دانلود کتاب صوتی از خاک تا افلاک


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی از خاک تا افلاک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی از خاک تا افلاک

کتاب صوتی از خاک تا افلاک، زندگینامه داستانی محمد فریدالدین عطار نیشابوری شاعر نامی ایران است که به قلم راضیه تجار نگاشته شده است. از خاک تا افلاک در واقع یک داستان تخیلی است که به اصل داستان زندگی عطار نیشابوری ضربه نزده است.

فریدالدین ابوحامد محمد عطار نیشابوری مشهور به شیخ عطار نیشابوری یکی از عارفان و شاعران ایرانی بلندنام ادبیات فارسی در پایان سده‌ی ششم و آغاز سده‌ی هفتم است. او در سال 540 هجری برابر با 1146 میلادی در نیشابور زاده شد و در 618 هجری به هنگام حمله‌ی مغول به قتل رسید.

عطار نیشابوری داروسازی و داروشناسی را از پدرش آموخت و در عرفان مرید شیخ یا سلسلهٔ خاصی از مشایخ تصوف نبود و به کار عطاری و درمان بیماران می‌پرداخت. وی علاقه‌ای به مدرسه و خانقاه نشان نمی‌داد و دوست داشت راه عرفان را از داروخانه پیدا کند علاوه بر این شغل عطاری خود عامل بی‌نیازی و بی‌رغبتی عطار به مدح‌گویی برای پادشاهان شد.

زندگی او به تنظیم اشعار بسیار گذشت از جمله چهار منظومه از وی علاوه بر دیوان اشعار و مجموعه رباعیاتش، مختارنامه. آوازه‌ی شعر او در روزگار حیاتش از نیشابور و خراسان گذشته و به نواحی غربی ایران رسیده بوده‌ است. اسنادی نیز در دست است که نشان می‌دهد حلقه‌ی درس‌های عرفانی عطار در نیشابور بسیار گرم و پرشور بوده‌ است و بسیاری از بزرگان عصر در آن‌ها حاضر می‌شده‌اند. در دوران معاصر، شیعیان با استناد به برخی شعرهایش بر این باورند که وی دوست‌دار اهل بیت بوده‌ است.

در قسمتی از کتاب صوتی از خاک تا افلاک می‌شنویم:

نرمه بادی که از روی مزارع روستای کدکن برمی‌خاست، عطر داروهای گیاهی را از عطاری ابوبکر ابراهیم بن اسحاق در فضا می‌پراکند و آرامشی به جان‌های خسته‌ی دردمندانی می‌داد که در طلب شفا مقابل دکان دارو فروشی صف بسته بودند و به انتظار رسیدن آن دمی لحظه شماری می‌کردند که حکیم عیادتشان کند. پیرزنی لنگان لنگان پیش آمد و در جلوی صف ایستاد. صدای اعتراض منتظران برخاست.

چرا نوبت را رعایت نمی‌کنی؟! مادر تو دیگر چرا؟! از صبح علی الطلوع روی پا ایستاده‌ایم. این بی‌انصافی است که از گرد راه نرسیده، بیایید و حقمان را ضایع کنید.

فهرست مطالب

۳۰ دقیقه
بخش اول
۲۶ دقیقه
بخش دوم
۲۸ دقیقه
بخش سوم
۲۴ دقیقه
بخش چهارم
۱۷ دقیقه
بخش پنجم
 ۲ ساعت و ۵ دقیقه، ۱۱۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی از خاک تا افلاک

برای دانلود کتاب صوتی از خاک تا افلاک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  از خاک تا افلاک