دانلود کتاب صوتی آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان

کتاب صوتی آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان، روایت‌گر خاطرات روزانه‌‌‌ی دختری است که در فاجعه‌ی هولوکاست قربانی شد، او و خانواده‌اش بیش از دو سال در یک اتاقک زیرشیروانی به صورت مخفیانه زندگی کردند و در نهایت توسط نازی‌ها لو رفتند.

کتاب آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان (The Diary of a Young Girl)، در دسته‌ی خاطرات تاریخی قرار دارد و تا امروز در چندین فهرست از بهترین کتاب‌های قرن بیستم قرار گرفته‌ است. هم‌چنین این اثر جایزه‌ی پولیتزر را دریافت کرده و به بیش از 60 زبان مختلف جهان ترجمه شده است. تاکنون نمایشنامه‌ها، فیلم‌ها و سریال‌های مختلف و روایات گوناگونی بر اساس این کتاب برجسته تهیه شده است. این کتاب ابتدا به زبان هلندی به نگارش درآمده است و سپس توسط پدر خانواده که تنها بازمانده‌ی این حادثه بود، جمع‌آوری و منتشر شده است.

آن فرانک (Anne Frank)، از تاریخ 12 ژوئن 1942 تا اوت 1944، خاطرات خود را در دفترچه‌ای که در تولد سیزده سالگی‌اش هدیه گرفته بود، نوشت. در ابتدا، نوشتن خاطراتش صرفاً جنبه‌ی شخصی داشت. اما در یکی از روزهای سال 1944، یکی از اعضای حکومت در تبعید هلند، از رادیوی برون‌ مرزی لندن ذکر کرد که می‌خواهد پس از به پایان رسیدن جنگ مستنداتی را که شاهدان عینی از عذاب‌ها و سختی‌های مردم هلند در زمان اشغال آلمانی‌ها نوشته‌اند، گردآوری کند تا عموم مردم از آن‌ها مطلع شوند؛ به عنوان نمونه‌ به نامه‌ها و خاطرات روزانه اشاره کرد.

سخنان اعضای حکومت در رادیو، آن فرانک را تحت‌ تأثیر قرار داد و تصمیم گرفت که پس از به پایان رسیدن جنگ کتابی براساس خاطرات روزانه‌ی خود چاپ کند. به همین خاطر خاطرات خود را مجدد بازنویسی و ویرایش کرد، متون آن‌ها را اصلاح کرد، قسمت‌هایی را که گمان می‌کرد برای عموم جالب نیستند را حذف کرد و قسمت‌های دیگری را از حافظه‌اش به آن‌ها اضافه نمود و همزمان به نگارش خاطرات خود در دفتر اصلی ادامه داد. زمانی که جنگ به اتمام رسید و مرگ آن فرانک آشکار شد، اتو فرانک پدر او آرزوی همیشگی دخترش را که چاپ خاطرات در قالب کتاب بود را برآورده کرد.

در بخشی از کتاب صوتی آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان می‌شنویم:

هوا بدجوری گرم است. همه کلافه شده‌اند. آن‌وقت من توی این گرما باید همه‌جا پیاده بروم. تازه حالا متوجه شده‌ام که تراموا چقدر خوب است، ولی ما یهودی‌ها دیگر اجازه نداریم که از این وسیلة راحت استفاده کنیم و همین دو پایی را که داریم برای‌مان کافی تشخیص داده‌اند. دیروز در وقت ناهار باید می‌رفتم پیش دندانپزشک در، یان لوکنسترات.

از مدرسه ما تا آنجا خیلی راه است. آن روز تمام‌مدت روی صندلی خواب بودم. خوشبختانه مردم به علت گرما به آدم نوشیدنی تعارف می‌کنند. دستیار دندانپزشک واقعاً خیلی مهربان است. تنها وسیله حمل‌ونقلی که برای ما مانده، قایق مسافری است. صاحب قایق خطی، یوزف ایسرائیلکد ما را هرجا که بخواهیم می‌برد. هلندی‌ها چه تقصیری دارند که روزگار ما یهودی‌ها این‌قدر بد است.

ای کاش مجبور نبودم مدرسه بروم. در تعطیلات عید پاک دوچرخة مرا دزدیدند و پدر محض احتیاط دوچرخة مادر را پیش یکی از دوستان مسیحی‌اش امانت گذاشت. خدا را شکر که دیگر چیزی به تعطیلات تابستانی نمانده. تا یک هفته دیگر زجر و عذاب‌ ما تمام می‌شود.

دیروز صبح اتفاق غیرمنتظره‌ای افتاد. موقعی که از پارکینگ دوچرخه‌ها رد می‌شدم، کسی صدایم زد. سرم را برگرداندم و چشمم به پسر خوش‌قیافه‌ای افتاد که عصر پریروز در خانه ویلما دیده بودم، و پسر دایی ویلما است. من همیشه فکر می‌کردم ویلما دختر خوبی است که البته همین‌طور است اما همه‌اش درباره پسرها حرف می‌زند و آدم را خسته می‌کند. پسرک با کم‌رویی آمد طرفم و گفت، من هِلو سیلبربرگم. کمی تعجب کرده بودم؛ نمی‌دانستم با من چه‌کار دارد. از من خواهش کرد که اجازه بدهم تا مدرسه همراهم بیاید. گفتم «تا جایی که راهمان یکی باشد.» و به راه افتادیم. هِلو شانزده سالش است و یک عالم داستان بامزه بلد است. امروز صبح هم دوباره منتظرم بود و فکر می‌کنم از این به بعد هم باشد.

 ۱۱ ساعت و ۵۳ دقیقه، ۶۸۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۰ دقیقه
بخش اول
۲۱ دقیقه
بخش دوم
۲۱ دقیقه
بخش سوم
۱۷ دقیقه
بخش چهارم
۲۵ دقیقه
بخش پنجم
۲۴ دقیقه
بخش ششم
۲۵ دقیقه
بخش هفتم
۲۶ دقیقه
بخش هشتم
۲۳ دقیقه
بخش نهم
۲۴ دقیقه
بخش دهم
۳۰ دقیقه
بخش یازدهم
۲۳ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۲ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۵ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۶ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۴ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۸ دقیقه
بخش هفدهم
۲۱ دقیقه
بخش هجدهم
۲۴ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۲ دقیقه
بخش بیستم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و یکم
۳۷ دقیقه
بخش بیست و دوم
۲۲ دقیقه
بخش بیست و سوم
۲۲ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۲۱ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۲۲ دقیقه
بخش بیست و ششم
۲۲ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۲۳ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۲۰ دقیقه
بخش بیست و نهم
۲۷ دقیقه
بخش سی ام

راهنمای دانلود کتاب صوتی آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان

برای دانلود کتاب صوتی آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان

نظرات کتاب صوتی آن فرانک، خاطرات یک دختر جوان

Monir Naghikhani
۱۳۹۹/۸/۱
باتشکر فراوان از خانم هاشمی، من سریالش را دیده بودم ولی باصدای شما هم جذاب وغم انگیز، بارها از خودم پرسیده ام، ما انسانها که میدانیم جاودان نیستیم، چرا همیشه به دنبال جنگ هستیم، چرا با هردین ومذهب ونژادو غیره نمیتوانیم درکنار هم زندگی کنیم واینقدر باعث آزردگی روحی این عمر کوتاهمان نباشیم، مگر نه اینکه همه ما انسان هستیم، چیزی زشت ترازجنگ ودشمنی آیا وجود دارد.
Saye Roshan
۱۳۹۹/۸/۳
به نیمه داستان رسیدم و واقعا جالبه که یه نوجوان چقدر میتونه پخته و فهمیده باشه و حتی اطرافیانش متوجه نباشن! صدای راوی هم بینظیره 🌸🌸🌸
دنیا برزگر
۱۳۹۹/۱۰/۹
بسیار بسیار زیبا بود و تاثیر گذار و گویندگی عالی حتماً پیشنهاد میکنم بخونین پایان غم انگیزو تامل برانگیزی داره این کتاب و پیشنهاد میکنم
مشاهد همه نظرات (۸)