معرفی و دانلود کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

عکس جلد کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا
قیمت:
30000 تومان - 6.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

ویکتور فرانکل در کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا، خاطرات تاثیرگذار و دردناک خود را در اردوگاه‌های کار اجباری نازی‌ها تعریف می‌کند و از تلاش خود برای حفظ امید و یافتن معنا در آن شرایط سخت می‌گوید. گفتنی‌ست از این کتاب پرفروش و پرطرفدار به عنوان یکی از ده کتاب تاثیرگذار آمریکایی یاد می‌شود.

درباره کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا:

بین سال‌های 1942 تا 1945، نیروهای آلمان نازی ویکتور فرانکل را به خاطر یهودی بودن در اردوگاه‌های هولناک کار اجباری زندانی کردند. او در کتاب انسان در جستجوی معنا (Man's Search for Meaning) وضعیت زندگی خود را در این برهه‌ی حساس و سخت توضیح می‌دهد و از اهمیت حفظ امید و روحیه می‌گوید.

از سوی دیگر او در مقام یک روانشناس و روانپزشک، براساس تجربیات شخصی خود، ضرورت جستجوی معنای زندگی را در دشوارترین شرایط برای‌تان شرح می‌دهد. درواقع فرانکل معتقد است که ما نمی‌توانیم از رنج دوری کنیم اما قادریم که چگونگی کنار آمدن با آن را انتخاب کنیم و معنایی جدید و امیدبخش بیابیم.

نویسنده در این اثر تلاش کرده تا خاطرات خود و سایر زندانیان را در اردوگاه‌های نازی‌ها روایت می‌کند و در پس آن‌ها مکتب فکری خود با نام «معنا درمانی یا لوگوتراپی» را به شما معرفی نماید.

کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا به خوبی تلاش انسان برای زنده ماندن را به تصویر می‌کشد و سرچشمه قدرتی را به شما معرفی کند که فرانکل را سرپا نگه داشت. چراکه خود او در همان دوران والدین، برادر و همسر باردار خود را از دست داده بود و هیچ امیدی به زندگی کردن نداشت. سرانجام پس از پایان جنگ و آزاد شدن از دست آلمانی‌ها خاطرات و تجربیات خود را نوشت که ثمره‌ی آن شاهکاری است به یادماندنی.

همچنین یکی از نکات جذاب و تاثیرگذاری که با آن مواجه می‌شوید، آن است که در آخرین اردوگاهی که ویکتور زندانی بود، از هر بیست و هشت اسیر تنها یک نفر زنده می‌ماند؛ سایر افراد یا کشته می‌شدند یا خودکشی می‌کردند. او پس از تحقیقات بسیار به این واقعیت رسید که بازماندگان بهترین‌ها نبوده‌اند، بلکه افرادی بوده‌اند که به امید رسیدن به معنای زندگی تا انتهای جنگ زنده ماندند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا:

- اثری جاودان. (نیویورک تایمز)
- نکوداشت امید در مواجهه با فقدانی غیرقابل تصور. (Barnes & Noble)
- یکی از تأثیرگذارترین کتاب ها در آمریکا. (Library of Congress)
- اگر شما امسال تنها یک کتاب بخوانید، کتاب دکتر فرانکل باید همان کتاب باشد. (لس‌آنجلس تایمز)

کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به وقایع جنگ جهانی دوم به ویژه سرنوشت یهودیان در آن دوران علاقه‌مند هستید و علاوه‌بر این مباحث علم روانشناسی برایتان جذابیت دارد، این کتاب با روایت سرگرم‌کننده خود، انتخابی شایسته برای شماست.

ویکتور فرانکل بیشتر آشنا شویم:

او فیلسوف، عصب‌شناس و استاد روانپزشکی دانشگاه پزشکی وین بود که به خاطر نوشتن کتاب مشهور خود و پایه‌گذاری مکتبی جدید در روانشناسی با نام معنادرمانی (لوگوتراپی) شهرت فراوانی در جهان یافت. مجله‌ی روانپزشکی آمریکا مکتب فکری جدید ویکتور فرانکل (Viktor Frankl) را «شاید مهم‌ترین تفکر از زمان فروید و آدلر» نامید.

فرانکل در سال 1905 در کشور اتریش به دنیا آمد و دکترای فلسفه و پزشکی‌اش را از دانشگاه وین دریافت کرد. در دوران جنگ جهانی دوم، او زندگی خود را به مدت سه سال در اردوگاه‌های آشویتس، داخاو و چند اردوگاه دیگر به اسارت گذرانده بود.

اولین اثر او در سال 1924 در مجله‌ی بین‌المللی روانکاوی چاپ شد. در طول حیاتش نیز حدود سی کتاب دیگر چاپ کرد که به بیست‌وسه زبان دنیا ازجمله چینی و ژاپنی ترجمه شدند. او همچنین در دانشگاه‌های هاروارد، سن دیگو و دالاس به عنوان استاد مدعو تدریس می‌کرد.

همچنین ویکتور فرانکل توانست پیش از مرگش، از بیست‌وهفت دانشگاه معتبر دنیا مدرک دکتری افتخاری دریافت کند و از طرف جامعه‌ی روانپزشکی آمریکا مفتخر به دریافت جایزه‌ی اسکار شود.

در بخشی از کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا می‌شنویم:

با صدای توپ و تفنگ از خواب بیدار شدیم. نور خمپاره و صدای شلیک خوابگاه را پر کرد. پزشک ارشد وارد اتاق شد و دستور داد کف اتاق دراز بکشیم. یکی از زندانی‌ها از روی تخت بالایی با کفش روی شکمم پرید. با این کارش بلند شدم و بعد فهمیدم که چه شده است.

خط مقدم به ما رسیده بود. تیراندازی کم شد و خورشید طلوع کرد. بیرون اردوگاه روی میله‌ای در دروازه اردوگاه پرچمی سفید در باد تکان می‌خورد. هفته‌ها بعد فهمیدیم حتی در آن دقایق آخر سرنوشت چه بازی‌هایی با ما کرده است. فهمیدیم تصمیمات انسان به خصوص درباره مرگ و زندگی چقدر نامطمئن‌اند.

عکس‌هایی را از اردوگاه دیگر دیدم که با اردوگاه ما فاصله کمی داشت. دوست‌مان فکر می‌کنند که به سمت آزادی سفر می‌کنند. آن شب به آن اردوگاه برده شدند و وقتی در خوابگاه‌شان قفل بود، در آتش سوختند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
75 دقیقه
بخش اول:‌ تجربیات اردوگاه کار اجباری - قسمت یک
73 دقیقه
بخش اول: قسمت دو
78 دقیقه
بخش اول: قسمت سه
78 دقیقه
بخش دوم:‌ جان کلام معنادرمانی - قسمت یک
53 دقیقه
بخش دوم: قسمت دو

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی انسان در جستجوی معنا
نویسنده
مترجممریم حسین نژاد
گویندهداوود حیدری
ناشر چاپینشر سنگ
ناشر صوتی گروه فرهنگی سماوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۵۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه صوتی
30000 ت - 6.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

حسین لواسانی
۱۴۰۱/۴/۳۰
در مجموع کتاب خوبی است. فصل اول و دوم را که شنیدم احساس بدی پیدا کردم و شرایط زندانی را با شرایط امروز مردم در جامعه خودم تطبیق دادم. الان ما هم بی تفاوت شده و به دیدن صحنه دولا شدن یک انسان در سطل زباله برای کسب روزی عادت کرده ایم. قیمت بی حساب ارزاق و عدم تمکن بسیاری برای خرید سبد غذایی مناسب من را بیاد آرزوی یک ملاقه سوپ از ته دیگ می‌اندازد تا نخود هم در آن دیده شود و صرفا استماع این کتاب در حال پیاده روی صبحگاهی برای من قابل تحمل است.
Fereshteh k
۱۴۰۱/۱/۲۲
کتاب بسیار عالی است 👌🏻
بخش اول کتاب ساده و روان است و به صورت داستان خاطرات یک پزشک از اردوگاه‌های کار اجباری نازی‌ها و ظلم و تحقیری که نسبت به اونا میشده و به خوبی توصیف کرده
قسمت دوم کمی سنگین تر و در قالب مثال و داستان حالت روانشناسی دارد و کمی از حالت داستان خارج میشود
در کل درباره‌ی معنای
زندگیست، و پیدا. کردن اون، اینکه تا زمانی که هدف و معنایی پشت زندگی ما باشه زنده ماندن معنا پیدا میکند
پیشنهاد میکنم حتما بخونید👍🌹
مهناز عبدی
۱۴۰۱/۱۲/۱۶
شنیدن کتاب برای اکثریت قطعا موضوع جذابی نیست و حتی دلخراش و تلخ هست، سرگذشت وحشتناک انسانهای محکوم در تبعید به اردوگاه کار اجباری و نمایان شدن لایه‌های پیچیده روان انسان که درون موقعیت خودش رو نشون میده، که نویسنده ازنظر روانشناسی این حالات رو تحلیل میکنه و شنیدنش هم آزار دهندس حتی
Er Nik
۱۴۰۰/۱۰/۲۲
راوی عالی بود. فقط بخش دوم کتاب اصلا راحت نبود، حداقل برای من. بخش اول کتاب در مورد تجربیات و تحلیل رفتارها در اردوگاه بسیار عالی و تاثیرگذار بود اما به طور کل احساس میکنم ترجمه کتاب میتونست کمی روون تر باشه.
محمد مهدی خانی
۱۴۰۱/۲/۱۶
کتابی تاثیر گذار بر افکار و تامل برانگیز، گویای واقعیاتی که انسان در چه شرایطی می‌تواند امید و انگیزه خود را حفظ کرده و اتفاقاتی که گاها خوب میپندارد بر خلاف تصوراتش بد می‌باشد یا بالعکس
امیرفخری
۱۴۰۱/۱۰/۶
کتابی که می‌تواند چنین نکات مهمی را ارائه دهد فقط با بیان بیش از حد مکافات زندگی زندانیان به جای درس گرفتن از آن فقط آدم را افسرده میکنه واعصاب آدم را میریزه به هم.
dadmehr hosseini
۱۴۰۰/۱۱/۲۰
جالب بود چون نمی‌خوام کتاب اسپویل کنم میگم فقط بخونینش کتاب جالبیه و به صورت داستانی شمارا راهنمایی می‌کند حدف از این کتاب معنای زندگی است. اما معنای خاصی رو دیکته نمیکنه
M .
۱۴۰۱/۵/۵
بیشتر معرفی روش معنا درمانی بود که در روانشناسی کاربرد دارد کاش توضیح میدادن که چگونه برای زندگی معنا تعریف کنیم در واقع در مورد درمان هم توضیح میدادن
Fereshte Nikseresht
۱۴۰۱/۳/۲۸
به توصیه‌ی مشاوره م میخواستم این کتاب رو بخونم اما خیییییلی تلخ و سخت و دردناک بود، به زور ربع ساعتش رو گوش میکردم، یک ساعت توی خودم فرو میرفتم...
اعظم نژادی
۱۴۰۱/۷/۹
بسیار عاااااالی. لذت بردم.
به نظرم‌ با خواندن این کتاب می‌توانیم معنای زندگی را بهتر از قبل دریابیم.
محمد رضا بهجت
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
متاسفانه انگیزه سیاسی در نوشتار هست ممنون از زحمات ترجمه و گوینده
آرمین حسین پور
۱۴۰۱/۳/۱۹
راوی بسیار عالی مطالب را بیان میکند
Alireza Taghavi
۱۴۰۱/۲/۲۱
صدا و لحن گوینده عالیه از نظر من
احمد کاشی
۱۴۰۰/۱۱/۱۸
استاد به خوبی این کتاب را خوانده است
شادی شادباد
۱۴۰۰/۱۲/۸
راوی عالی
کتاب عالی
مشاهده همه نظرات 18

راهنمای مطالعه کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا

برای دریافت کتاب صوتی انسان در جستجوی معنا و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.