دانلود کتاب صوتی افسانه محبت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی افسانه محبت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی افسانه محبت

کتاب صوتی افسانه محبت نوشته صمد بهرنگی، درباره‌ی شاهزاده خانم جوان و زیبایی است که هم‌بازی‌اش به او ابراز علاقه می‌کند اما شاهزاده او را از قصر بیرون می‌اندازد، تا اینکه سال‌ها بعد زمانی که دچار درد بی‌خوابی شده باز با او ملاقات می‌کند.

موضوع کتاب صوتی افسانه محبت چیست؟

این کتاب که در سال 1346 نوشته شده، هم‌چون دیگر آثار صمد بهرنگی در حوزه‌ی کودک و نوجوان است. داستان این کتاب صوتی به روایت عشقی عمیق و سوزناک میان پسری چوپان و دختر پادشاه می‌پردازد که در شروع داستان به خاطر وجود اختلاف طبقاتی از هم جدا می‌شوند. پس از مدتی دختر پادشاه بیمار می‌شود و حکیمی در دربار به پادشاه می‌گوید که دوای بیماری شاهزاده فقط افسانه محبت است. اما این افسانه در آن شهر وجود ندارد. به همین دلیل حکیم به پادشاه می‌گوید که باید به سراغ چوپانی برود که در کوه‌ها و دشت‌های دور زندگی می‌کند تا شاهزاده توسط چوپان از این بیماری نجات یابد.

درباره‌ی کتاب صوتی افسانه محبت:

این کتاب صوتی به صورت افسانه‌های پریان بیان می‌شود که برای کودکان بسیار جذاب و سرگرم‌کننده است. برای بزرگسالان نیز زیبا و شنیدنی است زیرا رنجی که در انتهای این داستان با صرف‌نظر کردن از ثروت به آرامش و آسایش می‌رسد را به تصویر می‌کشد.

این داستان کوتاه، روایتی خارق‌العاده و عاشقانه است که مفاهیم مهم و قابل‌توجهی را شرح می‌دهد. صمد بهرنگی نویسنده‌ی درخشان و محبوبی است که همیشه با نثری گویا و صریح برای کودکان و نوجوانان موضوعات و مشکلاتی که از اختلاف طبقاتی نشات می‌گیرد را به نمایش می‌گذارد.

کتاب صوتی افسانه محبت برای چه کسانی مناسب است؟

شنیدن این کتاب صوتی به کودکان و نوجوانان کمک می‌کند تا با آثار تأثیرگذار ادبیات فارسی در چند دهه‌ی کنونی آشنا شوند.

با صمد بهرنگی بیشتر آشنا شویم:

صمد بهرنگی معلم، مترجم، داستان‌نویس، منتقد اجتماعی و پژوهشگر فولکلور آذربایجانی در دوم تیر 1318 در تبریز به دنیا آمد. معروف‌ترین کتابش یعنی ماهی سیاه کوچولو تا مدت‌ها به عنوان بیانیه غیررسمی سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران به کار می‌رفت.

او نویسندگی را با طنزنویسی شروع کرد و در سال 1339 اولین داستانش با نام عادت را نوشت. کتاب‌های ماهی سیاه کوچولو و اولدوز و کلاغ‌ها در میان چریک‌های فدایی خلق طرفداران بسیاری داشت. از دیگر آثار او می‌توان به عادت، تلخون و چند قصه دیگر، کچل کفترباز، افسانه محبت، یک هلو هزار هلو، 24 ساعت در خواب و بیداری و ... اشاره کرد. او سرانجام در نهم شهریور 1347 در رود ارس غرق شد و درگذشت.

در بخشی از کتاب صوتی افسانه محبت می‌شنویم:

چند هفته بود که دختر پادشاه یک دقیقه هم نخوابیده بود. اصلاً خواب به چشمش نمی‌آمد. اول‌ها بی‌خوابی چنانش کرده بود که همه خیال می‌کردند دیوانه شده است. مثل سگ هار توی اتاقش راه می‌رفت، درودیوار را چنگ می‌زد و به همه فحش می‌داد کسی را پیش خود راه نمی‌داد حتی پدرش را، حکیم‌ها را روزها و شب‌ها تنهای تنها بود. آخرش خسته و مریض شد و افتاد. این دفعه هم خواب به چشمش نمی‌آمد. اما نه‌حرفی می‌زد نه حرکتی می‌کرد. می‌گذاشت که حکیم‌ها را یکی پس از دیگری بالای سرش بیاورند و ببرند. هیچ حکیمی نتوانست دختر را خوب کند. پادشاه امر کرده بود هیچ‌کس حق ندارد دست به بدن دختر بزند. این بود که حکیم‌ها نمی‌توانستند ببینند درد دختر چیست. روزی حکیم پیر و غریبه‌ای آمد و گفت: من بدون دست زدن به بدن بیمار می‌توانم او را معاینه کنم و دوایش را بگویم. اگر نتوانستم گردنم را بزنند.

 ۴۸ دقیقه، ۴۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۳ دقیقه
قسمت اول
۱۴ دقیقه
قسمت دوم
۲۱ دقیقه
قسمت سوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی افسانه محبت

برای دانلود کتاب صوتی افسانه محبت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  افسانه محبت

نظرات کتاب صوتی افسانه محبت

سیمین قاسمی
۱۳۹۹/۶/۱۰
سطح کتاب برای سنین پایین بهتره و برای من زیاد جذابیت نداشت
Babak Mohammadi Mofrad
۱۳۹۹/۶/۸
خیلی داستان قشنگ بود و خیلی دلنشین بود
زهرا جعفری پور
۱۳۹۹/۸/۲۴
بد نیست خوبم نیست
مشاهد همه نظرات (۳)
داستان کودک، داستان نوجوان، داستان آموزنده، کتاب افسانه محبت، کتاب صوتی افسانه محبت، کتاب افسانه محبت نوشته صمد بهرنگی، کتاب افسانه محبت صمد بهرنگی، دانلود کتاب افسانه محبت، موضوع کتاب افسانه محبت، داستان برای نوجوانان، کتاب داستان برای نوجوانان، دانلود کتاب نوجوانان، دانلود کتاب داستان کودک و نوجوان، داستان ایرانی، دانلود داستان نوجوان، داستان نوجوانانه، داستان نوجوانان، کتاب افسانه محبت صوتی، دانلود فایل صوتی کتاب افسانه محبت، قصه صوتی برای کودکان، نقد کتاب افسانه محبت، خرید کتاب افسانه محبت، معرفی کتاب افسانه محبت، قصه برای کودک، قصه های کودکان، قصه کودکانه صوتی، داستان های کودکانه، گروه سنی ب، گروه سنی ج، کتاب داستان کودک، داستان بچگانه، دانلود کتاب کودک، کتاب داستان کودکان، دانلود داستان آموزنده برای کودکان، داستان کوتاه کودکان، داستان کودکان، دانلود کتاب داستان کودک، کتاب کودکانه، کتاب داستان بچه ها، کودکان، دانلود صوت کتاب افسانه محبت، داستان آموزشی، داستان افسانه ای، دانلود داستان افسانه ای