه
چهار
57 دقیقه
پنج
81 دقیقه
شش
80 دقیقه
هفت
67 دقیقه
هشت
64 دقیقه
نه
57 دقیقه
ده
77 دقیقه
یازده
67 دقیقه
دوازده
75 دقیقه
سیزده
66 دقیقه
چهارده
73 دقیقه
پانزده
65 دقیقه
شانزده
76 دقیقه
هفده
69 دقیقه
هجده
56 دقیقه
نوزده
57 دقیقه
بیست
94 دقیقه
جلد دوم
78 دقیقه
بیست‌ودو
95 دقیقه
بیست‌وسه
79 دقیقه
بیست‌وچهار
80 دقیقه
بیست‌وپنج
76 دقیقه
بیست‌وشش
76 دقیقه
بیست‌وهفت
71 دقیقه
بیست‌وهشت
75 دقیقه
بیست‌ونه
84 دقیقه
سی
70 دقیقه
سی‌ویک
75 دقیقه
سی‌ودو
86 دقیقه
سی‌وسه
73 دقیقه
سی‌وچهار
81 دقیقه
سی‌وپنج

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی آنا کارنینا
نویسنده
مترجمسروش حبیبی
راویعلی عمرانی
ناشر چاپیانتشارات نیلوفر
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۴۲ ساعت و ۴۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۱۸۷۲۰۰ 131040 ت ۳۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی آنا کارنینا

فاطمه رئوفی
۱۴۰۱/۸/۱۹
رمان آناکارنینا، یکی از شاهکارهای کلاسیک اثر تولستوی واقعا زیبا بود.
سطر نخست مشهور این رمان:
«خانواده‌های خوشبخت همه مثل هم هستند، اما خانواده‌های بدبخت هر کدام بدبختی خاص خود را دارند.»
-حتما کتاب متنی اون رو یه باره دیگه میخونم همونطور که بعضی خوانندگان چندین مرتبه این اثر زیبا رو خوندن و
هر بار از دریچه‌ای به این رمان نگاه کردند.
شاید فکر کنیم کجای داستان عشق یه زن متأهل به یک جوان که یه انحطاط اخلاقی هست، میتونه زیبا و خارق العاده باشه.
اما مسأله این هست تولستوی واقعیات اخلاقی و فرهنگی کشور در عصر خودش رو به تصویر کشیده. در این رمان "مرگ فرهنگ" و "مرگ کشور" رو به وضوح بیان کرده. (مرگ فرهنگ و اخلاق که خیانت همسران رو میبینیم و مرگ کشور؛ در این دوره‌ای که اشراف به زبان اصلی کشور خودشون صحبت کردن رو کسرشأن میدونن و با فرزندانشون به زبان بیگانه صحبت میکنن و معلم زبان خارجه میگیرن، این مرگ کشور هست).
با این وجود هرکدام از کاراکترها حتی نقش منفی اونها جذابیتها و خصوصیاتی قابل توجه دارند. و از هر کدام گاهی کلامی عجیب و جالب توجه میشنویم.
مساله‌ای دیگر که در خیلی از فرهنگها هم دیده میشود اینکه؛ با خیانت مرد به راحتی و سطحی برخورد شد درحالیکه خیانت زن، اون رو به نیستی کشاند و تولستوی این رو به خوبی بیان کرد.
برخی منتقدین، کاراکتر «لِوین» را طرحی کمابیش "خودزندگی نامه ای" از «تولستوی» در نظر گرفته‌اند. «تولستوی» بسیاری از باورهای سیاسی و کشمکش‌های فلسفی خود را در این شخصیت گنجاند. همینطور مسائل مربوط به کشاورزان و زمین داران که دغدغه خودش نیز بود.
با تشکر از کتابراه
سارینا دهدشتی
۱۴۰۱/۷/۵
سلام و درود.
باز هم غوغای تولستو در نوشتن و بیان اندیشه.
من تولستوی رو با کتاب رستاخیز شروع کردم و شیفته آثارش شدم. پدر سرگی، شیطان و... و حالا آناکارنینای پراز حرف و رمز و راز و زیبا. بحدی این کتاب زیباست که نمیدونم چی بنویسم و از کدوم قسمتش بنویسم.
همه شخصیت‌های داستان افکار و عقاید خودشون
رو دارن، و در عین حال با همدیگه معاشرت دارن. و خوب و بد از نظر هرشخص متفاوته.
من در این داستان قبل از همه شخصیت لوین رو دوست دارم. درونی بسیار پاک و لطیف داره. و در آخر به آرامش روح و ذهن میرسه.
شخصیت خود آنا هم بسیار زیبا و قابل ستایشه. اما‌ی جاهایی مغلوب بدی میشه، مثل همه انسان‌های دیگه. اما بنظر من آنا علی رغم ظلم رواشده بر خودش، به پسر و همسرش و ظلم میکنه و حتی به خودش. ولی عشق همینه، کور و کر مطلق میشه.
و ورونسکی که از آنا ظالم تر وشاید در اوایل عاشق تره، بحدی که با نهایت تلاش و بی پروایی آنا رو بدست میاره، اما بعد از مدتی از اوضاع و احوال آنا، بخاطر فشارهای روانی زندگی جدید خودش، غافل میشه و منجر به جنون آنا میشه.
و اما مردم همیشه قاضی که باز آنا رو از ورونسکی گناهکارتر میبینن و بر ورونسکی بخاطر از هم پاشیدن خانواده آنا و خود آنا خرده نمیگیرند. و در جامعه همیشه چنین قضاوت‌هایی رو دیدیم.
الکسی همسر آنا رو خیلی دوس داشتم، و فردی خیلی بزرگوار و شریفه. فقط کاش مهرورزی بیشتری داشت تا آنا به عشق دیگه‌ای کشیده نشه.
استیوا نماد مهربونی و بی خیالی و هوس. شخصیت استیوا برام نیمه جذاب و نیمه منفور بود.
پرنس بزرگ و سرگی ایوانوویچ شخصیت‌هایی پخته و دوست داشتنی داشتند.
و خلاصه همه شخصیت‌ها نکته و ظرایفی داشتند که حتما باید کتاب رو خوند تا برداشت کرد.
خسته نباشید و خیلی سپاسگذا از شما
انیس پاکنهاد
۱۴۰۱/۷/۲۶
بی شک یکی از بهترین کتاب‌هایی بود که خواندم و شنیدم.
کتابی که نمایانگر قدرت نویسنده‌ی بی بدیل ان تولستوی و مهارت شگرف علی عمرانی در خوانش کتاب بود.
دو نکته برایم بسیار قابل تامل بود؛ یکی جایگاه زن در جامعه ان زمان روس که علاوه بر اینکه به نظرم به لحاظ زمانی در مقایسه با کشور خودمان چقدر قابل و
ستایش بود به همان اندازه وجود قوانینی که بسیار ضمخت و سخت گیرانه بود، نسبت به زنی که از متعارفات جامعه پا به در میگذارد، در حدی که به نیستی وی منجر میشود و چه غم انگیز که هنوز تکرار ان، تکرار مکررات است، حداقل در همین جامعه امروز خودمان.
قوانینی که در مقایسه برای مردان به هیچ وجه این چنین سیاه نمی‌نماید.
دومین نکته جذاب کتاب به نظرم وجود شخصیت‌هایی بود که دو وجه خوبی و بدی و خیر و شر را کنار هم داشتند.
هیچ کسی سفید سفید و یا سیاه سیاه نیست و تولستوی در این کتاب به چه زیبایی نمایانگر این مهم بود.
همه ما انسان‌هایی هستیم نه جایز الخطا بلکه حتمی الخطا.
Behzad
۱۴۰۱/۱۱/۴
آنا کارنینا
همه خانواده‌های خوشبخت به هم شبیه‌اند اما تیره بختی یک خانواده بدبخت مخصوص به خود است.
به اشاراتی تا پیش از نگارش جنگ و صلح و آنا کارنینا هیچ اثری با شکوه تر و واقعی تر از این دو رمان برای مردم نوشته نشده است. دانش ژرف اجتماعی و روان شناسی تولستوی تاثیرات شگرف آموزش و پرورش بر جامعه،
وتصویر زندگی دهقانان و افراد فرودست و از طرفی اقشار فرادست جامعه آن دوران را به روشنی نمایان میکند. تولستوی تنفر خود را از جنگ و نظامی گری و سرمایه داری و دولت و طبقه حاکم نشان میدهد و دیدگاه خود را به صراحت در مورد کلیسا اعلام میکند. وی راه نجات ملت را در اصلاح اخلاقی و نه در خشونت می‌داند. همچون آثار دیگر تولستوی روحیه مبارزه جویی در این شاهکار ادبی نیز دیده می‌شود. تولستوی به مفهوم ایمان با منظر منطقی و ادراک خود گرایانه می‌پردازد و ایمان را معرفت انسان از هستی خود و معنای زندگی او میداند و دولت و کلیسا و تمدن را مانع تحقق این آرمان میداند. وی معتقد است انسان آزاد بنده خداست و هنر در نظر وی سبب وحدت انسانها و کمک به شناخت آرمانهای انسانها می‌شود. جهان آنا کارنینا (آنا آرکادیونا) جهانی تیره است، شخصیت‌ها فراتر از قوانین اجتماعی حرکت میکنند و آنا با مطرود شدن در جامعه سر به نیستی می‌نهد. کتاب آینه زیبایی از زندگی مردمان آن دوران است و... علی عمرانی با ارائه زیبای این شاهکار، استادی و چیره دستی خود را نشان داد. خسته نباشی استاد.
baes hashemi
۱۴۰۲/۱/۲۳
درود فراوان
خانواده‌های خوشبخت همه مثل هم هستند ولی خانواده‌های بدبخت هرکدام بدبختی خاص خودشان را دارند (جمله زیبا و کم نظیر تولستوی تو این کتاب)
واقعا کم پیدا میشه که بشه از تولستوی ایراد گرفت، شاید در نگاه اول و به نوعی صورت کتاب هایش یک نوع غیر اخلاقی‌هایی مانند زنی متاهل که معشوقه مردی جوان
میشود و با او زندگی میکند.
اما وقتی به مضمون و قلب نوشته‌های تولستوی دقت میکنیم تماما حقایق زمانه‌ای را میگوید که در آن برهه خود زندگی میکرده.
به عقیده من نوشته‌های تولستوی زندگی نامه خود او میباشد و به نوعی دارد بار دل خود را سبک میکند با به زبان آوردن و به قلم بردن آنها
کتاب‌هایی مانند آنانارنیکا، اعتراف، رستاخیز و...
ولی از همه اینها که بگذریم با قدرت میتوان گفت نویسنده‌ای بس بزرگ و قابل احترام و انسانی تاثیر گذار میباشند.
کتاب باز‌های عزیز حتما آثار تولستوی رو در قفسه کتاب هاشون جا بدن جای بزرگ هم براش بذارن که قطعا ضرر که نمیکنن هیچ بسی لذت‌ها میبرند. سپاس از کتابراه عزیز پاینده ایران و ایرانی🌷
محمدعلی کلوندی
۱۴۰۲/۱۲/۲۷
در اینکه کتاب شاهکار است شکی نیست و نویسنده با قلم توانای خود مارا درگیر زندگی آنا کارنینا می‌کند وآنا با به چالش کشیدن چهارچوب‌های اخلاقی، فرهنگی واجتماعی به دنبال عشق خود می‌رود و به بنیان‌های خانواده وزندگی پشت پا میزند و بدون طلاق از شوهرش از او جدا میشود وهمه‌ی پل‌های پشت سرخود را خراب میکند و درآخر که ماجراجویی عشقی‌اش شکست میخورد حاضر به تحمل رسوایی وبازگشت نیست وجان خود را می‌گیرد؛ درخلال داستان اصلی کتاب یعنی آنا چندین داستان فرعی هم حضور دارند که اتفاقات خود را دارند مانند خرده مالکی که قصد کمک و حمایت از کشاورزانی دارد که برای او کار میکنندویا فرد آرمانگرایی که به آرمان هایش متعد بوده و حاضر به پذیرش تفاوت‌های زندگی عادی وروال معمول جامعه نیست به همین دلیل دچار مشکل می‌شود ویا کارمندی که با رسوایی زنش کنار می‌اید تا بتواند کارهای عمرانی و توسعه‌ای خودش بپردازدوجایگاه اجتماعی خود را حفظ کند و همین که چندین داستان فرعی همراه داستان اصلی هستند و آسیبی به اصل نمیرسانند وهمزمان پیش می‌روند کتاب را جذاب میکند.
در اخر هم از اجرای خوب و کم نقص راوی هم تشکر می‌کنم.
afsaneh mousavi
۱۴۰۲/۹/۲
اول از همه راجع به راوی آقای عمرانی بسیار کاربلد که جز بهترین راوی‌های کتاب هستن باید بگم که حتی ایشون هم برای رمانهای بلند روسی که پر از شخصیت‌های غیرضروری هستن نیاز به یک همکار دیگه برای اجرا دارن بخصوص برای صدا پیشگی خانم ها! و اینکه صدای ورونسکی اصلا مناسب شخصیتش نبود.
درباره‌ی نویسنده باید و
بگم هرچی که داستایوفسکی از فقر طبقه‌ی محروم جامعه خوب می‌نوشته تولستوی از طبقه‌ی اشراف و تجملات و سرگرمی هاشون خوب می‌نویسه.
داستان خیلی توصیف‌های خوبی داره واقعا شما تک تک کاراکترها رو می‌تونیم در ذهن مجسم کنید اما کتابی نیست که بتونه شما رو هزار صفحه همراه خودش بکشونه و بی تاب تموم کردنش باشین یه جاهایی واقعا پر گویی داره و داستان کشش لازم رو نداره خصوصا توی فصل‌های اخر و بعد از مرگ یکی از کاراکترها.
ایمان اووردن لوین و فلسفه‌ی تلستوی برای بیان ایمان اووردنش به حدی ضعیف بود که کاشکی اصلا وارد این موضوع نمی‌شد.
واقعا نویسنده اگر می‌خواست می‌تونست حجم کتاب رو نصف کنه و کتاب زیبا تر و جذاب تری رو به خواننده تحویل بده. ولی همین پر گویی‌ها هم برای خواننده‌ی قرن بیست و یکم که هیچ آشنایی با فرهنگ مردم روسیه قرن نوزدهم نداره خالی از لطف نیست.
نسیم نیک‌پا
۱۴۰۱/۱۰/۱۹
نمیدونم از کدوم قسمت این کتاب جذاب و قدرتمند باید بنویسم. پشت هر سطر این کتاب نویسنده توانمند و فرهیخته این کتاب رو میشه دید کرد، با وجود اینکه میدونم تولستوی از طبقه اشراف روسیه بوده‌اند ولی توصیفاتش از جزئیات زندگی متمددین اون دوران و در واقع زندگی در عصر تزار و و حتی بوی عطرها و جزئیات لباس‌ها و جز معجزه چیز دیگری نمیتونه باشه قطعا توصیه میکنم این کتاب رو جز اولویت‌های خود برای مطالعه قرار بدید. من خواندن رمان‌های تولستوی رو از رستاخیز شروع کردم ولی حس میکنم اناکارنینا جذاب تر و روشن‌تر بود. و من به هنرمندی و استاد بیان بودن جناب آقای علی عمرانی اعتراف میکنم، تا قبل از این کتاب، من فقط آثار ایشون رو در غالب یک بازیگر در قاب تلویزیون دیده بودم اما توانایی و استعداد عجیب ایشون برای حرف زدن بجای چندین شخصیت با این اسامی متکلف و دشوار و البته نثر نه چندان ساده‌ی این رمان واقعا من رو حیرت زده کرده. خیلی خوشحالم رمانی با این ارزش و اعتبار توسط هنرمند لایقی مثل ایشون خوانده شده.
با تشکر از عوامل فرهیخته کتابراه برای تدوین و گسترش فرهنگ کتابخوانی🙏🏻
فاناز حسین زاده
۱۴۰۱/۹/۶
در ابتدا باید بگویم که هنر و توانمندی آقای عمرانی در خلق شخصیت‌ها ستودنیست
کتاب آنا کارنینا یکی از زیباترین و بهترین کتابهایی است که تاکنون خوانده‌ام دارای لایه‌های مختلف فلسفی، جامعه شناسی، خانوادگی و...
از نظر من این کتاب بیان تفاوتها و تضادهاست. به طور مثال: تفاوت میان مطالعات و تحقیقات با
فلسفی ادراک شهودی
تفاوت میان پذیرش یک آیین، مذهب یا مسلک از روی تقلید و یا با مطالعه، تحقیق و رسیدن به نتیجه درست.
تضاد بین یک عشق واقعی و عشق سطحی و تاثیر آن در تکامل شخصیت هر فرد و روند زندگی او
تضاد بین آنچه از ظاهر یک موضوع یا شخص برداشت می‌شود با آنچه که در باطن و واقعیت وجود دارد
بیان اینکه الزاما تحصیلات، ثروت و یا توانمندی اجتماعی یک شخص نمیتواند در نحوه نگرش او به زندگی مفید و موثر باشد؛ مادامی که به درک درستی از زندگی و خویشتن خویش نرسد
و بسیاری مطالب دیگر
...
پری سا
۱۴۰۱/۶/۲۷
با سلام
توانایی آقای علی عمرانی در گویندگی که به جای چندین شخصیت به زیبایی و مهارت تمام ایفای نقش میکنند در خور ستایش و تحسینه. این رمان ارزش چندین و چند مرتبه بازخوانی داره چون علاوه بر اینکه به شدت زیبا نگارش شده پر از مفاهیم اخلاقی و فکری و انتزاعی هست که آدم رو به تفکر عمیقی وا میداره؛ به همین
خاطر هستش که از مرتبه یک داستان صرفا عاشقانه پارو بسیار فراتر می‌گذاره و حتی شاید بهتره بگیم یک مانیفست اخلاقی عرفانی فلسفی هست که درونش روح عاشقانه دمیده شده؛ تولستوی به چه زیبایی دست خواننده شو میگیره و از مجلل‌ترین مهمانی‌های سلطنتی روسیه به سر سفره خونه‌های دهقانی این کشور میکشونه و هم زمان از دید یازده شخصیت اصلی این روایت به مفهوم زندگی نگاه می‌کنه... دست مریزاد به این رمان و به گوینده حرفه‌ای و مجموعه زحمتکش کتابراه..
شهنام گرجی
۱۴۰۲/۱/۲
سلام سال نو مبارک🌸
رمان قشنگی بود از جنبه‌های مختلف خواننده می‌تواند با شخصیت‌های اصلی داستان آنا و لوین که هر کدام زندگی خاص خودشان را دارند ارتباط برقرار کند.
داستان کتاب با اینکه طولانی و دارای کشکمش‌های مختلف در خانواده‌های اشراف روسی است اما خسته کننده نیست.
یکی از نکات جالبی که بارها به
هنگام خواندن مرا تحسین لئون تولستوی واداشت توجه به بعد روانشناختی افراد و احساسات و واگویه‌های آنان با خودشان بود که گویی از زبان درون من حرف می‌زدند و مرا به این واقعیت رساند که همه ما از یک سرشت واحد با خلقیات، تمایلات، ترسها و امیال مثل هم خلق شده ایم در هر کجای دنیا که هستیم و هر نوع ایدئولوژی را که باور داشته باشیم فطرتی یکسان به ما داده شده است.
متشکرم کتابراه عزیز🍀 از این همه احساس خوب که به ما خواننده‌ها می‌دهی تو یک قهرمان گمنام ایرانی خودت می‌دانی؟.. 🇮🇷
وهاب شمس
۱۴۰۱/۱۲/۱۲
بعد کتاب رستاخیز به انا کارنینا رسیدم رمانی که از عشق رسوایی دم میزند که به بطن و پیرامون شخصیت جامعه روسیه نزدیک به یک قرن و نیم از زاویه فیلسوف اشراف معابانه و عارفی دو دل که به درون این جامعه اشراف دارد که احساس درونی این جامعه را خوب می‌شناسد شخصیت‌های داستان را میکوبد. بزگ می‌کند و یا به سخره میگرد کارکتر‌هایی که روح خود را گاها عوض میکنن آنا کارنینا هم یک رمان با اعتقادهای پوچ و ناپوچ دم و بازدمی که هر کدام روی آن اصرار دارند گره خورده است داستانی که به تک تک سلول‌های روح آدمی از خشم و اضطراب درون آدمی که عین نوار قلب لحطه به لحطه بالا و پایین میروند جای یکی را محکم می‌کند ناگاه به زمین می‌خورد و این یعنی درون خود واقعی تولستوی که باید خواند و فهمید. آنا کارنینا تکانه ایست از پر حجم با جزئیاتی که هر فصل ناخودآگاه ترا به فصل دیگر می‌برد...
ازاده پورکریمی
۱۴۰۱/۶/۲۳
شاهکار بی نظیر تولستوی
با نثری روان و عمیقا تاثیرگذار از واقعیت دنیای اشرافی که حاکم بر جامعه است ولیکن رو به زوال..
اشتباهاتی که در زندگی زنان منجر به نیستی می‌گردد ولیکن در زندگی مردان شاید تنها یک اشتباه قابل گذشت باشد..
و میل قوی در جامعه زنان برای ازاد بودن، برای انتخاب کردن و متفاوت هم و
بودن..
باز جنگ بین خیر شر ولی با دیدگاهی متفاوت
هیچ قطعیتی وجود ندارد نه در انسانها و نه در زندگی
خوبی و بدی درون انسانها نسبی است.
داستان عاشقانه زنی که در جستجوی ازادی و انتخاب و عشق در زندگی شخصی خود می‌باشد و مسیر متفاوتی را برای زندگی خود انتخاب می‌کند. زنی زیبا و مادری نمونه که گرفتار عشقی ممنوعه می‌گردد. عشقی که در نهایت پنهان نمی‌ماند و سرنوشت عجیبی را برای او رقم می‌زند.
جلال آسائیان
۱۴۰۲/۱۰/۲۵
درود فراوان و خسته نباشید به دوستان پرتلاش گروه ماه آوا. مخصوصا آقای علی عمرانی با هنرنمایی خود و صدای زیبا و گرم خود شنیدن این اثر زیبا را دو چندان کرده بودند. کتاب آناکارنینا با قلم لئو تولستوی به زیبایی به نگارش در آمده بود که نشانگر هوش و ذکاوت و نکته سنجی تولستوی به مردم کشورش که در حال سقوط و فرهنگ آب اجدادی خود هستن. عشق و احساس را کنار هم گنجانده است. و مردم نظامی‌اش هیچ نظامی ندارند. زن را در مقام کوچکی میبینن‌ و با زبان خود بیگانه هستن در حالی که زبان فرانسه و زبان بیگانه را افتخار میدانند.
دین را برای فرار از خود بهانه میکنند و سر آخر آقای تولستوی در این اثر زیبا زندگی مردمی مرفه و فقیر را نشان میدهد که چقدر زیبا در کنار هم زندگی میکنند بدون این که به نیستی هم فکر کنن. با سپاس فراوان
هلیا استاد اسداله
۱۴۰۱/۶/۳۱
این کتاب یک شاهکار ادبیست که راوی آقای علی عمرانی به بهترین شکل ممکن اون رو روایت کردن. تمام شخصیت‌های این کتاب مثل انسانهای واقعی نه سیاهند و نه سفید. خاکستری و قابل درکند. ظریف‌ترین احساسات شخصیت‌ها بصورت طبیعی و باورپذیر به نمایش در آمدند. موسیقی استفاده شده هم بسیار مناسب کتاب بود. در کل کتابی بود که ۱۰۰٪ ارزش گوش کردن داشت. واقعا ممنون از همه کسایی که درش نقش داشتند و بخصوص آقای عمرانی که به نظرم یک نابغه هستند، چون صدای هر کدام از شخصیتهای کتاب رو که زیاد هم بودند با صدای منحصر به فرد خودشان تا پایان کتاب روایت کردند، بطوریکه شخصیت رو حتی فقط از روی صدا می‌تونستیم تشخیص بدیم.
ممنون
مشاهده همه نظرات 266

راهنمای مطالعه کتاب صوتی آنا کارنینا

برای دریافت کتاب صوتی آنا کارنینا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.