دانلود کتاب صوتی اسکندر مقدونی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اسکندر مقدونی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی اسکندر مقدونی

کتاب صوتی اسکندر مقدونی اثر مایکل برگن از مجموعه شخصیت‌های تاثیرگذار به روایت سرگذشت و فتوحات اسکندر مقدونی بر اساس اطلاعات و منابع تاریخی به شیوه‌ای روان و زیبا می‌پردازد.

پدر اسکندر، شاه فیلیپ دوم و مادرش ملکه المپیاس هر دو در خاندان‌ سلطنتی به دنیا آمده بودند. بر طبق برخی افسانه‌ها که اسکندر هم باورشان داشت، نسب اجداد پدری اسکندر به هرکول قهرمان باستانی یونان می‌رسید. این قصه‌ها همگی عظمت از پیش معلوم اسکندر (alexander the great) را نشان می‌دهد. وقتی مادرش او را باردار بود، در خواب غرش تندر شنید و دید که آذرخشی رحمش را شکافت. این آذرخش آتشی برافروخت که تا دوردست‌ها دامن کشید. رویای او حاکی از آن بود که نوزادی که المپیاس حمل می‌کند، همان‌قدر خیره‌کننده و مخرب خواهد بود که نور و آتش تندر.

در روز تولد اسکندر که به احتمال زیاد بیستم ژوئیه سال 356 قبل از میلاد اتفاق افتاده، نشانه‌های بیشتری از موفقیت‌های آتی او نمایان می‌شود. جنگ‌ها و فتوحات و در نهایت و به گفته پلوتارک، مورخ باستانی، پیشگویان گفته بودند تولد اسکندر با سه پیروزی قرین بوده که همگی نشانه شکست‌ناپذیری او خواهد بود.

حدود 2500 سال پیش در یونان باستان دگرگونی‌های فرهنگی و سیاسی رخ داد و این کشور وارد عصر طلایی تاریخ خود شد که طی آن بنیان دموکراسی و سرچشمه‌های پژوهش دانشگاهی شکل گرفت، گام‌های بزرگی در زمینه پزشکی و علم برداشته شد، معماری پیشرفت کرد و نمایشنامه‌ها و اشعاری حماسی خلق شد.

اسکندر سوم که نزد برخی از بزرگ‌ترین مربیان یونان باستان تعلیم دیده بود، پس از به قتل رسیدن پدرش به پادشاهی رسید و با تلاش بسیار حکومتش را تثبیت کرد. او برای پیروزی در جنگ‌ها از راهبردهای زیرکانه و ارتشی انبوه بهره می‌برد. پس از هر پیروزی تمایل او به شهرت و ثروت فزونی می‌یافت. وقتی اسکندر در سی و دو سالگی در گذشت، بیشتر بخش‌های شناخته شده‌ی جهان را تصرف کرده بود. برخی از مورخان او را اسکندر کبیر می‌خوانند.

 ۲ ساعت و ۷ دقیقه، ۱۱۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۰ دقیقه
فصل اول: نبرد بر سر پادشاهی
۱۴ دقیقه
فصل دوم: رهسپار عظمت
۱۴ دقیقه
فصل سوم: یورش به تخت سلطنت
۱۸ دقیقه
فصل چهارم: نخستین پیروزی
۱۳ دقیقه
فصل پنجم: از شاهی تا خدایی
۱۷ دقیقه
فصل ششم: حکمران سرزمین پارس
۱۲ دقیقه
فصل هفتم: مشکلات فاتح
۱۱ دقیقه
فصل هشتم: دورترین مرز امپراتوری
۱۹ دقیقه
فصل نهم: فرجام پادشاه

راهنمای دانلود کتاب صوتی اسکندر مقدونی

برای دانلود کتاب صوتی اسکندر مقدونی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  اسکندر مقدونی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
Daryush Parsa
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
آمیخته‌ای از تاریخ و اوهام..
حاجی رضا فرهادی
۱۳۹۷/۱۰/۲۷
بسیار عالی
مسعود مشایخی راد
۱۳۹۹/۱۰/۱۵
عجیبه که این داستانسرایی‌هایی که با عقل جور در نمیاد در مورد اسکندر مطرح شده رو به عنوان کتاب تاریخی دسته بندی و منتشر میشه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۹)